Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Kolumbie Punta Gallinas

Letenka Kolumbie Punta Gallinas


Letenka do Kolumbie - Punta Gallinas: Cesta do magického severu

Pokud patříte mezi ty, kteří touží po dobrodružství a objevování neznámých koutů světa, pak by letenka do Kolumbie a následná cesta na Punta Gallinas mohla být tou správnou volbou pro vás. Punta Gallinas, nacházející se na severu Kolumbie, je jednou z nejkrásnějších a nejodlehlejších oblastí na celém americkém kontinentě. Připravte se na nezapomenutelný zážitek, který vám poskytne pohled na jedinečnou kombinaci pouště, moře a barevných kopců.

Nejbližším městem k Punta Gallinas je Riohacha, které se nachází asi 200 km od běžných turistických tras. Zde se nachází i nejbližší letiště, kam se můžete letadlem dostat z hlavního města Bogoty nebo z jiných větších kolumbijských měst. Přestože cesta bude poněkud delší a náročnější, určitě za to stojí.

Pokud doletíte do Riohachy, můžete se rozhodnout buď pro cestu po souši, nebo využít možnosti plavby po řece. Cestou po souši se vydáte na dlouhou a prašnou cestu, která vás zavede přes malebná zapomenutá města až do vesnice Cabo de la Vela. Zde můžete strávit několik dní, objevovat pláže obklopené vysokými skalisky a potápět se do azurového moře. Následně se vydáte do Punta Gallinas, což je skutečným vrcholem vaší cesty.

Další možností je vydání se na plavbu po řece Ranchería. Tato cesta vám zajistí úplně jiný pohled na okolní krajinu. Budete se plavit po klidných vodách řeky, která protéká úžasnou částí Kolumbie. Tato volba vám poskytne možnost sledovat úžasné přírodní scenérie, které se budou měnit před vašima očima. Plavba po řece je bezesporu nezapomenutelným zážitkem.

Po příjezdu do Punta Gallinas vás nejprve ohromí vysoké duny, které se zvedají na obzoru. Odtud můžete pokračovat pěšky do majáku, který je zároveň nejsevernějším bodem Jižní Ameriky. Z této výšky budete mít úžasný výhled na pouštní krajinu, která je zasazena mezi tyčící se hory a nedotčené pláže. Můžete si zde také užít zacházející slunce, které vytváří skutečně kouzelnou atmosféru.

Další atrakcí, kterou můžete navštívit poblíž Punta Gallinas, je Národní park Macuira. Tento park je plný exotické flóry a fauny, která je typická pro tento region. Můžete se vydat na procházku po přírodních stezkách, objevovat vodopády nebo se projet na kole po dřevěném chodu.

Cesta na Punta Gallinas je skutečným dobrodružstvím. Otevře vám oči pro přírodní krásy Kolumbie a umožní vám ochutnat pravou podstatu tohoto úžasného kontinentu. Chcete-li zažít něco zcela jiného, vydáte se na Punta Gallinas - to je místo, které zanechá ve vašem srdci nezapomenutelné vzpomínky.


Dovolená Kolumbie Punta Gallinas


Pokud hledáte exotickou a neotřelou destinaci pro svou další dovolenou, pak není Kolumbie Punta Gallinas špatnou volbou. Nachází se na severním pobřeží Kolumbie, v blízkosti hranic s Venezuelou, a je považována za jedno z posledních nedotčených rájů Jižní Ameriky.

Punta Gallinas, známá také jako Prstoklad, je nejsevernější bod Jižní Ameriky. Kolem sebe má obrovské oblasti suchozemských a mořských rezervací, které jsou domovem mnoha endemických druhů fauny a flóry. Můžete zde spatřit například kajmany, chřestýše, plameňáky a další vzácná zvířata.

Pro milovníky krásných pláží je Punta Gallinas skutečným rájem. Bílý písek, tyrkysově modrá voda a úchvatné útesy vytváří dokonalou scénu pro relaxaci a koupání. Zdejší pláže jsou také ideální pro potápění a šnorchlování, díky čemuž si můžete prohlédnout korálové útesy a pestrou podmořskou faunu.

Punta Gallinas je také místem bohatým na kulturní dědictví. Můžete navštívit vesnice místních indiánských kmenů, jako jsou Wayuu, a prozkoumat jejich tradiční řemesla, jako tkaní koberců a výrobu barevných tašek. Tyto kmeny jsou známé svou bohatou historií a tradicemi, které jsou důležitou součástí kolumbijské kultury.

Pokud hledáte dobrodružství, pak si můžete pronajmout terénní vozidlo a projet se po dunách a písečných plážích Punta Gallinas. To vám umožní podívat se na krásné západy slunce nad Karibským mořem a zažít nezapomenutelný zážitek.

Pro ubytování v okolí Punta Gallinas jsou k dispozici tradiční chatky, které nabízejí jednoduché a autentické prostředí. Můžete si také zvolit kempování pod širým nebem, což vám umožní vychutnat si nádherný noční oblohu a poslouchat zvuky přírody.

Punta Gallinas je ideálním cílem pro ty, kteří touží po dovolené plné dobrodružství, krásné přírody a unikátní kultury. Přestože je odlehlejší destinací, stále nabízí dostatek možností ke strávení aktivní dovolené na pláži, potápění, poznávání místních tradic a objevování nedotčené přírody.

Pokud hledáte něco jiného než klasické turistické destinace, pak je Kolumbie Punta Gallinas pro vás tím pravým místem. Užijte si krásy Karibiku, bohatou kulturu a dobrodružství v jednom z posledních rájů Jižní Ameriky.


Počasí Kolumbie Punta Gallinas


Kolumbie je zemí bohatou na různorodá podnebí, které zahrnuje vše od tropických pralesů až po hornaté oblasti. Vnější pobřeží Kolumbie, včetně oblasti Punta Gallinas, má jedinečný klimatický profil, který zahrnuje horká léta a teplá, ale mírná zimní období.

Punta Gallinas se nachází na nejsevernějším výběžku kolumbijského Karibského pobřeží a je známá jako nejsevernější místo na jihoamerickém kontinentu. Tato oblast je obklopena krásnými plážemi, korálovými útesy a místy bohatými na přírodní krásy.

Punta Gallinas má typické tropické podnebí, které je ovlivněno bližním rovníkem a Caribbeanským mořem. Teplota zde zůstává konstantní po většinu roku a pohybuje se mezi 25-30 °C. Nejsilnější horké období zde probíhá v průběhu února až dubna, kdy teploty mohou stoupat až na 35 °C. Večerní teploty zůstávají příjemně chladné a pohybují se kolem 20 °C.

V zimním období, které trvá od října do prosince, teploty klesají o něco níže, ale stále zůstávají teplé a příjemné. Průměrná teplota se pohybuje kolem 28 °C během dne a 18 °C v noci. V tomto období se také mohou vyskytnout jižní pasáty a občasné dešťové srážky, ale obecně je oblast Punta Gallinas relativně suchá.

Celkově lze říci, že počasí v Punta Gallinas je příznivé a ideální pro turisty, kteří chtějí užívat opalování a vodní aktivity v průběhu celého roku. Díky svému exotickému podnebí a nádherným krajinám se tato oblast stává oblíbeným turistickým cílem.

Významnou částí počasí v Punta Gallinas jsou také větry. V oblasti se často vyskytují mírné až silné větry, které dávají vzniknout velkým písečným dunám. Tyto duny jsou pro turisty jedním z nejoblíbenějších atraktivit, které si mohou užít při návštěvě Punta Gallinas.

Ve srovnání s jinými oblastmi Kolumbie je klima Punta Gallinas unikátní svou specifickou kombinací teplot a větrů. Díky své exotické atmosféře a úchvatné přírodě je tato oblast jedním z nejdražších a nejatraktivnějších míst pro cestování v Kolumbii.

Punta Gallinas je tedy rájem pro milovníky slunce, pláže a dobrodružství. Nezáleží na ročním období, vždy bude přinášet svým návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a možnost objevovat krásy teplého Karibiku.


Ubytování Kolumbie Punta Gallinas


Pokud se chystáte na dovolenou do Kolumbie a hledáte jedinečné a exotické místo k ubytování, Punta Gallinas je tím pravým místem pro vás. Punta Gallinas je nejsevernějším bodem Jižní Ameriky a nachází se na území Guajira Departmentu v Kolumbii. Toto místo je obklopené ohromujícími plážemi, malebnými horami a nedotčenou přírodou, která vás okouzlí.

Jednou z nejlepších věcí, kterou si můžete v Punta Gallinas užít, je pobyt v tradičních chatkách nazývaných "rancherias". Tato tradiční forma ubytování je typická pro indiánské kmeny Wayuu, kteří jsou domorodými obyvateli Guajira Departmentu. Rancherias jsou vyrobeny z palmových listů a dřeva a poskytují jednoduché, ale autentické ubytování.

Rancherias jsou zasazeny do malebné plážové krajiny, kde si můžete užít nádherné výhledy na moře a úžasné západy slunce. Rančeři jsou obklopené písečnými dunami, které vytváří jedinečnou atmosféru a umožňují vám prozkoumat okolní přírodu. Můžete si také užít relaxaci na pláži, kde se můžete koupat, opalovat nebo si vyzkoušet některé z vodních sportů, jako je například šnorchlování nebo windsurfing.

Kromě ubytování v tradičních rancheriách jsou v Punta Gallinas také k dispozici modernější možnosti ubytování v podobě hotelů a hostinců. Tyto ubytovací zařízení nabízejí vyšší úroveň pohodlí a komfortu, ale stále vám umožní vychutnat si nádhernou přírodu, která je typická pro toto místo.

Punta Gallinas je také ideální destinací pro milovníky adrenalinových aktivit. Můžete se vydat na off-roadový výlet a prozkoumat okolí s místními průvodci, kteří vám ukážou úžasné místa a odhalí vám tajemství této oblasti. Můžete také vyzkoušet jízdu na písečném motocyklu, což je zábavná aktivita, která vám umožní objevovat Punta Gallinas v rychlejším tempu.

Nezapomeňte si také vychutnat místní kuchyni, která je bohatá na čerstvé mořské plody, tropické ovoce a další lahůdky. Místní specialitou je "arepa", což je tradiční kukuřičná placka, která se podává s různými omáčkami a náplněmi.

Pokud hledáte jedinečné a nezapomenutelné dobrodružství, Punta Gallinas v Kolumbii je to pravé místo pro vás. Bez ohledu na to, jestli se rozhodnete zůstat v tradičních rancheriách nebo v modernějších ubytovacích zařízeních, tato oblast vám nabídne krásu přírody, dobrodružství a autentickou kolumbijskou kulturu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Punta Gallinas


1) Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Punta Gallinas?
Nejlepší doba pro návštěvu Punta Gallinas je od prosince do března, kdy jsou teploty mírnější a menší dešťové srážky.

2) Jak se dostanu do Punta Gallinas?
Nejlépe se do Punta Gallinas dostanete letecky z Bogoty do Santa Marta a pak autobusem nebo autem do Cabo de la Vela. Odtud potom musíte najmout lokálního průvodce a jeep, který vás doveze do Punta Gallinas.

3) Kde bych měl v Punta Gallinas zůstat?
V Punta Gallinas jsou pouze několik málo ubytovacích možností, a ty jsou převážně ve formě tradičních bungalovů. Doporučuje se rezervovat v předstihu.

4) Co je nejlepší věc, kterou mohu vidět v Punta Gallinas?
Nejlepší atrakcí v Punta Gallinas je její nekonečné pobřeží a fascinující krajina na cestě k nejsevernějšímu bodu Jižní Ameriky.

5) Jaké aktivity bych měl v Punta Gallinas podniknout?
Kromě prohlídek a fotografování úchvatné krajiny, si turisté mohou také užít surfování nebo navštívit místní rybáře.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách