Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)

Letenka Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt je jedním z nejstarších civilizací na světě a je plný nádherných památek a historických míst. Jedním z nejvýznamnějších je oblast Saqqara s nejstarší dochovanou pyramidou na světě, Step Pyramid of Djoser.

Pokud hledáte neobvyklou dovolenou, let do Egypta, konkrétně do Saqqary, by mohl být tou pravou volbou. Kromě historických památek a pyramid se můžete těšit i na tradiční kuchyni, kouzelné pouště a vynikající příležitosti k nakupování.

Pokud se rozhodnete navštívit Saqqaru, nevynechejte návštěvu Step Pyramid of Djoser. Tato 4 600 let stará pyramidová struktura je první z řady velkých egyptských pyramid, které se staly klasickým symbolem starověkého Egypta. Vytvořil ji architekt Imhotep pro faraona cca. 2 700 let př.n.l. a zůstala jedním z nejvýznamnějších objektů v této oblasti.

Kromě návštěvy Step Pyramid of Djoser lze v Saqqara navštívit mnoho dalších památek, včetně pyramid, mastab a chrámů. Pokud máte zájem o detektivní příběhy starověkého Egypta, můžete také navštívit muzeum Saqqary a prohlédnout si mnoho zajímavých artefaktů, včetně starověkých egyptských papirusů a soch.

Kromě historických památek a muzeí lze v oblasti Saqqary najít také tradiční egyptské trhy, na kterých se prodávají mnoho zajímavých produktů, jako jsou koberce, šperky, koření a květiny. Na trzích se také dá ochutnat mnoho tradičních jídel, jako jsou falafel, hummus a kushari.

Pokud hledáte dovolenou, která kombinuje historii a kulturu s adrenalinovým zážitkem, můžete si pronajmout čtyřkolku nebo kamelí vůz a projet se po poušti. Tato zážitek vás zavede na místa, kam se běžný turista nedostane a umožní vám objevit krásu přírody a obdivovat západ slunce nad pyramidami.

Letenky do Egypta jsou k dispozici z mnoha evropských letišť a mohou být cenově dostupné. Pokud máte zájem o návštěvu Saqqary a Step Pyramid of Djoser, doporučuje se kontaktovat místní cestovní kancelář nebo turistického průvodce, aby vám zajistili co nejlepší zážitek.

Celkově je návštěva Saqqary a Step Pyramid of Djoser jedinečnou zkušeností, kterou si nenecháte ujít. Tato historická oblast nabízí mnoho možností pro objevování a relaxaci a přináší návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a zážitky po celou dobu.


Dovolená Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egyptské město Saqqara leží přibližně 30 kilometrů jihozápadně od Káhiry a je jedním z nejvýznamnějších historických a archeologických míst v Egyptě. Saqqara je známá svou impozantní pyramidou, zvanou Step Pyramid of Djoser, která je považována za první pyramidu v Egyptě a jednu ze symbolů starověké egyptské architektury.

Step Pyramid of Djoser byla postavena v 27. století před naším letopočtem za vlády faraona Djosera, který byl jedním z nejvýznamnějších a nejdéle vládnoucích faraonů Staré říše. Tato pyramidová struktura se stala přelomem ve vývoji architektury, protože představovala nový typ pohřebního komplexu, který se lišil od předchozích mastab.

Step Pyramid of Djoser byla navržena a postavena architektem Imhotepem, který je považován za jednoho z nejvýznamnějších architektů v dějinách. Tato pyramidová struktura má šest stupňovitých úrovní, které se postupně zmenšují a vytvářejí schodiště na výšku. Celá pyramidová stavba měří přibližně 60 metrů na délku, 120 metrů na šířku a dosahuje výšky kolem 40 metrů.

Djoserova pyramida byla součástí rozsáhlého pohřebního komplexu, který zahrnoval také mnoho dalších budov, jako jsou chrámy, vstupní brána a pohřební stavby. Tento komplex sloužil k uctění památky faraona Djosera a sloužil také jako místo pohřbu faraonových nástupců.

Návštěva Saqqary je jedinečným zážitkem pro milovníky historie a archeologie. Při procházce po tomto starověkém místě budete mít možnost prozkoumat nejen Step Pyramid of Djoser, ale také další pyramidy a hrobky, které se nacházejí v okolí. Mezi významné struktury v Saqqara patří pyramidy faraonů Unase, Tetiho, Pepiho I. a Merikareho.

Kromě historických památek nabízí Saqqara také úchvatnou krajinu a krásné výhledy na Nil. Turisté si zde mohou také dopřát projížďku na velbloudech nebo se vydat na okružní jízdu v tradičních egyptských kočárech.

Pokud plánujete návštěvu Egypta, neměli byste vynechat Saqqaru a její unikátní Step Pyramid of Djoser. Toto místo vás přenese do dávné minulosti a umožní vám porozumět bohatému dědictví starověké egyptské civilizace. Každý krok v Saqqare vás zasvětí do tajemného světa faraonů a pyramid, který vás určitě nezklame.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


1. Co je Egypt Saqqara?
Egypt Saqqara je archeologická lokalita nacházející se v Egyptě, která obsahuje několik významných památek, včetně Stupňovité pyramidy krále Djosera.

2. Kdy byla Stupňovitá pyramida krále Djosera postavena?
Stupňovitá pyramida krále Djosera byla postavena kolem roku 2650 před naším letopočtem, během 3. dynastie.

3. Jak vysoká je Stupňovitá pyramida krále Djosera?
Stupňovitá pyramida krále Djosera měří asi 62 metrů vysoko.

4. Jaká je historická a kulturní významnost Stupňovité pyramidy krále Djosera?
Stupňovitá pyramida krále Djosera je považována za jednu z nejstarších kamenných staveb v Egyptě a zároveň za první pyramidu postavenou v Egyptě. Je považována za významný bod vývoje egyptské architektury.

5. Jaké další památky můžeme nalézt v Egyptě Saqqara?
V Egyptě Saqqara se nachází další významné památky včetně mastab, pohřebních komplexů a dalších pyramid. Například Komplex krále Tetiho a Unasova pyramidy jsou zde také.

6. Jak mohu Stupňovitou pyramidu krále Djosera navštívit?
Stupňovitá pyramida krále Djosera je otevřena veřejnosti a můžete ji navštívit jako součást prohlídky Egypta Saqqara. Nezapomeňte si přibalit pohodlné boty, vodu a sluneční ochranu.

7. Existují nějaká omezení nebo předpisy pro návštěvu Egypta Saqqara?
Ano, při návštěvě Egypta Saqqara je důležité dodržovat několik pravidel. Patří sem například dodržování omezení v přístupu k některým památkám, jako je například Stupňovitá pyramida krále Djosera. Dále, je vhodné si přečíst a dodržovat pravidla týkající se fotografování a chování na svatých místech.

8. Jak dlouho trvá prohlídka Egypta Saqqara?
Délka prohlídky Egypta Saqqara závisí na vašem zájmu o jednotlivé památky. Obvykle se ale prohlídka pohybuje kolem 2-3 hodin.

9. Kde se nachází Egypt Saqqara?
Egypt Saqqara se nachází v blízkosti města Gíza, v Egyptě. Leží nedaleko od Káhiry, hlavního města Egypta.

10. Je Egypt Saqqara bezpečný pro návštěvu?
Egypt Saqqara je oblíbenou turistickou destinací a během běžných turistických hodin je oblast obvykle považována za bezpečnou. Nicméně, je vždy vhodné sledovat aktuální cestovní doporučení a informace o bezpečnosti ze svého státu nebo místních úřadů.


Počasí Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt Saqqara je jedno z nejzajímavějších míst v Egyptě. Nachází se asi 30 kilometrů jižně od Káhiry a je známé především díky Step Pyramid of Djoser, nejstarší pyramidové stavbě na světě.

V oblasti panuje suché horké podnebí, typické pro pouštní oblasti. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty mohou dosáhnout až 40°C. V zimních měsících (prosinec a leden) jsou teploty příjemnější a pohybují se kolem 20-25°C.

V oblasti Saqqary je velmi málo srážek. Průměrné množství srážek se pohybuje kolem 5-10 mm ročně. Nejdeštivějším měsícem je únor, kdy se občas vyskytnou krátké deště.

Pro návštěvníky oblasti Saqqara je nejlepší navštívit ji v zimních měsících, kdy jsou teploty příjemnější a horké letní počasí již odeznělo. Nicméně i během letních měsíců se najdou odvážlivci, kteří se chtějí tajemnému místu podívat v ideálním světle.

Step Pyramid of Djoser je jedna z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Egyptě. Stavba pochází z doby Staré říše (27. stol. př. n. l.) a byla postavena za vlády faraona Djoser. Step Pyramid of Djoser má výšku 62 metrů a stala se inspirací pro další stavby pyramid v Egyptě.

Při návštěvě oblasti Saqqara lze kromě Step Pyramid of Djoser vidět i další pyramidy a zajímavé archeologické naleziště. V neposlední řadě je zde možné si prohlédnout i starověké pohřební umění v podobě nástěnných maleb a nápisů.

Závěrem lze konstatovat, že Saqqara a Step Pyramid of Djoser jsou určitě velmi zajímavým cílem pro turisty, kteří jsou ochotni vydat se do pouště a alespoň na chvíli se vrátit o tisíce let zpět v čase. Doporučuje se návštěva v zimních měsících, kdy je počasí příjemnější, ale i během horkých letních měsíců je to možné. Pro fanoušky archeologie a egyptologie jde o must-see destinaci.


Ubytování Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt je země s bohatou historií a fascinujícími památkami. Jednou z nejzajímavějších lokalit v Egyptě je Saqqara, která se nachází nedaleko hlavního města Káhira. Tato oblast je proslulá svou starověkou pyramidou, známou jako Step Pyramid of Djoser.

Step Pyramid of Djoser je jednou z nejstarších známých pyramid v Egyptě. Byla postavena v době Třetí dynastie za vlády faraona Djosera, který byl jedním z nejvýznamnějších vládců té doby. Djoserova pyramida je jedinečná svým architektonickým stylem, který ji odlišuje od pozdějších pyramid v Gíze.

Pyramida se nachází v rozlehlém archeologickém komplexu Saqqara, který je domovem mnoha dalších historických památek. Celý areál je považován za největší nekropoli ve starověkém Egyptě. Kromě Step Pyramid of Djoser se zde nachází také několik dalších pyramid a mastab.

Mastab je typ hrobky, který byl často budován u egyptských králů a šlechticů. Tyto stavby mají tvar plochého obdélníku, který pochází z předchozích dob. Saqqara je známá svou přítomností mnoha mastab, z nichž některé jsou velmi dobře zachované a návštěvníci si je mohou prohlédnout.

Další zajímavou památkou v Saqqara je Unasova pyramida, která je považována za první pyramidu s texty Pyramidových textů. Tyto texty obsahují náboženské formule a rituály, které měly faraonovi pomoci na své cestě do posmrtného života.

Samotný Saqqarský komplex je obrovský a prozkoumání všech jeho památek může trvat několik hodin. Je proto doporučeno si s sebou vzít pohodlnou obuv a dostatek vody.

Pro turisty a návštěvníky je v oblasti Saqqara k dispozici také několik ubytovacích možností. V blízkosti archeologického komplexu se nachází několik velkých hotelových komplexů, které nabízí pohodlné a moderní ubytování. Turisté zde mohou relaxovat ve svých pokojích s výhledem na pyramidy a využívat širokou škálu služeb, jako je bazén, restaurace a wellness centrum.

Pro ty, kteří chtějí prožít autentický egyptský zážitek, je možné si pronajmout ubytování u místních obyvatel v okolních vesnicích. Tímto způsobem mohou turisté poznat skutečnou egyptskou kulturu a životní styl, ochutnat tradiční jídla a setkat se s přátelskými místními obyvateli.

Ubytování v Egyptě, zvláště poblíž Saqqary, je skvělou možností pro ty, kteří se zajímají o historii a archeologii. Návštěva tohoto místa umožní turistům proniknout do tajemné minulosti a prozkoumat jedinečné památky starověkého Egypta.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách