Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Jordánsko Mujib Canyon

Letenka Jordánsko Mujib Canyon


Jordánsko je země bohatá na úchvatná místa a přírodní skvosty. Jedním z nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších míst v této zemi je Mujib Canyon, který se nachází na území přírodní rezervace Wadi Mujib.

Mujib Canyon je přírodní kaňon, který vznikl erozí řeky Mujib, a nachází se přibližně 90 kilometrů jižně od města Ammánu, hlavního města Jordánska. Tento výjimečný kaňon je označován jako "Grand Canyon Jordánska" a je jedinečný svou překrásnou krajinou a nádhernou divokou přírodou.

Kaňon je dlouhý přibližně 4 kilometry a jeho hloubka dosahuje až 500 metrů. Jeho úzké soutěsky, strmé hřebeny a vodopády tvoří nádhernou scenérii, kterou si turisté mohou prohlédnout buď pěšky, nebo za pomoci lodí. Pro jeho zpřístupnění byla vybudována speciální turistická stezka, která překonává strmé skály a provádí návštěvníky po celé délce kaňonu.

Pro dobrodružné turisty nabízí Mujib Canyon i možnost vydat se na treky a potápění. Místní turistické společnosti organizují speciální expedice, které zahrnují průchod kaňonem, prohlídku vodopádů a potápění ve vodách řeky Mujib. Potápění v Mujib Canyonu je jedinečným zážitkem, protože se můžete kochat skvosty podvodního světa v kombinaci s dramatickými skalnatými stěnami.

Kromě toho, že je Mujib Canyon obdivuhodný svou krásou a dramatickým krajinářským rázem, má také význam v oblasti ochrany přírody. Celý kaňon je součástí přírodní rezervace Wadi Mujib, která je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů. V rezervaci žije například orel stepní, gazela dorcas, kočka divoká či ondatra skalní.

Pokud se rozhodnete navštívit Jordánsko, návštěva Mujib Canyonu by měla být na vašem seznamu. Prozkoumejte tento ohromující přírodní úkaz, prožijte adrenalinovou jízdu kaňonem nebo se ponořte do jeho vod. Kaňon nabízí jedinečnou kombinaci krásy a dobrodružství, která vás jistě uchvátí a nezanechá vás lhostejnými.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Mujib Canyon


1. Jak se dostat k Mujib Canyon?
Odpověď: Mujib Canyon se nachází asi hodinu jízdy od Ammánu. Nejlépe se tam dostanete taxíkem nebo si můžete pronajmout auto. Kromě toho mohou být organizovány také vyhlídkové zájezdy.

2. Jaké jsou vstupní poplatky na Mujib Canyon?
Odpověď: Poplatky se liší v závislosti na věku a národnosti návštěvníka. V roce 2021 činí vstupné pro dospělého cca 22 JOD (jordánský dinár), což odpovídá přibližně 640 Kč.

3. Jak dlouho trvá výlet do Mujib Canyon?
Odpověď: Délka výletu závisí na vašich zájmech a fyzické kondici. Obecně se výlet podél kanyonu trvá asi 3-4 hodiny.

4. Co si vzít s sebou do Mujib Canyon?
Odpověď: Doporučuje se obléci si lehké oblečení a dobře uchycenou obuv. Také si vezměte pití a něco k jídlu, protože v okolí kanyonu není žádný obchod ani restaurace.

5. Může Mujib Canyon navštívit i nezkušený turista?
Odpověď: Ano, Mujib Canyon mohou navštívit i nezkušení turisté, ale je třeba mít na paměti, že se jedná o fyzicky náročnou aktivitu, protože výlet zahrnuje plavání a horolezecké prvky. Doporučuje se ji navštívit s průvodcem.


Počasí Jordánsko Mujib Canyon


Jordánsko je známé svou bohatou historií a úžasnými přírodními památkami. Jednou z těchto přírodních krás je Mujib Canyon, který se nachází v jižní části země. Tato kaňonová soutěska je jedním z nejhlubších na světě a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný pohled na přírodní krásy Jordánska.

Mujib Canyon se rozprostírá na ploše přes 220 kilometrů čtverečních a dosahuje hloubky až 1200 metrů. Tato oblast je součástí přírodní rezervace Mujib Nature Reserve, která se nachází v strategicky důležitém údolí řeky Mujib, vedoucí do Mrtvého moře.

Jordánské počasí v oblasti Mujib Canyon je charakterizováno jako subtropické, s horkými a suchými lety a mírnými zimami. Teploty v oblasti mohou dosáhnout až 40 stupňů Celsia v letních měsících a klesnout na 10 stupňů Celsia v zimě. Nejvhodnější období k návštěvě této oblasti je na jaře a na podzim, kdy jsou teploty příjemnější a krajina je nádherně zelená.

Mujib Canyon je domovem bohaté a rozmanité flóry a fauny. Díky unikátním geologickým a geografickým podmínkám v kaňonové soutěsce se zde vyskytuje řada ohrožených druhů živočichů, včetně různých druhů hadů, ptáků a vzácných rostlin. Pro milovníky přírody je tato oblast skvělým místem k pozorování zvířat a fotografickým výzvou.

Jednou z nejpopulárnějších aktivit v Mujib Canyon je trekking. Návštěvníci mohou podniknout procházku podél řeky Mujib a obdivovat úžasné výhledy na dramatické útesy a vodní toky. Pro ty, kteří hledají více adrenalinové zážitky, je zde také možnost canyoningu. Za doprovodu zkušených průvodců se můžete proplavit po proudících vodních tocích, plavat v přírodních bazénech a zkoušet si skalní horolezectví.

Při návštěvě Mujib Canyon je vhodné připravit se na hezkou procházku. Doporučuje se vzít s sebou lehké oblečení, obuv s dobrou přilnavostí, klobouk nebo šálu na ochranu před sluncem a dostatečné množství vody. Je také důležité dbát na bezpečnostní opatření a řídit se pokyny a doporučeními místních průvodců.

Mujib Canyon je přírodním divem, které je třeba zažít na vlastní kůži. Jeho krása a dramatické scenérie přitahují každoročně tisíce turistů z celého světa. Pokud plánujete návštěvu Jordánska, nenechte si ujít tento fascinující kus přírody, který vás zcela pohltí svou krásou a majestátností.


Dovolená Jordánsko Mujib Canyon


Jordánsko je známé svými úžasnými přírodními krásami a historickými památkami, které přitahují turisty z celého světa. Jednou z nezapomenutelných atrakcí, kterou byste si neměli nechat ujít při návštěvě této země, je Mujib Canyon.

Mujib Canyon, známý také jako Wadi Mujib nebo Jordánský Grand Canyon, se nachází v jižní části Jordánska, asi hodinu jízdy od hlavního města Ammánu. Je to úžasná přírodní rezervace, která byla vyhlášena UNESCO Biosférickou rezervací. Otevřená je pro návštěvníky celý rok, ale nejlepší období pro návštěvu je na jaře a na podzim, kdy je počasí příjemné a teploty příjemné.

Mujib Canyon je jedinečným územím bohatým na krásné vodopády, horské potoky a hluboké údolí, které vytváří spektakulární scenérie. Je obklopen horami, které se tyčí až do výšky 900 metrů nad hladinou moře. Tento přírodní prostor je domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin, které jsou chráněny vládou Jordánska.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Mujib Canyon, je k dispozici několik tras. Nejznámější a nejsnadnější je "Siq Trail", který vede podél říčky Mujib a umožňuje návštěvníkům prozkoumat nádherná údolí a vodopády. Tato trasa je vhodná pro začátečníky a není potřeba žádných technických dovedností.

Pokud jste dobrodružnějšího ducha, můžete se rozhodnout pro "Canyoning Trail", který je náročnější a vyžaduje lezecké a plavecké schopnosti. Tato odvážná trasa vám umožní prozkoumat hlubší části kaňonu a objevovat jeho skryté zákoutí.

Během vaší návštěvy Mujib Canyonu budete mít také možnost vidět mnoho zvířat a ptáků, které obývají tento krásný přírodní prostor. Zvláště ptáci jsou zde hojní a můžete se těšit na pozorování dravců, jako jsou orli nebo jestřábi.

Pro zajištění bezpečnosti návštěvníků je na vstupu do rezervace dostupný vyškolený personál, který poskytuje základní instrukce a vybavení pro turisty. Důležité je také mít na paměti, že návštěva Mujib Canyonu vyžaduje rozumnou fyzickou kondici a vhodné oblečení a obuv.

Dovolená v Mujib Canyonu je skutečným dobrodružstvím a okouzlením přírody. Je to ideální únik z hektického městského života a příležitost prozkoumat krásy Jordánska. Výlet do tohoto úžasného místa vám poskytne vzpomínky na celý život a nabídne zážitky, které si budete moci vyprávět i svým vnoučatům.


Ubytování Jordánsko Mujib Canyon


Jordánsko je známé svými úžasnými přírodními krásami a jedním z nejzajímavějších míst, které tato země nabízí, je Mujib Canyon. Tento úžasný kaňon je nejen jedním z nejhlubších na světě, ale také poskytuje unikátní možnost ubytování pro návštěvníky, kteří chtějí prozkoumat tuto překrásnou část Jordánska.

Mujib Canyon se nachází na východě země, přibližně 90 kilometrů jižně od hlavního města Ammán. Tento kaňon se táhne přes údolí řeky Mujib a jeho hloubka dosahuje až 410 metrů. Je jedinečným přírodním útvarem a byl dokonce označen za rezervaci biosféry UNESCO.

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat kaňon zblízka, je připraveno ubytování v blízkosti. V současné době je zde provozován kemp Ajloun, který nabízí jedinečný zážitek z pobytu přímo uprostřed údolí Mujib Canyon. Kemp disponuje různými druhy ubytování, jako jsou stanové chatky, pokoje s vlastní koupelnou nebo dokonce stanové lávky, které visí na okraji kaňonu.

Podmínky ubytování v kempu Ajloun jsou jednoduché, ale pohodlné. Chatky a pokoje jsou vybaveny základním nábytkem a postelemi. Zdejší personál je vstřícný a ochotný pomoci vám se všemi potřebnými informacemi o kaňonu a okolí. Kemp také nabízí možnosti stravování, které zahrnují tradiční jídla z Jordánska.

Procházka kaňonem Mujib je jedinečným zážitkem, který si naplno užijete jen tím, že se probudíte v tomto krásném prostředí. Kaňon je přístupný pouze se zkušeným průvodcem, ale nabízí různé možnosti pro každého, od jednoduchých výletů až po extrémní dobrodružství, jako je canyoning.

Canyoning je jedním z hlavních důvodů, proč se lidé vydávají do Mujib Canyon. Tato aktivita spojuje turistiku, lezení, šplhání a plavání a je zážitkem, který si nepamatuji. Canyoningové trasy jsou však vhodné jen pro ty, kteří jsou fyzicky zdatní a bez problémů zvládnou náročnější aktivity.

Pokud se chcete vydat na cestu do Mujib Canyon, je důležité si uvědomit, že rezervace je nutná. Jordánské úřady mají omezený počet lidí, kteří mohou kaňon navštívit, aby se zajistilo, že nebude příliš přeplněný a aby se chránila zdejší příroda. Proto je důležité si dopředu zajistit místo ve stanovém táboře.

Mujib Canyon je přírodním pokladem Jordánska, který nabízí úchvatnou krajinu, neuvěřitelnou flóru a faunu a nezapomenutelné zážitky. Být ubytován přímo v srdci tohoto údolí je nejsnáze dosažitelný způsob, jak si toto místo opravdu užít. Ať už jste dobrodruh nebo jen hledáte výjimečné místo k pobytu, Mujib Canyon vám určitě nezklame.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách