Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Kolumbie La Ciudad Perdida (The Lost City)

Ubytování Kolumbie La Ciudad Perdida (The Lost City)


La Ciudad Perdida (The Lost City) je jedním z nejúžasnějších a nejlépe střežených tajemství Kolumbie. Toto starobylé město, které se nachází v divočině nad Santa Martou, je domovem španělského koloniálního dědictví a považuje se za jednu z nejstarších indiánských archeologických lokalit v Jižní Americe.

Jak ukazují archeologické nálezy, La Ciudad Perdida byla založena kolem roku 800 př. n. l. Toto město, které má přes 400 terasovitých úrovní, se stalo centrem Sierra Nevady de Santa Marta. Až do doby španělského dobytí byla tato oblast domovem Tayronů, starobylé indiánské kultury, která měla významný vliv na region.

La Ciudad Perdida byla dlouhou dobu zapomenuta a tajemstvím. Bylo to až v roce 1972, kdy došlo k náhodnému objevu tohoto starověkého města. Místní obyvatelé výměnou za několik láhví alkoholu našli zbytky kamenných teras a žebříků sestavených na úbočích horského údolí. Od té doby bylo toto území pečlivě zkoumáno a obnovováno, aby se uchovalo jako kulturní dědictví.

Dnešní cesta do La Ciudad Perdida je dobrodružným a náročným trekem, který trvá přibližně 4 až 6 dní. Trasa vede přes deštný prales, brody řeky a strmé kopce, což vyžaduje fyzickou kondici a odolnost. Přesto je toto putování jedinečným zážitkem, který ocení ti, kteří se chtějí podívat na neuvěřitelné zbytky starobylé civilizace a prozkoumat krásy kolumbijské krajiny.

Během cesty důvodně utratíte svou energii, ale odměnou vám bude úchvatný pohled na mnoho historických památek, kde se Tayronové modlili a slavili svatby. Budete mít také možnost setkat se s místními vesničany, kteří jsou potomky Tayronů, a získat tak něco ze své pradávné kultury.

Vrcholovým bodem cesty je samotná Ciudad Perdida. Po vystoupání mnohařadovými schody a plochami překvapí návštěvníka úžasné množství kamenných struktur, jako jsou hřiště na míčové hry, náměstí, obchody a dokonce i pohřební místa. To vše vytváří malý svět doby před více než 1000 lety.

Ačkoli se La Ciudad Perdida stává stále oblíbenějším turistickým cílem, je stále vzdáleno od davů a komerčního šumu. Kvůli své odlehlosti a obtížnosti trekové cesty zůstává toto místo do značné míry neporušeno a nepokazeno moderním světem.

Pokud toužíte po unikátním a dobrodružném zážitku v Kolumbii, trek do La Ciudad Perdida vás zcela zaujme. Zkuste projít cestu starověkých domorodců a objevte tajemství minulosti, která v tomto ztraceném městě přetrvává.


Dovolená Kolumbie La Ciudad Perdida (The Lost City)


La Ciudad Perdida, also known as The Lost City, is a must-visit destination for travelers looking for adventure and cultural immersion in Colombia. Located in the Santa Marta mountains, it is an ancient city that remained hidden for centuries and was only discovered in the 1970s.

The journey to reach La Ciudad Perdida can be challenging, but it is also incredibly rewarding. A multi-day trek through dense rainforest, crossing rivers and streams, and climbing steep hills brings visitors to this fascinating archaeological site. You will need to be physically fit to complete the trek, but it is not only about the physical challenge but about the chance to immerse yourself in the beautiful natural surroundings of the mountains.

Once you arrive at La Ciudad Perdida, you will be awed by the architectural remains of the former city. However, it’s not only about the ruins; it’s about the entire experience of trekking through the jungle and being introduced to the local indigenous culture and customs.

The Wiwa and other indigenous groups are the traditional guardians of La Ciudad Perdida, and they consider it to be sacred ground. Visitors are expected to respect their traditions, dress modestly, and ask permission before taking photographs.

Guided tours are highly recommended and often led by indigenous guides who can share their deep knowledge of the region's ecology, history, and culture. They will explain the sites, the religious practices, and the customs that were part of life in La Ciudad Perdida over 600 years ago when it was booming with thousands of inhabitants.

During your trek, you will see breathtaking views of the Sierra Nevada mountains, cascading waterfalls, and exotic flora and fauna like tropical birds, monkeys, and jaguars. The cool running streams in the jungle will offer you a refreshing break after the sweaty uphill climb during the day.

The trek can usually last between four to six days, depending on your pace. Visitors can only enter La Ciudad Perdida with the permission of the locals. Be prepared for a steep ascent at the end when you'll climb 1,200 stairs without handrails.

In conclusion, La Ciudad Perdida is a magical place that will take you back in time to a civilization lost in history. An opportunity to immerse yourself in the ancestral customs of one of the few surviving indigenous cultures of the Americas. It's a worthwhile and unforgettable experience that any traveler to Colombia should consider.


Počasí Kolumbie La Ciudad Perdida (The Lost City)


Málokterá země na světě může nabídnout tak rozmanité a fascinující počasí jako Kolumbie. V této jihoamerické zemi je možné zažít všechny čtyři roční období během jediného dne. A jedním z nejzajímavějších a nejpřekvapivějších míst, kde se to projevuje, je La Ciudad Perdida, též známé jako Ztracené město.

La Ciudad Perdida je starověké město ukryté v kolumbijském pralese Sierra Nevada de Santa Marta. Je to jedno z nejznámějších archeologických nalezišť v Jižní Americe a je považováno za stejně důležité jako Machu Picchu v Peru. Prozkoumávání této ztracené civilizace, která se datuje až do 9. století, je velmi populární mezi turisty.

Avšak samotná cesta k Ciudad Perdida není pro slabé povahy. Tří až čtyřdenní trek přes hustou džungli je plný náročných stoupání a klesání, brodění se přes řeky a překonávání skalních útesů. Ale to není jediná výzva, kterou musíte překonat. Počasí v této oblasti je extrémní a nevyzpytatelné.

Roční období v Sierra Nevadě de Santa Marta se může dramaticky měnit v závislosti na nadmořské výšce. Na nižších nadmořských výškách je klima nejstabilnější, s teplými dny a mírnějšími nocemi. Avšak jak stoupáte do vyšších nadmořských výšek, teploty klesají a počasí se stává nevypočitatelným.

Deštivé sezóny jsou v Sierra Nevadě de Santa Marta obvykle v dubnu a květnu a od října do listopadu. Během těchto období můžete očekávat vydatné deště a oblačné nebe. To může způsobit problémy s trekingem, protože cesty se stávají kluzkými a nebezpečnými. Některé stezky dokonce mohou být zaplavené, což znesnadňuje přístup.

Na druhou stranu v období sucha, které trvá od prosince do března a od července do srpna, je počasí stabilnější. Dny jsou slunečné a teplé, ideální pro náročnější fyzickou aktivitu. Nicméně, i když to může být vhodné pro trekking, je důležité se chránit dostatečným hydratačním pitným režimem a ochranou proti slunci, protože sluneční paprsky jsou v této oblasti silné.

Je také důležité si uvědomit, že v Sierra Nevadě de Santa Marta mohou teploty rychle klesat ve vyšších nadmořských výškách. V noci se teploty mohou pohybovat kolem 10 °C a dokonce spadnout i níže. Na vrcholcích hor může být i mrazivě chladno, zejména v ranních hodinách. Proto je nutné se vhodně oblékat a připravit si oblečení na různé klimatické podmínky.

La Ciudad Perdida je tedy nejen archeologickým zázrakem, ale také přírodními zázrakem počasí. Pokud se vydáte na trek za tímto tajemným městem, připravte se na všechny možné klimatické podmínky. Buďte připraveni na horko, déšť, chlad a slunce a nechte se unést do této magické kolumbijské džungle.


Letenka Kolumbie La Ciudad Perdida (The Lost City)


Kolumbie je země na severozápadě Jižní Ameriky, která je známa svými krásnými přírodními scenériemi a fascinující historií. Jedním z nejzajímavějších historických míst v Kolumbii je La Ciudad Perdida, což znamená Ztracené město. Toto archeologické naleziště je jedním z nejvýznamnějších a nejobdivovanějších památek starověkých indiánských kultur v Americe.

La Ciudad Perdida bylo objeveno až koncem 20. století, kdy byli cestovatelé přitahováni nekonečným množstvím příběhů o dávných tajemných civilizacích a pokladech, které mělo toto místo skrývat. Bylo to v roce 1972, kdy skupina guerillových partyzánů, nazývaných M-19, narazila na toto ztracené město.

Nachází se v neobydlené oblasti severovýchodně od kolumbijského města Santa Marta ve více než třítisícovém metru nad mořem. K dosažení tohoto místa musí turisté absolvovat náročnou trekovou cestu přes deštný prales, který je obýván množstvím druhů zvířat a rostlin. Přestože je cesta náročná, je to jediný způsob, jak se dostat do La Ciudad Perdida, protože je to zakázané vrtulníkem či jinými prostředky.

Jakmile turisté dorazí do tohoto archeologického naleziště, jsou obklopeni úchvatnými zbytky starobylého města. Město bylo obydleno antickou kulturou Tayrona, která zde žila před více než tisícem let. Tayronaové zde vytvořili složitou síť kamenných cest, terasovitých kolonií a záhadných oltářů, které poskytovaly důležitý pohled do jejich náboženského a společenského života.

Vzhledem ke své odlehlosti a obtížnému přístupu zůstal La Ciudad Perdida neobjevené po staletí. Bylo to až do roku 1975, kdy bylo toto místo systematicky zkoumáno archeology a odkrývány jeho tajemství. Byly zde objeveny artefakty z různých období, jako například náramky, spony, houfnice a další předměty. Z těchto artefaktů a vykopávek můžeme odvodit, že město hrálo důležitou roli jako sídlo politické a náboženské moci, stejně jako místo rituálních obřadů.

Návštěva La Ciudad Perdida je jako cesta do minulosti. Turisté si mohou prohlédnout složité kamenné zdi, schodiště a terasy, které napovídají rozsahu a architektuře tohoto města. Zatímco nejvíce zbytků bylo již opatřeno konzervačními opatřeními, některé části jsou stále ve stavu, v jakém byly nalezeny.

Kromě krásných a fascinujících historických zbytků nabízí La Ciudad Perdida i úžasný výhled na okolní krajinu. Můžete zde obdivovat nádhernou přírodu Kolumbie a vychutnat si okamžiky v klidu a harmonii.

La Ciudad Perdida je pro turisty jedinečným a vzrušujícím zážitkem. Toto místo přináší nejen pochopení minulosti, ale také šanci prozkoumat krásu kolumbijské přírody. Je to bezpochyby jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Jižní Americe a zaslouží si zapsat na seznam každého cestovatele.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie La Ciudad Perdida (The Lost City)


Níže najdete některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se La Ciudad Perdida (The Lost City) v Kolumbii:

1. Co je La Ciudad Perdida?
La Ciudad Perdida, také známá jako Ztracené město, je archeologická lokalita v Kolumbii, která je považována za starověkou tajemnou městskou oblast postavenou původními obyvateli. Je to jedno z nejznámějších míst pro turisty v Kolumbii.

2. Jak se dostanu do La Ciudad Perdida?
Cesta do La Ciudad Perdida je možná pouze pěšky. Nejlépe je se vydat na organizovanou turistickou výpravu, která vám poskytne všechny potřebné informace a zařídí vám průvodce.

3. Jak dlouho trvá treking do La Ciudad Perdida?
Trek do La Ciudad Perdida obvykle trvá 4 až 6 dní, v závislosti na rychlosti a kondici turistů. Cesta je náročná a vyžaduje fyzickou přípravu.

4. Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě La Ciudad Perdida?
Nejlepší čas na návštěvu La Ciudad Perdida je během suchého období, mezi listopadem a březnem. Během tohoto období je méně pravděpodobné, že bude prší.

5. Je treking do La Ciudad Perdida náročný?
Ano, treking do La Ciudad Perdida je fyzicky náročný. Musíte být ve slušné kondici a připravení na dlouhé denní pochody přes nerovný terén.

6. Potřebuji speciální povolení k návštěvě La Ciudad Perdida?
Ano, pro návštěvu La Ciudad Perdida je potřeba povolení. To zajišťuje organizace, která vás výpravě pořádá.

7. Kde se mohu ubytovat během treku do La Ciudad Perdida?
Během treku budete ubytováni v jednoduchých kamenných chatách, které poskytují základní pohodlí, jako jsou lůžka a koupelny s teplou vodou.

8. Jak se dostanu do výchozího bodu pro treking?
Nejbližším výchozím bodem pro treking je Santa Marta. Zde se sejde většina výprav a odtud se společně přesunete do začátku treku.

9. Je vhodné cestovat s průvodcem?
Ano, je velmi doporučeno cestovat s průvodcem, který má zkušenosti s trekingem do La Ciudad Perdida. Průvodci znají trasu, lokalitu a mohou vám poskytnout důležité informace.

10. Je v treku do La Ciudad Perdida bezpečno?
Treking do La Ciudad Perdida je obecně bezpečný, ale je důležité dodržovat pokyny průvodců a omezit kontakt s divokou přírodou, která může být nebezpečná. Je také dobré mít povědomí o aktuální bezpečnostní situaci v této oblasti před tím, než se vypravíte.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách