Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Norsko Molde

Dovolená Norsko Molde


Dovolená Norsko Molde – Kolevka růžových vítrů a oslnivých fjordů

Norsko je země, která skrývá mnoho tajemství a přírodních krás. Mezi nejvíce oblíbené turistické destinace v této severské zemi patří město Molde. Leží na severozápadě Norska a je obklopeno úchvatným fjordovým pobřežím a impozantními vrcholky hor. Do Molde se jezdí především za nádhernou přírodou, ale i za kulturními akcemi a zajímavostmi, které město nabízí.

Molde je nádherné město, které je takřka ideálním výchozím bodem pro objevování krás norské přírody. Především známým fenoménem v této oblasti jsou růžové vítry. Růžové květiny se zde objevují na konci jara a na začátku léta a vytvářejí jedinečnou atmosféru a nezapomenutelné výhledy. Místní obyvatelé vyhledávají tuto dobu pro pikniky a slavnostní události pod širým nebem. Pro turisty je to jedinečná příležitost fotografovat a zažít něco nevšedního.

Pokud vás láká příroda, neměli byste vynechat výlet na nejznámější horu v okolí - Moldefjellet. Výstup na vrchol s výškou 407 metrů vám umožní nezapomenutelný výhled na celé město, fjordy a okolní ostrovy. Pro milovníky turistiky je zde také mnoho dalších tras a stezek, které vás provedou příměstskou krajinou, lesy a horskými loukami.

Pro ty, kterým není turistika to pravé, je tu široká škála kulturních aktivit. Molde je známé svým festivalem Moldejazz, který se koná každý rok v červenci. Tento festival je nejstarším jazzovým festivalem v Norsku a patří mezi největší na severní Evropě. Během těchto dnů se zde utvoří jedinečná atmosféra a neuvěřitelný hudební zážitek.

Pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco o historii a kultuře, je zde také mnoho muzeí a galerií. Molde bylo totiž během druhé světové války jedním z hlavních center odporu proti okupantům a můžete se zde dozvědět mnoho zajímavých informací o tomto období. Doporučuje se navštívit muzeum odporu – Romsdalsmuseet, kde máte možnost vidět autentické předměty z doby války.

Pokud plánujete dovolenou v Norsku, neměli byste vynechat nádherné město Molde. Kolevka růžových vítrů vám nabídne nezapomenutelnou kombinaci přírodních krás, kulturních akcí a historie. Ať už se vydáte na výlet do hor, nebo se pohroužíte do místní atmosféry a festivalů, Norsko Molde vám nabídne zážitky na celý život.


Ubytování Norsko Molde


Molde je malebné norské město, které se nachází v regionu Romsdal, ve středu země. Je známé svou úchvatnou přírodou a impozantními horami, které ho obklopují. Pokud plánujete navštívit tuto část Norska, je důležité si najít vhodné ubytování, které vám umožní plně si užít a prozkoumat krásy tohoto místa.

Molde nabízí různé možnosti ubytování, které vyhovují různým představám a potřebám turistů. Zde si můžete vybrat mezi luxusními hotely, útulnými penziony, pohodlnými apartmány či levnými hostely. Jeho poloha na pobřeží Norského moře poskytuje také možnost ubytování na lodi, která přistává v přístavu.

Luxusní hotely v Molde jsou ideální pro ty, kteří si chtějí dopřát maximální komfort a luxusní služby. Tyto hotely obvykle nabízejí prvotřídní pokoje s výhledem na moře nebo hory, wellness centra, bazény, restaurace a další vybavení. Právě takové hotely vám umožní zažít luxus a strávit nezapomenutelnou dovolenou.

Pokud preferujete příjemnou a útulnou atmosféru, penziony a apartmány v Molde jsou pro vás tou správnou volbou. Tyto ubytovací možnosti jsou často provozovány rodinami a nabízejí komfortní pokoje s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou. Díky nim se budete cítit jako doma a můžete si připravit vlastní jídlo, což může být výhodné zejména pro rodiny s dětmi.

Hostely jsou pro ty, kteří cestují s omezeným rozpočtem, skvělou alternativou. Poskytují cenově dostupné ubytování ve společných ložnicích či samostatných pokojích a často nabízejí společenské prostory, ve kterých si můžete odpočinout nebo se setkat s dalšími cestovateli. Hostely v Molde často poskytují také možnost pronájmu kola nebo jiného sportovního vybavení.

Ubytování na lodi je zajímavou možností pro ty, kteří chtějí zažít nevšední dovolenou na norském pobřeží. Existuje několik lodních společností, které nabízejí krátkodobé plavby do Molde. Zde si můžete vychutnat komfortní ubytování na palubě lodi a zároveň užívat překrásné výhledy na fjordy a horizont.

Výběr ubytování v Molde závisí na vašich preferencích, počtu cestujících a rozpočtu. Nezáleží na tom, zda hledáte luxusní zážitek nebo cenově dostupné ubytování, město nabízí množství možností, které vyhovují každému. Mějte na paměti, že je vždy dobré si rezervovat ubytování předem, zejména v hlavních turistických sezónách, abyste si zajistili své místo a mohli si plně užít váš pobyt v tomto nádherném norském městě.


Počasí Norsko Molde


Norsko je země, kterou můžeme převážně spojovat s mrazivým počasím a množstvím sněhu. Nicméně existují i města, která se mohou pyšnit mírnějším a příjemnějším počasím. Jedním z takových měst je Molde.

Molde se nachází v západním Norsku a krajina kolem samotného města je velmi zvláštní. Město je obklopeno z jedné strany fjordy, z druhé strany hory a podél pobřeží se táhnou nádherné písečné pláže. A jaké je vlastně počasí v Molde?

Molde leží v oblasti, kterou ovlivňuje Golfský proud, takže zde můžeme očekávat mírné počasí s pravidelnými srážkami. Hlavní období pro návštěvu Molde je léto, kdy teploty dosahují až 20 °C a slunce svítí až 18 hodin denně.

V létě také můžeme očekávat menší množství srážek, ale i během těchto měsíců zde může pršet nebo být zataženo. Stabilnější a teplejší počasí však najdeme až v období od června do srpna.

V zimě se očekává množství sněhu a teploty se pohybují kolem -1 °C. Zde rozhodně oceníte kvalitní oblečení a připravenost na extrémní podmínky. Nicméně zima v Molde není typická norsky přísná a ledová.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Molde je velmi příjemné a stabilní. Rozhodně ale nečekejte tropické podnebí a spoustu slunce. Pokud se chystáte na dovolenou do Molde, připravte se na místní podmínky a vybavte se kvalitním oblečením, se kterým si však můžete být jisti, že pobyt v Norsku si užijete vychutnaně a bez omezení.


Letenka Norsko Molde


Letenka do Norska - Objevte malebné město Molde

Pokud toužíte po dovolené v severní Evropě plné přírody a krásných scenérií, Norsko je pro vás ideálním cílem. A pokud zažijete s Malé letiště Molde-Aro, přistává přímo v srdci překrásného města Molde, budete si vychutnávat svou dovolenou hned od prvního okamžiku.

Molde, nacházející se na severozápadě Norska, je malebné město obklopené fjordy, horami a úchvatnou přírodou. Jeho největší lákadlo je jednoznačně panoramatický výhled na fjord Romsdalsfjord a impozantní pohoří Romsdalseggen. Pro milovníky outdoorových aktivit nabízí Molde mnoho fantastických možností k výletům a průzkumu okolních krajin.

Po příletu na letiště Molde-Aro se můžete vydát do samotného města, které je známé svou elegantní architekturou a bohatou historií. Při procházce po Molde ucítíte atmosféru typického norského městečka a snadno se zamilujete do jeho kouzla. Navštivte nejvýznamnější památku města - katedrálu Molde, která je nejen architektonickým skvostem, ale i svědkem mění se sezón a daří se sledovat velké množství místních tradic a obyčejů.

Za zmínku stojí také Muzeum Romsdal, které se specializuje na historii a kulturu regionu. Zde můžete získat hlubší vhled do života obyvatel Molde a okolních oblastí. Výstavy se často zabývají i legendárním fotbalem Molde FK, který je jedním z nejlepších fotbalových klubů v Norsku.

Molde má také robustní hudební a kulturní scénu. Každoročně pořádá festival Moldejazz, který je považován za jednu z nejprestižnějších hudebních událostí v zemi. Během festivalu přijíždějí na scénu světově uznávaní hudebníci a hudební skupiny ze všech žánrů, aby předvedli své umění a zahřáli srdce návštěvníků.

Nicméně, pro většinu turistů spojených s Molde, příroda je to nejdůležitější. Okolní krajina nabízí nádherné fjordy, zelenou krajinu a fascinující horské vrcholky. Mnoho turistů se vydává na jednodenní výlety po horské stezce Romsdalseggen, která je jednou z nejslavnějších turistických atrakcí v oblasti. Během této túry poznáte krásu norské přírody z první ruky a budete odměněni dechberoucími výhledy na velkolepé hory a fjordy.

Dobrou zprávou je, že Molde je také výchozím bodem pro výlety lodí do vzdálených fjordů severského Norska. Můžete si tak například vychutnat plavbu po slavném Geirangerfjordu, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a je obdivován pro svou nesrovnatelnou krásu.

Výlet do Molde je tedy ideálním způsobem, jak zažít všechno, co Norsko nabízí - od úchvatných fjordů po horské vrcholky a malebná městečka. Letenky do Molde jsou snadno dostupné a zajistí vám bezstarostný a okouzlující pobyt v srdci norské přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Norsko Molde


1. Jak se dostat do města Molde z letiště v Norsku?
Odpověď: Nejbližší letiště k Molde je Molde Airport, které je asi 5 km od centra města. Můžete se dostat do Molde taxíkem, autobusem nebo si půjčit auto.

2. Kde se nachází nejlepší ubytování v Molde?
Odpověď: V centru města je mnoho hotelů a pensionů, které nabízejí různé kategorie ubytování. Mezi oblíbené hotely v Molde patří Scandic Seilet Hotel, Comfort Hotel Nobel a Thon Hotel Moldefjord.

3. Co je nejlepší čas na návštěvu Molde?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Molde je v létě, zejména v červnu a červenci, kdy je tam nejtepleji a nejvíce slunečních hodin. Město je také populární kvůli Molde International Jazz Festival, který se koná každoročně v červenci.

4. Jaká jsou nejlepší místa k prozkoumání v okolí Molde?
Odpověď: V okolí Molde jsou nádherné fjordy, které stojí za návštěvu. Doporučuje se vyrazit na výlet do fjordu Geiranger, Runde Islandu (známého pro svou kolonii papuchalků) a Trollstigen (známého horského průsmyku s úchvatnými výhledy).

5. Jaké jsou tradiční norské speciality, které bychom měli ochutnat v Molde?
Odpověď: V Molde můžete ochutnat tradiční norskou kuchyni, která se zaměřuje na ryby, mořské plody a syrovou pstruha. Nejčastěji doporučovanými specialitami jsou norská lox (marinovaný losos), rakfisk (fermentovaný pstruh) a traditional norské česnečková polévka.

6. Jaké aktivity mohu dělat v Molde?
Odpověď: V Molde si můžete užít mnoho outdoorových aktivit, jako je turistika, rybaření, jachting a kajaking. Můžete také navštívit Molde International Jazz Festival, promenádu Romsdal a vidět Moldeovu katedrálu.

7. Jak je nejlepší způsob, jak se pohybovat po Molde?
Odpověď: Molde je relativně malé město a mnoho atrakcí je dostupných pěšky. Nicméně, pokud se chcete dostat na místa mimo centrum, je doporučeno použití místních autobusů nebo si půjčit auto.

8. Jak se dostat na známý Molde Panorama?
Odpověď: Molde Panorama je oblíbené vyhlídkové místo s nádherným výhledem na město, fjordy a hory. Nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je autem nebo taxíkem. Můžete také vyšplhat pěšky, trvá to asi 30-40 minut.

9. Které muzeum stojí za návštěvu v Molde?
Odpověď: Jednou z hlavních atrakcí v Molde je muzeum Romsdalsmuseet, které ukazuje historii a kulturu regionu Romsdal. Můžete se tam seznámit s tradičními norskými domy, předměty využívanými v minulosti a částí bylinkové vesnice.

10. Jaká je průměrná teplota v Molde?
Odpověď: Průměrná teplota v Molde se pohybuje od 1°C v zimě do 17°C v létě. Nicméně, kvůli Golfskému proudu má město mírné klima a teploty jsou často vyšší než v ostatních částech Norska.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách