Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Řecko Rhodos Kalithea

Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Rhodos Kalithea


1. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Kalitheya na Rhodosu?
Nejlepší doba na návštěvu Kalitheya na Rhodosu je mezi květnem a říjnem, kdy jsou teploty příjemné a slunečné počasí.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Kalitheye?
V Kalitheye na Rhodosu jsou populární pláže Afandou Beach, Tsambika Beach a Faliraki Beach.

3. Jsou v Kalitheye nějaké historické památky?
Ano, v Kalitheye se nachází chrám sv. Paraskevy, který je považován za jednu z nejstarších křesťanských kaplí na Rhodosu.

4. Jaké aktivity jsou k dispozici v Kalitheye?
V Kalitheye jsou k dispozici různé aktivity, jako je potápění, windsurfing, plavání a procházky v přírodě.

5. Co je nejlepší způsob, jak se dostat do Kalitheye z letiště?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Kalitheye z letiště, je taxi, autobus nebo pronájem auta. Všechny tyto možnosti jsou k dispozici v blízkosti letiště.

6. Kde se dá najít dobré jídlo v Kalitheye?
V Kalitheye se nachází několik dobrých restaurací, které nabízejí tradiční řeckou kuchyni, jako jsou taverny Skalakia a Giannis Taverna.

7. Jsou v Kalitheye nějaké noční kluby či bary?
Ano, v Kalitheye se nacházejí některé noční kluby a bary, jako je Marmaras Beach Club a Chocolate Bar.

8. Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v Kalitheye?
V Kalitheye na Rhodosu se nachází řada kvalitních ubytovacích zařízení, včetně hotelu Rodos Palladium Leisure & Wellness.

9. Jaká je v Kalitheye místní měna a kde si lze vyměnit peníze?
Místní měnou v Kalitheye je euro a peníze se dají vyměnit v měněnách v blízkosti turistických atrakcí.

10. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak ušetřit peníze na dovolené v Kalitheye?
Nejlepší způsoby, jak ušetřit peníze během dovolené v Kalitheye, jsou hledání levných letenek a ubytování, využití místních trhů a suvenýrů a cestování mimo sezónu.


Počasí Řecko Rhodos Kalithea


Rhodos je populárním řeckým ostrovem, který se nachází ve východním Egejském moři. Ostrov je známý svými nádhernými plážemi, rozmanitou historií a slunečným počasím. Jednou z nejoblíbenějších oblastí na Rhodu je Kalithea, která láká návštěvníky svou krásnou přírodou a klidnou atmosférou.

Počasí na Rhodosu a v oblasti Kalithea je typicky středomořské. Letní měsíce jsou obvykle horké a suché, s vysokými teplotami a minimálním srážkovým úhrnem. Průměrná teplota v letních měsících se pohybuje kolem 30°C a může se dokonce vyšplhat až na 35°C. Sluneční paprsky jsou silné, proto je důležité nést sebou opalovací krém a chránit se před přílišným sluncem.

Podzim a jaro jsou na Rhodu mírnější, ale stále velmi příjemné. Teploty se pohybují kolem 20-25°C a srážkový úhrn je vyšší než v létě. To dává ostrovu živý a zelený charakter, kdy se příroda ožívá a jméno "Zelený ostrov" získává na významu.

Zimní měsíce jsou na Rhodu mírné a vlhké. Teploty se pohybují mezi 10-15°C a srážky jsou poměrně časté. I přesto, že zima není ideální pro koupání v moři, Rhodos nabízí mnoho jiných atrakcí a aktivit, kterými se můžete zabavit.

Kalithea, která se nachází východně od hlavního města Rhodu, má své vlastní specifické podnebí. Díky své poloze na pobřeží je ovlivněna příjemnými mořskými větry a studenými proudy z okolních hor. To zajišťuje, že teploty v Kalitheji jsou mírnější, což je obzvláště vítané v horké letní sezóně. Průměrná teplota v Kalitheji v létě je kolem 27-30°C, což je ideální pro odpočinek na pláži a prozkoumávání okolní přírody.

Dalším faktorem, který ovlivňuje počasí na Rhodosu a v Kalitheji, jsou Meltemi, silné letní větry, které přinášejí chladnější vzduch z Evropy. Tyto větry jsou časté na ostrově a poskytují vítané zchlazení v horkých letních dnech.

Celkově lze říci, že počasí na Rhodosu a v oblasti Kalithea je velmi příjemné a vhodné pro turistické aktivity po většinu roku. Nejlepší období pro návštěvu ostrova je od května do října, kdy jsou teploty teplé a slunečné. Turisté mohou využívat příznivých podmínek pro koupání, potápění, procházky po historických památkách a prozkoumávání malebné přírody.

Při plánování cesty do Rhodu a Kalitheje je vždy dobré zkontrolovat předpověď počasí, aby byla vaše dovolená co nejpříjemnější. Bez ohledu na roční období však Rhodos vždy přivítá své návštěvníky svým slunečným a teplým počasím.


Dovolená Řecko Rhodos Kalithea


Pokud hledáte ideální dovolenou plnou krásných pláží, historických památek a přírodního bohatství, pak byste měli zvážit možnost navštívit ostrov Rhodos v Řecku, konkrétně oblast Kalithea. Tato oblíbená destinace kombinuje živou atmosféru s klidnými plážemi a nabízí mnoho možností pro aktivní i relaxační dovolenou.

Kalithea se nachází asi 9 kilometrů jihovýchodně od hlavního města ostrova Rhodosu. Je známá svými termálními prameny, které zde byly vybudovány již v roce 1928. Tento historický komplex s výjimečnou architekturou je nyní populárním místem pro oddych, koupání a relaxaci. Střední část komplexu je obklopena různými zahradami, kde můžete posedět, odpočívat nebo se projít po krajině.

Pláže v oblasti Kalithea jsou známé svou krásou a čistotou. Můžete si vybrat mezi betonovými slunečníky a lehátky nebo přírodnějším prostředím s písčitými plážemi. Voda je průzračná a teplá, což je ideální pro potápění, šnorchlování a jiné vodní aktivity. Existuje také možnost pronájmu vodního skútru, kajaku nebo paddleboardu, což vám umožní objevit okolní pobřeží.

Pokud jste milovníci historie, pak by vás mohly zaujmout ruiny antického města Kalithea, které se nachází nedaleko od hlavního termálního komplexu. Tyto pozůstatky zahrnují chrámy, mozaiky, sloupy a další archeologické nálezy, které vám umožní nahlédnout do minulosti.

Ve večerních hodinách můžete prozkoumat místní restaurace a bary, které nabízejí tradiční řeckou kuchyni. Kalithea je známá svými útulnými tavernami, ve kterých si můžete vychutnat čerstvé ryby, olivy, sýry a další místní speciality. Nezapomeňte si pochutnat na jednom z nejoblíbenějších řeckých pokrmů - gyrosu, který je rozhodně nutností při návštěvě této destinace.

Pokud máte chuť na výlet, můžete se vydat na výlet po ostrově Rhodos a navštívit jeho další zajímavá místa, jako je starobylé město Rhodos, Akropol v Líndosu nebo údolí motýlů. Nebo si můžete pronajmout auto a prozkoumat okolní přírodu a horské oblasti.

Kalithea v Řecku nabízí ideální kombinaci plážového odpočinku, kulturních zážitků a přírodního bohatství. Bez ohledu na to, zda hledáte dobrodružnou dovolenou nebo jen relaxaci u moře, Rhodos a konkrétně oblast Kalithea vám to všechno mohou nabídnout.


Letenka Řecko Rhodos Kalithea


Kalithea je malebné letovisko na ostrově Rhodos v Řecku, které nabízí nádherné pláže, jedinečnou atmosféru a mnoho historických památek. Cestování do této oblasti je snadné díky přímým letenkám z různých evropských destinací.

Pokud se chystáte do Kalithey, nejlepší způsob, jak dorazit na ostrov Rhodos, je leteckou dopravou. Existuje několik leteckých společností, které poskytují přímé letecké spojení z různých evropských letišť do Rhodosu. Mezi ty nejoblíbenější patří Aegean Airlines, Ryanair a easyJet.

Přímé lety z evropských metropolí, jako je Londýn, Paříž, Berlín nebo Brusel, jsou k dispozici po celý rok. Lety do Rhodosu jsou časté a lze je nalézt za příznivé ceny, zejména mimo sezónu. Předem naplánování a rezervace letenek je však důležité, aby se zajistilo, že budete mít místo na letadle.

Po příletu na letiště na ostrově Rhodos se můžete snadno dostat do Kalithey. Letiště se nachází nedaleko hlavního města Rhodosu a je dobře propojeno s dalšími částmi ostrova prostřednictvím taxislužby a veřejné dopravy. Cesta do Kalithey je krátká a trvá přibližně 30 minut.

Kalithea je známá svými nádhernými plážemi, které lákají turisty z celého světa. Pláže jsou vybaveny lehátky, slunečníky a plážovými bary, které nabízejí osvěžující nápoje a občerstvení. Kromě koupání a opalování můžete v Kalithee vyzkoušet také vodní sporty, jako je surfování, šnorchlování či potápění.

Pro milovníky historie a architektury je v Kalithee mnoho památek k prozkoumání. Nejznámější z nich je termální lázeň, která je ukázkou krásy klasicistní architektury. Lázně byly postaveny v 20. století a sloužily k léčbě různých nemocí. Dnes jsou lázně upraveny jako muzeum, kde si turisté mohou prohlédnout historii a relaxovat v okolních zahradách.

Další památkou, kterou si můžete prohlédnout v Kalithee, je klášter Panagia. Klášter pochází ze 16. století a je známý svou krásnou architekturou a malebným výhledem na moře. Uvnitř kláštera se nachází kaple s freskami a mnoho dalších historických artefaktů.

Kalithea také nabízí vynikající gastronomické zážitky. Místní restaurace podávají tradiční řecká jídla, jako je suvlaki, gyros, moussaka a plněné více nežvhodnými rajčaty. Můžete si vychutnat své jídlo v příjemném prostředí u moře a ochutnat čerstvé místní produkty, jako jsou olivy, olivový olej a mořské plody.

Celkově vzato, letenka do Kalithey na Rhodosu je vstupenkou do jednoho malebného koutku Řecka. Pláže, historické památky, vynikající kuchyně a jedinečná atmosféra vás zaručeně nadchnou a poskytnou vám nezapomenutelnou dovolenou.


Ubytování Řecko Rhodos Kalithea


Rhodos je jedním z nejoblíbenějších řeckých ostrovů a zároveň oblíbenou turistickou destinací pro dovolenou. Na jeho východním pobřeží se nachází malebná oblast Kalithea, která je známá svou krásnou pláží, bohatou historií a lázeňskými prameny. Pokud plánujete návštěvu tohoto úchvatného místa, budete potřebovat také dobré ubytování.

V oblasti Kalithea naleznete širokou škálu ubytování, které odpovídá různým preferencím a rozpočtům cestovatelů. Od luxusních resortů po jednodušší rodinné hotely, zde máte mnoho možností vybrat si ubytování, které vám nejlépe vyhovuje.

Pokud si přejete strávit dovolenou s výhledem na moře a přístupem na pláž přímo z hotelu, můžete vybrat mezi luxusními all-inclusive hotely, které nabízejí všechny potřebné vybavení a služby. Tato místa jsou často vybavena bazény, restauracemi, wellness centry a dalšími zařízeními, které vám umožní relaxovat a užívat si dovolenou bez starostí. Budete mít také snadný přístup k oblázkové pláži s tyrkysově modrým mořem, které je charakteristické pro Rhodos.

Pro ty, kteří preferují více intimní atmosféru a chtějí zažít autentický řecký život, jsou k dispozici také menší rodinné hotely a apartmány. Tyto ubytovací zařízení často nabízejí prostorné pokoje s výhledem do zahrady a balkonem, kde si můžete vychutnat snídani nebo večeři. Mnoho z nich je rodinně provozováno, takže se můžete těšit na teplo a přátelskou atmosféru.

Pokud hledáte ubytování s bohatou historií, můžete se ubytovat v blízkosti lázeňských pramenů Kalithea. Tyto termální prameny jsou známé již od starověku a jsou obklopeny krásnou architekturou. Existují hotely v blízkosti, které nabízejí výhled na tyto historické památky a také lázeňské služby pro své hosty. Můžete si dopřát masáže, lázeňské procedury a relaxovat v termálních bazénech.

Abychom shrnuli, Kalithea na Rhodosu nabízí široký výběr ubytování, který odpovídá různým preferencím a potřebám cestovatelů. Nezáleží na tom, zda preferujete luxusní resort s plným servisem, útulný rodinný hotel nebo ubytování s historickým zázemím, určitě zde najdete to pravé pro vás. Užijte si svou dovolenou na tomto nádherném řeckém ostrově a objevujte krásy Kalithei.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách