Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Kolumbie Barranquilla

Dovolená Kolumbie Barranquilla


Barranquilla, jedno z největších a nejživějších měst Kolumbie, je dějištěm barevných festivalů, okouzlujících pláží a bohaté kultury. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, překvapení a nespočet zážitků, Barranquilla je ideální cíl.

Toto město, které se nachází na severním pobřeží Kolumbie, leží na břehu Karibského moře a nabízí nádherné pobřežní pláže, které jsou ideální pro relaxaci a opalování. Barranquilla má také velmi teplé klima po celý rok, což znamená, že můžete vychutnávat slunce a teplé vody v moři i v zimě.

Jedním z největších lákadel Barranquilly je slavný karneval, který se koná každoročně v únoru. Tento karneval je jedním z největších karnevalů v Latinské Americe a je plný hudby, tance a barev. Místní obyvatelé oblékají tradiční kostýmy a předvádějí taneční kreace na ulicích města. Karneval trvá několik dní a je zážitkem, který byste neměli minout.

Dalším zajímavým místem v Barranquille je historické centrum nazývané El Prado. Toto území je plné krásných obytných domů a luxusních hotelů s architekturou z 20. století. Můžete se procházet úzkými uličkami, obdivovat barevné fasády a objevovat jedinečné obchody a restaurace. El Prado je také velmi oblíbenou částí města pro chvíle relaxace a příjemné posezení v kavárnách.

Milovníci přírody nemohou vynechat návštěvu Cienaga de Mallorquin, přírodní rezervace nedaleko Barranquilly. Tato oblast je domovem mnoha druhů ptáků a další zvířeny, a proto je oblíbeným místem pro pozorování ptáků. Můžete se vydat na lodní výlety, kde můžete obdivovat toto úžasné prostředí a pozorovat různé druhy ptáků, jako jsou například ibis, pelikáni nebo kolonie růžových flaming.

Kromě toho, Barranquilla je také známá svou obdivuhodnou gastronomií. Můžete si vychutnat tradiční pokrmy, jako jsou arepa (koláč z kukuřičné mouky), sancocho (tradiční polévka s masem a zeleninou) nebo ceviche (marinované ryby nebo mořské plody). Město je také plné různých restaurací, kde můžete ochutnat jak místní speciality, tak i mezinárodní kuchyni.

Barranquilla je tedy skvělým místem pro dovolenou plnou zábavy, kultury a dobrodružství. Bez ohledu na to, zda preferujete relaxaci na pláži, průzkum historických památek nebo ochutnávku místní kuchyně, Barranquilla nabízí vše, co potřebujete pro dokonalou dovolenou v Kolumbii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Barranquilla


1. Jaká je Kolumbie Barranquilla?
Kolumbie Barranquilla je město nacházející se na severu Kolumbie při pobřeží Karibského moře. Je to jedno z největších a nejvýznamnějších měst v zemi, známé svou bohatou kulturou, hudbou a karnevaly.

2. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Barranquille?
Mezi nejlepší místa k návštěvě v Barranquille patří historické centrum města s koloniálními stavbami, Plaza de la Aduana, malebná promenáda Paseo de Bolivar, muzea, jako je Muzeum zlata a Muzeum karnevalu, a samozřejmě malebné pláže Karibského moře.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Barranquilly?
Nejlepší doba na návštěvu Barranquilly je mezi prosincem a dubnem, kdy je počasí příjemné a suché. Také se doporučuje navštívit město během karnevalu v únoru, který je jedním z největších a nejbarvitějších karnevalů v Kolumbii.

4. Jak se dostat do Barranquilly?
Barranquilla má mezinárodní letiště Ernesta Cortisa Retezara, které nabízí přímé lety z různých měst v Jižní Americe a některých destinacích v Severní Americe. Město je také dobře spojeno vlaky, autobusy a silnicemi.

5. Jaká je místní měna v Barranquille a jaká je směna?
Místní měna v Barranquille je kolumbijský peso (COP). Směna může být provedena ve směnárnách, bankách nebo v některých hotelech. Doporučuje se také používat bankomaty k výběru hotovosti v místní měně.

6. Jaká je cena jídla a ubytování v Barranquille?
Ceny jídla a ubytování v Barranquille se liší podle typu restaurace nebo hotelu. Obecně lze říci, že průměrná cena hlavního jídla v restauraci je kolem 10-15 USD a průměrná cena za noc v 3-hvězdičkovém hotelu je kolem 50-80 USD.

7. Jaká je situace s bezpečností v Barranquille?
Bezpečnostní situace v Barranquille se zlepšila v posledních letech, ale je stále důležité být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je dodržování doporučení místních orgánů a vyhýbání se nebezpečným oblastem v noci.

8. Co je typickým jídlem v Barranquille?
Mezi typická jídla v Barranquille patří arepas (kukuřičné placky), patacones (smažené banány), ceviche (syrové rybí maso mar


Letenka Kolumbie Barranquilla


Barranquilla je kolumbijské město ležící na severu země u Karibského moře. Je známé jako kulturní a ekonomické centrum regionu Karibského pobřeží a nabízí nádherné pláže a bohatou historii. Díky svému strategickému umístění se stalo oblíbeným cílem pro turisty z celého světa. Při plánování cesty do Kolumbie byste se neměli vyhýbat tomuto fascinujícímu městu.

Přestože v Barranquille neexistuje mezinárodní letiště, lze sem snadno dostat pomocí letenky do Kolumbie. Nejbližší mezinárodní letiště je letiště Ernesto Cortissoz, které se nachází asi 12 kilometrů od centra města. Toto letiště nabízí přímé lety z různých destinací v Latinské Americe a také spojení s některými velkými evropskými městy.

Let do Barranquilly je zážitek sama o sobě. Při letu z výšky si budete moci vychutnat úchvatný pohled na krásnou kolumbijskou krajinu. Letadlo přistává hladce na letišti Ernesto Cortissoz a připravuje cestující na jejich dobrodružství v Barranquille.

Jakmile přistanete v Barranquille, čeká vás mnoho zajímavých aktivit a památek. Můžete se projet po městě a obdivovat jeho krásnou koloniální architekturu a malebné náměstí. Můžete také navštívit Muzeum kůže, které je jedinečné svými exponáty představujícími město a jeho historii. Pro milovníky umění je zde také Muzeum moderního umění, které uchovává díla místních umělců.

Barranquilla je také domovem karnevalu, který je považován za jeden z největších ve světě. Každoročně v únoru dochází v ulicích města k neuvěřitelnému množství tanců, hudby a barevných kostýmů. Tento festival přitahuje návštěvníky z celého světa a je skvělou příležitostí poznat kolumbijskou kulturu a tradice.

A jestliže máte chuť na dobrodružství, můžete se vydat na výlet na některou z nedalekých pláží. Barranquilla leží poblíž slavné Karibského moře, které nabízí nádherně průzračnou vodu a bílé písečné pláže. Plavání, potápění nebo opalování – máte zde nekonečné možnosti pro relaxaci a odpočinek.

Pokud se chystáte navštívit Barranquillu, můžete si zakoupit letenku do Kolumbie a zažít tyto úžasné zážitky na vlastní kůži. Barranquilla je rozhodně město, které stojí za návštěvu a které vám přinese mnoho nezapomenutelných momentů a zážitků.


Počasí Kolumbie Barranquilla


Barranquilla je jedním z největších měst v Kolumbii a nachází se na severu země. Díky své poloze na pobřeží Karibského moře má Barranquilla typické tropické počasí, které se vyznačuje vysokými teplotami a vysokou vlhkostí.

Teploty v Barranquille zůstávají po celý rok relativně konstantní a pohybují se okolo 30 °C během dne a kolem 23 °C v noci. Nejteplejším obdobím je obvykle mezi květnem a listopadem, kdy teploty mohou dosáhnout až 35 °C. I přes vysoké teploty však ve městě často fouká příjemný vánek z moře, který pomáhá zklidnit horké letní dny.

Důsledkem pobřežní polohy Barranquilly je i vysoká vlhkost vzduchu. Vlhkost dosahuje hodnot až kolem 80 % a to v kombinaci s vysokými teplotami může vytvářet pocit, že je opravdu horko. Zejména během dešťových sezón, které přicházejí mezi dubnem a listopadem, stoupá vlhkost ještě více a prudké deště jsou častým jevem. Právě v této době může Barranquilla čelit i meteorologickým hrozbám, jako jsou bouřky a tropické cyklóny.

I přes dešťovou sezónu si však Barranquilla udržuje své slunné počasí. Průměrný počet slunečných hodin se pohybuje kolem sedmi až osmi hodin denně, což dělá z města ideální turistickou destinaci pro ty, kteří chtějí užít si slunce a tepla.

Díky svému tropickému podnebí se Barranquilla může pochlubit i pestrou přírodní flórou a faunou. Okolní oblasti města jsou bohaté na tropické rostliny a živočichy, jako jsou opice, kolibříci a krokodýli. Pro příznivce přírodních krás a outdoorových aktivit je Barranquilla skvělou destinací.

Celkově lze říct, že počasí v Barranquille je typické pro tropické oblasti s vysokými teplotami a vlhkostí. Navštívíte-li město, nezapomeňte si přibalit lehké oblečení, sluneční brýle a opalovací krém. Zároveň si připravte i pláštěnku či deštník, protože období dešťů může být poměrně intenzivní.


Ubytování Kolumbie Barranquilla


Kolumbie je zemí, která láká turisty ze všech koutů světa svým pestrým kulturálním dědictvím a krásnou přírodou. Mezi mnoha destinacemi, které stojí za návštěvu, je i město Barranquilla. Nachází se na pobřeží Karibského moře a je to čtvrté největší město v Kolumbii. Pokud plánujete návštěvu tohoto města, zde jsou některé varianty ubytování, které by vám mohli být užitečné.

V centru města

Pro turisty, kteří chtějí být v blízkosti památek, kaváren a restaurací, by mohlo být ubytování v centru města nejlepší volbou. V centru města je mnoho hotelů a hostinců, které nabízejí různé typy pokojů a služby. Cena ubytování se pohybuje od rozpočtových možností až po luxusní hotely.

Jeden z nejlepších hotelů, které se nacházejí v centru Barranquilly, je Hotel Dann Carlton Barranquilla. Hotel je velmi luxusní a nabízí mnoho služeb, jako jsou fitness centrum, bazén a odpočinková zóna. Pokoje v hotelu jsou prostorné a zařízeny elegantně. Pro turisty, kteří chtějí v centru města zůstat, ale nemusí mít luxus, stojí za zmínku hostel Masaya. Hostel byl postaven v koloniálním stylu a nabízí prostorné společné prostory a cenově dostupné pokoje.

U pláže

Pokud hledáte ubytování blízko pláže v Barranquille, měla by být vaší volbou čtvrť El Prado. Tato čtvrť je vzdálená pouhých několik minut pěšky od pláže a je obklopena stromy a zelení, což vytváří příjemnou a klidnou atmosféru. V této čtvrti jsou mnohé hotely a resorty, které nabízejí bezprostřední přístup k pláži, sportovním aktivitám a různým vodním atrakcím.

Jeden z nejlepších hotelů v této oblasti je Hotel Estelar Alto Prado. Hotel je velmi luxusní a nabízí úchvatný výhled na Karibské moře. V hotelu jsou bazén, fitness centrum a různé restaurace. Pokud hledáte něco cenově dostupnějšího, stojí za zmínku hotel Hotel Atrium Plaza. Hotel se nachází pouhých pár minut od pláže a nabízí pohodlné pokoje a stravování v cenově dostupných cenách.

Krátkodobé ubytování

Pokud hledáte krátkodobé ubytování v Barranquille, mohou vám vyhovovat byty a apartmány, které lze snadno najít přes Airbnb. Tyto byty a apartmány nabízejí zcela soukromé ubytování a mohou být vhodné pro rodiny nebo větší skupiny lidí. Ceník těchto ubytování závisí na velikosti, lokalitě a vybavení.

V Barranquille najdete mnoho možností ubytování podle vašich preferencí. Ať už hledáte luxusní hotely, krátkodobé ubytování, nebo cenově dostupnější trendy hotely, v Barranquille určitě najdete to, co hledáte. Navštivte toto krásné město a užívejte si jej s nádherným ubytováním, které máte v nabídce.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách