Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve

Dovolená Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve


Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve - Tajemné útočiště divokého života

Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve je chráněné území nacházející se v Kongu, přesněji ve střední části země. Tato rezervace je pro svou exotickou faunu a floru velmi známá mezi milovníky přírody a je jedním z nejvýznamnějších chráněných území v Kongu.

Rozprostírá se na rozloze 3660 čtverečních kilometrů a nabízí návštěvníkům nejen neuvěřitelnou pestrost živočišného a rostlinného světa, ale také možnost prožít nezapomenutelné dobrodružství. Rezervace je domovem pro více než 80 druhů savců, 300 druhů ptáků a mnoho dalších živočišných druhů, což z ní činí ideální místo pro pozorování divokého života.

Mezi nejznámější obyvatele rezervace patří gorily, šimpanzi, levharti, sloni a nespočet dalších druhů primátů. Návštěvníci mají možnost sledovat tyto nádherné tvory a zažít tím jedinečné zážitky. Organizované výpravy do rezervace jsou vždy vedeny zkušenými průvodci, kteří poskytují návštěvníkům informace o jednotlivých druzích a zajišťují jejich bezpečí.

Kromě pozorování živočichů lze v rezervaci provozovat také další aktivity. Oblast je vhodná pro pěší túry, výlety na kole nebo dokonce pro projížďky na koni. Zdejší nádherná příroda, která je tvořena rozlehlými deštnými lesy, hustými močály a malebnými řekami, umožňuje návštěvníkům vychutnat si krásu přírody a zapojit se do ochrany křehkého ekosystému.

Rezervace je však také součástí výzkumných projektů zaměřených na ochranu ohrožených druhů. Na území rezervace se nachází výzkumné středisko, kde probíhají studie chování a biologie zdejších zvířat. Návštěvníci mají možnost se zapojit do těchto výzkumů jako dobrovolníci a podílet se na důležité práci ohledně ochrany přírody.

Přestože Konga může vzbuzovat určitou nedůvěru pro svoji politickou situaci, rezervace je vzdálena od neklidných oblastí a všechna opatření jsou přijímána za účelem bezpečnosti návštěvníků. Je však vhodné sledovat aktuální bezpečnostní doporučení při cestování do Konga.

Pokud cestujeme do Konga, měli bychom si vychutnat i tento úžasný kus divočiny. Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve nabízí jedinečnou možnost spatřit a zažít vzácnou africkou přírodu, kterou je třeba chránit a do které se rozhodně vydat. Když se ponoříme do této rezervace, můžeme na vlastní oči vidět, jak se zdejší zaměstnanci a dobrovolníci snaží zachránit přírodu a její důležitou biodiverzitu pro budoucí generace.


Počasí Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve


Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve je národní park ležící v demokratické republice Kongo. Tento park oblast zahrnuje rozsáhlé lesy, řeky a mokřady, které slouží jako útočiště pro mnoho druhů zvířat, a to včetně goril, slonů, opic a antilop.

Klima této oblasti je velmi dešťové a vlhké. Průměrná roční úhrn srážek zde činí okolo 1800 mm. Srážky převážně prší v období od března do května a přibližně v období od srpna do října. V měsících mezi těmito obdobími je obloha většinou zatažená a větrno.

Teploty v Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve se pohybují v rozmezí 24°C až 32°C po celý rok. Nocí může být poměrně chladno, a to zejména v období od června do srpna, kdy se teploty mohou snížit až k 16°C.

Během deštivého období dochází v parku často k zaplavení a řeky mohou rychle nabývat na objemu. Tento fakt může ovlivnit schopnost návštěvníků prozkoumávat některé oblasti parku, ale na druhé straně to může být i příležitost k pozorování vodních druhů.

Celkově je tedy Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve velmi vlhkou oblastí s pravidelným výskytem dešťů, ale s teplotami, které jsou v celkovém rozmezí přijatelné pro turisty. Pro ty, kteří se rozhodli navštívit tento park, se tedy doporučuje, aby se připravili na vlhké klima a na to, že schopnost prozkoumávat některé oblasti může být ovlivněna množstvím srážek.


Ubytování Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve


Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve je jednou z největších přírodních rezervací v Kongu. Zahrnuje rozsáhlou plochu lesů, řek a mokřadů, které slouží jako domov pro mnoho ohrožených druhů zvířat a rostlin. K dispozici je také ubytování přímo v rezervaci, které nabízí možnost zúčastnit se nezapomenutelného safari.

Ubytování v Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve nabízí několik různých možností pro různé preference a rozpočty. Všechny možnosti ubytování jsou však naprosto unikátní, přírodní a udržitelné.

Jednou z možností ubytování jsou stanová města. Ty jsou rozmístěna v celé rezervaci a nabízejí přímočarý kontakt s přírodou. Všechny stanová města jsou kompletně vybavena a nabízejí vše, co potřebujete pro pobyt v divočině, včetně postelí s moskytiérou, osvětlení a společného sociálního zařízení.

Další možností jsou plovoucí chaty, přístupné pouze lodí. Tyto chaty se nacházejí přímo na řece a nabízejí nádherný výhled na okolní krajinu. Plovoucí chaty jsou vybaveny vším potřebným pro pohodlný pobyt, včetně sprch a toalet.

Poslední možností jsou domy, z nichž některé jsou vybaveny solární energií. Ty jsou ideální pro návštěvníky hledající více soukromí a pohodlí. Domy jsou rozmístěny po celé rezervaci a nabízejí nádherný výhled na okolní krajinu.

Všechny tyto možnosti ubytování jsou naprosto udržitelné a plně respektují přírodní prostředí. Tyto typy ubytování však nejsou pro každého. Návštěvníci by měli mít na paměti, že se nacházejí v divočině, a měli by být připraveni na to, že mohou být v kontaktu s divokou zvěří.

V Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve máte jedinečnou příležitost zažít nezapomenutelnou a autentickou zážitek. Ubytování v této rezervaci vám nabídne naprosté spojení s okolní přírodou a může být skvělým způsobem, jak se vzdát domova a prožít něco jiného a jedinečného. Pokud hledáte dobrodružství v přírodě, Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve je bezpochyby pro vás tou správnou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve


Nejčastější dotazy a odpovědi o Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve:

1. Co je Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve?
Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve je chráněná oblast v Konžské demokratické republice, která slouží k ochraně vzácných druhů živočichů a rostlin.

2. Jaká flora a fauna se v Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve vyskytuje?
V rezervaci se nachází bohaté spektrum živočichů, jako jsou gorily, šimpanzi, sloni, levharti, buvoli, antilopy a mnoho dalších. Flora zahrnuje různé druhy stromů a rostlin, včetně endemických druhů.

3. Jak se do Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve dostanu?
Nejbližší letiště je v městě Pointe-Noire. Po příletu musíte cestovat po souši, je možné využít automobilovou dopravu nebo lokalní dopravní prostředky.

4. Jak dlouho rezervace funguje?
Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve byla založena v roce 1993. Od té doby slouží jako důležitá oblast ochrany přírody.

5. Jaké jsou nejlepší měsíce k návštěvě Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve?
Nejlepší měsíce k návštěvě jsou obvykle od července do září, kdy je období sucha a je nižší pravděpodobnost dešťů.

6. Jaké aktivity je možné v rezervaci provozovat?
Mezi aktivity, které lze v Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve provozovat, patří sledování divokých zvířat, trekování, pozorování ptáků, výlety na lodích po řece Louna a šnorchlování.

7. Je potřeba povolení k vstupu do rezervace?
Ano, k vstupu do Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve je potřeba povolení. Měli byste se obrátit na správu rezervace nebo místní turistickou agenturu, která vám pomůže s organizací povolení.

8. Jaká je ubytovací možnost v rezervaci?
V rezervaci najdete několik lodží a kempingu, které nabízejí ubytování pro návštěvníky. Je však třeba si rezervovat ubytování předem.

9. Je v rezervaci bezpečno?
Je důležité si být vědom současné situace v Konžské demokratické republice a konzultovat cestování s místními orgány a ambasádou. Vždy je vhodné mít s sebou místního průvodce, který je obeznámen s oblastí a může zajistit bezpečnost cesty.

10. Jaká je nejlepší způsob, jak podpořit ochranu rezervace?
Nejlepším způsobem, jak podpořit ochranu Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve, je přispět finančně na organizace zaměřené na ochranu přírody a ochranu divokých zvířat v této oblasti. Dále je důležité respektovat přírodní prostředí a dodržovat pravidla rezervace během návštěvy.


Letenka Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve


Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve je jedním z nejvýznamnějších chráněných území ve Středoafrické republice. Nachází se zhruba 150 kilometrů severovýchodně od hlavního města Brazzaville a zaujímá území o rozloze přes 1000 km². Tato rezervace je domovem mnoha ohrožených druhů a nabízí návštěvníkům unikátní možnost poznat africkou divočinu v její nejčistší podobě.

Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve byla založena v roce 1993 za účelem ochrany mnoha vzácných a ohrožených druhů zvířat, včetně goril západních plstnatých, slonů, levhartů, bantengů a mnoha dalších. Je domovem více než 400 druhů ptáků, což činí z tohoto chráněného území vynikající lokalitu pro ornitology.

Pro turisty je návštěva Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve jedinečným zážitkem. Rezervace poskytuje příležitost si prohlédnout divočinu střední Afriky bez většího turistického ruchu a zachovává skutečný pocit dobrodružství. Návštěvníci zde mohou zažít safari na kolech či pěších túr v doprovodu vyškolených průvodců, kteří poskytují informace o místní fauně a flóře.

Jednou z hlavních atrakcí rezervace je pozorování goril západních plstnatých. Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve hraje důležitou roli v jejich ochraně a vede programy na záchranu a rehabilitaci těchto vzácných opic. Turisté mají možnost se jim přiblížit na krátkou vzdálenost a sledovat je v jejich přirozeném prostředí.

Další aktivitou, kterou si mohou návštěvníci užít, je vyjížďka na lodi po řece Lefini, která protéká rezervací. Tato řeka je domovem mnoha druhů ryb a přináší osvěžení jak divoké zvěři, tak i návštěvníkům, kteří si mohou vychutnat malebnou scenérii při plavbě na lodi.

Pro návštěvníky, kteří preferují pobyt ve volné přírodě, je v rezervaci k dispozici tábořiště. Zde můžete strávit noc pod hvězdami a poslouchat zvuky africké divočiny ve vzdálenosti, co nejblíže ke svému původnímu stavu.

Pro cestovatele, kteří se zajímají o ochranu přírody a chtějí objevovat unikátní ekosystémy, je Kongo Lesio-Louna Wildlife Reserve skvělou volbou. Toto území nabízí vzácnou možnost vidět velkou část africké fauny a flóry na jednom místě. Každý, kdo navštíví toto místo, se zmocní úcty k přírodě a rozmanitostem života, které se v rezervaci nacházejí.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách