Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Jordánsko Jerash

Letenka Jordánsko Jerash


Cestování do Jordánska se stává stále populárnější a jedním z nejzajímavějších míst, které si určitě musíte naplánovat, je návštěva města Jerash. To se nachází přibližně 48 km severně od hlavního města Ammánu a nabízí návštěvníkům mnoho fascinujících historických památek.

Abychom vám usnadnili cestu a zajistili pohodlný převoz, doporučujeme všem cestovatelům, kteří plánují navštívit Jerash, zakoupit si letenku do Jordánska. Jordánsko je snadno přístupné z mnoha evropských měst a letenky jsou čím dál dostupnější. Pokud hledáte nejlevnější možnost, vyplatí se využít letenek nízkonákladových společností, které nabízejí levné letenky do Jordánska.

Jak se nejlépe dostat z Ammánu do Jerash?

Jakmile přistanete na mezinárodním letišti v Ammánu, můžete se dostat do Jerash několika způsoby - například taxíkem, autobusem nebo pronajatým vozidlem.

Pronájem auta je určitě ideálním řešením pro ty, kteří chtějí být co nejflexibilnější a plánovat si svůj vlastní program. Nicméně, pokud se cítíte pohodlněji s hromadnou dopravou, můžete se rozhodnout pro autobus. Většina turistů však preferuje možnost dopravy taxíkem, jelikož řidiči většinou mluví anglicky a jsou schopni vám poskytnout jakékoliv informace potřebné k návštěvě města Jerash.

Co vidět v Jerash?

Město Jerash je jedním z nejlépe zachovalých římských archeologických nalezišť na světě a nabízí návštěvníkům mnoho kouzelných zákoutí. Zajímavosti zahrnují především Fórum, Diokleciánův palác (jeden z největších římských paláců na světě), divadla a Areál Zuqových lodžií.

Mnoho turistů také ocení Jerashské muzeum, které obsahuje mnoho artefaktů, zbraní a artefaktů z římské doby.

Zajímavostí, která neunikne pozornosti všem, jsou i románské sloupy. Ty jsou 12 metrů vysoké a symbolizují konec římské éry na území Jordánska.

Zažijte neopakovatelnou atmosféru starověkého města Jerash díky letenkám do Jordánska. Tento neuvěřitelný zážitek vás navždy zaujme a s jistotou doporučíte všem blízkým k návštěvě!


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Jerash


1) Co je to Jerash?
Jerash je historické město v Jordánsku, které je známé pro své římské památky a architektonické prvky.

2) Jak se dostanu do Jerash?
Nejlépe je jet autobusem nebo taxíkem z Ammánu, což trvá přibližně hodinu a půl. Také lze jet z dalších jednotlivých měst jako Madaba nebo Irbid.

3) Kolik stojí vstupné do Jerash?
Cena vstupného do Jerash se liší podle sezóny. V zimě je cena levnější než v létě. Může se pohybovat mezi 8-10 jordánskými dinary.

4) Jaké jsou nejvýznamnější památky v Jerash?
Mezi nejvýznamnější památky v Jerash patří například chrám Artemise, římské divadlo, Hippodrom a římská fontána.

5) Je v Jerash možné najmout si průvodce?
Ano, v Jerash je možné si najmout průvodce, který vám pomůže prohlédnout si město a vysvětlit vám historické zákoutí.

6) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Jerash?
Nejlepší doba na návštěvu Jerash je od dubna do října, kdy je počasí příjemné a ne horké.

7) Je v Jerash možné najmout si auto?
Ano, v Jerash je možné si najmout auto, ale mnoho turistů se rozhoduje pro jízdu taxikem nebo autobusem, protože je to levnější a jednodušší.

8) Kolik času potřebuji na návštěvu Jerash?
Návštěva Jerash trvá několik hodin. Pokud si chcete prohlédnout všechny památky a procházet se po městě jako celek, doporučuje se trávit zde do několika hodin.

9) Můžu v Jerash platit kartou?
Většina obchodů a restaurací přijímá platby kartou. Je ale dobré mít také hotovost, zejména pokud navštívíte tradiční trhy.

10) Má Jerash nějaká speciální pravidla pro návštěvníky?
Návštěvníci by měli mít na paměti, že když vstoupí do památek, měli by mít ramena a kolena zakryté. Je také užitečné si vzít dostatek vody a chránit se před sluncem.


Ubytování Jordánsko Jerash


Jordánsko je země, která má spoustu kulturního bohatství a architektury, a mezi jedno z nejvýznamnějších míst pro turisty patří město Jerash. Tento starověký římský kulturní komplex je otázkou nejen pro své historické památky, ale také pro svůj vysoký standard ubytování.

V Jerash si turisté mohou vybrat z velkého množství možností ubytování, ať už se jedná o luxusní hotely, nebo o levnější hostely. Město nabízí vše, co si cestovatel může přát, od přátelského personálu až po mnoho vynikajících restaurací.

Pro turisty, kteří hledají prémiové ubytování, je dostupná nabídka luxusních hotelů, jako je například The Olive Branch Hotel, Atelier Hotel Jerash a Golden Tulip Ruwan Palace. Tyto hotely nabízejí bohaté zařízení v luxusním stylu, jako jsou klimatizované místnosti, venkovní bazén nebo wellness centrum. Dostupné jsou i přepychové restaurace, kde se podávají místní i mezinárodní speciality.

Pro cestovatele s omezeným rozpočtem jsou v Jerash také hostely a mnoho dalších levných možností ubytování. Například čtyřhvězdičkový Jerash Palace s nabídkou pohodlných pokojů a cenové dostupnosti nebo Farouk House, kde turisté najdou prostorné a čisté pokoje za výhodné ceny.

Cestovatelé mají také možnost trávit čas v jeskynním kempu Beit Al-Fannan nebo v Beduínské osadě v západní části města. Tyto větší kempy se nacházejí v okolí Jerash a nabízejí možnost ubytovat se v jednom z mnoha stanů, které jsou blízko přírody.

V Jerash lze navíc najít i řadu dalších míst pro ubytování, jako jsou apartmány a penziony nabízející plnou flexibilitu pro vaše potřeby.

Celkově jsou možnosti ubytování v Jerash široké a splňují potřeby návštěvníků všech druhů. Bez ohledu na to, jaký druh ubytování si turisté zvolí, v Jerash naleznete nejlepší možnou kvalitu a úroveň služeb, které vám zajistí příjemné a pohodlné zázemí během vašeho pobytu v Jordánsku.


Počasí Jordánsko Jerash


Jordánsko je země nacházející se na Blízkém východě a může se pyšnit pestrou krajinou a různorodým klimatem. Mezi jedno z nejznámějších a historicky nejvýznamnějších měst v Jordánsku patří Jerash, které leží severně od hlavního města Ammánu. Jerash je známo svými velkolepými archeologickými nalezišti a také svým jedinečným počasím.

Jerash se nachází v nadmořské výšce 500 metrů a jeho klima je typické pro blízkovýchodní oblast. Letní měsíce v Jerashu jsou velmi horké a suché. Teploty se mohou snadno dostat nad 35 stupňů Celsia a sluneční svit je intenzivní. Návštěvníci musejí být opatrní a dobře hydratovaní, protože horké letní počasí může být únavné.

Na rozdíl od letního období je zima v Jerashu mnohem mírnější. Teploty se v zimě pohybují okolo 10 stupňů Celsia, ale v některých případech se mohou dostat i pod bod mrazu. Deštivé dny jsou častější a může se vyskytnout i sněžení, i když to není příliš časté. Zima je obdobím, kdy je Jerash nejmenší návštěvné, ale archeologické naleziště stále láká turisty, kteří jsou připraveni oblékat se tepleji.

Nejlepší období pro návštěvu Jerashu je jaro a podzim, kdy teploty jsou mírné a příjemné. V těchto ročních období se můžete těšit na slunečné dny a příjemně chladné noci. Teploty se během dne pohybují kolem 20-25 stupňů Celsia, což je ideální počasí pro prohlídku archeologických památek v Jerashu.

Jako doporučení si vezměte teplé oblečení do večerních hodin, protože teploty mohou rychle klesat. Tato sada oblečení bude také užitečná v zimě, kdy chladné teploty vyžadují vrstvení oblečení. Nezapomeňte také na ochranný krém proti slunečním paprskům, klobouk a sluneční brýle, abyste se vyhnuli popáleninám sluncem.

Celkově vzato, Jerash je nádherné místo ke stažení se od moderního světa a zažít něco z minulosti. Ať už se rozhodnete navštívit v horkém létě, chladnější zimu nebo v příjemném jarním nebo podzimním období, nejznámější archeologické záznamy a pohostinní lidé vás přivítají. Berte však v úvahu počasí a připravte si odpovídající oblečení, abyste si návštěvu užili naplno.


Dovolená Jordánsko Jerash


Jordánsko je fascinující zemí s mnoha historickými a kulturními poklady. Jednou z nejvýznamnějších památek v této zemi je město Jerash, které nabízí návštěvníkům úžasné zážitky a zároveň představuje klidnou a relaxační destinaci pro dovolenou.

Jerash je město, kterému se také říká "Pompeje východu". Má mimořádně dobře zachovalé ruiny ze starověku a patří k nejvýznamnějším archeologickým lokalitám na Blízkém východě. Město bylo založeno v době helénismu a dosáhlo svého vrcholu za éry římského impéria. Rozkládá se na rozloze téměř 800 hektarů a jeho starověké budovy a památky představují skvosty antické architektury.

K hlavním atrakcím Jerashu patří:
-Amfiteátr: Jedná se o impozantní divadlo, které mělo původně kapacitu 6 000 diváků. Dodnes slouží jako místo pro představení a koncerty.
-Archeologické muzeum: Nachází se v bývalé městské bráně a nabízí návštěvníkům nádherné sbírky artefaktů a exponátů z doby římského impéria.
-Cardo Maximus: Jedná se o hlavní třídu ve starém městě, kolem níž se nachází mnoho památek a obchodů, které nabízí místní suvenýry a řemeslné výrobky.
-Temple of Artemis: Tento chrám byl postaven v 2. století a dodnes zůstává jednou z nejimpozantnějších staveb ve městě.
-Herculesův chrám: Jedná se o nejlépe zachovalý chrám ve městě, zasvěcený římskému bohu Héraklovi.

Pro turisty, kteří chtějí poznat více nejen historii Jerashu, ale i jordánskou kulturu, je zde možnost navštívit také tržiště s místními obchody, kde se prodávají tradiční produkty, jako jsou sukně, šátky, šperky a další řemeslné výrobky. Návštěvníci mohou také ochutnat tradiční jídla, jako například mansaf (národní jordánské jídlo) nebo hummus (cizrna včetně česneku a tahine).

Okolí Jerashu také nabízí nádhernou krajinu a možnosti pro dobrodružné aktivity. Turisté se mohou vydat na pěší túry do hor Ajloun nebo prozkoumat přírodní rezervaci Džabal al-Qal'a, která leží v blízkosti města a nabízí úchvatné výhledy na krajinu.

Pro ubytování jsou v Jerashu dostupné hotely v různých cenových kategoriích, které se nacházejí v blízkosti historického centra. Návštěvníci se mohou rozhodnout pro luxusní hotel s bazénem a wellness centrem nebo pro menší a útulnější penziony.

Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, Jordánsko a Jerash by měly být na vašem seznamu míst k návštěvě. Toto město nabízí kombinaci historických památek, bohaté kultury a přírodních krás, které uspokojí i ty nejnáročnější turisty.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách