Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Kolumbie Letice a Amazonie

Počasí Kolumbie Letice a Amazonie


Počasí v Kolumbii, Letici a Amazonii

Kolumbie je zemí ležící na severozápadě Jižní Ameriky, která nabízí rozmanitou krajinu a klima. Letice a Amazonie, dvě zeměpisné oblasti v Kolumbii, jsou známé svou bohatou biodiverzitou a tropickým podnebím. Zde je bližší pohled na počasí v těchto oblastech.

Letice, hlavní město departementu Putumayo v jihozápadní Kolumbii, se nachází v nadmořské výšce okolo 280 metrů. Má typické tropické monzunové podnebí. Průměrná teplota v Letici se pohybuje mezi 25°C a 30°C po celý rok. Nejteplejším měsícem je obvykle leden, kdy teploty mohou dosáhnout až 35°C. Naopak nejchladnější měsíc je září, kdy se teploty snižují na příjemných 24°C. Letice je také známá vysokou vlhkostí, která se pohybuje okolo 80% až 90%. Srážky jsou hojné po celý rok, s vyššími hodnotami v dubnu a květnu, a nižšími v červenci a srpnu.

Amazonie, rozsáhlá oblast deštného pralesa ve východní Kolumbii, je typická extrémně vlhkým a teplým klimatem. Průměrná teplota v Amazonii se pohybuje mezi 24°C a 31°C po celý rok. Nejteplejší měsíce jsou březen a duben, kdy teploty mohou dosáhnout až 35°C. Nejchladnější měsíc, srpen, přináší mírné ochlazení s teplotami okolo 26°C. Vlhkost je také velmi vysoká, s průměrnou hodnotou přesahující 80%. Srážky jsou obrovské a pravidelné, s výrazným dešťovým obdobím mezi dubnem a červencem a menšími dešťovými obdobími v ostatních měsících.

Obě oblasti, Letice a Amazonie, mají velmi bohatou a rozmanitou floru a faunu, která prosperuje díky vlhkému a teplému klimatu. Je to také důvod, proč turisté z celého světa přijíždějí do těchto oblastí, aby prozkoumali jedinečnou přírodu.

Při návštěvě Letice a Amazonie je vhodné se připravit na horké a vlhké počasí. Doporučuje se oblékat lehkým a volným oblečením, používat opalovací krém a pitnou vodu si nosit s sebou, aby se předešlo dehydrataci. Je také důležité brát v úvahu srážky a připravit se na to, že může být nutné mít s sebou deštník nebo pláštěnku.

Vzhledem k různorodosti klimatu a terénu v Kolumbii je vždy dobré před cestou zkontrolovat předpověď počasí a přizpůsobit se životnímu prostředí dané oblasti. Během Vaší návštěvy Letice a Amazonie, si užijete tropického podnebí a budete ohromeni krásou těchto unikátních regionů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Letice a Amazonie


1. Jak se dostanu z letiště do centra Kolumbie Letice?
Odpověď: Nejběžnější způsob je využít taxi nebo soukromý přepravní službu, které jsou k dispozici přímo před letištěm.

2. Jaké jsou nejlepší místa k navštívení v Kolumbii Letice?
Odpověď: Mezi nejlepší místa patří Katedrála metropolitního kostela sv. Kateřiny a Divadlo Gabriela Mistrala. Můžete také navštívit Historické muzeum, aby jste se dozvěděli více o historii regionu.

3. Jak dlouho trvá cesta z Kolumbie Letice do Amazonie?
Odpověď: Cesta trvá zhruba 1 až 2 hodiny letadlem (v závislosti na konkrétní destinaci v Amazonii) nebo 5 až 10 hodin po silnici.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v Amazonii?
Odpověď: Mezi nejlepší aktivity patří trekking v deštném pralese, návštěva místních indiánských vesnic, plavba po řece Amazonka, pozorování divokých zvířat a rybolov.

5. Jak se dostanu z Kolumbie Letice do Amazonie lodí?
Odpověď: Nejlepší způsob je využít organizovanou lodní přepravu, která je k dispozici zejména větších přístavů poblíž Amazonie, například v Iquitos v Peru nebo Manaus v Brazílii.

6. Jaké jsou nejlepší období k návštěvě Kolumbie Letice a Amazonie?
Odpověď: Nejlepší období je obvykle od listopadu do března, kdy je méně srážek a teploty jsou mírnější. Nicméně, oblast Amazonie je živý ekosystém a můžete ji navštívit po celý rok.

7. Jaké jsou bezpečnostní opatření při návštěvě Kolumbie Letice a Amazonie?
Odpověď: Doporučuje se dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je nechávat cennosti v hotelu nebo v bezpečnostních schránkách, vyhnout se nočním procházkám v neznámých lokalitách a mít vždy při sobě kopie cestovních dokladů.

8. Jak se dostanu z Kolumbie Letice do více odlehlých oblastí Amazonie?
Odpověď: Nejlepší způsob je využít místních rivérních přepravních služeb, které nabízejí plavby po řekách a plovoucích lodích. Předem si však zjistěte informace o plavbách a dostupnosti daného místa.


Letenka Kolumbie Letice a Amazonie


Letenky do Kolumbie a Amazonie jsou stále více a více populární mezi cestovateli z celého světa. Tento kus země v Jižní Americe nabízí bohatou kulturu, přírodu, historii a mnoho dalšího. Pokud uvažujete o cestě do Kolumbie a Amazonie, zde je průvodce, co všechno můžete očekávat.

Začněme letenkou. Existuje mnoho letišť, kam můžete letět do Kolumbie. Záleží na vašem itineráři a plánech, ale nejpopulárnějším letištěm je Bogotá. Většina letů do Bogoty je nejlevnější přes spojení s Mexikem, Panamou, Čilem nebo Argentinou. Let z Evropy do Kolumbie obvykle trvá asi 10-12 hodin, a proto doporučujeme najít si let, který vám bude vyhovovat.

Co se týká cesty do Amazonie, nejsnadnější a nejpohodlnější možností je let z Bogoty do města Leticia. Let trvá asi 2 hodiny a Leticia se nachází přímo na hranici s Brazílií a Peru. Pokud navštívíte též Peru, mohli byste popřemýšlet o letu z Leticie do Iquitos.

Pokud chcete zažít mnoho různých zážitků, doporučujeme navštívit obě destinace. Kolumbie sama o sobě nabízí možnosti jako je procházka po městech Bogota, Medellin a Cartagena, výlet do hory Monserrate, která se nachází v Bogotě, procházka po mnoha plážích a vodopádech na severu Kolumbie, nebo návštěva známých kávových farem. Amazonie na druhé straně vám nabízí možnosti prozkoumat amazonský prales, projížďky lodi po řece, setkání s bělokmennými delfíny a návštěva indiánských vesnic.

Kdy navštívit Kolumbii a Amazonii? Kolumbie má teplé a vlhké klima s deštivou sezónou od dubna do června a od září do listopadu. Amazonie má obvykle tropické klima se srážkami po celý rok. Proto doporučujeme návštěvu Kolumbie od prosince do března a Amazonie od října do května.

Proč byste měli cestovat do Kolumbie a Amazonie? Tento kus země má tolik krásných a jedinečných míst k návštěvě. Kromě toho, že zde můžete zažít krásy Amazonského deštného pralesa a uvidět bělokmenné delfíny, nabízí Kolumbie neuvěřitelné množství historie, kultury a nádherných pláží. Navíc, Kolumbie se stala bezpečnější a je stále více a více oblíbenou destinací mezi cestovateli z celého světa.

Celkově byste měli přemýšlet o cestě do Kolumbie a Amazonie, pokud hledáte krásné a nezapomenutelné zážitky. A s náletem zájmu na tuto oblast můžete být rádi, že jste ještě jedním z cestovatelů, kteří zjistí, že tato oblast nabízí mnoho krás a zážitků k objevení.


Dovolená Kolumbie Letice a Amazonie


Kolumbie je jednou z nejžhavějších destinací pro dovolenou v Jižní Americe a nabízí širokou škálu zajímavých míst k návštěvě. Kombinace krásného pobřeží Karibského moře, exotických deštných pralesů, koloniálních měst a bohaté kultury dělá z Kolumbie perfektní destinaci pro dovolenou.

Jedním z nejpopulárnějších míst k návštěvě je hlavní město Bogotá. Toto rozlehlé město nabízí nádhernou architekturu, bohatou historii a rozmanitou kulturu. Můžete navštívit historické části města, jako je například staré město Candelaria, kde se nachází několik významných památek, jako je například Zlatý muzeum, botanická zahrada či Národní muzeum. Milovníci umění si rozhodně nenechají ujít návštěvu místních galerií a uměleckých center.

Další nezapomenutelnou zastávkou na vaší cestě Kolumbií by měla být, samozřejmě, slavná Kolumbijská Kari­bská pobřeží. Tu najdete na severu země a nabízí nádherné pláže, průzračné moře a úžasnou tropickou přírodu. Mezi nejlepší pláže patří například Tayrona národní park, Playa Blanca a Palomino. Tyto pláže jsou ideální pro odpočinek, opalování a koupání a nabízejí také aktivitám jako je šnorchlování, potápění nebo surfování.

Pokud se vydáte do centrální části Kolumbie, určitě byste neměli vynechat návštěvu slavného města Medellin. Toto pulzující město je známé svou bohatou historií a architekturou. Turisté sem často zavítají kvůli botanické zahradě, moderním galeriím, historickým památkám a také pro relaxaci v místních parků, jako je například Park Explora nebo Park Lleras.

Jedním z nejvýznamnějších přírodních divů Kolumbie je její část deštného pralesa nazývána Amazonie. Tato oblast je známá svou ohromující biodiverzitou a nabízí nezapomenutelné zážitky. Můžete objevovat exotickou floru a faunu, plavat v řekách a dokonce se setkat s místními indiánskými kmeny. Kolumbijská Amazonie nabízí také unikátní možnost pozorovat vzácné druhy ptáků a zvířat, jako je například růžový delfín či jaguár.

V neposlední řadě, na vaší cestě Kolumbií můžete také navštívit slavnou Leticii. Toto město leží na trojmezí Brazílie, Peru a Kolumbie a je známo jako "Brána do Amazonského pralesa". Zde máte možnost podniknout různé dobrodružné výlety po řece Amazonce, projet se po korunách stromů ve vyhlídkovém lanovém parku nebo se projít po nábřeží Amazonky v doprovodu místního průvodce.

Věřím, že vaše dovolená v Kolumbii bude naplněna nezapomenutelnými zážitky, krásnou přírodou a bohatou kulturou. Kolumbie je země s přívětivými obyvateli, úžasnou gastronomií a pestrou nabídkou aktivit pro každého cestovatele.


Ubytování Kolumbie Letice a Amazonie


Kolumbie je země, která láká turisty svou pestrou paletou přírodních krás a kulturálních pokladů. Jedním z neoblíbenějších cestovních cílů jsou města Letica a Amazonie, která se nachází na jihu země. Pokud plánujete navštívit tuto část Kolumbie, je nezbytné zvolit si ubytování, které splní vaše očekávání.

Letica je historické město, které bylo založeno již v roce 1537. Jeho středověká architektura a úzké uličky pohlcují návštěvníky do minulosti. Ubytování v Letice nabízí mnoho možností – od luxusních hotelů v centru, které jsou vhodné pro náročné cestovatele, po skromnější a cenově dostupné hostely a penziony.

Mezi nejpopulárnější hotely patří například Hotel Santa Cruz de Letica nebo Hotel Boutique Tocarema. Tyto hotely nabízejí komfortní a moderní ubytování s vlastním sociálním zařízením, klimatizací a dalšími vybavenostmi. Navíc mají často i bazény, restaurace a bary, kde si můžete vychutnat místní speciality a koktejly.

Pokud preferujete cenově dostupnější variantu ubytování, můžete zvolit některý z hostelu nebo penzionu v centru Letice. Například Hostal Casa Baluarte nebo Hostal Paulina jsou oblíbené mezi mladými cestovateli a nabízejí jednoduché, ale pohodlné ubytování. Tyto zařízení často také nabízejí možnost sdílení pokoje s dalšími cestovateli, což může být skvělá příležitost k seznámení s novými lidmi a sdílení zážitků.

Pro ty, kteří chtějí zažít něco zcela unikátního, je dobrým tipem ubytování v těsné blízkosti Amazonie. Jedná se o jedinečnou přírodní oblast, která je domovem exotických živočichů a rostlin. K dispozici jsou zde ekologické chatky a bungalovy, které vám umožní být v těsném kontaktu s přírodou. Například Amazonia Hostel Lodge nabízí ubytování ve vyvýšených chatkách s palubou, odkud můžete pozorovat okolní prales a jeho poklady. Tyto chatky poskytují jednoduchý, ale pohodlný nábytek a často mají vlastní toaletu a sprchu.

Při výběru ubytování je důležité brát v úvahu také polohu a dostupnost místních atrakcí. Letica je centrem bohaté historie, a proto je výhodné mít hotel nebo hostel v centru, abyste měli všechny památky a atrakce na dosah ruky. Na druhé straně, v případě ubytování v Amazonii, je lepší zvolit chatku nebo bungalov blíže k pralese, abyste měli snadný přístup k jedinečným zážitkům a výletům.

Kolumbie nabízí skvělé možnosti ubytování v Letice a Amazonii. Bez ohledu na váš rozpočet a preference, jistě najdete ideální místo k odpočinku a objevování těchto fascinujících destinací. Připravte se na nezapomenutelnou dovolenou, která vás přenese do příjemné atmosféry Kolumbie.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách