Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Kolumbie Caño Cristales

Dovolená Kolumbie Caño Cristales


Caño Cristales, také známý jako "řeka sedmi barev", je jedním z nejkrásnějších přírodních divů Kolumbie. Tato řeka se nachází v národním parku Sierra de La Macarena a přitahuje tisíce turistů každý rok. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, přírody a kouzelných zážitků, určitě si nenechte ujít návštěvu tohoto nádherného místa.

Caño Cristales je obklopen horským masívem a tvoří se zde mnoho kaskád, vodopádů a bazénků. V průběhu roku se barva řeky mění od zelené po různé odstíny žluté, modré a červené, což vytváří úžasný kontrast s okolní krajinou. Tato nevšední paleta barev je důsledkem obrovského množství alg, které se v řece vyskytují. Nejlepší dobu k návštěvě je od června do listopadu, kdy je na řece více vody a voda se tedy stéká většími proudy.

Kromě úchvatného vzhledu nabízí Caño Cristales také skvělé možnosti pro různé aktivity a dobrodružství. Mezi nejoblíbenější patří kanoistika po řece, turistika po okolí nebo šnorchlování a potápění pod vodopády. Pokud se vám nechce tour organizovat sami, je možné se připojit k některé z mnoha turistických skupin. Tyto skupiny vám poskytnou dopravu, průvodce a požadované vybavení.

Výlet na Caño Cristales není levnou záležitostí a cena se v závislosti na počtu lidí a zvolených aktivitách pohybuje od $200 do $500 na osobu. Nicméně, investice se vyplatí, jelikož zážitky a krása tohoto místa stojí za každý cent.

V případě, že navštívíte Kolumbii, nezapomeňte na návštěvu Caño Cristales. Tento magický koutek Kolumbie vám nabídne nejen krásu, ale také dobrodružství a zážitky, které budete pamatovat navždy.


Letenka Kolumbie Caño Cristales


Kolumbie Caño Cristales je jednou z nejkrásnějších a nejúžasnějších lokalit v Kolumbii. Nachází se v provincii Meta, na jihu země. Caño Cristales je také znám jako "řeka pěti barev" nebo "nejkrásnější řeka na světě".

Tento úžasný geologický úkaz se nachází v jednom z největších národních parků Kolumbie - Sierra de la Macarena. Je úžasným přírodním záznamem a fascinujícím místem pro turisty, kteří milují přírodu a přírodní krásy.

Obrovský úsek řeky se zářivě zelenou trávou a tmavými kameny nabírá na podzim červenou barvu, přičemž se tvoří různé odstíny této barvy. Z tohoto důvodu se řeka nazývá také "řeka duhy".

Cesta k Caño Cristales je také úžasným zážitkem a zahrnuje jízdu letadlem z Bogoty do města La Macarena a poté 4-hodinový přejezd do národního parku. Avšak návštěva tohoto místa stojí za tyto úsilí - oblast se pyšní úžasnou přírodou, vodopády, proudícími řekami a skákajícími želvami na kamenech.

Země je však v současné době vzhledem ke pandemii Covid-19 uzavřena pro většinu turistů a není jisté, kdy se situace zlepší. Pokud však splňujete podmínky a můžete si dovolit cestu, můžete si užít nezapomenutelný zážitek kouzelné krajiny Kolumbie Caño Cristales.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Caño Cristales


1) Co je Caño Cristales?
Caño Cristales je řeka v Kolumbii, známá svými krásnými a jasně zbarvenými vodními kaskádami, vodopády a bazény.

2) Kde se Caño Cristales nachází?
Caño Cristales se nachází v srdci Kolumbie v departementu Meta.

3) Jak se dostat do Caño Cristales?
Turisté musí cestovat do města La Macarena a poté se mohou dostat na řeku lodí nebo pěšky.

4) Kdy je nejlepší čas na návštěvu Caño Cristales?
Nejlepší čas pro návštěvu Caño Cristales je mezi červencem a prosincem, kdy se voda zbarvuje do živých odstínů růžové, zelené, žluté a modré.

5) Kolik stojí vstupenka na Caño Cristales?
Ceny se mohou lišit, ale vstupenky na Caño Cristales obvykle stojí kolem 45 USD na osobu.

6) Je třeba si předem rezervovat vstupenky na Caño Cristales?
Ano, doporučuje se předem si rezervovat vstupenky na Caño Cristales, protože maximální počet návštěvníků na den je omezen.

7) Je možné koupat se v Caño Cristales?
Ne, koupání v řece Caño Cristales není povoleno kvůli ochraně citlivého ekosystému.

8) Jaké aktivity jsou k dispozici v oblasti Caño Cristales?
Kromě prohlídky hlavních turistických atrakcí řeky Caño Cristales, jsou k dispozici také pěší túry, cyklistické výlety, rybolov a pozorování ptáků.

9) Jaká je délka prohlídky řeky Caño Cristales?
Prohlídka řeky Caño Cristales trvá obvykle od 3 do 5 hodin.

10) Je Caño Cristales vhodné pro děti?
Ano, Caño Cristales může být vhodné pro děti, ale je nutné dbát na jejich bezpečnost a dodržovat pravidla ochrany citlivého ekosystému.


Počasí Kolumbie Caño Cristales


Caño Cristales je jedním z nejzajímavějších přírodních úkazů na světě. Nachází se v Kolumbii a je známý také jako "nejkrásnější řeka na světě" nebo "řeka pěti barev". Toto přirozené divadlo se nachází ve stejnojmenném národním parku Serrania de la Macarena a je jednou z největších turistických atrakcí země.

Vzestupný prudký velmi ostrý pokles expozice zdejší flory a fauny a světelných podmínek vytváří jedinečné podmínky pro růst řady rostlin. Nejvíce fascinujícím je však fakt, že v průběhu několika týdnů každý rok začne řeka Cano Cristales kvést. Pestré skvrny různých barev, jako jsou červená, žlutá, zelená, modrá a černá, se přímo promítají do řeky, což vytváří ohromující efekt.

Unikátní klimatické podmínky a geologické vlastnosti tvoří tento úžasný přírodní fenomén. Cano Cristales vzniká z pramenů nacházejících se na úpatí hory La Macarena v centrální části Kolumbie. Na dně řeky jsou mnohé druhy rostlin a řasy, které producují barevné pigmenty. V kombinaci se sluncem, průzračnou vodou a kamenným dnem vytvářejí tyto rostliny neskutečně krásné obrazy na povrchu řeky.

Nejlepší čas k návštěvě Cano Cristales je v období mezi červnem a listopadem, kdy se řeka začíná proměňovat do svého plného zářícího lesku. Většina turistů sem přijíždí v září a říjnu, kdy je kvetení na vrcholu. Mnoho agentur nabízí výlety, které zahrnují turistické túry přes nádhernou krajinu a koupání v řece.

Kvůli ochraně tohoto unikátního místa byla kvůli příliš velkému počtu návštěvníků zavedena regulace a omezení. Je třeba si zarezervovat povolení k návštěvě dopředu. Turisté jsou povinni dodržovat stanovené zásady a směrnice, aby minimalizovali svůj vliv na prostředí.

Návštěva Cano Cristales je zážitek, který je těžké popsat slovy. Je to neuvěřitelné místo, které přímo vyzařuje krásu, a těší se na něj tisíce turistů z celého světa. Když přijedete sem, budete si připadat, jako byste se ocitli v nějakém pohádkovém světě plném neuvěřitelných barev a krásných zážitků.


Ubytování Kolumbie Caño Cristales


Caño Cristales, který se nachází v Kolumbii, je jedním z nejkrásnějších míst na světě. Tato přírodní rezervace je proslavená svou pestrou řekou, která se protíná přes žulové kvádry a vytváří nádherné vodopády a laguny. Vzhledem k jeho jedinečnému přírodnímu prostředí a nádhernému krajinářskému rázu se stalo místem oblíbeným jak mezi turisty, tak i fotografy.

Pokud plánujete návštěvu tohoto nádherného místa, je důležité zajistit si vhodné ubytování. K dispozici je několik možností, které odpovídají různým potřebám a preferencím. První možností je kempování, což je ideální řešení pro ty, kteří si přejí být co nejblíže k přírodě. V rezervaci je k dispozici několik kempů, které poskytují základní přístřeší a možnost stravování. Je však důležité si uvědomit, že kempování je pouze povoleno v určitých oblastech rezervace a je důležité dodržovat stanovená pravidla.

Pro ty, kteří preferují pohodlí a luxus, jsou k dispozici i různé hotely a resorty v okolí rezervace. Tyto ubytovací zařízení nabízejí širokou škálu služeb a pohodlného vybavení. Některé hotely mají také bazény a wellness centra, kde si můžete odpočinout po náročném dni stráveném prozkoumáváním okolní přírody. Při výběru hotelu je dobré si ověřit jeho blízkost k rezervaci a dopravní dostupnost.

Další možností ubytování v Caño Cristales jsou domy a apartmány k pronájmu. Tyto nabízejí větší soukromí a nezávislost. Mohou být ideální volbou pro rodiny nebo skupiny přátel, které chtějí strávit delší dobu v rezervaci a cítit se jako doma. Tyto ubytovací možnosti jsou často vybaveny vlastní kuchyní, což vám umožní vařit své vlastní jídlo.

Nezáleží na tom, jakou možnost ubytování zvolíte, je důležité si ji včas zarezervovat, zejména během turistické sezóny. Rezervace Caño Cristales je oblíbeným místem mezi turisty z celého světa a ubytovací kapacity mohou být omezené.

Království přírody Caño Cristales v Kolumbii poskytuje odpovídající možnosti ubytování pro každého cestovatele. Bez ohledu na to, zda si vyberete kemp, hotel nebo pronájem domu, je toto místo ideální volbou pro ty, kteří hledají přírodní krásu a nezapomenutelné zážitky. Nezapomeňte si přinést fotoaparát a obdivovat úchvatné scény, které se vám zde nabídnou.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách