Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Kolumbie Chocó Department

Dovolená Kolumbie Chocó Department


Kolumbijské departement Chocó je jedním z nejvíce fascinujících a přitom nejvíce nedoceněných dovolenkových destinací v Jižní Americe. Nachází se na severozápadě země, mezi Karibským mořem a Pacifikem, a je známý svou překrásnou přírodou, divokou faunou a florou a bohatou kulturou.

Chocó je jednou z nejdeštivějších oblastí Kolumbie a generuje hojný přítok vody do místních řek a deštných pralesů. Oblast je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů rostlin a zvířat, včetně obřích mořských želv, hmyzu a tropických ptáků. Výlet do Chocó je tak skutečným zážitkem pro příznivce přírody.

Hlavním lákadlem departementu je přírodní rezervace Parque Nacional Natural Utría, která se nachází na pobřeží Pacifiku. Toto území je známé svými nádhernými plážemi, korálovými útesy a mangrovovými lesy. Při pobytu zde můžete pozorovat mnoho mořských živočichů, jako jsou delfíni, velryby a různé druhy ryb. Rezervace je také domovem několika obcí indiánských kmenů, kde můžete poznat jejich tradiční kulturu a řemesla.

Další zajímavou lokalitou v Chocó je oblast Nuquí, která se nachází na pobřeží Tichého oceánu. Tato oblast je proslulá svými nádhernými plážemi, turistickými stezkami v deštném pralese a termálními prameny. Nuquí je také známé jako místo pro surfing, kajak a rybaření.

Chocó také nabízí mnoho dalších aktivit pro dovolenou. Návštěva místních indiánských trhů, kde se prodávají tradiční řemesla a potraviny, je jedním z nezapomenutelných zážitků. Můžete také vyrazit na trekkingové túry do deštného pralesa, kde se setkáte s místními obyvateli a pozorujete vzácné rostliny a zvířata.

Důležitou součástí každé dovolené je také stravování a kultura. Kolumbijská kuchyně je slavná svými exotickými a chutnými pokrmy, a Chocó není výjimkou. Můžete ochutnat místní speciality, jako je rybí polévka, krevety nebo sladkosti s kakaem, které jsou v této oblasti hojně pěstovány.

Vzhledem k tomu, že Chocó není tak známý jako jiné turistické destinace v Kolumbii, ještě nebyl tak ovlivněn masovou turistikou. To znamená, že si zde můžete užít klidnou a autentickou dovolenou ve spojení s přírodou a místní kulturou.

Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou plnou přírody, kultury a dobrodružství, Kolumbijský departement Chocó je pro vás skvělou volbou. Přírodní krása a bohatá kultura oblasti vám umožní objevovat nové aspekty Kolumbie a zažít nezapomenutelné zážitky.


Počasí Kolumbie Chocó Department


Chocó Department v Kolumbii je jedním z nejvíce deštivých míst na světě. Nachází se na západním pobřeží Kolumbie, kde horské hřbety And přinášejí studený vzduch, který se setkává s horkými vodami Tichomoří. To vysvětluje, proč Chocó Department má tak specifické podnebí.

V Chocó Department prší téměř každý den. Průměrné srážky v této oblasti jsou přibližně 13 000 mm za rok, což je daleko více než například v deštných pralesích Amazonie. V období dešťů, které trvá od května do listopadu, může být srážkový úhrn až 1 000 mm za měsíc.

Tato vysoká míra srážek má značný dopad na život obyvatel v této oblasti. Zemědělství je zde velmi obtížné kvůli deštivému klimatu a častým povodním. Většina obyvatel se proto živí rybolovem, turistickým průmyslem nebo těžbou drahých kovů. Navzdory obtížím, které počasí přináší, zůstává Chocó Department úchvatnou turistickou destinací. Je zde mnoho národních parků, horských řek a exotické fauny a flóry, které turisty přitahují.

Jeden z nejvýznamnějších prvků podnebí Chocó Departmentu je tzv. "lluvia de oro" - zlatý déšť. Jedná se o meteorologický jev, který je způsoben kombinací deště a prachu, který se uvolní ze sopek v Andách. Výsledkem jsou křišťálově jasné kapičky, které se lesknou jako zlato. Tento úkaz se obvykle vyskytuje během období od května do června a je jedním z hlavních turistických atributů této oblasti.

Vzhledem k extrémnímu počasí v Chocó Departmentu, bylo pro obyvatele místních obcí vždy důležité žít v souladu s přírodou. Stavby jsou proto většinou postaveny na dřevěných tocích, aby mohly odolávat častým povodním. Lidé tuto oblast nazývají "zelený ráj", protože i přesto, že se jedná o jednu z nejvlhčích oblastí na světě, plodí zde tropické plody a zelenina. Chocó Department je tedy nejen ukázkou přírodního bohatství, ale také místem, kde lidé náležitě respektují a využívají jedinečné klimatické podmínky.


Letenka Kolumbie Chocó Department


Letenky do Chocó Department v Kolumbii - Dosud skrytý klenot Karibiku

Pokud hledáte exotickou a nedotčenou destinaci v Karibiku, nemusíte hledat dál než do Chocó Department v Kolumbii. Tento region, nacházející se na západním pobřeží Kolumbie, je přírodním rájem plným nádherných pláží, deštných pralesů a zázračných přírodních úkazů.

Dříve opomíjený turisty kvůli své vzdálenosti od hlavních turistických tras, Chocó Department se rychle stává oblíbenou destinací pro cestovatele, kteří touží po autentickém dobrodružství. Doletět sem není již žádný problém díky letenkám, které jsou nyní snadno dostupné.

Přístavem vstupu do Chocó je město Quibdó, které je zároveň hlavním městem tohoto regionu. Zde si můžete užít atmosféru tradiční kolumbijské kultury a ochutnat místní speciality. Od Quibdó můžete pokračovat do dalších malebných obcí, jako je Nuquí a Bahía Solano, které jsou obklopeny pralesy, horami a překrásnými plážemi.

Jednou z hlavních atrakcí Chocó Department jsou jeho nádherné pláže. Bílý písek, tyrkysově modré moře a kokosové palmy tvoří pohledy, které vám budou připomínat pohlednice. Zahrnují pláže, jako je Playa Guachalito a Playa Huina, které jsou ideální pro surfování, potápění a pozorování místního mořského života.

Dalším přírodním pokladem Chocó jsou jeho deštné pralesy a biosférické rezervace. Tato oblast je domovem mnoha druhů vzácných a ohrožených živočichů, jako je jaguár, ocelot nebo kajmanské šváb. Bryja a La Endó je dvou až čtyřdenní pěší treky, které vás provedou těmito deštnými pralesy a ukážou vám úžasnou místní flóru a faunu.

Chocó Department je také známý svými přírodními úkazy. Například na místě známém jako Ensenada de Utría si můžete vychutnat unikátní fenomén zvaný "izquierda encantada", kdy se voda v zátoce při odlivu mění na modrou, zelenou a červenou barvu. Další přírodní zázrakem je Bahía Solano, kde můžete pozorovat migrující velryby a jejich mláďata.

Chocó byl dlouhou dobu opomíjeným klenotem Karibiku, který zůstával skryt mezi svými vlastními horami a pralesy. Díky nové dostupnosti letenek máte nyní jedinečnou příležitost objevit tento nedotčený kout Kolumbie. Pokud hledáte dobrodružství, přírodu a autentickou kolumbijskou kulturu, letenka do Chocó Department je pro vás jednoznačně ta správná volba.


Ubytování Kolumbie Chocó Department


Kolumbie je zemí plnou skvělých míst, kam se můžete vydat na dovolenou. Mezi nejpopulárnější lokality patří i Chocó Department, které se nachází na západě Kolumbie na hranicích s Tichomořím. Můžete se těšit na úchvatné výhledy na oceán, ale i na zdejší deštné pralesy, řeky a vodopády, které toto místo nabízí. Pokud se chystáte na dovolenou do Chocó Department, rozhodně potřebujete znát něco o místním ubytování.

Jedním z nejlepších míst k ubytování v Chocó Department je bezpochyby město Nuquí. Zdejší ubytování nabízí vynikající možnosti, aby vám pobyt v Chocó Department přinesl co nejvíce zážitků. Na výběr máte mezi hotely, hostely a ekoresorty. Každé ubytování má své výhody a nevýhody, takže je dobré zvážit, co hledáte před tím, než si něco zarezervujete.

Mezi hotele v Nuquí patří například hotel Costanera Nuquí a Hotel Wapos. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby, jako jsou restaurace, bary a bazény. Pokud vás více láká pobyt na pláži, můžete se ubytovat v jednom z mnoha ekoresortů, které jsou k dispozici. Tyto resorty nabízí kromě výhledu na pláž také různé aktivity jako surfování, potápění, kajakářské výlety a další. Mezi ekoresorty, které můžete zvažovat, patří například El Cantil Ecolodge nebo PNN Utria Cabañas.

Pokud hledáte cenově dostupnější variantu, můžete se ubytovat v hostelech jako je Hospedaje La Joviseña nebo La Posada del Mar. Tyto hostely nabízejí základní vybavení, ale stále jsou velmi příjemné a příznivé k vašemu rozpočtu.

Výhodou jednotlivých typů ubytování je samozřejmě cena, ale také blízkost k nejrůznějším aktivitám a zajímavostem v Chocó Department. Záleží tedy na vás, co od svého pobytu očekáváte a jakou variantu ubytování si vyberete.

Je třeba poznamenat, že Chocó Department není běžnou turistickou destinací a základní vybavení může být omezené. Přesto však jsou zdejší hotely, hostely a ekoresorty připraveny zajistit co nejpříjemnější pobyt svým hostům. Vyhledejte tedy to nejlepší ubytování v Chocó Department a užijte si nezapomenutelný zážitek v tomto krásném regionu Kolumbie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Chocó Department


1. Jaké jsou nejlepší pláže v Chocó Department?
- Nejlepší pláže v Chocó Department jsou Playa Blanca, Playa de Guachalito a Playa de la Barra.

2. Jakou měnu používají v Chocó Department?
- V Chocó Department můžete platit v kolumbijském Pesu (COP).

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Chocó Department?
- Nejlepší doba na návštěvu Chocó Department je v období od prosince do března, kdy je suché období a teploty jsou příjemné.

4. Jak se dostat do Chocó Department?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Chocó Department, je letecky z Bogoty nebo Medellínu. Existují také přímé trajekty z různých měst v Kolumbii.

5. Kam lze zajít na výlet v Chocó Department?
- Doporučujeme navštívit Národní park Ensenada de Utría, San Cipriano, Laguna de la Cocha a Los Katios National Park.

6. Jaká je typická kolumbijská kuchyně v Chocó Department?
- V Chocó Department si můžete vychutnat tradiční kolumbijská jídla, jako jsou bandeja paisa, ajiaco a arepas. Místní specialitou je také krevety a čerstvé mořské plody.

7. Jaká je situace se zločinností v Chocó Department?
- Chocó Department má vyšší míru zločinnosti než jiné části Kolumbie. Doporučuje se pravidelně sledovat cestovní rady a vyhnout se odlehlým oblastem až do jasného denního světla.

8. Jaké jsou nejlepší aktivity pro dobrodruhy v Chocó Department?
- Chocó Department nabízí mnoho dobrodružných aktivit, jako je potápění, šnorchlování, rafting, trekking a obdivování divoké přírody.

9. Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v Chocó Department?
- V Chocó Department najdete různé možnosti ubytování, jako jsou luxusní hotely, malé penziony a chaty přímo na pláži.

10. Jaké jsou nejznámější festivaly v Chocó Department?
- Nejznámějším festivalem v Chocó Department je Festival Marimba y Pitos, který se koná každý rok v květnu. Dalšími populárními festivaly jsou Festival de Arte y Cultura Afrodescendiente a Festival de chirimías.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách