Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Jordánsko Petra

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Petra


1. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Petry?

Nejlepší způsoby, jak se dostat do Petry, jsou cestování letecky do Ammánu a pak autobusem nebo pronájmem auta přes poušť do Petry. Také je možné cestovat autobusem nebo taxislužbou přímo do Petry.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Petra?

Nejlepší doba k návštěvě Petra je od března do května a od září do listopadu, kdy jsou teploty příjemné a počasí podobné Evropě.

3. Kolik stojí vstupenka do Petry?

Vstupenky do Petry se liší podle země původu a věku návštěvníka. Obecně platí, že pro dospělého cestovatele se cena pohybuje kolem 50 USD.

4. Jaký je nejlepší způsob, jak si prohlédnout Petra?

Nejlepší způsob, jak si prohlédnout Petru, je chodit po lokalitě a objevovat jedinečné stavby a památky. Pokud si chcete zajistit průvodce, najděte si attenďáka na místě, kteří jsou v této záležitosti zdatní.

5. Jaké jsou nejlepší fotografické místa v Petře?

Nejlepší fotografická místa v Petře zahrnují stavby jako Khazneh (Pokladnice), Monastery, Petra Theatre a High Place of Sacrifice.

6. Jaké jsou nejoblíbenější aktivity v Petře?

Nejoblíbenější aktivity v Petře zahrnují chůzi a procházky, návštěvu místních historických míst a památek, jízdu na velbloudech a koňských garážích, výlety do okolí Petry, provozování adrenalinových sportů, jako je horolezectví či rafting.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v Petře?

Nejlepšími restauracemi v Petře jsou Al Qantarah, Petra Kitchen, Bedouin Rest House a The Cave Bar Restaurant.

8. Jaký je nejlepší ubytování v Petře?

Nejlepším ubytováním v Petře jsou nabídky několika luxusních hotelů, které mají atraktivní umístnění v blízkosti hlavní turistické cesty. Mezi takové hotely patří např. The Monastery Hotel, Mövenpick Resort Petra a Petra Guest House.

9. Jaké jsou nejlepší možnosti nakupování v Petře?

Nejlepšími možnostmi nakupování v Petře jsou Bedouin Market, který nabízí mnoho tradičních předmětů, suvenýrů a šperků, a Petra Gift Shop, která nabízí kvalitní výrobky z místních zdrojů.

10. Jaké jsou nejlepší místa k prozkoumání v okolí Petry?

Nejlepšími místy k prozkoumání v okolí Petry jsou Wadi Rum, Jerash, Madaba, Mount Nebo a Dead Sea. Všechny tyto lokality jsou vzdálené několik set kilometrů a mohou být snadno dostupné prostřednictvím letecké dopravy a pronájmu automobilů.


Dovolená Jordánsko Petra


Jordánsko je fascinující zemí, plnou historie a překrásné přírody. Jedním z nejkrásnějších a nejdůležitějších turistických cílů v této zemi je bezesporu Petra. Tato starověká města se nachází ve východním Jordanu a patří mezi Sedm divů světa.

Petra byla hlavním městem Nabatejců, starověkého arabského kmene, který ovládal tuto oblast v období od 4. století před naším letopočtem do 1. století našeho letopočtu. Nabatejci vystavěli celé město přímo do skalního masivu, odtud také pochází přezdívka "Růžové město". Petra je známá svými monumentálními skalními hrobkami, chrámy a jinými kamennými stavbami.

Nejznámější stavbou v Petře je bezpochyby Khazneh (Hlavní chrám), který je symbolem tohoto místa. Tento impozantní kamenný chrám byl vytesán do skály a sloužil jako hrobka nabatejského krále Areta III. Jeho fasáda je zdobena různými reliéfy a sochami, které znázorňují bohy a různé mytologické bytosti.

Další zajímavou stavbou, kterou byste měli navštívit v Petře, je amfiteátr. Toto starověké divadlo mělo kapacitu až 8 000 diváků a sloužilo k pořádání různých divadelních představení a soutěží. I dnes se zde konají kulturní akce a festivaly.

Prozkoumávání Petry je opravdový dobrodružstvím. Můžete se procházet úzkými skalními soutěskami, projíždět okolo kamenných stél a objevovat neuvěřitelné skalní obrazy. Jedním z nejpopulárnějších míst v celé Petře je tzv. "Treasury" - skalní hrobka, která se proslavila v hollywoodském filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava.

Jestliže se rozhodnete navštívit Petra, doporučuji vám strávit zde alespoň jeden den. Skalní město je na seznamu Světového dědictví UNESCO od roku 1985 a je to opravdový skvost, který si nenecháte ujít. Během svého pobytu v Jordánsku se také můžete vydat na některé další výlety, jako je návštěva propasti Wadi Rum nebo plovba na Mrtvém moři.

Jordánsko je přátelskou zemí s bohatou historií a úžasnými přírodními krásami. Petra je pouze jedním z mnoha důvodů, proč se sem vydat. Takže pokud toužíte po dovolené plné dobrodružství, historie a krásné přírody, Jordánsko je pro vás ideální destinací.


Počasí Jordánsko Petra


Jordánsko je zemí ležící v Blízkém východě, která je bohatá na historická a kulturní dědictví. Jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst v této zemi je Petra, starověké město ukryté v skalách.

Pokud se chystáte navštívit Petrův Jeruzalém, měli byste se dozvědět něco o jordánském počasí, abyste si mohli přizpůsobit vaše plány a vybavení. Jordánsko má převážně suché a horké podnebí s mírnými zimami a horkými léty.

V Petrě se teploty pohybují mezi 20 a 35 stupni Celsia v letních měsících (červenec a srpen) a v zimě klesají na přibližně 10 až 15 stupňů Celsia. Vzhledem k tomu, že město je v horské oblasti, může zde být v noci chladněji, a proto je vhodné mít s sebou teplejší oblečení, ať už navštívíte město v letní nebo zimní sezoně.

Další věcí, kterou byste si měli být vědomi, je možnost dešťových srážek. Petrův Jeruzalém je známý svými úžasnými skalními tvary a historickými památkami, které byly vytesány do skály. Dešťové srážky způsobují, že město ožije díky tokům vody, které se vytvářejí v úzkých kaňonech a dolech. Pokud tedy navštívíte Petra během deštivého období, mějte na paměti, že se cesty mohou stát náročnějšími a hlavní atrakce mohou být dočasně nedostupné kvůli bezpečnostním opatřením.

Při plánování návštěvy Petra je také důležité vzít v úvahu horké léto, protože teploty mohou dosáhnout extrémně vysokých hodnot. Doporučuje se nosit lehké a vzdušné oblečení, chránit se před sluncem a hydratovat se pravidelně. Ve večerních hodinách se teplota mírně snižuje, ale přesto je vhodné si vzít lehké svetrky či šály na ochranu před chladem.

Začátek jara (březen a duben) a podzimu (říjen a listopad) jsou obecně nejvhodnější období pro návštěvu Petra, protože teploty jsou mírnější a většinou se vyhnete extrémnímu horku. To jsou také měsíce, kdy jsou lákavé barevné květiny a příroda v květu.

Většina návštěvníků Petra si užívá prohlídku města během jednoho dne, ale pokud se chystáte zůstat déle, můžete objevovat i blízká okolí, jako je Wadi Rum, Nebojsa či Mrtvé moře.

Vychutnávejte si cestování a poznávání jedinečného Petra v Jordánsku a nezapomeňte si zkontrolovat předpověď počasí před odjezdem a vzít s sebou vhodné oblečení a vybavení.


Ubytování Jordánsko Petra


Pokud plánujete návštěvu Jordánska, jedno z míst, které byste určitě neměli vynechat, je slavný archeologický park Petra. Tento starověký úkryt, vytesaný do skalních stěn, je jedním z největších turistických lákadel v Jordanii a světě. Abyste si zážitek z návštěvy Petra užili naplno, je důležité vybrat si vhodné ubytování poblíž tohoto archeologického zázraku.

Jordánsko nabízí různé možnosti ubytování, které odpovídají různým preferencím a rozpočtům. Od luxusních hotelů až po skromné penziony, můžete si vybrat z různých možností. Pokud chcete zažít opravdu autentický dojem z Jordánska, můžete se rozhodnout pro ubytování ve stanech beduínů. Tato tradiční možnost je velmi oblíbená u turistů, kteří chtějí zažít autentickou jordánskou kulturu a zvyky.

Pro ty, kteří preferují pohodlí luxusu, jsou k dispozici luxusní hotely v blízkosti Petry. Tyto hotely nabízejí moderní pokoje, vybavení na nejvyšší úrovni a prvotřídní služby. Většina z nich má také bazény a wellness centra, abyste si po celodenním poznávání Petra mohli odpočinout a relaxovat.

Další možností jsou menší rodinné hotely a penziony. Tyto ubytovací zařízení zpravidla nabízejí příjemný a přátelský prostředí, často rodinnou atmosféru a uvolněnou atmosféru. Mají také často příjemnou zahradu nebo terasu, kde si můžete vychutnat jídlo nebo pobýt v příjemném prostředí.

Je důležité poznamenat, že nejlepším způsobem, jak se o ubytování v blízkosti Petry dozvědět co nejvíce informací, je prostřednictvím recenzí od ostatních cestovatelů. Mnoho turistů sdílí své zkušenosti a doporučení na různých cestovatelských webech, což může být užitečné při výběru ubytování.

Ať už se rozhodnete pro ubytování ve stanu beduínského tábora, luxusní hotel nebo rodinný penzion, mít základnu poblíž Petra vám umožní plně využít váš čas v této jedinečné lokalitě. Bude to také snazší pro vás, pokud plánujete několik dní atentivních výletů a prozkoumávání samotného Petra.

Jordánsko Petra je fascinujícím místem s bohatou historií a nádhernou přírodou. Nezáleží na tom, jaký druh ubytování si vyberete, jedno je jisté - budete mít skvělé zážitky a vzpomínky na vaši návštěvu Petry ještě dlouho po návratu domů.


Letenka Jordánsko Petra


Pokud hledáte exotickou a fascinující destinaci, pak byste neměli přehlédnout letenky do Jordánska a návštěvu jednoho z nejslavnějších archeologických nalezišť na světě - Petry. Tato starobylá města v jižní části země přitahuje turisty z celého světa svou jedinečnou kombinací historie, kultury a krásné přírody.

Petra je považována za jedno ze sedmi divů světa a nachází se v údolí obklopeném skalami. Je to místo, které se stalo symbolem Jordánska a pro mnoho návštěvníků je to hlavní cíl jejich cesty. Můžete se těšit na procházky úzkými skalními průchody a obdivovat nádherné kamenné stavby, které byly vytesány v útesech před více než 2000 lety.

K nejslavnějším památkám v Petře patří Al-Khazneh, neboli "Pokladnice". Je to impozantní stavení, které je vytesáno přímo do skály a sloužilo jako hrobka pro významné osoby v předkolumbovské době. Dalšími zajímavými místy k návštěvě jsou Divadlo, které bylo postaveno ve 1. století před naším letopočtem a v současné době se používá k pořádání koncertů a divadelních představení, a také klášter Ad-Deir, který je situován na vrcholu kopce a poskytuje nádherný výhled na celé údolí.

Prozkoumávání Petry je dobrodružství samotné o sobě, při kterém můžete objevovat skryté zákoutí a objevovat tajemství vytetovaných chrámů a hrobek. V některých místech můžete narazit na místní lidi, kteří nabízejí výjezdy na velbloudech, což vám dodá autentický pocit ze starověkého Jordánska.

Jordánsko je také domovem několika dalších zajímavých míst k návštěvě. Například přírodní rezervace Wadi Rum, která se nachází nedaleko Petry, je oblíbená mezi turisty díky svojí malebné poušti a úchvatným skalním útvarům. Tato rezervace byla také využita při natáčení filmu Lawrence z Arábie. Pokud se zajímáte o historii, neměli byste vynechat návštěvu starověké pevnosti Kerak nebo Jerash.

Letenky do Jordánska jsou dostupné ze všech hlavních světových destinací a zajišťují vám pohodlnou cestu do tohoto fascinujícího koutu Blízkého východu. Ať už plánujete krátký výlet nebo delší dovolenou, Jordánsko vás přivítá s otevřenou náručí a nabídne nezapomenutelné zážitky, které vás provedou historií a kulturou této úžasné země.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách