Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Nizozemsko Amsterdam

Dovolená Nizozemsko Amsterdam


Nizozemsko je krásná země, která je známá svými kanály, květináči a všemi věcmi oranžové barvy. Pokud se vydáte na dovolenou do Nizozemska, měli byste rozhodně navštívit metropoli Amsterdamu. Město nabízí spoustu zajímavých aktivit a památek.

Jednou z nejznámějších turistických atrakcí v Amsterdamu jsou kanály. Můžete si pronajmout vodní taxi a plachtit po vodě, nebo se projít po březích kanálů a obdivovat večerní osvětlení města. Návštěva kanálů je téměř povinná, pokud se vydáváte na dovolenou do Amsterdamu.

Další zajímavou atrakcí jsou muzea. Rijksmuseum a Van Goghovo muzeum patří k největším muzeím v Nizozemsku. Rijksmuseum ukazuje důležité umělecké kousky nizozemské historie a Van Goghovo muzeum se zase zaměřuje na život a dílo nejslavnějšího nizozemského umělce. Můžete také navštívit Rembrandtův dům a Anne Frankův dům, kde se můžete dozvědět o důležitých historických událostech, které probíhaly v Amsterdamu.

Pokud hledáte zábavu, Amsterdam má spoustu nočních klubů, barů a restaurací. Čtvrt Red Light je známá svou nocí, ale můžete vyzkoušet také jazzové koncerty nebo Divadlo Carré, které nabízí některé z nejznámějších představení v Evropě.

Pokud jste na dovolené s dětmi, můžete navštívit Amsterdam ZOO, kde si mohou děti prohlédnout zvířata jako sloni, medvědi a žirafy. Amsterdam také nabízí spoustu parčíků a dětských hřišť.

Dále můžete navštívit trhy s květinami, které se konají v jarních měsících. V těchto měsících můžete vidět záplavu tulipánů a dalších květin, které jsou Nizozemsko tak známé.

V Amsterdamu také můžete najít spoustu možností pro nákupy. Bloemenmarkt je největší tržiště květin v Holandsku a nabízí širokou škálu květin, cibulí a semen. Pokud hledáte módu, můžete navštívit P.C. Hooftstraat, která je plná butiků a značkových obchodů.

Amsterdam nabízí spoustu zábavy a zajímavých věcí, které můžete prozkoumat během dovolené v Nizozemsku. Bez ohledu na vaše zájmy, najdete v Amsterdamu něco, co vám přinese potěšení a památné zážitky.


Letenka Nizozemsko Amsterdam


Když si představíme Nizozemsko, určitě se nám vybaví nádherné tulipánové pole, větrné mlýny a starobylé kanály. A pokud hledáte město, které toto vše dokonale ztělesňuje, nenajdete lepší destinaci než Amsterdam.

Amsterdam je hlavním městem Nizozemska a jedním z nejvíce populárních turistických cílů v Evropě. Město je známé svými malebnými kanály, které se rozprostírají po celém jeho území. Tyto kanály jsou jednou z ikonických památek Amsterodamu a jsou dokonce zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Při procházce po jejich březích si můžete vychutnat atmosféru města a obdivovat některé ze slavných domů, které se k nim přitiskly.

Další z mnoha turistických atrakcí v Amsterdamu je Muzeum Van Gogha. Toto muzeum je domovem největší sbírky děl Vincenta van Gogha na světě a nabízí zaslouženě jedinečný pohled do života a tvorby tohoto slavného nizozemského malíře. Pokud máte rádi umění, zaručeně si užijete procházku mezi jeho ikonickými obrazy.

Samozřejmě byste neměli opustit Amsterdam bez návštěvy čtvrtei známé jako Červené světlo. Tato čtvrť je již od roku 1413 legalizovaným místem prostituce a jedním z nejkontroverznějších a fascinujících míst v evropských městech. I když je tato čtvrť způsobem nelegální v mnoha zemích, Nizozemsko se rozhodlo nevyhovět tlaku a ponechat toto místo tak, jak je. Při procházce okolo frekventovaných uliček budete mít příležitost vidět většinou exotickou krásu, kterou zdobí okna soukromých pokojů. Je to zajímavé místo pro ty, kteří jsou zvědaví, ale nezapomeňte respektovat pravidla a dodržovat návštěvnická pravidla.

Nakonec, ale ne méně důležité, Amsterdam je město, kde se respektují cyklisté. Město je proslulé svými cyklostezkami a není žádným překvapením, že většina obyvatel se každodenně pohybuje na kole. Půjčení si kola je jednoduché a levné, a tak si na vlastní kůži můžete vyzkoušet, co to znamená být „Amsterdamčan“.

Amsterdam je město, které nabízí různorodé zážitky pro každého návštěvníka. Ať už lákáte na kulturu, umění, historii nebo jen chcete procházet uličkami a procházet se kanály, Amsterdam je určitě město, které stojí za návštěvu. Ať už pořádáte výlet nebo hledáte krátkou dovolenou, letenka do Nizozemska a návštěva Amsterdamu rozhodně nezklame.


Ubytování Nizozemsko Amsterdam


Nizozemsko je země známá svou nádhernou krajinou, historickými městy a progresivní kulturou. Jedno z nejpopulárnějších míst k návštěvě je bezesporu hlavní město Amsterdam. Tato živá a rozmanitá metropole má co nabídnout jak svým obyvatelům, tak i turistům, a to včetně bohaté nabídky ubytování.

Amsterdam je znám svou unikátní atmosférou a malebnými kanály, které ho protínají. To se odráží i v různých možnostech ubytování, které zde najdete. K dispozici jsou především hotely, hostely a apartmány.

Hotely v Amsterdamu jsou velmi rozmanité a často mají jedinečný design. Vedle klasických mezinárodních hotelových řetězců můžete také najít boutique hotely, které se vyznačují stylovým zařízením a osobním přístupem. Mnoho z nich se nachází ve starých budovách s bohatou historií, což přidává další šarm vašemu pobytu.

Pokud hledáte levnější ubytování, hostely jsou dobrou volbou. V Amsterdamu najdete hostely různých kategorií, od levných a jednoduchých možností ubytování až po stylové a moderní hostely. Většina hostelů nabízí sdílené pokoje, ale některé mají i soukromé pokoje pro ty, kteří preferují větší soukromí.

Apartmány jsou další možností ubytování v Amsterdamu a jsou ideální zejména pro delší pobyty nebo pro ty, kteří preferují větší nezávislost. Mnoho apartmánů se nachází ve starých domcích, které dodávají autentičnost vašemu pobytu. Apartmány také nabízejí plně vybavenou kuchyň, což je skvělé pro ty, kteří si chtějí sami vařit.

Vzhledem k popularitě Amsterdamu je vždy doporučeno rezervovat ubytování předem, zejména během hlavní turistické sezóny. To vám zajistí, že získáte nejlepší nabídku a ušetří vám čas hledáním poslední chvíle.

Než se rozhodnete, jaké ubytování v Amsterdamu si vybrat, je dobré zvážit své preference, rozpočet a plánovanou délku pobytu. Bez ohledu na to, jakou možnost si vyberete, bude vám město nabízet jedinečný a nezapomenutelný zážitek. Užijte si krásy Amsterdamu a nechte se pohltit jeho bohatou kulturou a historií.


Počasí Nizozemsko Amsterdam


Nizozemsko je známé svým proměnlivým počasím, a to platí i pro jeho hlavní město Amsterdam. Teplé letní dny, chladné zimy a časté srážky jsou běžnou součástí klimatu této oblasti.

Amsterdam se nachází v severozápadní části Nizozemska a je ovlivněn pobřežním klimatem. Město leží poblíž Severního moře, což znamená, že může očekávat vlivy morského větru a oceánských proudů. Tento vliv se projevuje stálým proudem vlhkého, převážně západního větru.

Letní měsíce (červen, červenec a srpen) jsou v Amsterdamu obvykle teplé, i když se nejedná o extrémně horké počasí. Průměrné teploty se pohybují kolem 20-25 °C, přičemž nejvyšší teploty mohou dosáhnout až 30 °C. Léto je také obdobím s největším množstvím slunečního svitu, který přiláká turisty do města.

Na druhou stranu zimní měsíce (prosinec, leden a únor) jsou obvykle chladné a deštivé. Průměrné teploty se pohybují okolo 0-7 °C, ale mohou klesnout pod bod mrazu. Sníh není v Amsterdamu příliš častý, ale pokud přijde, město se promění v malebnou zimní scenérii.

Co se týče srážek, ty jsou v Amsterdamu rozloženy poměrně rovnoměrně po celém roce. Nejvíce srážek obvykle spadne v létě. Deštivé dny jsou zde běžné, ale srážky nejsou obvykle příliš silné nebo dlouhotrvající.

Amsterdam je také známý pro své mlhy, které se často objevují hlavně v podzimních a zimních měsících. Mlhavé ráno s vodními kanály a historickými budovami vytvářejí tajemnou atmosféru.

Přestože počasí v Amsterdamu může být proměnlivé a nepředvídatelné, to neznamená, že byste se kvůli němu měli bát navštívit toto krásné město. Bez ohledu na období roku si můžete užít atmosféry kanálů, nádherných parků a památek, kterými Amsterdam oplývá. Stačí jen připravit si vhodné oblečení a nechat se překvapit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nizozemsko Amsterdam


Dotazy a odpovědi týkající se Nizozemska a Amsterdamu mohou být různé, zde je několik příkladů:

1. Kolik lidí žije v Nizozemsku a v Amsterdamu?
- V roce 2021 žije v Nizozemsku přibližně 17,5 milionu lidí a v Amsterdamu přibližně 872 000 lidí.

2. Jaké jsou nejznámější památky v Amsterdamu?
- Mezi nejznámější památky v Amsterdamu patří Královský palác, Muzeum Van Gogha, Rijksmuseum, Anne Frankův dům a kanály v historickém centru.

3. Jaké jsou nejlepší časy k návštěvě Amsterdamu?
- Nejlepší časy k návštěvě Amsterdamu jsou jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a město není tak přeplněné turisty.

4. Potřebuji vízum pro vstup do Nizozemska, pokud jsem občan EU?
- Ne, občané EU nepotřebují vízum k vstupu do Nizozemska. Stačí mít platný cestovní pas nebo občanský průkaz.

5. Kolik stojí veřejná doprava v Amsterdamu?
- Cena za jednotlivou jízdu v tramvaji nebo autobusu je přibližně 3 EUR. Doporučuje se také zakoupit vícedenní jízdenku, která je ekonomičtější pro delší pobyt v Amsterdamu.

6. Který je nejbližší letiště k Amsterdamu?
- Nejbližším letištěm k Amsterdamu je Letiště Schiphol, které se nachází asi 20 minut jízdy vlakem od centra města.

7. Co je známé nizozemské jídlo?
- Jedním z nejznámějších tradičních nizozemských jídel je haring (sled), který se podává s cibulí a kysanými okurkami. Dalšími oblíbenými jídly jsou erwtensoep (hrachová polévka) a poffertjes (sladké mini palačinky).

8. Jaké jsou možnosti ubytování v Amsterdamu?
- V Amsterdamu je široká škála možností ubytování, včetně hotelů, hostelů, apartmánů a Airbnb. Doporučuje se rezervovat si ubytování předem, zejména v hlavní turistické sezóně.

Tyto dotazy a odpovědi jsou obecné, proto je vždy dobré prověřit aktuální informace a specifické podrobnosti při plánování návštěvy Nizozemska a Amsterdamu.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách