Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Nepál Rolwaling Valley

Dovolená Nepál Rolwaling Valley


Rolwaling Valley je malý, ale nádherný údolí v Nepálu, které tvoří součást masivu Himálaje. Toto údolí se nachází v okrsku Dolakha a leží mezi pohořím Langtang na západě a pohořím Everest na východě. Rolwaling Valley se však stále ještě řadí mezi méně známé turistické destinace v Nepálu, což dodává jeho návštěvníkům svěží a autentický zážitek.

Pro cestovatele, kteří hledají unikátní dobrodružství a zároveň krásu přírody, je Rolwaling Valley ideálním cílem. Údolí nabízí majestátní výhledy na vrcholky Himálaje, zelené horské lesy, klidné jezera a ledové řeky. Příroda zde zůstala nedotčena a nedotčitelná, a tak se návštěvníci mohou těšit na jedinečnou atmosféru, kterou toto místo nabízí.

Rolwaling Valley je rovněž známé svou pestrou faunou a flórou. Krajina je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů, jako jsou barevní motýli, vysokohorské květiny a ohrožené druhy ptáků. Pro ochranu těchto druhů je údolí vyhlášeným chráněným územím, což přispívá k udržení biodiverzity.

Turisté, kteří navštíví toto údolí, mají také možnost setkání s místními lidmi, kteří jsou velmi přátelští a pohostinní. Obyvatelé zdejších vesnic žijí převážně tradičním způsobem života a cestovatelé mají možnost poznat jejich kulturu a tradice. Místní trhy nabízejí domácí výrobky, jako jsou textile, šperky a dřevěné sošky.

Pro dobrodružnější turisty je Rolwaling Valley výchozím bodem pro trek na sedlo Tashi Lapcha Pass, které spojuje údolí Rolwaling s oblastí Everestu. Toto trekové dobrodružství zahrnuje přechod obrovských ledovců, oblastí s horskými jezery a strmými úseky, což vyžaduje fyzickou kondici a zkušenosti. Nicméně, odměnou je úchvatné výhledy na Mount Everest, Mount Cho-Oyu a další vrcholky.

Rolwaling Valley poskytuje také možnost přespání v horských chatách a kempování pod širým nebem. Cestovatelé se tak mohou ponořit do klidného nočního nebe a být obklopeni tichem a nedotčenou přírodou.

Celkově vzato, Rolwaling Valley je skvělým cílem pro ty, kteří hledají dobrodružství, autenticitu a přírodní krásu. Toto údolí nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat jinou stránku Nepálu, která je dosud málo známá. Při návštěvě Rolwaling Valley si cestovatelé mohou užít krásné výhledy, klid a blízkost nepopsatelných vrcholků Himálaje.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Rolwaling Valley


1. Jak se dostat do nepálského údolí Rolwaling Valley?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Rolwaling Valley, je letecky přistát na letišti Lukla a pokračovat pěšky přes vesnice Beding a Na. Alternativně můžete také vyrazit z Dal Bazaar nebo Charikotu a dorazit pěšky.

2. Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu Rolwaling Valley?
Odpověď: Nejvhodnější období pro návštěvu Rolwaling Valley je od října do května, kdy je počasí většinou jasné a teploty jsou mírné. Během monzunového období (červenec a srpen) je oblast více sužována deštěm.

3. Jaké jsou nejpopulárnější aktivity, které lze v Rolwaling Valley podniknout?
Odpověď: Rolwaling Valley je oblíbenou destinací pro pěší túry a horolezení. Můžete si užívat krásnou horskou krajinu, procházet se kolem jezer a řek, a také se pokusit zdolat některé z místních vrcholů.

4. Jaká je délka a obtížnost treku v Rolwaling Valley?
Odpověď: Délka treku závisí na trase, kterou si zvolíte, ale většinou trvá asi 10 až 14 dní. Obtížnost závisí na vaší fyzické kondici, ale treky v Rolwaling Valley jsou obecně považovány za středně obtížné a vyžadují přiměřenou kondici.

5. Kolik stojí průvodce pro treky v Rolwaling Valley?
Odpověď: Cena průvodce pro treky v Rolwaling Valley se může lišit v závislosti na sezóně a dohodě s průvodcem. Obvykle se pohybuje mezi 20 a 30 USD za den. Je důležité si vybrat zkušeného a licencovaného průvodce.

6. Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v Rolwaling Valley?
Odpověď: V Rolwaling Valley jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně horských chat, trekingových chat, turistických chat a stanování ve volné přírodě. Ve většině případů je nutné si sebou vzít vlastní spací pytel.

7. Existují nějaké bezpečnostní záležitosti, které bychom měli při návštěvě Rolwaling Valley brát v úvahu?
Odpověď: Při návštěvě Rolwaling Valley je důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je používání vhodného vybavení, sledování povětrnostních podmínek a naslouchání instrukcím průvodce. Je také dobré mít připravenou dostatečnou fyzickou kondici a informovat blízké o svém plánu cesty.


Letenka Nepál Rolwaling Valley


Pokud hledáte netradiční destinaci pro svou další dovolenou, může být pro vás zajímavou volbou letenka do Nepálu a následné putování údolím Rolwaling.

Rolwaling Valley se nachází v centrálním Nepálu a patří mezi nejkrásnější a nejdivočejší oblasti země. Skrytý za horami a vysokými vrcholy, toto údolí ještě stále nepodlehlo turistickému průmyslu a nabízí skutečně autentickou zkušenost z cestování.

Hlavním lákadlem je zde pak pohled na 7 000 metrů vysokou horu Gauri Shankar, která dominuje nad údolím a představuje pro mnoho horolezců zvučný název. Pokud nejste zkušený horolezec a neplánujete na ni aklimatizační výstup, můžete si horu jen tak prohlédnout z údolí.

V údolí se nachází také několik menších osad, kde žijí místní obyvatelé se svou tradiční kulturou a vyznáním. Pro turisty, kteří upřednostňují autentickou zkušenost, jsou tyto osady ideálním místem k řízení se místními zvyky a tradicemi.

Pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet trekking v Nepálu, je údolí Rolwaling také skvělou volbou. Nabízí řadu tras v různých délkách a úrovní obtížnosti. Můžete například navštívit vesničky Beding nebo Na, které se nacházejí na cestě k hranicím Tibetu.

Abychom se dostali do Rolwaling Valley, musíme se nejprve dostat do Nepálu. Letenky do Nepálu lze zakoupit na internetu, stejně jako ubytování v Kathmandu či jiných městech. V Nepálu pak můžeme trávit čas prozkoumáváním kulturního bohatství, návštěvou chrámů a pagod, ale také třeba jízdou na slonech.

Protože se jedná o vzdálenější a méně navštěvovanou oblast Nepálu, je třeba si v údolí rolwaling zajistit průvodce a případně i doprovodného nosiče na výpravu. Je zde také třeba dodržovat pravidla ochrany přírody a místních tradic.

Všechny tyto skutečnosti ale stojí za to, když konečně dorazíte do Rolwaling Valley a objevíte krásy této jedinečné části Nepálu.


Ubytování Nepál Rolwaling Valley


Rolwaling Valley je jedno z nejkrásnějších míst v Nepálu, plné překrásných hor a údolí, které lákají turisty z celého světa. A pokud hledáte ubytování, které vám poskytne komfort a pohodlí během vašeho pobytu v této části Nepálu, potom by ubytování v Rolwaling Valley mohlo být tou správnou volbou pro vás.

V Rolwaling Valley najdete mnoho různých typů ubytování, od tradičních guesthousů, po luxusní hotely, které nabízejí veškeré moderní vybavení a luxusní služby. Ať už hledáte jakýkoliv typ ubytování, v Rolwaling Valley najdete to, co vám vyhovuje.

Jedním z nejoblíbenějších druhů ubytování v této oblasti jsou tzv. tradiční guesthousy, které jsou malé, jednoduché a cenově přijatelné. Tyto guesthousy jsou často provozovány rodinami a nabízí čisté a útulné pokoje s několika základními vybaveními, jako jsou např. teplá voda, záchod, malý balkon a ložní prádlo. Navíc si hosté mohou vychutnat místní jídlo a pohostinnost místních obyvatel.

Pokud hledáte ubytování s větším komfortem, můžete zvolit luxusnější hotel nebo resort, který nabízí veškeré moderní vybavení a výhled na okolní hory a údolí. Tyto hotely nabízejí pokoje s většími postelemi, několika přidanými vybaveními a mnohdy i restauraci, kde si můžete vychutnat vynikající jídlo z celého světa.

Jinou možností pro ubytování v Rolwaling Valley jsou turistické chaty, které nabízejí turistům příležitost prozkoumat krásu této oblasti bez nutnosti nosit těžké propracované výbavy. Tyto chaty poskytují základní ubytování s dřevěnými postelemi, spacáky a několika dalšími základními vybaveními. Hosté mohou využít i další služby, jako např. restaurace, kde je nabízeno místní jídlo.

V každém případě, bez ohledu na to, zda si zvolíte tradiční guesthouse, luxusní hotel, nebo turistickou chatu, ubytování v Rolwaling Valley vám poskytne nejen vynikající zážitek, ale také mnoho způsobů, jak si užít nádhernou přírodu a tradice této části Nepálu. Takže pokud hledáte místo, kde si užít neuvěřitelnou krásu Nepálu, potom je Rolwaling Valley místem, kde určitě naleznete to, co hledáte.


Počasí Nepál Rolwaling Valley


Rolwaling Valley, ležící v Nepálu, je nádherná a divoká část tohoto malebného himálajského státu. Tento údolí je obklopeno impozantními vrcholy, které dosahují výšky přes 7000 metrů, a nabízí jedinečné příležitosti k prozkoumání neuvěřitelné přírody, kultury a počasí této oblasti.

Jedním z nejzajímavějších aspektů Rolwaling Valley je jeho klima a počasí. Průměrná teplota v této oblasti v letních měsících dosahuje příjemných 15-20 °C ve dne a 5-10 °C v noci. V zimě se teploty snižují a dosahují průměrně -5 až -10 °C ve dne a -15 až -20 °C v noci. Na vrcholcích hor však mohou teploty klesnout ještě o něco nižší.

Co se týče srážek, Rolwaling Valley je známý jako suché údolí. Množství srážek je relativně malé a během letních měsíců se průměrně pohybuje okolo 100 mm za měsíc. V zimě může sněžit, ale srážky jsou stále relativně nízké v porovnání s jinými himálajskými oblastmi. To je podmíněno polohou údolí, které je chráněno horami před monzunovými větry.

Rolwaling Valley také nabízí nádhernou krajinnou rozmanitost. Převažují zde horské oblasti s hořícími lesy, ale také malebné údolí s plodinami jako je pšenice, ječmen a brambory. Návštěvníci mohou objevovat různé druhy flóry a fauny, které jsou přizpůsobeny tomuto specifickému klimatu.

Tato oblast je také vzácným dobrodružstvím pro turisty a horolezce. Existuje mnoho trekových tras, které vás provedou údolím a podél horských vrcholků, a možnost výstupu na některou z hor je dalším lákadlem. Nejoblíbenějšími vrcholy jsou například Yalung Ri (5630 m) a Ramdung Go (5925 m).

Nicméně, návštěvníci, kteří se rozhodnou vydat se do Rolwaling Valley, by měli být připraveni na extrémní podmínky a respektovat přírodu a kulturu místních obyvatel. Výlety do této oblasti vyžadují dobrou fyzickou kondici a zkušenosti s horskou turistikou.

Celkově lze říci, že Rolwaling Valley je úžasným místem, které nabízí fascinující počasí, ojedinělou přírodu a vzrušující dobrodružství. Pokud se rozhodnete navštívit tento kout Nepálu, můžete se těšit na dechberoucí výhledy, nezapomenutelné zážitky a setkání s pohostinnými místními obyvateli.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách