Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Nový Zéland Waitomo Glowworm Caves

Nejčastější dotazy a odpovědi Nový Zéland Waitomo Glowworm Caves


1. Co jsou to Glowworm Caves?
Waitomo Glowworm Caves jsou jeskyně s unikátními světelnými efekty. Vnitřek jeskyní je osvětlen tisíci světélkujícími červenými housenkami, které se nazývají lucerničky.

2. Jak se dostanu do jeskyní?
Cesta do jeskyní vede přes Waitomo, což je malé město v regionu Waikato. Jeskyně jsou vzdálené asi 2 hodiny jízdy z Aucklandu, nebo jednu hodinu jízdy ze Hamiltonu.

3. Existují nějaké omezení pro návštěvníky?
Ano, návštěvníci musí dodržovat pokyny a zákazy dané provozovatelem jeskyní. Například se nesmí fotografovat během prohlídky jeskyní a musí se chovat ohleduplně k přírodě.

4. Jak dlouhá je prohlídka jeskyní?
Prohlídka jeskyní trvá asi 45 minut. Návštěvníci budou vedeni průvodcem, který jim ukáže nejzajímavější místa jeskyní.

5. Je vhodné navštívit jeskyně s dětmi?
Ano, jeskyně jsou vhodné pro návštěvu s dětmi. Nicméně, návštěvníci by měli respektovat pokyny průvodce a zákazy provozovatele jeskyní.

6. Můžu si přinést své jídlo a pití do jeskyní?
Ne, nejsou povoleny žádné jídlo ani pití v jeskyních. Návštěvníci by měli jíst a pít před nebo po prohlídce jeskyní.

7. Jsou jeskyně přístupné pro vozíčkáře?
Bohužel, prohlídka jeskyní není přístupná pro vozíčkáře. Vstup a průchod prohlídkou jeskyní je velmi úzký a kluzký.

8. Jakou variantu prohlídky jeskyní si mám zvolit?
Existují různé varianty prohlídek v závislosti na zkušenostech a fyzické zdatnosti návštěvníků. Nejlepší je vybrat si variantu podle vlastních preferencí.


Počasí Nový Zéland Waitomo Glowworm Caves


Waitomo Glowworm Caves jsou jedním z nejvýznamnějších turistických destinací v Novém Zélandu. Tyto jeskyně se nacházejí v Waitomo na ostrově Severního ostrova a jsou známy díky nezapomenutelnému zážitku, který poskytují.

Jeskyně byly objeveny v roce 1887 a jsou proslulé svými unikátními podzemními řekami a světlem glowwormu, což je malý larvální brouk, který vylučuje luminiscenční sliz a tvoří světélkující vlákna, která vypadají jako hvězdná obloha.

Turisté se většinou procházejí jeskyněmi pěšky a plavou na gumových člunech podél podzemních řek. Během prohlídky jsou návštěvníci fascinováni nádhernou krásou krasových útvarů a šířící se levandulovou vůní vyzařovanou z glowwormů.

Waitomo Glowworm Caves nabízí mnoho aktivit pro turisty, včetně pěších túr, plavby člunem a horolezectví. Jedním z nejoblíbenějších zážitků je člověkem řízený lanový most, který jsou propojeny s jeskyněmi.

V Waitomo je k dispozici mnoho turistických služeb, jako jsou zázemí pro parkování, restaurace, obchody s dárečky a informační centra. Navíc jsou turisté vítáni celoročně s několika jazykově-nezávislými prohlídkami.

Pro ty, kteří hledají skutečné dobrodružství, jsou zde i nebezpečné páté jeskyně s adrenalinovým zážitkem, kdy si mohou navléct speciální oblek, což jim umožní jít spolu s bedlivým průvodcem po úzkých místech a plavat v podzemních řekách.

Pokud plánujete cestu do Nového Zélandu, návštěva Waitomo Glowworm Caves by neměla chybět na seznamu. Tato krásná přírodní památka nabízí nezapomenutelný zážitek pro každého, kdo touží po dobrodružství a kráse této země.


Ubytování Nový Zéland Waitomo Glowworm Caves


Nový Zéland je známý svou fantastickou přírodou a jedním z jeho nezapomenutelných úchvatných míst je Waitomo Glowworm Caves. Tato jedinečná přírodní atrakce se nachází na Severním ostrově Nového Zélandu a láká turisty z celého světa svými kouzelnými jeskyněmi osvícenými zářivkami odlesků.

Waitomo Glowworm Caves jsou úžasným příkladem úkazu, jak příroda může vytvořit něco absolutně ohromujícího. Tyto jeskyně byly objevené v roce 1887 a od té doby se staly jedním z nejznámějších turistických cílů v Novém Zélandu. Jsou domovem unikátního druhu larválního hmyzu zvaného glowworm. Tito glowworms jsou ve skutečnosti larvy světlušek a jejich vzhled je tak fascinující, že se staly neoddělitelnou součástí zážitku z návštěvy jeskyní.

Nejlepší způsob, jak si prohlédnout tuto neuvěřitelnou krásu jeskyní, je se připojit k organizovanému výletu s průvodcem. Průvodci vás provedou temnými chodbami jeskyní a budou vám povídat o historii a geologii místa. Vrcholem prohlídky je projížďka na malém člunu po podzemní řece, která vás zavede do nitra jeskyní. Během této malé plavby budete moci obdivovat tisíce zářivých světel, která vytvářejí osvětlení jako hvězdnou oblohu. Je těžko popsat tuhle scénu slovy - musíte ji prostě vidět na vlastní oči. Během plavby průvodci také podělí se svými znalostmi o životním cyklu glowworms a odpoví na vaše otázky.

Waitomo Glowworm Caves jsou přátelské k návštěvníkům celoročně. Jaro a léto jsou nejrušnější období, kdy je třeba si rezervovat vstupenky v předstihu, ale i v zimě je zážitek ztichlých jeskyní a zářících chodeb nezapomenutelný. Přestože jsou jeskyně velmi navštěvované, v průběhu prohlídky najdete momenty, kdy se můžete zastavit a naplno si vychutnat magickou atmosféru. Pro turisty s omezenou pohyblivostí jsou také k dispozici speciálně upravené trasy a čluny.

Waitomo Glowworm Caves nabízejí nezapomenutelný pohled na přírodní krásu Nového Zélandu. Jejich unikátní vzhled v kombinaci s tajemnou atmosférou a zářícími hvězdami na stropě jeskyní přitahuje lidi ze všech částí světa. Pokud se vydáte na Nový Zéland, nezapomeňte si nechat trochu času na návštěvu tohoto mimořádného místa a připravte se na zážitek, který vás doslova vezme do jiného světa.


Letenka Nový Zéland Waitomo Glowworm Caves


Novozélandská jeskyně Waitomo Glowworm Caves je jedním z nejúžasnějších přírodních zázraků na světě. Tato magická jeskyně se nachází na severu Nového Zélandu a je domovem jedinečného druhu světlušek, které vytvářejí fascinující světelné efekty.

Waitomo Glowworm Caves se staly velmi populární turistickou atrakcí, protože při jejich prohlídce mohou návštěvníci zažít neuvěřitelnou podzemní krajinu plnou světelných bodů. Tato jedinečná přírodní atrakce láká návštěvníky z celého světa, kteří se chtějí ponořit do podzemního světa světlušek.

Prohlídka jeskyně začíná krátkou jízdou lodí po podzemní řece, která se vine mezi křehkými stalaktity a stalagmity. Jakmile se návštěvníci dostanou do temnějších částí jeskyně, začínají se objevovat stovky a tisíce svítících bodů.

Tyto světelné body jsou vytvářeny larvami světlušek, které žijí na stropě jeskyně. Každá světluška má na konci svého těla bioluminiscenční orgán, který vydává světlo a slouží jako návnada pro kořist. Když se larvy světlušek chtějí nakrmit, vytvářejí dlouhá lepkavá vlákna, na kterých se chytí přeletující hmyz. To vytváří úchvatné světelné skvrny, které přitahují a fascinují návštěvníky.

Při prohlídce jeskyně jsou návštěvníci doprovázeni zkušeným průvodcem, který vysvětluje všechny zajímavosti týkající se jeskyně a světlušek. Návštěvníci mají také možnost se projít po chodníku procházejícím hluboko pod zemí, což jim umožní vidět světlující se jeskynní místnosti zblízka a cítit magickou atmosféru tohoto místa.

Waitomo Glowworm Caves jsou přístupné pro návštěvníky celoročně, ale kvůli zachování křehkosti jeskyně je počet turistů, kteří mohou být najednou v jeskyni, omezený. Doporučuje se proto rezervace vstupenek předem.

Návštěva Waitomo Glowworm Caves je jedinečným zážitkem, který si turisté odnesou jako vzpomínku na celý život. Tato magická jeskyně nabízí nádherný pohled na podzemní světlo a zanechává návštěvníky s pocitem úžasu nad krásou přírody.

Pokud plánujete cestu na Nový Zéland, nezapomeňte zařadit Waitomo Glowworm Caves do svého itineráře. Toto jedinečné místo vám poskytne nezapomenutelný zážitek, který oceníte celý život.


Dovolená Nový Zéland Waitomo Glowworm Caves


Nový Zéland je země, která je známá svou úchvatnou přírodou a přírodními krásami. Jedným z nejúžasnějších a nejmagičtějších míst, které tento ostrovní ráj nabízí, jsou Waitomo Glowworm Caves.

Waitomo je město nacházející se na Severním ostrově Nového Zélandu a je domovem jedné z nejúžasnějších přírodních atrakcí země - jeskyním osvětleným světluškami. Tato jeskyně byla objevena v roce 1887 místním obyvatelem jménem Tane Tinorau, který byl vedoucím prohlížeče jeskyní. Od té doby se stala populárním cílem turistů z celého světa.

Waitomo Glowworm Caves jsou jednou z nejlepších přírodních divadel na světě. Jeskyně jsou ve skutečnosti systémem jeskyní rozprostírající se na více než 250 kilometrech podzemí. Avšak pouze některé části jsou přístupné veřejnosti. Tzv. Black Abyss Experience je jednou z nejatraktivnějších prohlídek jeskyní, která zahrnuje sestupy po vodopádech, šplhání po strmých skalách a jízdu na lanovce. Tato prohlídka je určena pro dobrodružnější návštěvníky a zahrnuje i jeskyně osvětlené světluškami.

Světlušky (česky také nazývané světlušky lucernářky) jsou malé larvy mouch, které obývají jeskyně. Jejich tělo vydává zářivé světlo, které jim slouží jako lokátor, aby přitáhly kořist. V jeskyních jsou tisíce až miliony světlušek, které vytváří jedinečný a ohromující vizuální zážitek. Když vstoupíte do tmy jeskyně, budete obklopeni stovkami zářících bodů na stropě, které vypadají jako hvězdy na noční obloze.

Prohlídka jeskyní osvětlených světluškami je neuvěřitelným zážitkem a jednou z nejneobvyklejších věcí, které můžete na Novém Zélandu zažít. Odborní průvodci vás provedou těmito fascinujícími jeskyněmi a budou vám vyprávět o historii, ekologii a vědeckých faktech týkajících se světlušek.

Při návštěvě jeskyní si nezapomeňte vzít fotoaparát, abyste si zachytili okamžiky této jedinečné podzemní krásy. Fotografie světlušek osvětlených jeskyní jsou nezapomenutelné a budou vás napomínat, že příroda je plná tajemství, která jsou připravena být objevena.

Pokud váháte, kam na svou další dovolenou vyrazit, nezapomeňte, že Waitomo Glowworm Caves jsou jednou z nejvýjimečnějších a magických přírodních atrakcí, které Nový Zéland nabízí. Připravte se na nezapomenutelný zážitek a prozkoumejte tento fascinující podzemní svět světlušek.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách