Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Řecko Kefalonie Lixouri

Počasí Řecko Kefalonie Lixouri


Kefalonie je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších ostrovů Řecka. Patří do skupiny Jónských ostrovů a je známá svými úchvatnými plážemi, křišťálově čistým mořem a bohatou historií. Lixouri, které se nachází na západním pobřeží ostrova, je jedním z nejrušnějších měst na Kefalonii.

Počasí na Kefalonii je typické pro středomořské podnebí. Léto je teplé a suché, zatímco zima je mírná a vlhká. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 30 °C, ale může stoupnout až na 40 °C, zejména v červenci a srpnu. Teploty obvykle klesají na příjemných 20-25 °C v noci, což je ideální pro procházky po plážích nebo večeře v restauracích pod širým nebem.

V zimě jsou teploty mírnější, pohybují se kolem 10-15 °C přes den. Noci bývají chladnější, s teplotami okolo 5 °C. Období největších srážek nastává během podzimu a zimy, s listopadem a prosincem jako nejdeštivějšími měsíci.

Lixouri, stejně jako celý ostrov Kefalonie, se vyznačuje svými krásnými plážemi, které jsou ideální pro opalování a vodní sporty. Během letních měsíců je možné očekávat slunečné a teplé počasí, se silným slunečním zářením a minimálním srážkami. Díky teplému Středomoří je moře také příjemné na koupání.

Přestože je léto nejlepší dobou pro návštěvu, Kefalonie a Lixouri mají své kouzlo také v zimě. V té době je ostrov většinou klidnější a klidným procházkám a poznávání města se nabízí ideální příležitost. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a rádi ukážou turistům svou krásnou lokalitu.

Turisté by měli být připraveni na silné sluneční záření a dodržovat opatření, jako je nošení ochranného krému a pokrývky hlavy, zejména v létě. Je také dobré mít s sebou lahvičku s vodou, abyste zůstali hydratovaní během teplých dnů.

Celkově vzato, počasí na Kefalonii je velmi příznivé a pro turisty je ideální pro strávení dovolené. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete navštívit Lixouri v létě nebo v zimě, budete mít možnost vychutnat si krásy tohoto krásného řeckého ostrova.


Ubytování Řecko Kefalonie Lixouri


Řecko je nádherná země s mnoha ostrovy, které jsou oblíbenými turistickými cíli. Jedním z těchto ostrovů je Kefalonie, která leží v Jónském moři. V oblasti Lixouri je možné najít mnoho různých typů ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů, které jsou vhodné pro pobyt s rodinou, přáteli nebo samostatně.

Pokud hledáte ubytování v hotelu, můžete zvolit například Ionian Sea Hotel & Villas. Tento hotel se nachází přímo u moře a nabízí krásné ubytování ve velkorysých pokojích a vilách. V hotelu je k dispozici bazén, restaurace, fitness centrum a spa. Wifi připojení a parkování jsou zdarma. Tento hotel je ideální pro rodiny s dětmi, páry i jednotlivce.

Dalším možným ubytováním je penzion Billy's House, který se nachází v blízkosti centra města a nabízí různé typy pokojů. Pokoje jsou moderní a dobře vybavené a mají výhled na moře nebo do zahrady. V penzionu je k dispozici snídaňová místnost a zdarma je možné vypůjčit kola. Tento penzion je ideální pro ty, kteří hledají jednoduché, ale pohodlné ubytování.

Pokud hledáte ubytování v apartmánu, můžete si pronajmout například apartmány Mirtia, které jsou moderní a dobře vybavené. Apartmány mají vlastní kuchyň a většinou také balkon nebo terasu s výhledem na moře. Majitelé apartmánů jsou velmi přátelští a ochotní. Tento druh ubytování je vhodný pro ty, kteří chtějí strávit svůj čas na Kefalonii samostatně.

Ubytování v Lixouri na Kefalonii je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou s krásnými plážemi a možností poznávat řeckou kulturu. S mnoha možnostmi ubytování je možné si vybrat takové, které nejvíce vyhovuje vašim potřebám a přáním.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kefalonie Lixouri


Nejčastější dotazy a odpovědi ohledně řeckého ostrova Kefalonie a města Lixouri jsou následující:

Dotaz: Jak se dostat na ostrov Kefalonie?
Odpověď: Na Kefalonii se dá dostat dvěma způsoby. Buď létáním do letiště Kefalonia International Airport, které se nachází nedaleko hlavního města Argostoli, nebo trajektem z některého z přístavů v Řecku (např. Patras nebo Killini) do přístavu Sami na Kefalonii.

Dotaz: Kolik trvá přeprava trajektem z pevninského Řecka na Kefalonii?
Odpověď: Doba plavby trajektem závisí na přístavu, ze kterého vyplouváte. Obvykle trvá cesta přibližně 1,5 až 3 hodiny.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší pláže na Kefalonii?
Odpověď: Kefalonie nabízí mnoho krásných pláží. Mezi nejznámější patří Myrtos, Antisamos, Xi, Skala, Lourdas a Makris Gialos. Každá pláž má své vlastní kouzlo a nabízí různé vybavenosti.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší atrakce v Lixouri?
Odpověď: V Lixouri, druhém největším městě na Kefalonii, můžete navštívit několik zajímavých míst. Mezi nejpopulárnější atrakce patří mezinárodní festival Philharmonic, Lixouri Castle, Lepeda Beach a mnoho dalších.

Dotaz: Jaká je typická řecká kuchyně na Kefalonii?
Odpověď: Typická řecká kuchyně na Kefalonii je plná chutí a čerstvosti. Mezi oblíbená jídla patří gyros, souvlaki, zeleninové saláty s olivovým olejem, feta sýr, olivy a čerstvá ryba. Samozřejmě zde také najdete mnoho dalších tradičních řeckých pokrmů.

Dotaz: Které je nejvhodnější období pro návštěvu Kefalonie?
Odpověď: Nejvhodnější období pro návštěvu Kefalonie je od dubna do října, kdy je počasí příjemné a teploty jsou ideální pro plážování a prozkoumávání ostrova.

Toto jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně Řecka, konkrétně ostrova Kefalonie a města Lixouri. Mějte na paměti, že informace se mohou časem změnit, proto je vždy dobré prověřit si aktuální informace před návštěvou.


Dovolená Řecko Kefalonie Lixouri


Pokud plánujete strávit dovolenou v Řecku, Kefalonie je jedno z nejoblíbenějších míst, které byste měli zvážit. A pokud hledáte klidné a malebné místo, Lixouri je ideální volbou. Tato krásná vesnice se nachází na západním pobřeží ostrova a nabízí nejen úchvatné pláže, ale také bohatou historii a četné zajímavosti pro návštěvníky.

Představující jednu z největších a nejdůležitějších obcí v regionu, Lixouri je dobře vybavené a jeho okolní krajina je dech beroucí. Hlavní náměstí ve vesnici, které je pojmenované na počest zakladatele moderního Řecka Ioannise Kapodistriase, je toho důkazem. Obklopené centrem města, je plné kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat autentickou řeckou kuchyni.

Jedním z největších lákadel Lixouri je jeho nádherná pláž Xi. Pláž je známá svými unikátními červenými písky a krásně čistou vodou. Je to ideální místo pro opalování a relaxaci, a také nabízí spoustu vodních aktivit, jako je potápění, šnorchlování a windsurfing. Pokud preferujete klidnější místa, můžete navštívit další pláže v okolí, jako je Mega Lakos nebo Petani.

Kromě pláží si návštěvníci mohou také užívat bohatou historii ostrova. Lixouri má své kořeny ve starověkém Řecku a některé z nejvýznamnějších historických památek jsou zde umístěny. Například se můžete projít archeologickými nalezišti, jako je Ranusio nebo Lingos. Také se můžete projít úzkými a malebnými uličkami vesnice a objevit skryté kostely a kláštery.

Kefalonie je také známá svou zvířecí a rostlinnou diverzitou. V přírodě blízkosti Lixouri jsou krásné zelené kopce a vinice, které si můžete prohlédnout při procházkách nebo jízdě na kole. Můžete také navštívit blízkou hora Enos, která je jedinečná svými jedlovými lesy a endemickými druhy rostlin a živočichů.

Pokud jde o ubytování, Lixouri nabízí širokou škálu hotelů a apartmánů pro různé rozpočty. Mnoho z nich se nachází přímo na pláži, což vám umožní snadný přístup k moři.

Vzhledem k jeho poloze, Lixouri je ideálním výchozím bodem pro poznávání dalších částí Kefalonie. Můžete navštívit hlavní město Argostoli, které je vzdálené jen krátkou plavbu trajektem, nebo si prohlédnout další malebná města a vesnice na ostrově.

Celkově vzato, Lixouri je skvělým místem pro dovolenou v Řecku. Nechybí zde nádherné pláže, bohatá historie a zázemí pro pohodlný pobyt. Ať už se chcete jen opalovat a relaxovat na pláži, nebo prozkoumávat okolní přírodu a historické památky, Lixouri vám nabídne všechno, co potřebujete pro perfektní dovolenou.


Letenka Řecko Kefalonie Lixouri


Kefalonie je nádherný ostrov ležící v Jónském moři, který svými bílými plážemi, tyrkysovou vodou a úchvatnou přírodou láká ročně tisíce turistů. Pokud se chystáte navštívit tento raj na zemi, letenka do Lixouri je skvělou volbou.

Lixouri je druhé největší město na ostrově Kefalonie a nachází se na západním pobřeží. Přestože ostrov poskytuje velký výběr krásných pláží, Lixouri je populární mezi turisty především díky svému autentickému charakteru a klidné atmosféře. Skvělou zprávou je, že díky letenkám do Lixouri je tato destinace dostupná pro turisty z celého světa.

Letenky do Lixouri jsou snadno dostupné z různých evropských měst. Jednou z nejčastějších možností je let do letiště Kefalonia International Airport. Poté můžete pokračovat trajektem ze zátočiny Argostoli přímo do přístavu v Lixouri. Tato plavba trvá pouze asi 20 minut a poskytne vám nádherný výhled na moře a okolní krajinu.

Jakmile dorazíte do Lixouri, můžete se těšit na mnoho aktivit a zážitků. Prozkoumejte Malebnou promenádu, která se táhne podél pobřeží a nabízí nádherný výhled na moře. Navštivte také místní muzeum, kde se můžete dozvědět o historii a kultuře ostrova.

Pláže v okolí Lixouri jsou tím, za co stojí za to navštívit tuto destinaci. Lepeda je jednou z nejznámějších pláží v oblasti a její jemný písek a tyrkysová voda jsou doslova dech beroucí. Další oblíbenou pláží je Xi Beach, kde si můžete vychutnat západ slunce nebo si užít některé z vodních sportů.

Pokud máte rádi přírodu, pak si určitě vydejte do blízkého parku Ainos. Tento národní park je domovem pro vzácné druhy flóry a fauny a poskytuje skvělé možnosti pro pěší turistiku a obdivování přírodních krás.

Lixouri je také pověstné svou vynikající kuchyní, ve které dominuje čerstvé mořské plody a místní speciality. Užijte si lahodné jídlo v jedné z místních tavern nebo si vychutnejte sklenku ouza, tradičního řeckého alkoholického nápoje. Po večeři si můžete procházet úzkými uličkami města a prozkoumávat místní obchody.

Letenka do Lixouri je skvělým způsobem, jak se dostat na toto nádherné místo a zažít nezapomenutelnou dovolenou. Připravte se na krásné pláže, chutné pokrmy a nezapomenutelná dobrodružství v Kefalonii.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách