Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Norsko Aurlandsfjord

Ubytování Norsko Aurlandsfjord


Pokud hledáte neobyčejné a malebné místo pro dovolenou, měli byste se podívat na ubytování v oblasti Aurlandsfjord. Tato oblast se nachází v západní části Norska a je částí zálivu Sognefjord. Aurlandsfjord je jedním z nejkrásnějších fjordů v Norsku a její překrásné scenérie si zamilují úplně všichni, kteří se sem vydají.

Jedním z nejlepších způsobů, jak si vychutnat krásnou krajinu Aurlandsfjordu, je zůstat zde po několik dní a navštívit několik míst v této oblasti. Zde se nachází celá řada ubytování – od kempingů až po luxusní hotely. Vzhledem k tomu, že se jedná o turisticky velmi populární oblast, je důležité si ubytování rezervovat dopředu.

Pokud máte rádi přírodu a chcete trávit čas v klidu a pohodě, pak vás zaujme dřevěný srub v Lærdal. Toto romantické ubytování je situováno v srdci hor, přímo u Aurlandsfjord. V ubytování jsou k dispozici dvě ložnice a krásná terasa, ze které si můžete vychutnávat nádherný výhled na fjord. Okolí nabízí nekonečné možnosti pro pěší turistiku a prozkoumání přírody.

Dále v oblasti najdete Nærøyfjord Lodge, která se nachází asi 2 hodiny na jih od města Bergen. Toto ubytování zaručuje úžasný výhled, kde vás neustále obklopuje krása fjordu a okolní krajiny. V Lodge jsou k dispozici pokoje s vlastním sociálním zařízením, apartmány a dřevěné domečky pro rodiny s dětmi.

Pokud hledáte luxus a vysokou úroveň ubytování, nenechte si ujít Fretheim Hotel v obci Flåm. Tento hotel nabízí vynikající služby a luxusní pokoje se všemi moderními vybaveními. Hotel je umístěný v těsné blízkosti Aurlandsfjordu a nabízí překrásný výhled. K dispozici je také sauna, horká vana a wellness centrum.

Celkově, pokud chcete zažít krásnou přírodu a nezapomenutelné zážitky, určitě neváhejte a tuto zvláštní oblast v Norsku navštivte. A když si zarezervujete jedno z ubytování v této oblasti, bude to určitě skvělá volba.


Počasí Norsko Aurlandsfjord


Norsko je známé svou nádhernou přírodou a úchvatnými fjordy. Jedním z nejkrásnějších je určitě Aurlandsfjord, který se nachází v malém městečku Aurland na západě země. Tento fjord přitahuje návštěvníky z celého světa svou ohromující krásou a klidem.

Aurlandsfjord je jedním z nejhlubších fjordů na světě. Protáhne se do vnitrozemí na délku více než 31 kilometrů a jeho šířka dosahuje až 2 kilometrů. Jeho vody jsou výrazně modré a okolní horstvo vytváří nádhernou kulisu. Na březích fjordu se nacházejí malé vesničky plné malebných dřevěných domů a přístavů, které dodávají celému místu ještě romantický nádech.

Pokud se chcete dostat k Aurlandsfjordu, můžete vyjet vlakem z Osla nebo Bergen. Cesta vlakem je překrásná a nabízí úchvatné výhledy na norskou krajinu. Po příjezdu do Aurlandu můžete pokračovat pěšky nebo si pronajmout kajak a prozkoumat fjord z vody. Turistické stezky v okolí fjordu nabízejí možnost procházek až k vyhlídce, ze které je úchvatný výhled na celý fjord.

Počasí v Aurlandsfjordu je proměnlivé kvůli jeho polohy poblíž oceánu. Nejlepší období k návštěvě fjordu je od května do září, kdy je teplota stále příjemná a srážky jsou méně časté. V letních měsících můžete zažít dlouhé dny s plným sluncem, které vytvářejí krásnou atmosféru pro procházky a cestování po fjordu. V zimě je fjord krásný, ale pokud plánujete návštěvu v tomto období, musíte počítat s drsným a chladným počasím.

Aurlandsfjord nabízí mnoho aktivit a zážitků pro své návštěvníky. Můžete se vydat na rybaření, kajakování, plavbu lodí po fjordu, nebo si prostě jen užívat krásnou přírodu a klid. Místní kultura a tradice jsou také fascinující a můžete navštívit tradiční norské domy, muzea a obchody se suvenýry.

Aurlandsfjord je skutečně jedním z nejkrásnějších míst na světě. Jeho příroda a klid vytvářejí nádherný útočiště pro ty, kteří touží uniknout z ruchu moderního světa. Pokud se chystáte na dovolenou do Norska, Aurlandsfjord by neměl chybět na vašem seznamu. Připravte si fotoaparát a připravte se na úžasný zážitek plný krásy norského fjordu.


Dovolená Norsko Aurlandsfjord


Dovolená v norském Aurlandsfjordu je jednou z nejkrásnějších, nezapomenutelných a nejpřírodnějších zážitků, které si můžete během svého života užít. Tento fjord se nachází na západě Norska a patří mezi nejkrásnější a nejproslulejší fjordy Skandinávie. Návštěva tohoto místa je nejenom zážitek pro oči, ale i pro duši.

Aurlandsfjord se nachází v oblasti zvané Sognefjord, která patří k nejkrásnějším a nejnavštěvovanějším turistickým oblastem norského západu. Tento fjord má délku 17 kilometrů a společně s Lysefjordem patří k nejhlubším fjordům v Norsku.

Cesta do Aurlandsfjordu je krásná, jelikož projetím norského pobřeží se nabízejí úchvatné výhledy na fjordy, skály, hory a ledovce. Příroda zde je opravdu krásná a nedotčená.

Jedním z míst, které musíte navštívit, je vesnice Flåm. Flåm se nachází v samém srdci Aurlandsfjordu a je nejkrásnější vesnicí v této oblasti. Můžete zde navštívit muzeum a poznat historii této oblasti, ale také se projít po malebných uličkách a užít si půvabné norské atmosféry. Dalším místem, které rozhodně stojí za návštěvu, je Nærøyfjord – jeden z nejužších fjordů na světě a na UNESCO seznamu světového dědictví.

Pokud se rozhodnete pro výlet po fjordu, nabízí se vám více možností. Můžete si pronajmout lodě, katamarány nebo využít služby místních lodních dopravců, kteří nabízejí výlety po fjordu. V každém případě se vám nabídnou nádherné výhledy a zážitky.

Návštěva Aurlandsfjordu a celého okolí je skvělou příležitostí k odpočinku, relaxaci a užití si krás norské přírody. Můžete se tady projít po malebných cestách, vyrazit na turistiku po horách, užít si vody fjordu nebo si prostě jen sednout a nechat se unášet tichem a klidem této krásné oblasti.

V zimě se nabízí možnost lyžování na okolních horách, běžkování nebo jízdy na saních. V každém případě se vám zde určitě nebude nudit a naopak získáte nezapomenutelné zážitky a zážitky zase spoustu krásných zážitků a vzpomínek.

Pokud tedy máte rádi krásnou přírodu, klid a relaxaci, pak je dovolená v norském Aurlandsfjordu tou nejlepší volbou pro vás. Navštivte tento skvost přírody a užijte si krásné chvíle v zemi fjordů a hor.


Letenka Norsko Aurlandsfjord


Aurlandsfjord - Úchvatný kus Nórska, který stojí za to objevit

Norsko je známé svými nádhernými fjordy, které vyvolávají pocit úžasu a vznešenosti. Jeden z nejkrásnějších fjordů v Norsku je bezpochyby Aurlandsfjord. Tato úchvatná přírodní atrakce se nachází v západní části Norska a je součástí světově proslulých norských fjordů, které byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

Aurlandsfjord se táhne na délku přibližně 29 kilometrů od vesnice Flåm, jedné z nejmalebnějších vesnic v Norsku, až po obec Aurland. Jeho skalnaté břehy jsou obklopeny majestátnými horami, které vytvářejí dech beroucí scenérie. Návštěvníci se mohou vydat na vyhlídky, aby mohli vypozorovat vodopády, horské vrcholy a malebné vesničky roztroušené při pobřeží fjordu.

Jednou z nejoblíbenějších aktivit pro turisty je plavba po Aurlandsfjordu. Existuje několik společností, které nabízejí lodní výlety, které vás provedou touto ohromující krajinou. Během plavby si můžete vychutnat panorama fjordu, vnímat klid a ticho okolní přírody a dokonce si užít západ slunce nad horami. Pro pamětihodnosti se určitě nezapomeňte vyfotit známý Nærøyfjord, který je nedaleko Aurlandsfjordu. Nærøyfjord je také zapsán na seznam světového dědictví UNESCO a je považován za jeden z nejkrásnějších fjordů na světě.

Další způsob, jak si užít krásy Aurlandsfjordu, je podniknout pěší túru po okolních horách. Existuje mnoho turistických tras, které vás provedou malebnými krajinami a mraky se dotýkajícími horskými vrcholy. Pokud jste dobrodružnější povahy, můžete se vydat na výstoup na nejvyšší vrchol ve fjordu, Stegastein. Zde budete odměněni jedinečným pohledem na celý fjord spolu s okolními vrcholy a údolími.

Navíc, Aurlandsfjord je také skvělou destinací pro rybáře a milovníky outdoorových aktivit. Můžete se vydat na rybolov na fjordu a zkusit štěstí při chytání lososů nebo jiných mořských ryb. Pokud jste spíše do adrenalinových aktivit, můžete si zapůjčit kajak a prozkoumat fjord ze své vlastní perspektivy.

Jestliže plánujete navštívit Norsko, nenechte si ujít návštěvu Aurlandsfjordu. Tento majestátní fjord vás uchvátí svou přírodní krásou a nabídne vám zážitky, které si zapamatujete navždy. Přírodní scenérie, malebné vesničky a adrenalinové aktivity vám umožní prožít nezapomenutelnou dovolenou v jedné z nejkrásnějších částí Norska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Norsko Aurlandsfjord


1. Jak se dostanu do Aurlandsfjordu v Norsku?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Aurlandsfjordu, je letecky do letiště ve městě Bergen nebo vlakem do nedalekého města Flåm. Pak si můžete vypůjčit auto nebo využít veřejnou dopravu, abyste se dostali na místo.

2. Kde se nachází Aurlandsfjord v Norsku?
- Aurlandsfjord se nachází v oblasti Sogn og Fjordane na západě Norska. Je součástí norského fjordového systému a je připojen k nejdelšímu a nejhlubšímu fjordu na světě, Sognefjordu.

3. Co je nejlepší doba k návštěvě Aurlandsfjordu?
- Nejlepší dobou k návštěvě Aurlandsfjordu je v létě, zejména v červnu a červenci, kdy je nejtepleji a více hodin denního světla. Také se vyhnete obdobím dešťů, které jsou časté na podzim a na jaře.

4. Jak dlouho by měl trvat pobyt v Aurlandsfjordu?
- Doporučuje se strávit alespoň 2-3 dny v Aurlandsfjordu, aby bylo dostatek času na prozkoumání krásné přírody, jachty po fjordu a túry v okolí.

5. Jaké outdoorové aktivity lze v Aurlandsfjordu provádět?
- V Aurlandsfjordu si můžete vychutnat aktivní dovolenou například turistiku, horskou cyklistiku, rybaření, kajakování nebo jízdu na paddleboardu. Dále je zde možnost jízdy na ponících nebo projížďky lodí.

6. Jak se dostanu na vyhlídku Stegastein ve Fjell?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat na vyhlídku Stegastein, je využití turistického autobusu, který je dostupný z města Flåm. Další možností je vlastní automobil nebo pronájem taxi.

7. Jaké jsou nejlepší místa k fotografování v Aurlandsfjordu?
- Nejlepší místa k fotografování jsou například vyhlídka Stegastein, Aurlandsdalen (údolí), Nærøyfjord (součást světového dědictví UNESCO) a turistická trasa Flåmsbana (vlak).

8. Jsou v Aurlandsfjordu k dispozici ubytovací zařízení?
- Ano, existuje řada ubytovacích zařízení v Aurlandsfjordu, včetně hotelů, penzionů a kempů. Také je možné si pronajmout chatu nebo apartmán.

9. Jaké jsou oblíbené atrakce v okolí Aurlandsfjordu?
- Oblíbené atrakce v okolí Aurlandsfjordu jsou například návštěva města Flåm, projížďky lodí po fjordech, vodopády Kjosfossen, Nærøyfjord a Rallarvegen (cyklistická stezka).

10. Co je vhodné obléknout na návštěvu Aurlandsfjordu?
- Doporučuje se oblékat do vrstevnatého oblečení, protože počasí v této oblasti je nevyzpytatelné. Měli byste mít s sebou také voděodolné oblečení a boty pro případ deště.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách