Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Austrálie Sydney Harbour Bridge (New South Wales)

Letenka Austrálie Sydney Harbour Bridge (New South Wales)


Australia is home to many breathtaking landmarks, but none quite compare to the incredible Sydney Harbour Bridge in New South Wales. This iconic structure is not only a symbol of Australian engineering prowess, but it’s also one of the most iconic landmarks in the world.

The Sydney Harbour Bridge was officially opened on March 19, 1932, and it quickly became a major attraction for visitors from all over the globe. The bridge is the largest steel arch bridge in the world, and it stretches an impressive 1,149 metres across the Sydney Harbour. It took eight years to build and involved over 1,400 workers, which is a testament to the immense scale of the project.

One of the most popular ways to experience the bridge is by taking a walk along the Sydney Harbour Bridge walkway. This footpath stretches from one end of the bridge to the other and provides breathtaking views of the harbour and the surrounding city. Visitors can also climb the bridge with the BridgeClimb Sydney tour, which takes you to the summit of the bridge and provides even more stunning views of the city.

Another great way to experience the bridge is by taking a scenic helicopter tour. This lets you see the bridge from a completely different perspective and offers unbeatable views of the surrounding area. Several companies offer helicopter tours of the bridge, and they typically last between 20-30 minutes and are available all year round.

If you’re interested in history, then be sure to stop by the Sydney Harbour Bridge Museum, which is located at the southern end of the bridge. Here you can learn about the history of the bridge and the incredible engineering feats that went into its construction.

Finally, if you’re in Sydney on New Year’s Eve, then you absolutely cannot miss the spectacular fireworks display that takes place on and around the bridge. This is one of the largest New Year’s Eve celebrations in the world and is a truly unforgettable experience.

In conclusion, the Sydney Harbour Bridge is a must-visit attraction for anyone traveling to Australia. With its incredible engineering, stunning views, and rich history, it’s easy to see why the bridge has become a true symbol of Australian pride.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Sydney Harbour Bridge (New South Wales)


1. Jak vysoký je Sydney Harbour Bridge?
- Sydney Harbour Bridge měří výšku 134 metrů nad hladinou vody.

2. Kdy byl Sydney Harbour Bridge postaven?
- Sydney Harbour Bridge byl postaven v letech 1923 až 1932.

3. Jak dlouhý je Sydney Harbour Bridge?
- Sydney Harbour Bridge měří 1149 metrů v délce.

4. Lze na Sydney Harbour Bridge jet autem?
- Ano, na most se smí jezdit autem, avšak jsou na něm stanoveny rychlostní limity.

5. Existuje možnost procházet se po Sydney Harbour Bridge?
- Ano, existuje možnost projít se po mostě pěšky na speciálně vyčleněné chodníky. Je také možné absolvovat tzv. BridgeClimb – výstup na vrchol mostu.

6. Jaká je cena vstupenky na BridgeClimb ?
- Cena vstupenky závisí na čase a termínu, avšak průměrně se pohybuje kolem 200-300 AUD.

7. Kde se nachází Sydney Harbour Bridge?
- Sydney Harbour Bridge se nachází v Sydney, v oblasti New South Wales v Austrálii.

8. Bylo na Sydney Harbour Bridge někdy natáčeno nějaké filmové dílo?
- Ano, na mostě bylo natočeno mnoho filmových scén, včetně například filmu Mary Poppins z roku 1964.

9. Je na Sydney Harbour Bridge povoleno pořádání různých akcí?
- Ano, most je často využíván k pořádání různých akcí, například Novoroční ohňostroj, běžecké závody, cyklistické soutěže, koncerty a další.

10. Jaká je dopravní zátěž Sydney Harbour Bridge?
- Most slouží jako důležité spojení mezi severem a jihem města Sydney, proto je zátěž velká. V průměru tudy denně projede přes 200 000 vozidel.


Dovolená Austrálie Sydney Harbour Bridge (New South Wales)


Austrálie je nejen známá svými nádhernými plážemi a úchvatnou přírodou, ale také mnoha ikonickými stavbami, které lákají turisty z celého světa. Jednou z nejznámějších památek je Sydney Harbour Bridge, který se nachází v australském státě Nový Jižní Wales.

Sydney Harbour Bridge, známý také jako "Koathanger" díky svému tvaru, byl dokončen v roce 1932 a je jedním z největších obloukových mostů na světě. Jeho stavba trvala více než čtyři roky a na jeho výstavbě pracovalo přes 1 400 dělníků. Most spojuje severní a jižní část přístavního města Sydney a je významnou součástí místní infrastruktury.

Pro turisty z celého světa je Sydney Harbour Bridge hlavním příkladem australského stavitelského umění. Je to obloukový most o rozpětí téměř 500 metrů a výšce 134 metrů. Betonový oblouk je pokrytý ocelovou konstrukcí, která zajišťuje mostu jeho pevnost a stabilitu. Most nabízí nádherný výhled na město Sydney, Sydney Opera House a překrásný přístav.

Pro odvážné turisty je možné zažít adrenalinový zážitek při zdolávání této monumentalní stavby. Most totiž nabízí unikátní zážitek v podobě BridgeClimb, dobrodružství, které propojuje turistiku s historií a architekturou. Při tomto zážitku si mohou turisté vybrat mezi různými možnostmi výstupu na vrchol mostu. Bezpečnostní pravidla a odborný personál zajišťují, že tato aktivita je bezpečná a pro každého přístupná.

Pro ty, kteří chtějí zažít Sydney Harbour Bridge ze země, je tu možnost procházky po chodnících mostu. Příjemná procházka po těchto chodnících nabízí úchvatné výhledy na město a přístav. Chodníky jsou přístupné jak pěším turistům, tak i cyklistům, kteří chtějí vychutnat sydneyskou atmosféru.

Je-li cestování do Sydney součástí plánu, návštěva Sydney Harbour Bridge by měla být jednou z priorit. Most je významnou součástí místní historie a kultury a nabízí nádherné pohledy na australskou krajinu. Sydney je moderní a kosmopolitní město, kde se setkávají různé kultury a tradice, a Sydney Harbour Bridge je neodmyslitelnou součástí tohoto příběhu.


Počasí Austrálie Sydney Harbour Bridge (New South Wales)


Sydney Harbour Bridge se nachází ve městě Sydney ve státě Nový Jižní Wales v Austrálii a je ikonickým symbolem tohoto velkoměsta. Jde o jednu z největších visutých mostů na světě a láká turisty z celého světa.

Australie je známá svým rozmanitým a proměnlivým počasím, a Sydney není výjimkou. Město leží v mírném podnebí, což znamená horká léta a mírné zimy. Sydney je také ovlivněno oceánskými proudy a větrnými systémy, které mohou ovlivnit místní počasí.

Léta v Sydney jsou teplá a suchá. Průměrné teploty se pohybují kolem 25 °C a mohou vystoupat až k 40 °C. To je pro turisty skvělá příležitost pro využití pláží a vodních sportů, které jsou populární v této oblasti. Město má několik známých pláží, jako jsou Bondi Beach a Manly Beach, které jsou oblíbené u místních i návštěvníků.

Zimy v Sydney jsou relativně mírné, s průměrnými teplotami kolem 15 °C. Někdy ale mohou klesnout až na 5 °C. Léta jsou také charakterizována občasnými dešti a bouřemi. Někdy mohou být tyto bouřky velmi intenzivní a způsobit záplavy a problémy v dopravě. Nicméně tyto jevy jsou poměrně vzácné a město je dobře připraveno zvládnout takové situace.

Jaro a podzim jsou období, kdy se počasí v Sydney může měnit nejvíce. Teploty se mohou pohybovat mezi 10 a 25 °C a může docházet k rychlým změnám počasí. Je vhodné být připraven na chladnější i teplejší dny a brát si s sebou vhodné oblečení.

Sydney Harbour Bridge představuje pohled, který může být ovlivněn místním počasím. Během slunečných dnů můžete vidět modré nebe a jasné výhledy na Sydney Opera House a přístav. Během deště a mlhy můžete zažít tajemnější a trochu tajemnější atmosféru.

Celkově lze říci, že počasí v Sydney a na Sydney Harbour Bridge je proměnlivé a místní obyvatelé i turisté se musejí přizpůsobit. Je důležité mít na paměti, že počasí může být nepředvídatelné a je vhodné se přizpůsobit aktuálním podmínkám. Nejlepší je se při plánování návštěvy Sydney informovat o aktuálních předpovědích počasí a zajistit si vhodné oblečení a vybavení.


Ubytování Austrálie Sydney Harbour Bridge (New South Wales)


Sydney Harbour Bridge je jedním z nejznámějších australských symbolů a historicky významným objektem v Sydney. Nachází se v New South Wales a je nejen ikonou města, ale i turistickou atrakcí, kterou by si neměl nikdo nechat ujít.

Most byl postaven mezi lety 1923 a 1932 a je jedním z největších mostů na světě svou délkou přes 1 kilometr. Jeho velkolepá konstrukce snoubí ocelové oblouky s vyleštěnou tmavě zelenou barvou, která z něj dělá velmi atraktivní pohled.

Sydney Harbour Bridge slouží nejen jako silniční most, ale také jako turistická atrakce s možností procházkového prohlídky. Procházka po mostě je příjemným způsobem, jak si vychutnat úchvatné výhledy na město, přístav a slavný Sydney Opera House. Turisté mohou také zažít vzrušení výstupu na vrchol mostu, kde mají výhled na celou okolní oblast. Tato skvělá zážitková turistika je populární mezi návštěvníky, kteří hledají dobrodružství a výjimečný pohled na Sydney.

Pokud hledáte luxusní ubytování s výhledem na Sydney Harbour Bridge, máte na výběr z mnoha hotelů v okolí mostu. Mnoho z nich nabízí skvělé výhledy a eleganci, kterou očekáváte od přístavní čtvrti Sydney. Některé z těchto hotelů mají dokonce své vlastní terasy nebo střešní bary, které nabízejí jedinečné výhledy na most a okolní oblast.

Pokud však hledáte levnější ubytování, můžete se ubytovat v blízkém okolí Sydney Harbour Bridge. Existuje mnoho hostelů a levných hotelů ve čtvrti The Rocks, které poskytují pohodlí a přístupnost k turistickým atrakcím v okolí mostu.

Nejen ubytování, ale celá oblast přístavu je plná restaurací, barů a obchodů, kde si můžete vychutnat místní speciality. Posezení na terase u přístavu je skvělým způsobem, jak relaxovat a sledovat lodě, které připlouvají a odplouvají z přístaviště.

Sydney Harbour Bridge je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Austrálii a jeho majestátní přítomnost v přístavní zóně Sydney dělá z této oblasti jedno z nejžádanějších míst ke strávení dovolené. Ať už se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu nebo v levném hostelě, nezapomeňte si udělat procházku po mostě a zažít australskou kulturu a kouzlo.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách