Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Bhútán Kurjey Lhakhang

Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Kurjey Lhakhang


1. Co je Bhútán Kurjey Lhakhang?

Bhútán Kurjey Lhakhang je buddhistický klášter nacházející se ve východním Bhútánu. Je považován za jedno z nejposvátnějších míst v zemi.

2. Jak se tam dostanu?

Bhútán Kurjey Lhakhang je přístupný přes silnici z hlavního města Thimphu, která je vzdálena přibližně 300 kilometrů. Nejbližší letiště je v Guwahati v Indii, odkud je možné pokračovat po silnici do Bhútánu.

3. Je nutné mít vízum k návštěvě Bhútánu Kurjey Lhakhang?

Ano, pro návštěvu Bhútánu je povinné mít vízum. Je nutné se obrátit na bhútánské velvyslanectví nebo konzulát v zemi, ve které žijete, a požádat o turistické vízum.

4. Jakou je nejlepší doba pro návštěvu Bhútánu Kurjey Lhakhang?

Nejlepší doba pro návštěvu Bhútánu Kurjey Lhakhang je během jara a podzimu, kdy je zde mírné počasí a minimální srážky. Letní měsíce jsou deštivé a zimní měsíce mohou být extrémně chladné.

5. Je možné se ubytovat poblíž Bhútánu Kurjey Lhakhang?

Ano, v okolí Bhútánu Kurjey Lhakhang jsou k dispozici různé hotely a ubytovny. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména během turistické sezóny.

6. Jaký je oblečení vhodné pro návštěvu Bhútánu Kurjey Lhakhang?

Je vhodné nosit pokryté a přiměřené oblečení, které respektuje místní kulturu a zvyky. Doporučuje se také mít sebou lehkou bundu nebo svetr, protože se počasí může rychle změnit.

7. Jaká je vstupní cena do Bhútánu Kurjey Lhakhang?

Vstup do Bhútánu Kurjey Lhakhang je obvykle zdarma, ale je vhodné mít s sebou drobné peníze na drobné příspěvky a dary pro klášter.

8. Jak dlouho trvá prohlídka Bhútánu Kurjey Lhakhang?

Prohlídka Bhútánu Kurjey Lhakhang může trvat přibližně 1 až 2 hodiny, v závislosti na zájmu návštěvníka. Doporučuje se věnovat dostatečný čas prozkoumání kláštera a okolních svatých míst.

9. Jaká je historie Bhútánu Kurjey Lhakhang?

Bhútán Kurjey Lhakhang byl postaven v 8. století na místě, kde měl meditovat Guru Rinpoče, zakladatel buddhismu v Bhútánu. Klášter se stal významným místem pro poutníky a buddhistické obřady.

10. Jaké další atrakce lze navštívit poblíž Bhútánu Kurjey Lhakhang?

V blízkosti Bhútánu Kurjey Lhakhang se nachází další zajímavá místa, jako je klášter Jambay Lhakhang, farní kostel Domkhar, pevnost Trongsa a mnoho dalších historických a kulturních památek.


Ubytování Bhútán Kurjey Lhakhang


Bhútán je malá, ale velmi fascinující země v jižní Asii. Zdejší kulturní a náboženské dědictví je jedinečné a uchovává se zde dodnes. V této zemi naleznete mnoho historických míst, která mnozí považují za svá posvátná místa. Jedním z těchto míst je Kurjey Lhakhang.

Kurjey Lhakhang je jeden z nejvýznamnějších buddhistických klášterů v Bhútánu. Nachází se v údolí Punakha, s výhledem na řeku. Klášter se skládá ze tří budov, z nichž každá má svůj význam a historii. Na hlavním oltáři kláštera se nachází šest slonů, kteří symbolizují šest buddhistických cest k osvícení.

V těsné blízkosti kláštera se nachází i zdroj termální vody. Zdejší obyvatelé věří, že tato voda má zázračné účinky pro zdraví a pro celkový stav duše a těla. Mnoho návštěvníků navštěvuje klášter právě proto, aby si odpočinuli, uvolnili se a obnovili své zdraví pomocí termálních pramenů.

V okolí kláštera lze nalézt mnoho malých hotelů a penzionů, které poskytují ubytování pro návštěvníky Kurjey Lhakhang. Tyto hotely jsou velmi čisté, útulné a nabízí vynikající služby. Pokud hledáte klidnou a tichou atmosféru, najdete ji právě zde.

Kurjey Lhakhang je místo, kde se setkávají všechny vrstvy obyvatel Bhútánu. V zahraničí je toto místo stále méně známé, avšak pro místní obyvatele je toto klášter místem, kde stráví tiché, meditační chvíle, nebo jednoduše zažijí pocity klidu a harmonie.

Celkově lze říct, že Kurjey Lhakhang je jedním z nejkrásnějších míst, které lze v Bhútánu navštívit. Pokud chcete zažít nejen nádhernou přírodu, ale také náboženskou a kulturní atmosféru této země, určitě neváhejte a navštivte tento klášter. Nabízí krásné ubytování a zajímavé zážitky, které si budete pamatovat po dlouhá léta.


Letenka Bhútán Kurjey Lhakhang


Bhútán je země plná starobylých klášterů, chrámů a svatých míst. Jedním z nejvýznamnějších a nejposvátnějších míst v této horské království je Kurjey Lhakhang, který láká návštěvníky ze všech koutů světa.

Kurjey Lhakhang je klášter nacházející se v okrese Bumthang ve středním Bhútánu. Jeho název je odvozen od čtyř modelů stopy po sobech na skále v blízkosti kláštera, což symbolizuje stopy po stavitele chrámu. Toto místo představuje posvátnou poutní cestu pro věřící buddhisty a je jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Bhútánu.

Klášter Kurjey Lhakhang je známý především jako místo, kde byl v roce 731 postaven první buddhistický chrám ve středním Bhútánu Guru Rinpochem, také známý jako Padmasambhava. Guru Rinpoche, nejvýznamnější učitel buddhismu v Bhútánu, přišel do země za účelem šíření buddhistického učení a zanechal zde svůj významný odkaz.

Klášter Kurjey Lhakhang se skládá ze tří hlavních chrámů. Největší z nich je Guru Lhakhang, který je postaven na místě, kde Guru Rinpoche meditoval a zanechal své tělo ve světské formě. Další dva chrámy, které obklopují Guru Lhakhang jsou Kašo Lhakhang a Kašo Drupai Lhakhang. Všechny tyto chrámy jsou architektonickým zázrakem a nabízejí úchvatný pohled na okolní krajinu.

Pro věřící je Kurjey Lhakhang důležitým poutním místem a mnoho buddhistů sem přichází se modlit a meditovat. Klášter je známý svými pozoruhodnými mandalami a dalšími sochami, které jsou považovány za důležité symboly buddhismu. Každý rok se zde také konají různé ceremonie a oslavy, které přitahují druhy lidí z celého Bhútánu.

Pro turisty, kteří navštěvují Bhútán, je Kurjey Lhakhang zážitkem, který nelze vynechat. Zatímco se procházíte klášterem a obdivujete jeho krásu se sněhobílými stěnami a zdobenými ornamenty, budete cítit neuvěřitelnou mírovou energii a duchovní atmosféru. Klášter Kurjey Lhakhang je jedním z těch míst, která vám připomínají důležitost a krásu buddhismu a nabízí útočiště pro duši i tělo.

Příjezd k této posvátné svatyni je však poměrně obtížný, protože se nachází v horské oblasti a přístup je možný pouze pěšky. Někteří turisté volí, aby zažili pravou atmosféru a putují na místo několik hodin pěšky z blízké vesnice. Další alternativou je pronajmout si vozidlo a dojet co nejblíže chrámu, a pak pokračovat pěšky. Ať už zvolíte jakoukoliv možnost, jistě nebudete litovat, protože Kurjey Lhakhang je jedním z unikátních a nezapomenutelných zážitků, které Bhútán nabízí.


Dovolená Bhútán Kurjey Lhakhang


Bhútán je malá a tajemná země nacházející se v horských oblastech Himálaje. Tato země, nazývaná také "Země blesku dračí", je známá svou fascinující kulturou, tradičními rituály a překrásnou přírodou. Jednou z nejznámějších památek v Bhútánu je Kurjey Lhakhang.

Kurjey Lhakhang je klášter nacházející se v údolí Bumthang, které je považováno za spirituální jádro Bhútánu. Jedná se o historicky významné místo, které bylo založeno v 8. století a slouží jako důležité poutní místo pro buddhisty. Klášter je také považován za místo působení mnoha významných lamů (duchovních učitelů) a soch buddhů.

Kurjey Lhakhang je složen z tří budov, z nichž každá má svůj význam. První budova, známá jako Guru Lhakhang, je pojmenována po Guru Rinpochéovi, indickém buddhistickém učiteli, který přinesl buddhismus do Bhútánu. Druhá budova, známá jako Ka Gon Phur Sum Lhakhang, obsahuje tři velké sochy buddhů - Buddhu minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Třetí budova je Kuje Lhakhang, která se nachází na svahu kopce a poskytuje nádherný výhled na okolní krajinu.

Pokud chcete navštívit Kurjey Lhakhang, můžete se tam dostat pěšky nebo na koni, což je typický způsob dopravy v Bhútánu. Během své cesty budete obklopeni malebnými horskými krajinami, hustými lesy a krásnými vodopády. Klášter je také obklopený přírodním parkem s mnoha druhy flóry a fauny, které jsou pro Bhútán typické.

Kurjey Lhakhang je oblíbenou destinací nejen pro duchovně hledající turisty, ale také pro fotografy a milovníky přírody. Každý rok se zde konají náboženské oslavy a tradiční tance, které jsou pro Bhútán tak charakteristické. Návštěva Kurjey Lhakhang je nejen výletem do historie a kultury Bhútánu, ale také jedinečnou zkušeností, jak prozkoumat nádhernou přírodu této tajemné země.

Bhútán je odlehlá země, která se drží svých tradic a náboženských hodnot. Díky tomu je Kurjey Lhakhang nejen spirituálním centrem, ale také místem, kde můžete prozkoumat fascinující bhútánskou kulturu a tradice. Pokud hledáte dovolenou, která vás zavede do exotického a tajemného světa, je Kurjey Lhakhang v Bhútánu ideální volbou pro vás.

Takže, zabalte se, připravte své foťáky a připravte se na dobrodružství života, když navštívíte Kurjey Lhakhang v Bhútánu. Budete fascinováni úchvatnou krásou přírody, hlubokou spiritualitou tohoto místa a bohatou historií, která ho obklopuje. Bhútán vám nabídne nezapomenutelnou dovolenou, která zanechá stopu ve vašem srdci a připomene vám, jak krásný a různorodý může být náš svět.


Počasí Bhútán Kurjey Lhakhang


Bhútán je kouzelná země plná náboženských památek, přírodních krás a zelených údolí. Jedním z nejvýznamnějších buddhistických chrámů v Bhútánu je Kurjey Lhakhang, který se nachází v údolí Bumthang.

Kurjey Lhakhang byl postaven v 8. století a je považován za duchovní centrum Bhútánu. Chrám je známý svými tantrickými učeními, které jsou založeny na filozofii tantrického buddhismu. Chrámová komplex se skládá ze tří hlavních budov, které jsou obklopeny krásnou zahradou.

Počasí v Kurjey Lhakhang je velmi chladné a vlhké. V létě jsou průměrné hodnoty teplot okolo 20 °C, ale mohou klesnout až na 10 °C. V zimě jsou teploty ještě nižší, kolem -5 °C až 5 °C. Kurjey Lhakhang se nachází ve vysoké nadmořské výšce, což znamená, že i v létě mohou být noci velmi chladné.

Déšť v Kurjey Lhakhang je celoročně velmi častý. Průměrné srážky se pohybují mezi 50 a 150 cm ročně. Největší množství srážek padá v období dešťů od června do září, které jsou charakteristické prudkými bouřemi a silnými větry.

Bhútán je zemí s jedinečným a pestrým klimatem a Kurjey Lhakhang je jedním z míst, které stojí za to navštívit. Je důležité si ale připravit dostatečné oblečení, protože i v létě může být velmi chladno. Ať už sem zavítáte kdykoli, určitě budete fascinováni krásami Bhútánu a jeho náboženskými tradicemi.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách