Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Jordánsko Feynan Ecolodge

Ubytování Jordánsko Feynan Ecolodge


Jordánsko je země bohatá na historii a přírodní krásy, které přitahují turisty z celého světa. Pro ty, kteří hledají unikátní a ekologicky šetrné ubytování, není lepší volbou než Feynan Ecolodge.

Feynan Ecolodge se nachází v jižní části Jordánska, v regionu Dana Biosphere Reserve. Tato rezervace je známá svou rozmanitou biodiverzitou a malebnými scenériemi skalních říší, kaňonů a pouští. Ale Feynan Ecolodge je mnohem víc než jen další hotel v přírodě.

Tato ekolodge je nezávislá na elektrické síti a využívá solární energii pro vytápění a osvětlení. Voda je také získávána z dešťové vody a je recyklována pro zahrádku a potřeby hostů. Feynan Ecolodge tak sleduje přísné environmentální normy a snižuje negativní dopady na prostředí.

Dalším zvláštním prvkem Feynan Ecolodge je jeho zapojení do místní komunity. Většina zaměstnanců pochází z okolních vesnic a hosté mají příležitost poznat jejich kulturu a přispět finančně rodinám zaměstnanců. Lodge také podporuje místní ženy, které vyrábí tradiční suvenýry a textilie pro prodej.

Feynan Ecolodge nabízí ubytování ve velmi pohodlných a stylových pokojích, které jsou vybaveny kvalitními nábytkem a ručně vyrobeným vybavením od místních řemeslníků. Navíc mají všechny pokoje soukromou koupelnu s teplou vodou, což je v kempu nejbližším vylepšením.

Jídlo je dalším zážitkem při pobytu v Feynan Ecolodge. Všechna jídla jsou připravována místními šéfkuchaři a zahrnují zemědělské produkty z přírodních zahrad a farmářských trhů. Hosté mají možnost ochutnat tradiční jídla z Jordanie, jako je mansaf, který je považován za národní jídlo.

Feynan Ecolodge také nabízí širokou škálu aktivit a zážitků pro své hosty. Můžete se vydat na turistiku po okolních horách, navštívit místní vesnice, projít se v poušti nebo dokonce podniknout noční túru, během které pozorujete hvězdy. Lodge také organizuje výlety do historického města Petra a okolních památek.

V současné době, kdy lidé stále více dbají na životní prostředí a hledají autentické zážitky během svého cestování, je Feynan Ecolodge skvělou volbou pro ty, kteří chtějí prozkoumat Jordánsko v souladu s přírodou a pokusit se o hlubší porozumění místní kultury.


Počasí Jordánsko Feynan Ecolodge


Jordánsko je země, která leží na pomezí Asie a Afriky a je známá pro své množství historických památek a kulturního dědictví. Nicméně, ne každý ví, že Jordánsko má také krásnou a rozmanitou přírodu.

Jedním z nejkrásnějších míst, kde si můžete užít přírody a pobýt v některém z nejekologičtějších ubytování na světě, je Feynan Ecolodge. Nachází se v jižní části Jordánska, asi 5 hodin jízdy od hlavního města Ammánu, v srdci přírody, pouště a hornaté krajiny.

Feynan Ecolodge je dokonalým místem pro ty, kdo hledají klid a ticho daleko od ruchu velkoměsta. Nabízí totiž naprostý mír a pohodu. Interiér je velmi rustikální a prostý, ale současně velmi pohodlný, takže si můžete užít svůj pobyt na maximum.

Co se týče počasí v této oblasti, je v létě velmi horko. Teploty tu mohou dosáhnout až 40 stupňů Celsia. Nicméně, díky poloze mezi horami a pouští dochází k rozdílům v teplotách mezi dnem a nocí. V noci je zde velmi příjemné klima, takže si můžete užít klidný spánek.

V zimě se naopak teploty mohou dostat k nule, takže sbalení vhodného oblečení bude nutností. Nicméně, zimní období nabízí zcela jinou atmosféru. Ekologická ubytování jsou totiž vybavena kamny na dřevo, takže si můžete užít romantickou atmosféru u krbu s horkou čokoládou v ruce.

Celkově lze říci, že Feynan Ecolodge je dokonalým místem pro ty, kdo hledají klid a ticho daleko od ruchu velkoměsta. Navštivte Jordánsko a užijte si přírodu na vlastní kůži!


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Feynan Ecolodge


1. Jak se dostanu na Feynan Ecolodge?
- Nejbližším letištěm je Queen Alia International Airport (QAIA) v Ammánu. Z letiště je možné si pronajmout auto, ale také je k dispozici doprava pomocí taxi nebo předem zarezervovaných transférů.

2. Jaké aktivity a výlety jsou k dispozici v okolí Feynan Ecolodge?
- V okolí Ecolodge je možné podniknout různé aktivity, jako například pěší turistiku v poušti Wadi Araba, návštěvu historického města Petra, jízdu na velbloudech, výlety do vinařství nebo pozorování noční oblohy.

3. Můžu si zarezervovat ubytování přímo na Feynan Ecolodge?
- Ano, je možné si zarezervovat ubytování přímo na webové stránce Ecolodge nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Aplikace je vyžadována alespoň 48 hodin předem.

4. Jaké jsou možnosti stravování v Ecolodge?
- Ecolodge nabízí plnou penzi s místní vegetariánskou kuchyní. Pokud máte jakékoli speciální stravovací požadavky, je vhodné je sdělit předem při rezervaci.

5. Existuje Wi-Fi připojení v Ecolodge?
- Ne, Ecolodge nenabízí Wi-Fi připojení, což je součástí jejich snahy o minimalizaci technologií a o zážitky v přírodě.

6. Jaké jsou politiky zrušení rezervace v Ecolodge?
- Pokud rezervaci zrušíte více než 30 dní před plánovaným příjezdem, neúčtuje se žádný poplatek. Pokud zrušíte rezervaci 15-30 dní před příjezdem, účtuje se 50% z celkové ceny rezervace. Zrušení méně než 15 dní před příjezdem účtuje 100% ceny rezervace.

7. Lze získat průvodce při výletech a aktivitách v Ecolodge?
- Ano, Ecolodge poskytuje průvodce při organizovaných výletech a aktivitách. Průvodci jsou místní odborníci, kteří mají hluboké znalosti o oblasti a její historii.

8. Je bezpečné pobyt na Feynan Ecolodge?
- Ano, Ecolodge je považována za bezpečné místo k pobytu. Mají zavedená opatření pro ochranu před případnými bezpečnostními hrozbami a personál je vyškolený na řešení nouzových situací.

9. Jak zde nakládají s udržitelností a ekologií?
- Feynan Ecolodge věnuje velkou pozornost udržitelnosti a ekologickým aspektům. Využívají solární energii, omezují spotřebu vody a minimalizují produkci odpadu. Podporují také místní komunitu a zaměstnávají místní obyvatele.

10. Jaké jsou informace o pokojové a ubytovací vybavenosti na Feynan Ecolodge?
- Ecolodge nabízí 26 ekologicky navržených pokojů, které jsou vybaveny pohodlnými postelemi, vlastním sociálním zařízením a přírodními kosmetickými produkty. Nemají však klimatizaci nebo Wi-Fi připojení, aby byl zachován autentický ekologický zážitek.


Dovolená Jordánsko Feynan Ecolodge


Jordánsko je země bohatá na kulturní a přírodní poklady. Jedním z nejzajímavějších míst, které si můžete během své dovolené v této zemi užít, je Feynan Ecolodge.

Feynan Ecolodge se nachází v údolí Dana, které je jednou z nejmalebnějších oblastí Jordánska. Tato oblast je známá svou bohatou přírodou a jedinečným ekosystémem. Díky své poloze uprostřed pouště Wadi Araba a hornatého terénu vyzařuje tato oblast klid a harmonii.

Ecolodge je postavena tak, aby respektovala přírodu a minimalizovala svůj ekologický otisk. Využívá obnovitelnou energii, jako je solární energie a voda se zde šetří díky praktikám šedé vody. Součástí areálu Ecolodge je také organická farma, která dodává potraviny pro stravování hostů.

Příjemně zařízené a prostorné pokoje nabízejí ideální prostor pro odpočinek po náročném dni plném expedic a prozkoumávání okolní přírody. Díky tomu, že Ecolodge poskytuje pouze omezený počet pokojů, je zde příjemně klidně a hosté se cítí jako součást autentického jordánského prostředí.

Jedním z největších lákadel Feynan Ecolodge je pozorování hvězd. Díky své vzdálenosti od světelného znečištění je Dana Valley jedním z nejlepších míst na světě pro pozorování hvězd. Hosté mohou strávit večer pozorováním hvězd a nasloucháním pozvánce pouště do světa nočního zvířetě.

Další zážitek, který lze zažít během pobytu v Feynan Ecolodge, je procházka po okolní krajině Dana Reserve. Tento rezervát je domovem mnoha vzácných rostlin a živočichů. Průvodci s vámi rádi nasdílí své znalosti o této oblasti a její fauně a flóře.

Pokud máte zájem o poznání místní kultury, můžete se zúčastnit tradičního beduínského večera. Budete mít možnost ochutnat beduínskou kuchyni a zhlédnout prezentaci místních tanců a hudby. Toto je nejlepší způsob, jak seznámit se s místními lidmi a jejich tradicemi.

Feynan Ecolodge je opravdu unikátním místem, které kombinuje přírodní krásy Jordánska s ohleduplností k životnímu prostředí. Pokud chcete zažít autentický a udržitelný zážitek v Jordánsku, neváhejte si rezervovat pobyt v této eco-lodge a objevovat krásy Dana Valley.


Letenka Jordánsko Feynan Ecolodge


Jordánsko je země bohatá na historii a přírodní krásy, které lákají turisty z celého světa. Pokud hledáte unikátní a ekologicky udržitelný zážitek, neměli byste minout možnost navštívit Feynan Ecolodge.

Feynan Ecolodge se nachází v jižním Jordánsku v oblasti Petra, která je známá svými skalními hrobkami a starodávným městem vytesaným do skal. Tato ecolodge je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí prožít autentický pobyt a současně přispět k ochraně životního prostředí.

Tato unikátní ecolodge je situována v nehostinné poušti a byla postavena s důrazem na udržitelnost a odpovědné cestovní ruch. Odtud si můžete užít krásy přírody a zároveň se dozvědět více o ochraně životního prostředí a podpoře komunit v této oblasti.

Feynan Ecolodge je plně solárně poháněná a využívá dešťovou vodu. Elektrické osvětlení je umístěno v hospodárně navržených místnostech, které jsou zařízeny jednoduše, ale pohodlně. Zde se můžete odpočinout po náročném dni a vychutnat si klid a ticho pouště.

Jedním z hlavních lákadel ecolodge je jídlo. Jeho příprava je založena na místních tradičních receptech a používají se zde převážně organické suroviny z okolní části. Pokrmy jsou podávány v místním stylem, což zajišťuje autentičnost a příjemný zážitek pro turisty.

Navštěvování Feynan Ecolodge vám také poskytne příležitost setkat se s místními beduíny a naučit se o jejich kultuře a způsobu života. Můžete se vydat na prohlídku přírodním rezervátem Dana, který je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, nebo se účastnit tradičních beduínských aktivit, jako je například vaření beduínské kávy.

Další možnosti zábavy zahrnují pěší túry, které vám umožní objevit krásy okolní krajiny, a noční pozorování hvězd, které je zde vskutku ohromující díky minimálnímu osvětlení z okolních oblastí.

Feynan Ecolodge je místem, které je založeno na zodpovědném cestovním ruchu a poskytuje obyčejným turistům možnost zažít jedinečný pobyt v ohromující přírodě Jordánska. Tato jedinečná ecolodge poskytuje nejen příležitost relaxovat a odpočívat, ale také vám umožní poznat místní kulturu a přispět k ochraně životního prostředí.

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek v Jordánsku, neváhejte navštívit Feynan Ecolodge. Tato ecolodge vám zaručuje autentický pobyt spojený s ochranou životního prostředí a možností objevovat jedinečnou přírodu této fascinující země.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách