Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Keňa Samburu National Reserve

Letenka Keňa Samburu National Reserve


Samburu National Reserve je jedinečnou a dobrodružnou destinací v Keni, kterou si nesmíte nechat ujít. Tato rezervace, která se nachází v regionu Samburu na březích řeky Ewaso Nyiro, je známá svou bohatou faunou a přírodní krásou.

Cesta do Samburu National Reserve začíná letenkou, kterou si můžete zakoupit do blízkého města lodní dopravou do Keni. Letenky do Keni jsou snadno dostupné z mnoha světových destinací a cesta z Nairobi, hlavního města Keni, na místní letiště trvá přibližně jednu hodinu.

Po příletu na místní letiště v Samburu se ocitnete v srdci krásné krajiny. Samburu National Reserve se rozkládá na ploše téměř 165 km² a je domovem mnoha druhů vyhynulých živočichů, které je těžké nalézt jinde. Zdejší fauna zahrnuje slony, lvíky, gepardy, buvoly, žirafy, impaly a velkou rozmanitost ptáků.

Jedním z nejznámějších obyvatel rezervace jsou velbloudi Grévyho, kteří jsou navíc jedním z symbolů kenické divoké přírody. V Samburu se nachází největší populace těchto velbloudů na světě a můžete je spatřit volně procházející se po rezervaci.

Další neodmyslitelnou součástí Samburu National Reserve jsou místní Samburu kmeny, jejichž přítomnost je znát v celém regionu. Tito národů rozšiřují svou tradiční kulturu a tradice o poznání svých návštěvníků. Můžete se dozvědět více o jejich tradičních zvycích, observovat jejich tance a poslechnout si zajímavé příběhy.

Pro objevování rezervace se můžete připojit k jedné z mnoha organizovaných safari. Nedocenitelnou úlohu zde hrají místní průvodci, kteří znají oblast jako své boty a jsou odborníky na jedinečnou faunu a flóru. Safariové vozy vás dovezou do nejlepších oblastí rezervace a umožní vám pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Samburu National Reserve je také oblíbenou destinací pro požitkáře. Můžete se ubytovat v exkluzivních chatkách, které nabízejí výhled na řeku Ewaso Nyiro, nebo si zvolit kempování v blízkosti vodopádů, které jsou v rezervaci. Pro ty, kteří hledají adrenalinový zážitek, je možnost zapojit se do různých outdoorových aktivit jako je rafting, horolezectví, nebo podniknout pěší túru do okolních hor.

Zkrátka, Samburu National Reserve je fascinující destinací země, která je známá svou přírodní krásou a bohatou faunou. Cesta do této rezervace začíná letenkou do Keni, kterou si můžete zakoupit z mnoha destinací. Po příletu na místní letiště v Samburu budete vítáni nezapomenutelnou krajinou plnou divokého života a kulturních zážitků s místními Samburu kmeny. Safari a outdoorové aktivity vám umožní prozkoumat rezervaci do hloubky a prožít jedinečné momenty v jedné z nejkrásnějších a nejpůsobivějších rezervací v Africe.


Ubytování Keňa Samburu National Reserve


Samburu National Reserve se nalézá v Keňa, na břehu řeky Ewaso Ng'iro. Jedná se o rezervaci, která je domovem pro mnoho druhů savců, ale i ptáků a jiných zvířat. Pokud plánujete svou cestu do Keňa a máte zájem o pobyt v místní přírodě, rezervace Samburu může být pro vás tou správnou volbou. Pokud se rozhodnete pro návštěvu této oblasti, bude nutné vyřešit ubytování.

Nechybí zde řada hotelů, lodží a kempů, které nabízejí různé možnosti pro ubytování. Záleží tedy jen na vás, jaký typ ubytování upřednostníte.

Jednou z možností je například lodžie Samburu Intrepids. Jedná se o luxusní ubytování, které vám nabídne komfortní pokoj s klimatizací, vlastní koupelnou a dokonce i venkovní sprchou. Pokud se rozhodnete ubytovat zde, můžete si užít krásný výhled na okolní přírodu, protože každý pokoj je vybaven velkým oknem. Lodžie Samburu Intrepids má navíc i vlastní bazén, ve kterém se můžete ochladit po náročném dni stráveném v přírodě.

Další možností je například Samburu Sopa Lodge. Tato lodžie vám nabídne komfortní pokoje s koupelnou a vlastní terasou. K dispozici je zde i restaurace, kde si můžete pochutnat na tradičních keňských jídlech. Pokud hledáte klidné a pohodlné ubytování, Samburu Sopa Lodge je pro vás tou správnou volbou.

Pro ty, kteří upřednostňují spíše kempování v přírodě, je zde i Kemp Ashnil Samburu Camp. Můžete si zde pronajmout stan a užít si tak blízkost přírody. Kempování však neznamená úplné vzdání se komfortu, stanové místo je totiž vybaveno vlastní koupelnou, sprchou i záchodem. Kemp Ashnil Samburu Camp má navíc i vlastní restauraci a bazén.

Každý z uvedených druhů ubytování nabízí něco jiného a vhodné jsou pro různé typy turistů. Pokud máte rádi luxus a pohodlí, zvolte lodžii. Kempování zase vyhledají ti, kteří chtějí blíže poznat přírodu a nevadí jim život v provizorních podmínkách. Jaký typ ubytování si vyberete, záleží jen na vás. Jedno je však jisté, pobyt v Samburu National Reserve vám zaručeně zůstane v paměti na celý život.


Dovolená Keňa Samburu National Reserve


Samburu National Reserve - Nezapomenutelná dovolená v keňském kraji Samburu

Keňa je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Africe, a její národní parky a rezervace jsou domovem úchvatné divoké přírody a rozmanitých druhů zvířat. Jednou z nejzajímavějších a nejlépe střežených tajemství Keňy je Samburu National Reserve v Samburu County, který nabízí jedinečné zážitky pro milovníky divoké přírody a dobrodružství.

Samburu National Reserve se nachází na východ od řeky Ewaso Ng'iro a je součástí rozsáhlého ochranného území, které tvoří spolu s dalšími dvěma rezervacemi - Buffalo Springs National Reserve a Shaba National Reserve. Tento region je znám jako "Samburu Three" a společně tvoří unikátní ekosystém s bohatou a pestrou divokou faunou.

Rezervace je domovem řady vzácných a ohrožených druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, gepardů, žiraf Rothschildových, zebřích hříbat a několika druhů antilop. Nejvýraznějším symbolem rezervace je však Samburu "speciální pětka" - retikulovaný žiraf, Gerenuk, somálský pštros, Grévyho zebra a oryx Beisa. Všichni členové této "speciální pětky" jsou jedineční pro Samburu National Reserve a je velmi pravděpodobné, že je zde uvidíte během své návštěvy.

Pro milovníky ptactva je Samburu také rájem. Zde se vyskytuje přes 450 různých druhů ptáků, včetně ikonických afrických druhů jako je orel savanový, pěnice desertní nebo erglička komišuvá.

Při návštěvě Samburu National Reserve nebudou turisté zklamaní ani co se týče přírodních scenérií. Rezervace se rozprostírá na rozsáhlé oblasti s pestrými vegetation, včetně suchých savan, roklí, vřesovišť a horských oblastí. Kromě toho řeka Ewaso Ng'iro poskytuje nenahraditelný zdroj vody pro divokou zvěř, což umožňuje návštěvníkům pozorovat zvířata, jak se v těchto územích shromažďují a občerstvují, a to zvláště za úsvitu a za soumraku.

Samburu National Reserve také nabízí různé aktivity pro turisty, jakými jsou pěší a jeepové safari, noční safari, sledování ptáků a vyjížďky na lodích po řece. Místní průvodci s hlubokými znalostmi okolní přírody vás provedou těmito krásnými oblastmi a pomohou vám objevit skutečnou divokou krásu, která zde panuje.

Díky své nepopsatelné kráse a zachovalému prostředí Samburu National Reserve není jen další turistickou atrakcí v Keni, ale místem, kde se můžete skutečně ponořit do divoké Afriky a zažít nezapomenutelné dobrodružství mezi jedinečnou divokou zvěří a úchvatnou krajinou.

Takže, pokud hledáte dovolenou naplněnou dobrodružstvím, zvířaty a krásnou přírodou, Samburu National Reserve je ideálním místem pro vás. Tato rezervace nenabízí jen nezapomenutelné zážitky, ale i příležitost k ochraně přírody a podpoře udržitelného cestovního ruchu v Africe.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Samburu National Reserve


Dotaz: Kde se nachází Samburu National Reserve?
Odpověď: Samburu National Reserve se nachází v Keni, v oblasti Samburu, asi 350 km severně od Nairobi.

Dotaz: Jaký je vstupní poplatek do Samburu National Reserve?
Odpověď: Vstupní poplatek do Samburu National Reserve se liší podle toho, zda jste obyvatelem Keni nebo zahraničním návštěvníkem. Pro Kenyany je poplatek 315 KES (asi 3 USD) na osobu a den, zatímco pro zahraniční návštěvníky je poplatek 80 USD na osobu a den. Děti do 18 let mají vstup zdarma.

Dotaz: Jaký druh zvířat lze v Samburu National Reserve spatřit?
Odpověď: V Samburu National Reserve lze pozorovat mnoho druhů zvířat, jako jsou sloni, žirafy, buvoli, paviáni, krokodýli, hroši, antilopy a mnoho druhů ptáků. Kromě toho je Samburu známý pro svoje specifické druhy, jako jsou netopýři angalové, žirafy gerenukové, řeřavci somálští a další.

Dotaz: Kdy je nejlepší doba na návštěvu Samburu National Reserve?
Odpověď: Nejlepší dobou na návštěvu Samburu National Reserve je od června do října, kdy je suché období a zvířata se shlukují u vodních děl, což umožňuje snadnější pozorování. Navíc v tomto období není pravděpodobnost deště vysoká, což zvyšuje pravděpodobnost úspěšné safari.

Dotaz: Je možné v Samburu National Reserve kempovat?
Odpověď: Ano, v Samburu National Reserve je možné kempovat na určených stanovištích. Kempování musí být předem zarezervováno a platí se za to další poplatek.

Dotaz: Jaké aktivity jsou k dispozici v Samburu National Reserve?
Odpověď: Mezi nejpoužívanější aktivity v Samburu National Reserve patří game drive, pěší túry, kempování, sledování zvířat, pozorování ptáků a kulturální návštěvy Samburu komunity. Navíc jsou k dispozici vodní aktivity jako rafting a plavání v řece Ewaso Nyiro.


Počasí Keňa Samburu National Reserve


Samburu National Reserve se nachází v severní části Keňského údolí, v nadmořské výšce tisíc metrů. Tato rezervace státních parků je domovem mnoha zvířat, jako jsou sloni, levharti, gepardi, nosorožci, krokodýli a mnoho dalších. Samburu National Reserve je rovněž domovem kmenů Samburu a Rendille.

Počasí v této oblasti je podobné jako v ostatních částech Keňy, je ovšem mírnější. Během dne se teploty často pohybují kolem 28 až 32 stupňů Celsia. V noci se teplota snižuje na příjemných 20-23 stupňů. Většinou je slunečno a mírně vlhké, což je tvořeno vlhkými lesy, řekami a prameny. V důsledku mírného počasí v této oblasti je možné zde cestovat prakticky celý rok.

Samburu National Reserve má dvě deštivé sezóny, známé jako dlouhý deštivý období a krátký deštivý období. Dlouhá sezóna začíná v dubnu a končí v červnu a je nejdeštivější. Nejvíce srážek přijde v květnu, kdy mohou být cesty zaplavené a obecně není dobré cestovat do této oblasti během tohoto měsíce. Krátká deštivá sezóna začíná v listopadu a končí v prosinci.

Během obou deštivých sezón se zde teploty snižují a vlhkost se zvyšuje. Vodu je pak možné najít v mnohočetných pramenech, řekách a vodopádech, a díky tomu se zde vyskytuje mnoho divokých zvířat, protože v této době je oblast velmi plodná a dává zvířatům mnoho potravy.

V současné době se díky globálnímu oteplování počasí v této oblasti mění a stává se méně předvídatelným. Vysoké teploty a nižší srážky mohou v blízké budoucnosti ovlivnit množství zvířat, které je možné v této oblasti vidět. Nicméně Samburu National Reserve je stále skvělým místem k návštěvě, i když se chystáte na safari, protože ať už je počasí jakékoliv, je zde vždy možné vidět mnoho zajímavých zvířat.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách