Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Keňa Mombasa

Dovolená Keňa Mombasa


Keňa, země na východním pobřeží Afriky, je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací pro dovolenou. A právem! Překrásné pláže Indického oceánu, fascinující divoká zvěř a exotická kultura jsou jen některé z důvodů, proč by každý cestovatel měl navštívit Mombasu.

Mombasa je druhé největší město v Keni a hlavní přístav země. Nachází se na ostrově připojeném k pevninské části pomocí mostu a je to živé a pulzující město s bohatou historií a fascinujícími kulturními zážitky. Mombasa je známá především díky svým nádherným plážím, lákajícím turisty z celého světa.

Pláže v Mombase jsou bohaté na bělochy písek a teplý, tyrkysově modrý oceán. Nejznámější z nich je pláž Bamburi, která je ideálním místem pro slunění, koupání nebo vodní sporty, jako je potápění nebo šnorchlování. Okolí pláže nabízí také mnoho luxusních resortů a hotelů, které poskytují prvotřídní ubytování a služby.

Nejen pláže jsou atrakcí v Mombase. Město je také domovem pro historické památky a starobylé čtvrti, které odrážejí bohatou námořní minulost Keni. Při procházce historickým centrem můžete navštívit Fort Jesus, pevnost postavenou Portugalci v 16. století na obranu před piráty. Fort Jesus, který je dnes zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, nabízí fascinující exkurze a muzeum, které představují historii města.

Dalším zajímavým místem, které si zaslouží vaši pozornost, je stará čtvrť Mvita. Tato část města vás přenesie do minulosti s úzkými uličkami, které jsou plné tradičních obchodů a trhů, kde můžete nakupovat suvenýry, místní řemesla a exotické koření.

Keňa je také známá díky svým safari a přírodním rezervacím. Nedaleko Mombasy se nachází Tsavo East National Park, což je největší národní park v Keni. Zde můžete zažít jedinečnou příležitost vidět slony, lvy, gepardy, zebry a mnoho dalších druhů divoké zvěře v přirozeném prostředí.

Pokud jste příznivcem vodních aktivit, můžete vyrazit na výlet lodí až k východnímu pobřeží, kde se rozprostírá korálový útes. Šnorchlování nebo potápění v této oblasti je nezapomenutelným zážitkem, kdy můžete objevovat úchvatný podmořský svět s pestrobarevnými rybami a korály.

V Mombase se nachází mezinárodní letiště, které zajišťuje snadnou dostupnost pro turisty. Místní obyvatelé jsou přátelští a vstřícní, což přispívá ke skvělému dojmu ze země.

V cestě do Mombasy je však také důležité vzít v úvahu bezpečnostní opatření, protože některé oblasti v Keni mohou být náchylné k drobné trestné činnosti. Doporučuje se konzultovat se s místními informacemi a řídit se doporučeními cestovních agentur.

Dovolená v Mombase nabízí skutečně jedinečné zážitky a možnost poznat fascinující kenyan culture. Pokud hledáte tropický ráj s nádhernými plážemi, úchvatnou přírodou a bohatou historií, pak je Mombasa ideální destinací pro vás.


Letenka Keňa Mombasa


Letenka do Keňského přístavního města Mombasa je jednou z nejlepších a nejpohodlnějších možností, jak se dostat do tohoto úžasného afrického cílového letoviska. Mombasa je jedno z nejoblíbenějších turistických míst v Keňské republice, a nabízí nejen nádherné pláže, ale také bohatou historii, kulturu a mnoho zajímavých aktivit.

Cestovatelé, kteří si vyberou letenku do Mombasa, mají možnost zažít exotickou atmosféru tohoto jedinečného místa. Město se nachází na pobřeží Indického oceánu a nabízí nádherné bílé písčité pláže a azurově modré vody. Mombasa leží na ostrově a je spojeno s pevninskou částí pomocí mostu, což z něj dělá jedno z nejzajímavějších geografických bodů v Africe.

Jednou z největších atrakcí v Mombase je historická čtvrť Old Town. Tento starobylý část města je plný úzkých uliček, pevností a historických budov postavených v arabsko-islámském architektonickém stylu. Návštěvníci mohou prozkoumat tyto malebné uličky, ochutnat místních tradičních pokrmů a navštívit místní trhy, kde se prodává tradiční africké zboží.

Další atrakcí, kterou si návštěvníci Mombasy nemohou nechat ujít, je historický hrad Fort Jesus. Postavený Portugalci v 16. století, sloužil tento hrad jako pevnost proti útokům nepřátel až do konce koloniálního období. Dnes je to jeden z nejvýznamnějších historických památek východní Afriky a je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pro ty, kteří se chtějí vydat na dobrodružství a poznat přírodní krásy Keňského pobřeží, nabízí Mombasa také mnoho možností. V rezervaci Haller Park mohou návštěvníci sledovat volně žijící zvířata, jako jsou žirafy, hadi, opice a mnoho dalších. V blízkosti se nachází také národní park Tsavo East, který je známý svou bohatou biodiverzitou, a nabízí safari za účelem pozorování slonů, lvů, nosorožců a dalších afrických druhů zvířat.

Aby byla vaše cesta do Mombasy co nejjednodušší, je nejlepší zvolit přímý let na letiště Moi International Airport v Mombase. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do Mombasy, a můžete si vybrat z různých možností a cenových relací. Je však důležité vědět, že letenky by měly být rezervovány předem, protože Mombasa je populárním cílem pro cestování a letadla mohou být rychle vyprodaná.

Vzhledem k tomu, že Mombasa je jednou z nejkrásnějších plážových destinací na africkém kontinentu, mohou návštěvníci očekávat také velké množství luxusních letovisek, nabízejících prvotřídní ubytovací možnosti a pohodlné služby. Pláže jsou čisté, nekonečné a perfektní pro odpočinek a relaxaci.

Zkrátka, letenka do Keňského Mombasy je pasem do exotického ráje. Návštěvníci tu budou mít možnost relaxovat na krásných plážích, poznávat bohatou historii a kulturu i prozkoumávat přírodní krásy. Mombasa nabízí všechno, co byste si přáli pro dokonalou dovolenou na africkém pobřeží. Takže, neváhejte a vydejte se na dobrodružství do Mombasy!


Počasí Keňa Mombasa


Keňa je známá svými krásnými plážemi a tropickým podnebím, což z ní činí ideální turistickou destinaci. V Keňském pobřežním městě Mombasa, které se nachází na východě země, je počasí celoročně příznivé a stabilní.

Mombasa se nachází na pobřeží Indického oceánu a je omýváno teplými vodami. Díky tomuto umístění má město tropické mořské podnebí, což znamená, že teploty jsou po celý rok vysoké a srážky jsou rovnoměrně rozložené.

Teploty v Mombase se pohybují mezi 24°C a 30°C po většinu roku, přičemž nejteplejší období je od prosince do března. V této době teploty dosahují svých vrcholů a mohou se vyšplhat až na 32°C. Noční teploty zůstávají přijatelné a během těchto měsíců nepadá téměř žádný déšť.

Deštivé období v Mombase přichází od dubna do října. Průměrně během těchto měsíců spadne kolem 100 mm srážek měsíčně. Nejvíce deště připadá na duben a květen. I přes srážky se teploty udržují na příjemných úrovních, časté deště však mohou omezit venkovní aktivity a plážové radovánky.

I v deštivém období však neprší neustále a déšť mívá spíše krátkodobý charakter. Místní obyvatelé a turisté znají tento srážkový režim a přizpůsobují plány podle aktuálních podmínek.

Vzhledem k teplému a vlhkému počasí je vhodné se při návštěvě Mombasy oblékat do lehkých a pohodlných oděvů. Nezapomeňte také na ochranu před sluncem – sluneční brýle, klobouky a opalovací krémy jsou neocenitelné.

Mombasa je jedním z nejteplejších a nejvlhčích míst v Keni a nabízí návštěvníkům skvělé podmínky k odpočinku na slunci a koupání v Indickém oceánu. Díky stabilnímu počasí je tato destinace atraktivní v každém ročním období.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Mombasa


1. Jak se dostanu z letiště do centra Mombasy?
- Nejjednodušším způsobem je využít taxík nebo shuttle bus, který je k dispozici před letištěm. Také existuje veřejná doprava, jako jsou matatu (minibusy), které jezdí po městě.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Mombasy?
- Mezi nejlepší pláže v okolí Mombasy patří Diani Beach, Nyali Beach a Bamburi Beach. Všechny nabízejí krásný bílý písek a azurovou vodu.

3. Které památky a atrakce bych neměl/la ve městě Mombasa vynechat?
- Pokud navštívíte Mombasu, určitě byste neměli vynechat Fort Jesus, což je historická pevnost z 16. století. Další zajímavou atrakcí je Mombasa Old Town s úzkými uličkami a tržištěm, kde můžete nakupovat místní suvenýry.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Mombase?
- V Mombase je mnoho kvalitních restaurací nabízejících širokou škálu jídel. Mezi nejlepší patří Tamarind Mombasa s nádherným výhledem na moře, Ali Barbour's Cave Restaurant, který je umístěn ve skále, a Moorings Floating Restaurant, který je na vodě.

5. Má Mombasa bezpečnostní problémy?
- Stejně jako u jakéhokoli jiného města je vhodné být obezřetný a dbát na svou osobní bezpečnost. V Mombase se někdy vyskytují případy drobné kriminality, jako jsou kapsářství a lupičství, a doporučuje se dodržovat základní opatření, jako je neukazovat drahou elektroniku na veřejnosti a nepřenášet příliš hotovosti.

6. Jaké jsou možnosti dopravy při cestování po Mombase?
- V Mombase je k dispozici veřejná doprava ve formě matatu (minibusy), které jezdí po městě. Také se můžete rozhodnout pro taxi nebo motorku (bodaboda), které jsou častou volbou pro krátké výlety. Pokud se plánujete dostat do vzdálenějších oblastí, je možné využít různé autobusové společnosti.

7. Kde se nejvíce vyplatí nakupovat suvenýry v Mombase?
- Nejlepší místa pro nákup suvenýrů v Mombase zahrnují trhy jako Mombasa Old Town Market, Kariokor Market a Maasai Market. Zde najdete různé předměty, jako jsou ručně vyráběné šperky, tradiční masky, suvenýry z místních materiálů a mnoho dalšího.

8. Jaké jsou nejlepší časy roku na návštěvu Mombasy?
- Nejlepší časy na návštěvu Mombasy jsou obvykle v období od června do října a od prosince do března, kdy je počasí suché a slunečné. V těchto měsících také bývá méně turistů, což může znamenat nižší ceny a menší záplavu na plážích.


Ubytování Keňa Mombasa


Keňa je exotickou zemí východní Afriky s krásnou přírodou, bohatou faunou a flórou, pestrými kulturami a malebnými městy. Mezi největší turistické destinace v zemi patří město Mombasa, které se nachází na pobřeží Indického oceánu.

Mombasa je pro turisty lákavým místem zejména díky svým krásným plážím, úchvatné přírodě a množství zajímavých turistických atrakcí. Aby však byl pobyt v Mombase co nejpříjemnější, je třeba zamyslet se nad ubytováním.

V Mombase najdete širokou nabídku různých typů ubytování. Můžete si zvolit od klasických hotelů přes apartmány, penziony a bungalovy až po luxusní rezidence a soukromé vily.

Pro náročné a náročné cestovatele jsou určitě k dispozici nejnáročnější ubytování v Mombase. Můžete si zvolit luxusní hotely s plným servisem a řadou různých aktivit jako jsou bazény, sauny, masáže a fitness centra. Samozřejmostí jsou také restaurace s bohatou nabídkou místních specialit a mezinárodních pokrmů.

Pokud hledáte ubytování s pohodlnou polohou a přímo u pláže, můžete se rozhodnout pro apartmány nebo bungalovy. Ty jsou vhodné pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel, kteří chtějí být blíže k přírodě a na krásných plážích.

Penziony jsou zase vhodné pro turisty, kteří hledají cenově dostupný a přitom kvalitní pobyt. Nabízejí standardně vybavené pokoje s vlastním sociálním zařízením a snídaní.

Kromě toho jsou k dispozici i soukromé vily, které poskytují naprosté soukromí a nezávislost. V Mombase najdete luxusní vily s bazény, zahradami a plážovým přístupem, které jsou vhodné pro náročné klienty.

Výběr ubytování v Mombase závisí na vašich preferencích a možnostech. Můžete vybrat mezi standardními a cenově dostupnými možnostmi ubytování, až po luxusní a nadstandardní hotely a vily.

Pro opravdovou zážitkovou dovolenou v Keňa je nutné si dopřát kvalitní ubytování, neboť pouze tak si můžete užít všechny krásy této krásné země.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách