Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Kambodža Angkor Thom

Ubytování Kambodža Angkor Thom


Kambodža je zemí s neuvěřitelně bohatou historií a kulturou, kterou lze pozorovat na mnoha místech v zemi. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější památky patří Angkor Thom, hlavní město starověkého království Khmerů. Pokud plánujete návštěvu této fascinující oblasti, bude vaším dalším úkolem vybrat si vhodné ubytování. V této části se zaměříme na několik možností, které jsou vám k dispozici.

1. Kambodža Angkor Village Resort

Kambodža Angkor Village Resort je jedním z nejluxusnějších resortů v okolí Angkor Thom. Tento pětihvězdičkový resort nabízí nádherné pokoje s nádherným výhledem na zahradu či bazén. Součástí resortu jsou tři venkovské chaty s tradicemi Khmerů. Nadstandardní služby a poskytnutí prostoru pro relaxaci jsou nezbytností pro každého hosta, co hledá pohodlí a luxusní pobyt v této části Kambodži.

2. Angkor Palace Resort and Spa

Angkor Palace Resort and Spa je další luxusní volbou pro ty, kteří hledají ubytování na úrovni. Tento resort se nachází v klidové části Siem Reap, necelých 10 minut jízdy od Angkor Thom. Resort nabízí nádherně zařízené pokoje a apartmány s výhledem na zahradu a bazén. Součástí resortu jsou i tenisové kurty, fitness centrum, restaurace, bary a relaxační centrum.

3. Siddharta Boutique Hotel

Siddharta Boutique Hotel nabízí komfortní a elegantní pokoje pro ty, kteří hledají něco méně luxusního, ale stále se chtějí ubytovat v klidové části a blízko historických památek. Hotel se nachází v centru Siem Reap a je vzdálen pouhých 15 minut jízdy od Angkor Thom. K dispozici jsou prostorné pokoje s klimatizací, které jsou zařízené moderně a vkusně. Hotel má také zahradu s bazénem, restaurace a masážní salon.

4. Green Valley Guesthouse

Green Valley Guesthouse je cenově nejpřijatelnější možností ubytování v této oblasti. Tento hostel se nachází v centru Siem Reap a je vzdálen pouhých 20 minut jízdy od Angkor Thom. Hostel nabízí pokoje za velmi přijatelné ceny, které jsou vybaveny klimatizací a mají výhled na město. K dispozici je zdarma WiFi a společné prostory jako bar a terasa.

Ubytování v Angkor Thom a jeho okolí nabízí velmi širokou škálu možností a každý si zde vybere to, co odpovídá jeho preferencím a rozpočtu. Výhodou je, že všechny možnosti ubytování v této oblasti nabízí kvalitní služby a jsou v blízkosti historických památek. Vyberte si to vhodné pro sebe a užijte si nádhernou návštěvu Angkor Thom.


Letenka Kambodža Angkor Thom


Angkor Thom je jedno z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších turistických míst v Kambodži. Nachází se poblíž města Siem Reap a je známý především díky svým úchvatným chrámům a historickým památkám.

Angkor Thom byl kdysi hlavním městem starobylého Khmerského království, které existovalo od 9. do 15. století. Jeho název v překladu znamená "Velké město" a je vystavěno ve stylu khmerské architektury. Celé město je obklopeno mohutnými obrannými hradbami o délce téměř 13 kilometrů, které symbolizují symbolické hranice mezi pozemským světem a božským světem.

Nejznámější památkou v Angkor Thomu je bezpochyby chrám Bayon, který je považován za vrcholný klenot khmerského umění. Chrám je proslulý svými obrovskými kamennými tvářemi, které jsou rozmístěny po celém objektu. Celkem se zde nachází 54 věže s více než 200 tvářemi, z nichž každá představuje buddhu nebo samotného krále Jayavarmana VII. Navštěvování chrámu Bayon je jedním z nejpopulárnějších výletů v Angkor Thomu a nesmí chybět na žádném itineráři turistů.

Dalším zajímavým místem v Angkor Thomu je chrám Baphuon, který je největším budhistickým chrámem v Kambodži. Během let byl téměř zničen, ale kompletně byl zrestaurován a je dnes jedním z nejimpozantnějších chrámů v Angkor Thomu. K zasvěceným místům patří také královský palác, který kdysi sloužil jako královské úřední sídlo. Dnes zde najdete ruiny a překrásné sochy, které jsou svědky slávy minulosti.

Pokud plánujete návštěvu Angkor Thomu, je vhodné si zakoupit vstupenku pro celý archeologický park, který zahrnuje i další slavné chrámy v okolí, jako je Angkor Wat. Doporučuje se přijet brzy ráno, aby se vyhnuli davům turistů a měli možnost prozkoumat tyto historické památky v klidu.

Letenka do Kambodže je snadno dostupná z různých částí světa. Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště Siem Reap, které je spojené s mnoha destinacemi po celém světě. Místní taxislužby a dopravní společnosti nabízejí pohodlné přepravy do Angkor Thomu a dalších turistických atrakcí.

Navštívení Angkor Thomu je zážitek, který vám poskytne cenný pohled do minulosti Kambodže a ukáže vám nádherné umění a architekturu, které se zde nachází. Vstupte do světa starobylé královské říše a prozkoumejte tento fascinující komplex historických památek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Angkor Thom


Některé z nejčastějších dotazů a odpovědí o Angkor Thomu v Kambodži jsou:

1. Co je Angkor Thom?
Angkor Thom je starobylé město v Kambodži, které bylo hlavním městem Khmerské říše v období 12.-15. století. Je známé svými monumentálními stavbami a krásnou architekturou, zvláště pak pro své impozantní brány a chrámy.

2. Kde se nachází Angkor Thom?
Angkor Thom se nachází poblíž města Siem Reap v Kambodži. Je součástí archeologického území Angkor, které bylo v roce 1992 zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

3. Jakou je vstupní cena do Angkor Thomu?
Vstup do Angkor Thomu je zahrnut v ceně vstupu do celého archeologického území Angkor. V roce 2022 je cena 37 USD za jednodenní vstup, 62 USD za třídenní vstup a 72 USD za týdenní vstup. Děti do 12 let mají vstup zdarma.

4. Jaké jsou nejvýznamnější památky v Angkor Thomu?
Mezi nejvýznamnější památky v Angkor Thomu patří buddhistický chrám Bayon s jeho slavnými kamennými tvářemi, terasy slonů a královský chrám Baphuon. Dalšími zajímavými památkami jsou Takéo, Phimeanakas, Preah Palilay a Prasat Suor Prat.

5. Jak se dostanu do Angkor Thomu?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Angkor Thomu, je cestovat do města Siem Reap v Kambodži. Zde najdete mnoho dopravních možností, včetně taxi, mototaxi nebo pronájmu bicyklů. Angkor Thom je vzdálen asi 9 km od centra Siem Reapu.

6. Jak dlouho trvá návštěva Angkor Thomu?
Doporučuje se věnovat Angkor Thomu minimálně půl dne. Pokud se chcete podrobněji seznámit s každou z památek, může trvat návštěva celý den. Je dobré si plánovat čas i na prozkoumání dalších částí archeologického území Angkor, například chrámu Angkor Wat.

7. Jaké jsou otevírací hodiny Angkor Thomu?
Angkor Thom je otevřený vždy od úsvitu do soumraku. Konkrétní časy se mohou mírně lišit v závislosti na ročním období. Doporučuje se přijít brzy ráno nebo později odpoledne, abyste se vyhnuli největšímu davu turistů.

Doufám, že tyto informace o Angkor Thomu v Kambodži byly pro vás užitečné. Pokud máte další otázky, neváhejte se zeptat.


Počasí Kambodža Angkor Thom


Kambodža je známá svou bohatou historií a krásnými památkami, mezi které patří i Angkor Thom. Tato starobylá pevnost se nachází v provincii Siem Reap a je považována za jeden z nejvýznamnějších turistických cílů v Kambodži. Při plánování své návštěvy je důležité vzít v úvahu i místní počasí.

Angkor Thom leží ve středu Kambodže a podnebí zde je tropické, což znamená horké a vlhké počasí. Nejlepší čas na návštěvu je v období sucha, které trvá od listopadu do března. Teploty se v této době pohybují kolem 25-30°C a je zde méně srážek, což umožňuje snadnější a pohodlnější průchod mezi jednotlivými chrámy.

V období dešťů, které nastává od dubna do října, je počasí velmi vlhké a teploty mohou stoupnout až k 35°C. Srážky jsou v tomto období hojnější, což může znamenat problémy s průchodem po mokré půdě a kluzkých kamenech. Navíc dochází k častým bouřkám a náhlým lijákům. Je tedy důležité si vzít vhodné oblečení a chránit se před sluncem i před možnými dešťovými přeháňkami.

Pro návštěvu Angkor Thom je rovněž důležité brát v úvahu množství turistů v jednotlivých sezónách. Nejrušnější období je v období sucha, kdy sem proudí turisté z celého světa. Pokud nejste fanouškem davů, můžete zvážit návštěvu mimo hlavní turistickou sezónu.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Angkor Thom, nezapomeňte se také podívat na předpověď počasí a aktuální předpověď, abyste se připravili adekvátně. Mnoho webových stránek nabízí informace o počasí v Kambodži včetně teplot, srážek a vlhkosti vzduchu.

I přes možné horko a vlhkost je návštěva Angkor Thom jedinečným zážitkem. Tato historická pevnost je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí nádherné příklady starobylé khmerské architektury. Užijte si svoji návštěvu, opalujte se ve slunci a obdivujte krásu tohoto historického místa.


Dovolená Kambodža Angkor Thom


Kambodža je zemí, kterou byste měli navštívit, pokud toužíte po novém a nezapomenutelném zážitku. A jedno z nejvíce fascinujících míst, které můžete v této zemi navštívit, je město Angkor Thom.

Angkor Thom je starobylé město, které se nachází na severozápadě Kambodže, asi 6 km severně od města Siem Reap. Jeho vznik se datuje do 12. století, kdy se stalo hlavním městem Khmerské říše. Město je obklopené hradbami, které jsou dlouhé přibližně 12 km a mají plochu více než 9 km².

Hlavní atrakcí Angkor Thomu je chrám Bayon. Ten je známý svými obrazovými reliéfy a také množstvím kamenných tváří, které jsou zapuštěné do masivních kamenných sloupů. Celý chrám je vynikající ukázkou khmerské architektury a umění, a je to jedna z mnoha památek, které můžete vidět v Angkor Thomu.

Dalšími zajímavými místy v Angkor Thomu jsou chrám Baphuon, The Terrace of the Elephants, The Terrace of the Leper King a Royal Palace Area. Tyto místa ukazují, jak moc Khmerská říše mohla být rozvinutá, jaký byl vliv buddhismu na tuto kulturu a jak byly významné služby a společenské třídy v té době.

V Angkor Thomu najdete také mnoho dalších chrámů a památek, jako je Ta Prohm, kde si můžete prohlédnout, jak se příroda zmocnila těchto chrámů, a co všechno dokáže udělat s těmi nejpevnějšími konstrukcemi.

Celkově řečeno, návštěva Angkor Thomu je jedním z největších zážitků, jaké můžete v Kambodži a v Asii obecně zažít. Tyto památky a chrámy vám nabídnou úžasnou možnost seznámit se s tím, jak žili lidé v této oblasti a jaký vliv měla religie a kultura na jejich život. A kromě toho, že se dostanete na jedno z největších turistických míst v Asii, máte také možnost pokochat se nádhernými scenériemi, které Kambodža nabízí. Takže neváhejte a přijďte se podívat na tuto nádhernou krásu.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách