Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Řecko Santorini

Počasí Řecko Santorini


Řecko je známé svým nádherným počasím a jedním z nejkrásnějších řeckých ostrovů je Santorini. Tento ostrov v Egejském moři se může pyšnit slavnými plážemi, modrými kupolerami a úchvatnými výhledy.

Klima na Santorini je typicky středomořské, což znamená horká a suchá léta a mírné a deštivé zimy. Léto, které trvá od června do září, je nejrušnější období na ostrově, kdy teploty mohou dosáhnout až 30 stupňů Celsia. Slunce zde svítí téměř každý den a moře je teplé a příjemné k osvěžení. Pláže jako Red Beach nebo Perissa Beach jsou oblíbenými místy pro dovolenou.

Podzim a jaro jsou mnohem mírnější a teploty klesají na příjemných 20 stupňů Celsia. Turisté v těchto obdobích mohou stále užívat krásného počasí a méně přeplněných pláží. Zimní měsíce, které trvají od prosince do února, jsou nejchladnější, s teplotami kolem 10 až 15 stupňů Celsia. Během této doby je ostrov tichý a klidný, což ho činí ideálním místem pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci.

Vzhledem k svému polohy nedaleko rovníku je na Santorini také nízká vlhkost vzduchu, což znamená, že se zde vzduch nezdá tak přehřátý jako na jiných místech s podobnými teplotami. Tento příjemný vzduch dělá procházky po útesech a vesnicích jako Oia nebo Fira ještě příjemnějším zážitkem.

Santorini je také dobře známý pro své nádherné západy slunce, které přitahují turisty z celého světa. Tyto západy slunce jsou zvláště krásné v kombinaci s bílými domky a modrými kupolemi, které jsou charakteristické pro ostrov. Nezapomenutelným zážitkem je sledovat, jak slunce pomalu zapadá za Egejské moře.

Vzhledem k příjemnému středomořskému klimatu je Santorini ideálním místem pro dovolenou kdykoliv během roku. Ať už hledáte sluneční koupání na plážích, procházky po malebných uličkách či ochutnávku místních specialit, na Santorini to všechno můžete zažít, a to za krásného počasí.


Letenka Řecko Santorini


Pokud plánujete dovolenou v Řecku, nezapomeňte zařadit na svůj seznam destinací také Santorini. Toto krásné ostrovní letovisko se nachází v Egejském moři a je známé svými bílými domky s modrými střechami, úchvatnými plážemi a dechberoucími výhledy na sopku.

Přílet na Santorini je jednoduchý, protože letiště je dobře spojené s většinou evropských destinací. Mnoho leteckých společností nabízí pravidelné lety do tohoto letoviska, takže si můžete vybrat z mnoha cenově dostupných možností. Po přistání na letišti vás přivítá příjemné teplé klima a pohostinní místní obyvatelé.

Při pohledu na souvenirové obchody, taverny a úzké uličky se vám otevře opravdu harmonická a malebná atmosféra. Nezapomeňte navštívit město Fira, které je hlavním městem Santorini. Tady si můžete užít procházku po malebném pobřeží, navštívit muzea, vyfotit se na ikonickém vyhlídkovém místě nebo si dopřát něco dobrého v jedné z mnoha taveren či kaváren.

Pokud jste milovníkem pláží, Santorini vás zaručeně nezklame. Pláže jako Perissa a Kamari jsou vyhlášené svou černou vulkanickou písčitou pláží, která je opravdu unikátní. Můžete si zde zapůjčit lehátka a slunečníky a užívat si klidný den plný slunce a relaxace. Pokud vyhledáváte více soukromí, navštivte naopak Red Beach nebo White Beach, které jsou méně přístupné a vyžadují určitý úsilí, ale nabídnou vám nezapomenutelný zážitek.

Na ostrově také najdete mnoho historických památek, které stojí za návštěvu. Zajděte si například do antického města Akrotiri, které vás přenese do minulosti a nabídne vám krásné vykopávky a artefakty. Také nezapomeňte navštívit starobylý klášter Pyrgos, kde si můžete prohlédnout nádhernou architekturu a vychutnat si úchvatné výhledy na ostrov.

Pokud jste příznivcem adrenalinových zážitků, můžete se vydat na jízdu na člunu kolem ostrova nebo si vyzkoušet potápění v křišťálově čistém moři. Santorini je pro své skvělé podmínky oblíbeným místem pro potápění a nabízí vám možnost objevovat úchvatné podmořské scenérie a živočichy.

Na své cestě po Santorini nezapomeňte také ochutnat tradiční řeckou kuchyni. Okusit místní speciality jako tzatziki, souvlaki nebo gyros je neodmyslitelnou součástí vaší cesty. Místní restaurace a taverny nabízejí široký výběr čerstvých mořských plodů a dalších lahůdek, které vás na jedno jediné jídlo prostě nevytahujete.

Celkově vzato, návštěva ostrova Santorini vám zaručeně nabídne nádherné okamžiky odpočinku a zároveň šanci poznat fascinující řeckou kulturu a historii. Tak si rezervujte letenku a připravte se na nezapomenutelnou dovolenou na tomto krásném řeckém ostrově.


Ubytování Řecko Santorini


Řecko je jedním z nejoblíbenějších cestovních destinací a Santorini je jedno z nejexkluzivnějších míst, co tato země nabízí. Těžko najdeme někoho, kdo by o tomto úchvatném ostrově neslyšel.

Santorini je ostrov, který člověka okouzlí svými modrými kupolovými kostely, útesy, které spadají do moře a jedinečným stylem ubytování až na samotného vrcholu útesu.

O Santorini se říká, že jde o nejoblíbenější ostrov Řecka, a to nemusí být náhoda. Mnohé turisty zaujme hlavně vynikající dovolenková infrastruktura a nabídka nevšedních zážitků. Ostrov nabízí krásné pláže, křišťálově čistou vodu a mnoho sportovních aktivit.

Jakkoliv vás Santorini okouzlí, těžko se ubytování srovnává s jinými řeckými ostrovy, nabízí totiž jedinečná a romantická místa k pobytu. V tomto článku bychom se rádi zaměřili na úchvatné stylové domky a apartmány, které jsou vhodné pro páry.

Pro malebné a roztomilé domky, kde můžete zažít úžasný romantický pobyt, si můžete vybrat mezi vilou Abyssan, Kamari Beach House nebo Villa Antelmi Imerovigli. Tyto luxusní domky vás přenesou z dnešní doby do romantické minulosti. Pokud preferujete stylové a útulné apartmány, můžete si vybrat z řady možností v Oia, přímo na útesu. Fantastický výhled na Křišťálově modré moře, úchvatné západy slunce, stejně jako spousta restaurací a kaváren, které nabízejí skvělou gastronomii a různé druhy vína – to vše můžete zažít.

Samotné město Oia těží ze své hodnoty jako jedno z nejromantičtějších míst na světě a určitě stojí za to ho navštívit. Ubytování v elegantních apartmánech může být docela drahé, ale jeho cena se vyrovná nezapomenutelným okamžikům, které zátoka krásně nedotčené přírody může nabídnout.

Kromě Oia máte také možnost bydlet v kamenných domech v bílé a modré barvě v malých vesnicích, jako je Imerovigli nebo Fira. Pokud si chcete užít klidné a tiché prostředí, kde můžete relaxovat, můžete si vybrat z řady hotelů a apartmánů s výhledem na moře a bazénem.

Ceny se pohybují kolem 100-300 eur za noc, ale mohou být vyšší v závislosti na lokalitě a kvalitě ubytování. Pokud jedete v období mimo sezónu, můžete se těšit i na nižší ceny a na menší množství turistů.

Závěrem lze říci, že Santorini nabízí úchvatná místa k pobytu, která jsou vhodná pro páry i rodiny s dětmi. Pokud si chcete užít krásnou dovolenou v Řecku plnou romantiky, zveme vás k návštěvě Santorini a jeho neuvěřitelných stylových domů a apartmánů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Santorini


1. Jak se dostanu na ostrov Santorini?
Odpověď: Nejrychlejší způsob je letecky z Atén nebo některého jiného evropského města. Další možností je trajektem z Atén nebo z jiných řeckých ostrovů.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Santorini?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže patří Red Beach, Kamari Beach, Perissa Beach a Perivolos Beach. Každá z těchto pláží nabízí krásné písečné pláže a azurové moře.

3. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Sanorini?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Santorini je od dubna do října, kdy je teplé počasí a méně turistů. Nejvyšší sezóna je v červenci a srpnu, kdy může být pláže a hlavní město přeplněné.

4. Kde se nachází slavné bílé domky Santorini?
Odpověď: Slavné bílé domky s modrými střechami se nachází v obcích Oia (v severní části ostrova) a Imerovigli (ve střední části ostrova). Tyto obce nabízejí úchvatné výhledy na moře a slunce západ.

5. Kam mohu jít ochutnat tradiční řeckou kuchyni na Santorini?
Odpověď: Na Santorini najdete mnoho tradičních tavern a restaurací, které nabízejí skvělé řecké speciality, jako jsou gyros, souvlaki, feta s olivami a čerstvé mořské plody. Doporučuje se také ochutnat místní víno, zejména Santorinský vínový region.

6. Jaký je nejlepší způsob, jak se pohybovat po ostrově Santorini?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se pohybovat po ostrově Santorini, je pronajmout si auto, skútr nebo čtyřkolku. Existuje také veřejná doprava v podobě autobusů, které jezdí po celém ostrově. Můžete také využít taxi služby.

7. Co si mohu prohlédnout na ostrově Santorini mimo hlavní město?
Odpověď: Mimo hlavní město Fira můžete navštívit Oiu, známé pro své krásné výhledy, slavné slunéčkové západy a bílé domky. Dále je zde Imerovigli s neuvěřitelnými výhledy a klidnou atmosférou. Navštívit můžete také staré město Pyrgos, které nabízí nádherné výhledy.

8. Kde mohu koupit suvenýry na Santorini?
Odpověď: Nejlepší místa pro nákup suvenýrů na Santorini jsou města Fira a Oia. Zde najdete mnoho obchodů nabízejících tradiční řecké výrobky, jako jsou keramika, šperky, oblečení, olivový olej a místní víno.

9. Jak dlouho bych měl zůstat na Santorini, abych si užil všechny zajímavosti?
Odpověď: Doporučuje se zůstat na Santorini minimálně 3-4 dny, abyste si stihli prohlédnout hlavní atrakce, pláže a ochutnali místní kuchyni. Samozřejmě, čím déle zůstanete, tím více si můžete užít všech krás ostrova.


Dovolená Řecko Santorini


Santorini je jedno z nejkrásnějších řeckých ostrovů a oblíbeným cílem mnoha turistů. Ostrov se třpytí bílými domky s modrými střechami a rozmanitou historií, jež se datuje až do období Minojské kultury.

Santorini je ideální dovolenkovou destinací pro ty, kteří hledají uklidnění a relaxaci. Ostrov nabízí spoustu krásných pláží, jako je třeba černá pláž Perissa, která má černý písek a krásné modré vody. Na Santorini se také nachází nejjižnější bod Evropy, mys Akrotiri.

Ostrov je také velmi známý svými vinařstvími a výrobou vína, nejvíce slavným je vinný závod Santo Wines. Navštívit můžete také tradiční města, jako je Pyrgos a Oia, která jsou známá pro své malé uličky, restaurace a prodejny uměleckých děl.

Santorini nabízí také spoustu historických památek, jako jsou ruiny starověkých měst Akrotiri a Théra, které jsou úchvatné pro svou architekturu a starověkou historii.

Při plánování dovolené na Santorini je vždy dobré mít na paměti, že toto ostrůvek může být velmi rušné v létě, a tak je lepší si dopředu rezervovat ubytování a dopravu.

Celkově platí, že návštěva Santorini je jedinečným zážitkem, který zapůsobí na každého, kdo se sem rozhodne vydat. Ostrov nabízí unikátní atmosféru, historii, krásné pláže a skvělé jídlo a víno. Santorini je naprosto k nezaplacení a určitě stojí za návštěvu během dovolené v Řecku.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách