Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Řecko Skiathos Kolios

Počasí Řecko Skiathos Kolios


Řecko je krásná země plná slunce, starověkých památek a neuvěřitelně krásné přírody. Oblast Skiathos na stejnojmenném ostrově tohoto státu patří k nejkrásnějším místům v celé zemi. V této oblasti se nachází překrásná pláž Kolios, která láká turisty z celého světa. Jaké však bývá počasí v této oblasti během roku?

Skiathos se nachází v Egejském moři a bývá často vystaven silným větrům a mnoha slunečním paprskům. Průměrná teplota během roku je kolem 20 stupňů Celsia, což znamená, že je zde poměrně teplé počasí i v zimních měsících.

Během letních měsíců jsou teploty běžně kolem 30 stupňů Celsia a slunce pálí celý den. Pokud se chystáte na pláž, je vhodné si s sebou vzít opalovací krém s vyšším faktorem a dostatek tekutin na hydrataci.

Podzim a jaro jsou na Skiathosu příjemné a turisticky méně navštěvované období. Teploty jsou příjemné a často se navíc dostavuje i příjemný vánok, který ochladí celou oblast. Pokud se však chystáte na turistické atrakce, doporučuje se navštívit Skiathos v letních měsících.

Zima na Skiathosu není příliš tvrdá a teploty se zpravidla drží kolem 10 stupňů Celsia. V zimních měsících jsou však některé atrakce zavřené a turistický ruch je mnohem menší.

Pokud se chystáte na dovolenou na Skiathosu a přemýšlíte, kdy je nejlepší čas na návštěvu, berte v úvahu, že nejoblíbenější a nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen. Pokud vám lépe vyhovují mírnější teploty a méně turistů, je vhodné zvolit období před a po hlavní sezóně.

Celkově lze říci, že počasí na Skiathosu je poměrně stabilní a díky slunci a teplu je tato oblast vhodná pro pobyt po většinu roku. Ať už se rozhodnete navštívit tuto krásnou oblast v létě nebo na jaře, jistě si užijete krásnou dovolenou plnou přírodních krás, historických památek a jedinečných zážitků.


Dovolená Řecko Skiathos Kolios


Řecko je jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací pro milovníky slunce, moře a historie. Mezi jedno z nejnavštěvovanějších míst v tomto krásném státě patří i malý ostrov Skiathos. Jedno z jeho oblíbených letovisk je Kolios, které je ideální pro klidnou dovolenou v přírodě.

Skiathos je součástí souostroví Severní Sporady a leží ve východní části Jónského moře. Ostrov je známý svou nádhernou přírodou, malebnými plážemi a krásnými skalnatými útesy. Do Koliosu se můžete dostat snadno z hlavního města Skiathos, které je vzdálené pouhých 6 kilometrů.

Kolios je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou a příjemné prostředí. Vybrat si můžete z různých typů ubytování, od hotelů až po apartmány a studia. Většina hotelů nabízí také bazén a restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční řeckou kuchyni.

Pláže v Koliosu jsou opravdu nádherné. Jedna z nejznámějších je pláž Kolios, která je známá svým jemným pískem a čistou tyrkysovou vodou. Pláž je ideální pro rodiny s dětmi, protože je velmi plochá a bezpečná. Další pláže v blízkosti jsou Vromolimnos a Agia Paraskevi.

Pokud máte chuť vyzkoušet něco jiného, můžete se vydat na výlet lodí na okolní ostrovy. Například na ostrov Skopelos, který je známý svými malebnými vesnicemi a krásnými plážemi. Nebo se můžete vydat do malého přístavu Kalamaki, který nabízí romantickou atmosféru a nádherný výhled na moře.

Pro milovníky historie je poblíž Koliosu mnoho zajímavých památek. Můžete navštívit klášter Evangelistria, který se nachází ve vnitrozemí ostrova a nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Další zajímavou památkou je hrad Kastro, který se nachází na jižním cípu ostrova a byl postaven ve středověku.

Dovolená v Koliosu na ostrově Skiathos je ideální pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Zde si můžete užít malebné pláže, výlety na okolní ostrovy a objevování zajímavých historických památek. Pokud milujete řeckou kulturu a krásu přírody, určitě byste neměli vynechat návštěvu tohoto krásného místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Skiathos Kolios


1. Jak se dostat z letiště na Skiathos do Kolios?
Odpověď: Existuje několik možností, jako jsou taxi, autobus nebo pronájem auta. Nejbližší autobusová zastávka je asi 10 minut chůze od Kolios.

2. Je Kolios klidná lokalita?
Odpověď: Ano, Kolios je klidná a mírně turistická oblast s krásnou pláží.

3. Jaká je nejlepší pláž v Kolios?
Odpověď: Pláž Kolios je považována za nejlepší v této oblasti, ale nedaleko jsou i jiné krásné pláže, jako například pláž Vromolimnos.

4. Existují v Kolios restaurace a obchody?
Odpověď: Ano, Kolios má několik restaurací, kaváren a obchodů s potravinami.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity v Kolios?
Odpověď: Kromě relaxace na pláži můžete v Kolios absolvovat několik vodních sportů, jako jsou windsurfing nebo kajakování. Také se můžete projít po okolí a objevit krásné scenérie.


Letenka Řecko Skiathos Kolios


Letenky do Řecka jsou stále populárnější mezi turisty. Pokud se rozhodnete navštívit Skiathos, oblíbený ostrov nacházející se v severní části Egejského moře, je dobré vědět, že mezi nejlepší destinace na ostrově patří pláž Kolios.

Skiathos je známý pro své nádherné pláže a překrásnou přírodu, a právě na pláži Kolios můžete zažít jedinečný pobyt v příjemném prostředí. Kolios se nachází na jihozápadní části ostrova a je jednou z nejoblíbenějších pláží u turistů.

Letenka do Skiathosu z Prahy trvá cca 2,5 hodiny. Po příletu na letiště Skiathos, které se nachází jen asi 7 kilometrů od centra města, si můžete pronajmout auto či si vzít taxík. Cesta na pláž Kolios z letiště trvá asi 20 minut a užijete si přitom krásný výhled na okolní krajinu.

Pláž Kolios se rozkládá na délce více než 200 metrů a nabízí možnost vodních aktivit, jako jsou například vodní skútry, windsurfing a kajaky. Je tu mnoho slunečníků a lehátek, takže si budete moci v klidu užívat slunce nebo se projet na lodi okolo ostrova.

Pláž Kolios je také ideální místo pro ty, kteří chtějí ochutnat místní kuchyni. U pláže se nacházejí restaurace, které nabízejí tradiční řecká jídla i mezinárodní kuchyni. Pokud budete mít chuť na nákupy, v blízkosti pláže Kolios se nachází také obchody s suvenýry a místními specialitami.

Skiathos je krásný ostrov s mnoha unikátními místy, ale pokud hledáte klidné a uvolněné místo, tak je pláž Kolios tou správnou volbou. Při letenku do Řecka neváhejte a navštivte tento skvělý ostrov plný překrásných pláží a nádherných výhledů.


Ubytování Řecko Skiathos Kolios


Skiathos je jednou z nejkrásnějších řeckých ostrovů a láká každý rok na tisíce turistů. Jednou z oblíbených destinací na ostrově je Kolios, malebná vesnička ležící na jihozápadním pobřeží.

Kolios je známý především svou nádhernou pláží, která láká návštěvníky svou jemnou zlatou pískovou pláží a průzračně modrou vodou. Je ideálním místem pro ty, kteří touží po klidném a relaxačním dovolené, a zároveň se chtějí blíže seznámit s krásami přírody.

Pro ty, kteří plánují navštívit Kolios a pobýt tu déle než jen na den, je zde široká nabídka ubytování. Od malebných rodinných penzionů a apartmánů po luxusní hotely, všechny nabízejí svým hostům pohodlné a kvalitní ubytování.

Mnoho hotelů a penzionů v Kolios se nachází přímo u pláže, což znamená, že si hosté mohou užívat svého pobytu s výhledem na moře z vlastního balkonu. Většina ubytovacích zařízení je také obklopena krásnými zahradami, které dotvářejí atmosféru klidu a pohody.

Vybavení ubytovacích zařízení je zpravidla moderní a přizpůsobené potřebám hostů. Většina hotelů a penzionů nabízí bazén, restauraci, bar a další vybavení, které hosté mohou využívat během svého pobytu. Některé hotely dokonce nabízí také wellness centra a fitness centra pro ty, kteří chtějí zůstat v kondici i na dovolené.

Okolí Kolios je také ideální pro ty, kteří chtějí být blízko přírody a využít možnosti různých outdoorových aktivit. Můžete si zapůjčit kolo nebo si projet krásnou přírodu na kole či pěšky. Lze se také vydat na rybolov či jachting a poznat tak krásy ostrova z vody.

Kolios je obklopen mnoha historickými památkami a malebnými vesničkami, které stojí za návštěvu. Můžete se vydat do nedalekého města Skiathos, kde vás přivítají úzké uličky plné historie, malebné trhy a restaurace s typickou řeckou kuchyní.

Pokud plánujete návštěvu Řecka a ostrova Skiathos, nezapomeňte zvážit ubytování v Kolios. Krásné pláže, příjemné ubytování a mnoho aktivit a památek ve okolí vás zde čeká. Ať už hledáte relaxaci na pláži, dobrodružné sportovní aktivity nebo poznávání historie Řecka, v Kolios najdete vše, co k dokonalé dovolené potřebujete.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách