Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Arménie Jerevan (hlavní město)

Počasí Arménie Jerevan (hlavní město)


Arménie je zemí s nádhernou přírodou a bohatou historií. Jerevan, hlavní město země, leží v údolí pod horami a je obklopené lesy, jezerami a řekami. Jeho podnebí je charakteristické horkými léty a chladnými zimami.

Léto v Jerevanu je dlouhé a velmi horké. Obvykle začíná v květnu a končí v říjnu. Teploty často dosahují až 35°C. V červenci a srpnu jsou nejteplejší měsíce s průměrnou teplotou kolem 27°C, ačkoliv ve dne se teploty často pohybují kolem 40°C. Pokud plánujete navštívit město v létě, nezapomeňte si vzít dostatečné množství vody, abyste se udrželi hydratovaní.

Podzim v Jerevanu je mírný a krásný. V říjnu a listopadu se teploty postupně snižují, ale stále se udržují kolem 15°C. Podzim je také obdobím, kdy se v Jerevanu konají různé festivaly a kulturní akce.

Zima v Jerevanu je chladná a suchá. Sněžení není příliš časté, ale teploty mohou klesnout až na -15°C. Pro turisty, kteří se rádi potulují, mohou být některé ulice a chodníky kluzké. Nicméně, zima je také krásné období v roce pro návštěvu Arménie. V okolí města se nacházejí krásná horská střediska ideální pro lyžování a snowboarding.

Jaro v Jerevanu je slunečné a teplé. Teploty se pohybují mezi 10 a 20°C. Jaro je také dobou, kdy Arméni oslavují Vánoce, takže se můžete těšit na různé jarmarky a kulturní akce.

Celkově je počasí v Jerevanu poměrně příjemné po většinu roku, s výjimkou parného léta a mrazivé zimy. V každém období však najdete něco, co vám umožní užít si krásy hlavního města Arménie a okolních hor a přírody.


Letenka Arménie Jerevan (hlavní město)


Arménie je fascinující země s bohatou historií a kulturou, která láká turisty z celého světa. Pokud se chystáte navštívit tuto zemi, neměli byste vynechat její hlavní město Jerevan. Jde o největší a nejstarší město v Arménii, které nabízí mnoho zajímavých atrakcí a zážitků.

Jerevan je známý svou architekturou, která kombinuje moderní a tradiční prvky. V centru města najdete množství budov ve stylu sovětské éry, které jsou nádherně zachovalé. Mezi nejznámější památky patří Kaskády, což je oblíbené místo pro místní i turisty. Jedná se o velké schodiště zdobené sochami a uměleckými díly. Na vrcholu Kaskádového komplexu najdete také moderní umělecké centrum s bohatou sbírkou arménského umění.

Další zajímavou památkou je Modrá mešita, která je jediným funkčním mešitou v Jerevanu. Byla postavena v 18. století a dodnes slouží jako významné místo pro modlitbu a duchovní reflexi. Mešita je známá svou modrou kupolí a nádhernou architekturou.

Pokud jste fanoušky historie, neměli byste vynechat Arménské národní muzeum, které se nachází v centru města. Toto muzeum je domovem mnoha vzácných exponátů, včetně starověkých arménských artefaktů, maleb a soch. Muzeum poskytuje pohled do bohaté historie a kultury Arménie.

Jinou oblíbenou atrakcí v Jerevanu je Matenadaran, což je muzeum a výzkumná knihovna s jednou z největších sbírek starověkých rukopisů na světě. Zde můžete vidět unikátní pergamenové rukopisy, které jsou staré tisíce let. Matenadaran je nejen důležitým kulturním centrem, ale také cenným zdrojem poznání pro badatele a historiky.

Pokud máte rádi přírodu, nezapomeňte navštívit Jerevanské jezero, které se nachází v blízkosti města. Jezero je vynikajícím místem pro pikniky, procházky nebo jízdu na kole. Přímo u jezera jsou rovněž různé restaurace a kavárny, kde si můžete vychutnat arménskou kuchyni.

Pokud se vydáte na výlet z Jerevanu, není daleko k horám Arménie. Můžete se vydat do hor Ararat, kde si můžete vychutnat nádherné výhledy na okolní krajinu, včetně nejvyšší hory Arménie, Araratu. Mnoho turistů také navštěvuje klášter Khor Virap, který se nachází nedaleko Araratu a je jednou z nejposvátnějších míst v Arménii.

Arménie a její hlavní město Jerevan mají co nabídnout pro každého návštěvníka. Od bohaté historie a kultury po přírodní krásy, Arménie je destinace, která jistě stojí za to navštívit. A pro cestovatele jsou dostupné letenky do Jerevanu, které usnadňují plánování vaší cesty a objevování této úžasné země.


Ubytování Arménie Jerevan (hlavní město)


Jerevan, hlavní město Arménie, je nejen kulturním, ale také turistickým centrem této země. Aby si návštěvníci mohli užít svou dovolenou v plné míře, je důležité si pečlivě vybrat své ubytování. V tomto článku se zaměříme na různé typy ubytování v Jerevanu, aby vám usnadnil výběr.

Hotelové ubytování

Jerevan nabízí širokou škálu hotelů, od malých rodinných penzionů po luxusní hotely. Většina z nich je umístěna v centru města, které je plné restaurací, kaváren a obchodů. Díky své poloze jsou hotely skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí být v těsné blízkosti památek, podniků a nočního života.

Pro turisty, kteří ocení luxus a pohodlí, jsou v Jerevanu k dispozici nejmodernější a nejluxusnější hotely. Řada z nich nabízí rozsáhlé wellness služby a fitness centra, stejně jako nejlepší restaurace v Jerevanu. Pokud hledáte něco trochu víc útulného, jsou k dispozici také malebné penziony se stylovým nábytkem a atmosférou.

Apartmány

Pokud se rozhodnete pro vlastní stravování, jsou apartmány skvělým řešením. Většina apartmánů je plně vybavena kuchyní, pračkou, sušičkou, klimatizací atd. Mnoho z nich se nachází v centru Jerevanu a nabízí krásný výhled na město.

Hostely

Pro turisty s menším rozpočtem jsou hostely v Jerevanu skvělým řešením. Nabízejí levnou a společenskou formu ubytování, která je ideální pro cestovatele, kteří chtějí poznat nové lidi.

Většina jerevanských hostelů nabízí základní vybavení, například kbelíky a sprchy. Některé z nich mají také společné kuchyňky a společenské prostory. Mezi nejpopulárnější hostely patří Urban Apartment Hostel a Caucasus Hostel.

Soukromé pronájmy

Pokud hledáte úplnou svobodu a soukromí, můžete si pronajmout soukromý byt nebo dům. Tyto možnosti ubytování se nacházejí většinou mimo centrum města, ale nabízejí tiché a klidné prostředí pro odpočinek.

Většina soukromých pronájmů v Jerevanu je plně vybavena, což zahrnuje kuchyňské spotřebiče, pračku a klimatizaci. Pokud hledáte něco s větší kapacitou nebo pro větší skupiny, najdete mnoho domů s více ložnicemi a koupelnami.

V Jerevanu si můžete vybrat z různých typů ubytování, které splní vaše potřeby a podle vašich preferencí. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní pohodlí nebo útulné a ekonomické řešení, najdete v Jerevanu ubytování, které vám usnadní pobyt v této nádherné zemi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Jerevan (hlavní město)


1. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Jerevanu?

Nejlepší doba pro návštěvu Jerevanu je od dubna do října, kdy je příjemné počasí a mnoho kulturních akcí a festivalů.

2. Jaké jsou nejpopulárnější turistické atrakce v Jerevanu?

Nejpopulárnější turistické atrakce v Jerevanu jsou Kaskád, Matenadaran, Arménské muzeum genocidy, Koridař a opera v Jerevanu.

3. Jak se dostat z letiště do centra Jerevanu?

Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra Jerevanu, je taxi nebo transfer. Cesta trvá asi 20-30 minut.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Jerevanu?

Nejlepší restaurace v Jerevanu jsou Lavash, Dolmama, Sherep, Wine Republic, Kavkazskaya Plennitsa, Dargett Brewpub a Yerevan Pandoks.

5. Je bezpečné cestovat do Jerevanu?

Ano, Jerevan je bezpečné místo pro cestování. Většina návštěvníků cestuje bez problémů.

6. Potřebuji vízum k návštěvě Arménie?

Většina zemí, včetně USA a většiny zemí EU, nemusí mít k návštěvě Arménie vízum na dobu kratší než 180 dní.

7. Jaké jsou nejlepší hotely v Jerevanu?

Nejlepší hotely v Jerevanu jsou Marriott Hotel, Grand Hotel Yerevan, Tufenkian Historic Yerevan Hotel, Diamond House Hotel a Hotel National.


Dovolená Arménie Jerevan (hlavní město)


Arménie je země posetávána krásnými krajiny, různorodým architektonickým stylem a bohatou historií. A pokud plánujete návštěvu této země, nemůžete si nechat ujít její hlavní město, Jerevan.

Jerevan je nejen politickým, ale i kulturním a hospodářským centrem Arménie. Jeho historické jádro je charakteristické kamennými budovami, ozdobenými bohatými výzdobami ze soch a věží. Město je obklopeno vznešenými horami a pokrývají ho mnohé parky s altány, květinami a fontánami, které zde přispívají k uvolněnému a přesto pestrou atmosférou.

V samotném srdci Jerevanu stojí nejnavštěvovanější místa jako např. Katedrála Sv. Grégra Illuminátora, která je sice v současnosti replikou té původní, ale přesto skvělým příkladem architektury v renesančním stylu. Dalším západem je Arménské národní muzeum, které uskladňuje artefakty a poklady z arménské historie. Vedle něj leží Erévan Pilgrimage, který je považovám za jeden z nejdůležitějších kostelů Arménie.

V Jerevanu se můžete také projet lanovkou ke hradu Erebuni, což je jedno z nejstarších míst Arménie. Hrad byl vystavěn v roce 782 před naším letopočtem a sloužil jako obranná pevnost. Z hradu je krásný výhled na celé město a širší okolí.

Město má vynikající gastronomickou nabídku, kde můžete ochutnat nejlepší tradiční arménská jídla, jako např. kuře s granátovým jablkem, pastýřský chléb s tvarohem nebo masovou placku s cibulí.

Jerevan je také místem pro noční život, kde se lidé schází v místních klubech, kavárnách a hospodách. Statisticky je Arménie druhá země na světě podle spotřeby alkoholu na osobu, takže na výběr je několik druhů míst, kde můžete ochutnat kvalitní víno či další alkoholické nápoje.

Jak tedy vidíte, Jerevan je místo, které rozhodně stojí za návštěvu. Má stále mnoho historických a kulturních památek, skvělé jídlo, atraktivní noční život, a to vše na úžasném a kouzelnickém místě. Vydejte se do Arménie, udělejte si výlet do Jerevanu a nechte své smysly prozkoumat krásy této země.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách