Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Brazílie Paraty

Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Paraty


1. Jaké jsou hlavní atrakce v Paraty?
- Hlavními atrakcemi v Paraty jsou historické centrum, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, a jeho malebné uličky a koloniální stavby. Dalšími atrakcemi jsou krásné pláže, vodopády, přírodní rezervace a možnosti vodních sportů.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z Rio de Janeiro do Paraty?
- Nejjednodušším způsobem je jet autem nebo autobusem, cesta trvá zhruba 4 hodiny. Jezdí také lodě, které nabízejí příjemnou a malebnou plavbu, ale jsou poněkud dražší.

3. Kdy je nejlepší čas pro návštěvu Paraty?
- Nejlepší čas pro návštěvu Paraty je v období od prosince do března, kdy je teplejší a suché počasí. Nicméně město je atraktivní celoročně a můžete si užít příjemného počasí i mimo sezónu.

4. Kde se dá ubytovat v Paraty?
- V Paraty je k dispozici široká škála ubytovacích možností, včetně luxusních hotelů, boutique hotelů, penzionů a hostelů. Nejběžnější je ubytování v historickém centru města.

5. Co se může ochutnat v Paraty?
- V Paraty je možné ochutnat mnoho specialit brazilské kuchyně, jako je feijoada (národní pokrm tvořený fazolemi a masem), moqueca (rybí guláš) nebo acai (palmový bobule).

6. Jaké aktivity mohu v Paraty podniknout?
- V Paraty si můžete užívat procházky po historickém centru, výlety do okolních přírodních rezervací, plavby na lodích, potápění, vodní sporty a také festivaly a kulturní akce, které se pravidelně konají.

7. Jaké jsou nejoblíbenější pláže v Paraty?
- Mezi nejoblíbenější pláže v Paraty patří Pláž do Jabaquara, Pláž do Cachadaza a Pláž do Sono. Všechny tyto pláže nabízejí bílý písek, tyrkysovou vodu a ideální podmínky pro opalování a relaxaci.

8. Jaké jsou možnosti dopravy v rámci Paraty?
- V Paraty je nejlepší způsob dopravy pěšky, protože historické centrum je malé a malebné uličky jsou pro auta neprojezdné. Můžete také využít taxíky nebo mototaxíky pro kratší vzdálenosti a místní autobusy nebo lodě pro delší výlety.

9. Kde se dá nakoupit suvenýry v Paraty?
- V Paraty je množství obchodů a trhů, kde můžete zakoupit suvenýry, včetně místních ručně vyráběných výrobků, umění, šperků, textilu a dalších doplňků.

10. Jaké jsou další zajímavé destinace poblíž Paraty?
- V okolí Paraty jsou další zajímavé destinace, jako je ostrov Ilha Grande s nádhernými plážemi a přírodou, město Angra dos Reis se svými ostrovy a zálivy nebo město Ubatuba, které je oblíbené mezi surfaři.


Počasí Brazílie Paraty


Brazílie je země, která nabízí mnoho přírodních krás a turistických atrakcí. Jedno z nejkrásnějších měst Brazílie se nachází na pobřeží Atlantského oceánu a jmenuje se Paraty.

Paraty se nachází v brazilském státě Rio de Janeiro a je jedním z nejnavštěvovanějších míst v zemi. Je to krásné město s historickými budovami, které byly postaveny již v 17. století během koloniálního období.

Kromě své kulturní a historické důležitosti, Paraty je také známá pro své nádherné pláže a přírodní scenérie. Toto město je obklopené horami a pralesy, které okolní krajinu zdobí a přidávají k nádhernému prostředí.

Paraty je známá pro své vlhké a horké klima během celého roku, ale nejvíce deštivý měsíc je prosinec, kdy je průměrná denní teplota 35°C a noční teplota klesá na příjemných 22°C.

Během letních měsíců, zejména v prosinci a lednu, jsou deštivé dny hojné, ale to nedělá z Paraty špatné turistické místo. Oba měsíce jsou také obdobím vrcholné sezóny, kdy turistické atrakce a pláže jsou plné lidí.

Pokud tedy plánujete návštěvu Paraty, nezapomeňte na vybavení pro deštivé počasí. Dobrou volbou jsou vodotěsné boty, deštník a pláštěnka, aby bylo vaše cestování pohodlnější, bez ohledu na počasí.

Celkově lze říct, že Paraty je nádherné a působivé město, které stojí za návštěvu. Přestože počasí může být trochu nepředvídatelné v některých měsících, jeho krása a turistické atrakce to určitě stojí za to.


Dovolená Brazílie Paraty


Brazílie je země s nádhernou a rozmanitou krajinou, která přitahuje turisty z celého světa. Jedním z nejkrásnějších míst, které stojí za návštěvu, je malé přístavní město Paraty. Nachází se na jihozápadě státu Rio de Janeiro a je známé svými krásnými plážemi, historickým centrem a přátelskými místními obyvateli.

Svůj pobyt můžete začít procházkou historickým centrem města, které je plné starých budov a památek, po kterých se snadno pozná, že Paraty bývalo důležitým městem za dob Brazilského císařství. Můžete navštívit kostel Nossa Senhora dos Remédios nebo se projít po uličkách plných uměleckých dílen.

Víkendový trh je také zajímavou akcí, kterou byste neměli vynechat. Na trhu najdete mnoho různých produktů od místních obyvatel, jako jsou například ručně vyráběné šperky, různé druhy marmelád a nejlepší klobásy, které jste kdy ochutnali.

Ale hlavním důvodem pro návštěvu Paraty jsou samozřejmě pláže. Město leží na pobřeží Atlantiku a pláže zde jsou proslulé krásou, čistotou a klidem. Mezi několika možnostmi vám můžeme doporučit pláž Praia do Cachadaco, která je obklopena horskými lesy a nabízí úžasnou přírodní scenérii.

Pokud se chcete těšit na nádhernou scenérii, kterou nabízí pobřeží, určitě si nenechte ujít také plavbu po zálivu. Vydejte se na loď a pozorujte, jak se slunce pomalu zapojuje do Atlantiku.

Paraty je opravdovým turistickým klenotem Brazílie, který nabízí mnoho zajímavých aktivit, od procházek po historickém centru až po relaxaci na pláži. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv aktivitu, měli byste se těšit na nádherný pobyt v tomto malém městečku, plném krásy a přátelských lidí.


Ubytování Brazílie Paraty


Paraty je malebné město, které se nachází na pobřeží Brazílie. Jeho historické centrum je dokonce zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je plné krásných koloniálních budov a úzkých uliček. Turisté se sem sjíždějí nejen kvůli této bohaté historii, ale také kvůli krásným plážím a přírodě v okolí. Pokud plánujete navštívit Paraty a hledáte ubytování, máte na výběr z několika možností.

Jeden z nejoblíbenějších typů ubytování ve městě jsou pousady. Pousady jsou tradiční brazilské penziony, které nabízejí ubytování ve stylových budovách s příjemným venkovským atmosférou. Tyto pousady často disponují krásnými zahradami, venkovními bazény a terasami, kde si můžete odpočinout a užít slunce. Většina pousad nabízí i snídani, kterou si můžete vychutnat na svém balkóně či ve společenské místnosti společně s dalšími hosty. Pousady jsou skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí užít autentickou atmosféru Paraty.

Další možností ubytování jsou hotely. V centru města najdete jak menší rodinné hotely, tak i luxusní rezorty. Rodinné hotely často nabízejí pohodlné a moderní pokoje za rozumné ceny. Na druhou stranu luxusní rezorty vám zaručí prvotřídní služby a komfortní ubytování. Některé z těchto rezortů mají vlastní pláže, wellness centra a restaurace s vyhlášenou brazilskou kuchyní. Pokud se rozhodnete ubytovat v hotelu, doporučuji si rezervovat pokoj s výhledem na moře, abyste si mohli vychutnat nádherný výhled na oceán.

Pokud preferujete větší prostor a samostatnost, můžete zvolit pronájem apartmánu či domu. V Paraty existuje mnoho možností pronájmu soukromého ubytování, ať už se jedná o malé byty ve městě nebo prostorné vily ve venkovském prostředí. Pronájem domu nebo apartmánu vám poskytne větší svobodu při plánování vašeho pobytu a možnost si uvařit vlastní jídlo. Tyto ubytovací možnosti jsou vhodné zejména pro delší pobyty nebo pro rodiny s dětmi.

Všechny tyto možnosti nabízejí své výhody a záleží na vás, jaký typ ubytování si vyberete. Nezapomeňte si však rezervovat své ubytování v dostatečném předstihu, zejména pokud plánujete návštěvu v hlavní turistické sezóně. Paraty je vyhledávaným turistickým cílem a vhodné ubytování může být rychle vyprodáno. Takže si nyní začněte plánovat svou cestu do tohoto krásného města a nechte se očarovat jeho jedinečnou atmosférou.


Letenka Brazílie Paraty


Brazílie je zemí nespočetných přírodních krás a fascinujících historických památek. Jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších míst, které tato země nabízí, je město Paraty. Pokud plánujete navštívit Brazílii a hledáte dokonalé místo k prozkoumání, vyzkoušejte letenku do Paraty.

Paraty se nachází na jihozápadním pobřeží státu Rio de Janeiro a je často považováno za jedno z nejlépe zachovalých koloniálních měst v Brazílii. Jeho historie sahá až do 17. století, kdy se zde těžilo zlato. Město je bohaté na historickou architekturu a kamenná dlažba ulic dodává místu jedinečný šarm. Procházení kolem historického centra města je jako cesta časem.

Jedním z nejzajímavějších míst v Paraty je jeho přístav. Byl důležitým centrem pro obchod v dobách, kdy se sem vozilo zlato a diamanty z nedalekého města Minas Gerais. Dnes je přístav plný malebných rybářských lodí a nabízí krásné výhledy na okolní sopky a zálivy. Na moře se můžete vydat na lodi a objevovat úchvatnou přírodní krásu Paraty.

Paraty je také obklopeno národním parkem Serra da Bocaina. Tato oblast je bohatá na tropickou vegetaci, vodopády a trasy pro pěší turistiku. Milovníci přírody si zde mohou vychutnat horské túry, potápění a vodní sporty. Tato část Brazílie je přírodním rájem s řadou endemických druhů rostlin a živočichů.

Navštívení Paraty je také skvělou příležitostí ochutnat tradicionální brazilskou kuchyni. Mnoho místních restaurací nabízí čerstvé mořské plody, tradiční pokrmy s rybou a další chutné speciality. Nezapomeňte si zde vyzkoušet také jedno z nejznámějších brazilských jídel – feijoadu. Toto bohaté dušené jídlo s fazolemi a masem vás určitě nadchne.

Chcete-li navštívit Paraty, můžete si pořídit letenku do hlavního letiště Rio de Janeiro a odtud se vydáte na cestu k tomuto úchvatnému místu. Cesta z Rio de Janeiro do Paraty trvá přibližně 4 hodiny. Na místě se také nachází několik příjemných hotelů, které nabízejí pohodlné ubytování.

V Paraty se mohou návštěvníci těšit na příjemné podnebí po většinu roku. Teploty se zde pohybují mezi 20 a 30 stupni Celsia a místní obyvatelé jsou známí pro svou přátelskost a pohostinnost.

Pro milovníky historie, přírody a kultury je Paraty ideálním místem k návštěvě. Pořízení letenky do tohoto úžasného brazilského města vám otevře dveře do jiného světa, plného krás, dobrodružství a nezapomenutelných zážitků.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách