Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)

Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


1) Jaké je hlavní město Kazachstánu?
Odpověď: Hlavním městem Kazachstánu je Nur-Sultan (dříve známé jako Astana).

2) Kdy bylo hlavní město přejmenováno na Nur-Sultan?
Odpověď: Hlavní město bylo přejmenováno na Nur-Sultan v roce 2019, na počest bývalého prezidenta Nursultana Nazarbajeva.

3) Jaké jsou nejznámější památky v Astaně/Nur-Sultanu?
Odpověď: Mezi nejznámější památky patří Baiterek Tower, Khan Shatyr, Palace of Peace and Reconciliation, Astana Opera a Astana Bayterek.

4) Jaká je nejlepší doba roku na návštěvu Astany/Nur-Sultanu?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě je od dubna do října. V létě jsou teploty velmi vysoké a v zimě je velmi chladno.

5) Jaký je hlavní jazyk v Kazachstánu?
Odpověď: Hlavním jazykem je kazachština, ale mnoho lidí také mluví ruštinou.

6) Jaký je místní měnový systém v Kazachstánu?
Odpověď: Měnou v Kazachstánu je tenge.

7) Co jsou nejznámější kazachstánské jídla?
Odpověď: Mezi nejznámější kazachstánská jídla patří beshbarmak (stew s masem a nudlemi), plov (uzbekistánský pokrm s rýží a masem) a kuyrdak (dušené vnitřnosti s cibulí).


Dovolená Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


Pokud hledáte exotické a neobvyklé místo pro svou příští dovolenou, pak by Kazachstán mohl být tou správnou volbou pro vás. Astana, která se nedávno přejmenovala na Nur-Sultan, je hlavním městem a jedním z největších měst Kazachstánu. Nachází se v jeho severozápadní části a v roce 1997 se stala novým hlavním městem země.

Astana je jedinečné místo, kde se setkává moderní architektura s tradičními kulturními prvky. Můžete se těšit na návštěvu několika zajímavých míst, z nichž některé jsou velmi moderní, zatímco jiné jsou zcela historické.

Jednou z nejvýznamnějších památek je Bayterek – 97 metrů vysoká věž, která symbolizuje strom života. Po vylezení na vrchol vás čeká krásný výhled na město. Další zajímavé místo, které by vás mohlo zaujmout, je národní muzeum, kde si můžete prohlédnout bohatou sbírku artefaktů z různých epoch.

Pro tělesné a duchovní uvolnění je k dispozici několik parků, které jsou rozmístěny po celém městě. Největší z nich – park Nazarbayev – je ideální pro relaxaci na čerstvém vzduchu. Parkasy, rozsáhlý park, který byl založen v roce 2006, patří k největším na světě a nabízí mnoho zábavy.

V Astaně, stejně jako v celé zemi, se konají tradiční akce, jako jsou svátky navazující na starý islámský kalendář, házení tradičních úlů koktejlů k meni. V místních restauracích si můžete vychutnat mnoho tradičních pokrmů, jako jsou chalama, beshbarmak nebo kurt.

Kazachstán je také ideální pro objevování okolních scenerií, protože v této oblasti je spousta míst, která můžete navštívit. Například cesta do piramidy v Samarkandu trvá pouhých osm hodin.

Jestliže plánujete svou dovolenou v Kazachstánu, nezapomeňte si přinést kreditní kartu, protože většina míst nepřijímá hotovost. Využijte také služby místních průvodců, kteří vás provedou po městě a řeknou vám mnoho zajímavých informací.

Vzhledem k tomu, že Kazachstán je stále poměrně neznámým cestovatelským cílem, můžete očekávat mnoho nových zážitků a zážitků. Takže neváhejte a vydejte se na dovolenou do Astany – města, které spojuje moderní architekturu s tradičními kazachstánskými kulturními prvky.


Letenka Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


Letenka do Kazachstánu do hlavního města Astany se stává stále častějším cílem cestovatelů a turistů. Astana, která nedávno změnila svůj název na Nur-Sultan, nabízí zajímavou směsici moderní architektury a tradičního kazachstánského způsobu života.

Při návštěvě Astany byste neměli vynechat návštěvu Národního muzea, které se nachází na břehu řeky Isyml. Muzeum nabízí návštěvníkům pohled do historie a kultury Kazachstánu. Zahrnuje rozsáhlé výstavy archeologie, etnografie a umění, včetně známých zlatých předmětů z období Saka.

Dalším nejvýznamnějším místem, které byste neměli při návštěvě Astany vynechat, je Baiterek Tower, jedna z nejvýznamnějších památek města. Tato věž nabízí návštěvníkům nádherný výhled na město a řeku Ishim. Věž má také symbolickou hodnotu a slouží jako památka na nezávislost Kazachstánu.

Pokud máte rádi umění, rozhodně nesmíte vynechat návštěvu Ak Orda Presidential Palace, jednoho z nejvýznamnějších kulturních míst v Astaně. Tento palác je zároveň jedním z nejvýznamnějších sídel prezidenta. V paláci najdete impozantní sbírku uměleckých děl, včetně malířství, soch a grafiky.

Astana také nabízí mnoho příležitostí pro milovníky sportu. Na břehu řeky Isyml se nachází sportovní komplex Astana Arena, kde se konají řada sportovních akcí. Tento areál je také domovským stadionem krajanského fotbalového klubu FC Astana.

Při návštěvě Astany nesmíte zapomenout na kazachstánskou kuchyni. Ta nabízí návštěvníkům bohaté směsice vlivů z východní Evropy, Asie a Blízkého východu. Mnoho restaurací v Astaně nabízí tradiční jídla včetně kebabů, pilaffu a beshbarmaku, pikantního těstovinového jídla s hovězím masem.

Letenky do Astany jsou k dispozici z mnoha zemí, včetně Evropy a Asie. Výhodněji je však možné letenky pořídit v předstihu a nejlépe na základě srovnání cen.

Astana je fascinujícím městem, které nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých a nezapomenutelných zážitků. Pokud plánujete do Kazachstánu cestovat, nenechte si ujít návštěvu této moderní a vzrušující metropole.


Počasí Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


Astana, hlavní město Kazachstánu, nedávno prošla významnou změnou, když byla přejmenována na Nur-Sultan. Tato změna názvu vytvořila velký zájem o toto město a jeho klimatické podmínky. Pojďme se tedy podívat na počasí v této vzrušující destinaci.

Astana, nyní známá jako Nur-Sultan, se nachází na severu Kazachstánu a je jedním z nejchladnějších hlavních měst na světě. Její klima se vyznačuje velkými teplotními rozdíly mezi zimou a létem.

Zimy v Nur-Sultanu jsou velmi tuhé a dlouhé. Teploty se zde mohou snadno pohybovat v rozmezí -40 až -30 stupňů Celsia. Tato extrémní chladná období však nepřekážejí místním obyvatelům, protože město je vybaveno moderní infrastrukturou a vysoce kvalitním vytápěním. Vzhledem k nízkým teplotám je však třeba být dobře připraven na zimu a vhodně se oblékat.

Jaro a podzim jsou v Nur-Sultanu relativně krátké období, kdy teploty začínají stoupat nebo klesat. Během těchto měsíců je zde příjemnější a teplejší počasí, se středními teplotami kolem 10 až 15 stupňů Celsia. Je to vynikající čas pro návštěvu města a poznávat jeho krásy.

Léta v Nur-Sultanu jsou teplá, ale ne příliš horká. Průměrné teploty se pohybují kolem 25 až 30 stupňů Celsia, což je pro mnoho lidí příjemné počasí. V létě se také občas objevují deštivé dny, ale trvá to jen krátkou dobu. Při pohybu po venkovních prostranstvích je třeba si vzít ochranu proti slunci a hydratovat se dostatečně.

Kazachstán Astana neboli Nur-Sultan je také znám pro své silné větry, které mohou foukat zejména v zimních měsících. Tyto větry často způsobují sněhové bouře a sněhové závěje. Při plánování návštěvy města je proto nutné vzít v úvahu i tyto klimatické podmínky a být připraven na případné obtíže v dopravě.

Nur-Sultan, bývalá Astana, je fascinující město s jedinečným klimatem. Bez ohledu na roční období však tato hlavní město Kazachstánu nabízí bohatou kulturu, zajímavou architekturu a odlišné zážitky. Při návštěvě byste měli nejen sledovat počasí, ale také si užívat krásy tohoto velkolepého města.


Ubytování Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


Astana, nyní přejmenovaná na Nur-Sultan, je hlavním městem Kazachstánu a jedním z nejvýznamnějších ekonomických a politických center střední Asie. Toto moderní město je domovem mnoha mezinárodních společností, vzdělávacích institucí a turistických atrakcí, což přináší do regionu stále větší počet turistů a obchodních cestujících. S rozvojem města se samozřejmě zvyšuje také nabídka ubytovacích zařízení.

Existuje zde mnoho druhů ubytování, které se liší cenou, umístěním a nabízenými službami. Pro turisty s nižším rozpočtem jsou ideální hostely a levné hotely. Tyto možnosti nabízejí základní vybavení, jako je společenská místnost, sdílené koupelny a pokoje s více postelemi. Jejich cena je obvykle dostupná, což umožňuje cestování s menším rozpočtem.

Pro turisty, kteří preferují vyšší standard a pohodlí, jsou k dispozici luxusní hotely v centru města. Safety Hotel Astana, Rixos President Astana, Marriott Astana Hotel a Radisson Hotel Astana jsou jen některé příklady exkluzivních ubytovacích zařízení, které slouží náročným cestovatelům. Tyto hotely nabízejí vynikající služby, včetně vybavení wellness center, bazénu, fitness centra a konferenčních prostor. Kromě toho jsou tato ubytování obklopena důležitými památkami a turistickými atrakcemi, jako je Kultury a sportu, Palác míru a smíření, Národní knihovna Kazachstánu a další.

Pro ty, kteří preferují větší nezávislost a soukromí, jsou k dispozici také apartmány a rekreační vily. Tyto ubytovací možnosti nabízejí kompletní domácnostské vybavení, včetně plně vybavené kuchyně, vlastní koupelny a přístupu k prostoru venku. Tyto možnosti ubytování jsou ideální pro rodinné dovolené nebo dlouhodobé pobyty.

Vzhledem k tomu, že Nur-Sultan se stává populárním turistickým cílem, je důležité rezervovat ubytování předem, zejména v období nejvyšší turistické sezony. Rezervace přes internet nebo pomocí specializovaných cestovních agentur je dobrým způsobem, jak si zajistit ubytování dle svých potřeb a preferencí.

Nur-Sultan, bývalá Astana, je městem, které nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které uspokojí každého návštěvníka. Ať už máte menší rozpočet, či hledáte luxusní zkušenost, toto moderní hlavní město Kazachstánu vás určitě nepřekvapí svou širokou nabídkou a kvalitou svých ubytovacích zařízení.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách