Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Polsko Krakov

Nejčastější dotazy a odpovědi Polsko Krakov


1. Jak se dostat z letiště Krakov-Balice do centra Krakova?
- Nejjednodušší způsob je využít vlakovou linku, která je dostupná přímo u letištní budovy a jezdí přibližně každých 30 minut. Cesta do centra trvá zhruba 15-20 minut. Další možností je využít kyvadlovou autobusovou linku, která také jezdí pravidelně, ale může být závislá na provozu. V případě většího zavazadla se doporučuje využít taxislužbu.

2. Jaké jsou nejlepší dopravní spojení do jiných polských měst z Krakova?
- Krakov je dobře propojený s ostatními částmi Polska. Nejčastěji se využívá vlakové spojení, které je pohodlné a relativně rychlé. Krakov má také autobusové spojení a v některých případech je možné využít i letadlo.

3. Kdy je vhodné navštívit Krakov?
- Krakov je krásné město po celý rok, ale nejlepší doba k návštěvě je obvykle na jaře (květen a červen) nebo na podzim (září a říjen). Teploty jsou příjemné a je méně turistů než v letních měsících. V zimě je Krakov také malebný s vánoční atmosférou a trhy.

4. Jaké jsou nejznámější památky v Krakově?
- Mezi nejznámější památky v Krakově patří například Královské sídlo na Wawelu, Rynek Główny (Hlavní náměstí), Mariánský kostel a věže košerovského Chrámu, Kościół Mariacki (Mariánský kostel), který je známý pro svou velkou trumpetou, která hraje každou hodinu. Dalšími zajímavými místy jsou například Kazimierz - židovská čtvrť, Oskar Schindlerovo muzeum a slavná solná kopalna Wieliczka.

5. Jaké jsou tradiční polské jídla, která bych měl ochutnat v Krakově?
- Krakov je proslulý svou bohatou a chutnou kuchyní. Doporučuje se ochutnat polské speciality jako pierogi (plněné knedlíky), borsč (červená řepová polévka), bigos (zeli, maso a klobásy), kielbasa (polská klobása) a oscypek (tradiční sýr z Zakopaného). Kromě toho Krakov nabízí také širokou škálu kaváren, cukráren a zmrzlináren na ochutnání sladkých pochoutek.


Letenka Polsko Krakov


Polsko je krásná země plná historie a kultury. A pokud hledáte místo pro Vaší další dovolenou, nemůžete se splet.

Krakov, v současnosti hlavní město Malopolského vojvodství, byl v minulosti královským městem a je plný památek, které Vás zavedou zpět do minulosti. Město se může pochlubit krásnými kostely, zámkem a náměstím, které působí velmi romantickým dojmem. Stejně tak se zde nachází mnoho muzeí, která nabízejí zábavu a zkoumání pro celou rodinu.

Z Prahy lze Krakov velmi rychle a snadno dostat lietadlem, cesta trvá přibližně hodinu a půl. Polské aerolinie LOT nabízejí řadu spojů každý týden, a proto je pro Vás snadné najít konkrétní čas odletu, který Vám bude nejlepší vyhovovat.

Při cestování do Polska je také třeba si uvědomit, že země má vynikající dopravní infrastrukturu. Pokud tedy plánujete prohlídky mimo město, můžete použít autobusovou nebo vlakovou dopravu k pohodlnému cestování.

Krakov může být také vynikajícím místem pro aktivní odpočinek. Město leží u řeky Vistula, kde můžete naplánovat svou plavbu na lodi. Království, Gubałówka a Kasprowy Wierch jsou skvělými místy pro lyžování, pěší turistiku či jízdu na kole. Pokud máte rádi vodní sporty, můžete kajakovat po řece Dunajec a užít si scenérii, která Vám zůstane v paměti na celý život.

Krakov a Polsko obecně nabízí mnoho kulturního dědictví, které stojí za to navštívit. Krakov byl v minulosti hlavním městem Polska a nachází se zde řada impozantních staveb, například kostel sv. Marie v centru města či Katedrála sv. Jana Křtitele na Wawelu. Navštivte rovněž náměstí Rynek Główny se svými koloritem a ruchem, kde se dokonce v budovách nachází muzea, např. muzeum tupé zbraně.

Krakovem a celým Polskem se můžete projít vámi po vlastním zvolených trasách, které pro Vás budou těmi nejkrásnějšími a nejinspirativnějšími. Dovolená v Polsku je tak dokonalým způsobem, jak se odpočinout od každodenního shonu a práce a plně si užít bezstarostného, ale o to zajímavějšího dobrodružství v historicky a kulturně bohaté zemi.


Ubytování Polsko Krakov


Pokud plánujete navštívit Polsko, jedno místo, které byste neměli vynechat, je krásné město Krakov. Krakov je historickým a kulturním centrem země, který nabízí mnoho zajímavých památek, skvělou kulinářskou scénu a také pohodlné a příjemné ubytování pro turisty.

V Krakově se nachází mnoho různých typů ubytování, které odpovídá různým požadavkům a cenovým kategoriím. Město nabízí velký výběr hotelů, penzionů, apartmánů a hostelu, aby vyhovělo potřebám každého návštěvníka.

Jeden z nejlepších a nejoblíbenějších způsobů, jak se ubytovat v Krakově, je rezervace hotelového pokoje. Mnoho hotelů se nachází v historickém centru města, takže budete mít snadný přístup ke všem hlavním turistickým atrakcím. Tyto hotely nabízejí moderní a komfortní pokoje, zpravidla s vlastní koupelnou, klimatizací, minibarem a Wi-Fi připojením. Některé hotely mají také wellness centra, kde si můžete odpočinout po celodenním objevování města.

Penziony jsou také oblíbenou možností pro ubytování v Krakově. Tyto menší rodinné podniky nabízejí osobní přístup a často jsou umístěny v tradičních polských domech. Pokoje jsou často vintage stylu a mají všechny základní vybavení, které potřebujete pro váš pobyt. Penziony mají obvykle také společné prostory, jako je kuchyňka nebo společenská místnost, kde můžete potkat a seznámit se s dalšími turisty.

Pro ty, kteří hledají cenově dostupné ubytování, hostely jsou skvělou volbou. V Krakově se nachází mnoho moderních a čistých hostelů, které nabízejí sdílené pokoje nebo soukromé pokoje za dostupnou cenu. Hostely často také nabízejí společenské prostory, jako je společenská místnost, kde můžete potkat další cestovatele a sdílet své zážitky. Hostely jsou ideální volbou pro ty, kteří chtějí seznámit se s novými lidmi a zažít krakovskou atmosféru.

Pokud přijedete do Krakova s rodinou nebo ve skupině přátel, může být pronájem apartmánu dobrou alternativou. Apartmány nabízejí více prostoru a soukromí a jsou vybaveny kuchyňkou a vlastní koupelnou. Tato možnost vám umožní si připravit si vlastní jídlo a strávit čas společně v domáckém prostředí.

Je však důležité věnovat pozornost umístění ubytování v Krakově. Je-li možné, vyberte si ubytování v blízkosti hlavních turistických atrakcí, abyste minimálně museli cestovat městem. Městská doprava v Krakově je však dobře vyvinutá.

Krakov je krásné město s bohatou historií a kulturou, a aby byl váš pobyt co nejpříjemnější, vyberte si ubytování, které vám nejlépe vyhovuje. Ať už je to luxusní hotel, útulný penzion, moderní hostel nebo prostorný apartmán, Krakov vám poskytne nezapomenutelný zážitek.


Dovolená Polsko Krakov


Polsko je země s bohatou historií a kulturním dědictvím. Jedním z nejzajímavějších a turisty oblíbených míst v Polsku je město Krakov. Toto město nabízí návštěvníkům širokou škálu historických památek, malebných uliček, tradiční kuchyně a živou kulturu.

Krakov leží na jihu Polska a je druhým největším městem v zemi. Je to také jedno z nejstarších měst, které má více než tisíciletou historii. Jeho historické centrum bylo zařazeno na seznam Světového dědictví UNESCO a je známé svou architekturou a atmosférou.

Jednou z nejvýznamnějších památek v Krakově je Královský hrad Wawel. Nachází se na kopci nad řekou Vislou a je to symbol města. Zdejší královský hrad sloužil jako sídlo polských panovníků a jeho interiér zaujme návštěvníky krásou a bohatstvím. Kromě toho je zde také Wawelkatedrála, která je pohřebištěm mnoha polských králů.

Dalším důležitým místem v Krakově je Náměstí Rynek. Je to největší středověké náměstí v Evropě a je obklopeno barokními a renesančními budovami. Zde se nachází historická radnice s jejím slavným orlojem, který každou hodinu vykukuje z okna a oznamuje čas. Okolí náměstí je plné tradičních polských restaurací, kaváren a obchůdků s rukodělnými výrobky.

Pokud jste příznivcem umění, Krakov má také mnoho muzeí a galerií, které stojí za návštěvu. Jedním z nejznámější je Muzeum národního umění, které představuje díla polských mistrů jako je Jan Matejko či Stanisław Wyspiański. Dalším zajímavým místem je Oskar Schindler Factory Museum, které dokumentuje život v Krakově za druhé světové války a představuje příběh Oskara Schindlera, který zachránil více než tisíc židovských lidí.

Polsko je také známé svou bohatou a chutnou kuchyní. V Krakově se návštěvníci mohou těšit na tradiční polská jídla jako pierogi (plněné knedlíky), bigos (kysané zelí s masem) a klobásy z Krakova. Je také možné ochutnat slavnou polskou polévku žurek, která je připravena na bázi kysaného žitného chleba a vařená s klobásou a vejcem.

Pokud plánujete dovolenou v Krakově, neměli byste také zapomenout na návštěvu památek mimo město. Například na jihovýchod od Krakova se nachází bývalé koncentrační tábor Auschwitz-Birkenau, který připomíná hrůzy holocaustu. Je to silné a emotivní místo, které by měl navštívit každý, kdo má zájem o historii a lidské práva.

Krakov je tedy skvělým cílem pro dovolenou, nabízí nejen historické památky a bohatou kulturu, ale také příležitost pro poznávání polského životního stylu a tradiční kuchyně. Ať už jste milovníkem historie, umění nebo jenom toužíte po odpočinku a poznávání nových míst, Krakov je určitě ideálním místem pro vaši dovolenou v Polsku.


Počasí Polsko Krakov


Polsko je známé svými proměnlivými počasími a jedním z nejzajímavějších měst, kde lze počasí zažít, je Krakov. Tento historický a kulturní důležitý klenot je známý svou překrásnou architekturou a šarmem. Mnoho turistů sem míří kvůli jeho krásám, ale přecenit nelze ani vliv počasí na zážitek z návštěvy.

Krakov se nachází ve středním Polsku a je známý svými drsnými zimami a horkými léty. Během zimy teploty často klesají pod nulu a sníh je běžným jevem. Místní obyvatelé a turisté se oblékají do teplých vrstev od hlavy až k patě, aby si udrželi teplo. Ale i přes zimu má Krakov své kouzlo. Krásně osvětlené náměstí a historické budovy dávají městu tajemnou atmosféru.

Léta v Krakově jsou naopak velmi teplá. Teploty se obvykle pohybují kolem 25-30°C a slunečné dny jsou běžné. Lidé si užívají venkovní aktivity, jako je procházka královským zámkem nebo večeře na venkovních terasách restaurací. Krakov je také výchozím bodem pro výlety do blízkého pohoří Tatra, kde je možné v létě provozovat různé outdoorové aktivity, jako je turistika a horská cyklistika.

Jaro a podzim v Krakově jsou mírná a příjemná období. Teploty se pohybují kolem 15-20°C a je ideální čas pro procházky po památkách a objevování města. Zlaté barvy lípy a slabé sluneční paprsky přispívají k romantickému atmosféře.

Přestože počasí v Krakově může být proměnlivé, neodráží to nádhernost tohoto města. Bez ohledu na počasí, Krakov je plný historických pokladů, jako je Wawelský hrad, Starý Rynek - největší středověké náměstí v Evropě, a krásná univerzita Jagellonská. Místní hrdost na svou historii a kulturu je cítit ve všech koutech města.

Pokud plánujete návštěvu Krakova, je dobré sledovat předpovědi počasí a připravit se na různé podmínky. Není nic horšího než být nepřipravený na déšť, když se chystáte na prohlídku krás města. Dobrá rada je nosit sebou deštník a zabalit si do zavazadla dostatečné množství oblečení pro různé počasí.

Ať už se rozhodnete navštívit Krakov v zimě, létě, na jaře nebo na podzim, krásy tohoto města vás ohromí. Bez ohledu na počasí si můžete užít jedinečný zážitek plný historie, kultury a nádhery.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách