Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Jordánsko Burial Chambers of the Kings

Ubytování Jordánsko Burial Chambers of the Kings


Jordánsko je známé svou bohatou historií a mnoha archeologickými poklady. Mezi nejvýznamnější patří bezesporu hrobky králů, známé jako "Burial Chambers of the Kings" (Hrobky králů). Tyto hrobky, které lze najít v blízkosti města Amman, jsou důležitou součástí kulturního dědictví Jordánska.

Burial Chambers of the Kings jsou umístěny ve vápencových horách v oblasti Al-Muhajjar. Jsou to vytesané hrobky, které sloužily jako poslední odpočinek jordánských králů a jejich rodinných příslušníků. Tyto hrobky byly vybudovány v době, kdy bylo Jordánsko součástí nabatejské říše, která vládla v regionu v průběhu 4. století př. n. l. až do 3. století n. l.

Každá hrobka má unikátní design a architekturu. Jsou to obvykle mnohapatrové hrobky s komplexním systémem chodeb, některé z nich mají i malé místnosti a komory. Vnitřek hrobek byl bohatě zdoben, s freskami a dalšími uměleckými prvky, které ukazují na bohatství a moc zemřelého krále. Některé hrobky jsou dokonce vytesány přímo ve skále na strmých svazích hor, což dává návštěvníkům opravdový pocit, že se nacházejí v tajemném a magickém prostředí.

Kromě královských hrobek jsou v této oblasti také hrobky dalších významných osobností, jako jsou šlechtici a významné postavy nabatejské říše. Z těchto hrobek pocházejí cenné nálezy jako keramika, šperky a další artefakty, které poskytují důležité informace o životě a kultuře této doby.

Navštívit Burial Chambers of the Kings je fascinujícím zážitkem pro archeology, historiky i běžné turisty. Jejich návštěva je skvělou příležitostí, jak se seznámit s bohatou historií Jordánska a nabatejskou říši. Turisté mají možnost projít se chodbami hrobek a obdivovat jejich uměleckou krásu. Pro ty, kteří si chtějí prohlédnout další artefakty a zbytky nalezené v těchto hrobkách, jsou k dispozici také malé muzea, kde jsou vystaveny nejcennější exponáty.

Nicméně, kvůli své citlivé povaze jsou hrobky králů uzavřené veřejnosti. Pouze omezené množství návštěvníků je do nich povolené, aby se minimalizovalo poškození a zachovala se jejich autenticita. Proto je vhodné předem se informovat o dostupnosti prohlídek a zajistit si své místo předem.

Burial Chambers of the Kings jsou tedy důležitou součástí kulturního a historického dědictví Jordánska. Tyto hrobky králů jsou nejen nádherně zdobené a architektonicky působivé, ale jsou také důležitým zdrojem informací o minulosti tohoto regionu. Návštěva těchto hrobek je jedinečnou příležitostí poznat a obdivovat bohatství a kulturu nabatejské říše.


Letenka Jordánsko Burial Chambers of the Kings


Jordánsko, země bohatá na historii a archeologické poklady, skrývá mnoho tajemství starověkých civilizací. Mezi jedním z nejzajímavějších nalezišť patří pohřební komory králů - Burial Chambers of the Kings.

Nacházejí se nedaleko města Ammán, hlavního města Jordánska, a jsou jednou z největších a nejkomplexnějších pohřebních místností v této oblasti. Tyto komory, vytesané do skály, sloužily jako hrobky pro významné jordánské krále a jejich rodinné členy. Jsou považovány za jednu z nejvýznamnějších archeologických lokalit v zemi.

Burial Chambers of the Kings jsou jedinečné svým architektonickým stylem a různorodými dekorativními prvky. Pokoje jsou bohatě zdobeny reliéfy, sochami a dalšími uměleckými díly. Vnitřní stěny jsou pokryty jemnými malbami a nápisy, které představují různá náboženská vyznání a rituály. Každý pokoj je vybaven komfortním nábytkem a ostatky pohřbených králů jsou umístěny v čestných rakvích, které jsou bohatě zdobené zlatem a drahými kameny.

Při průzkumech a archeologických vykopávkách byly v těchto komorách nalezeny také další artefakty, jako jsou starověké nástroje, nádobí a šperky. Tyto předměty poskytují cenné informace o tehdejším životě a kultuře jordánských králů.

Navštěvovat Burial Chambers of the Kings je pro turisty nezapomenutelným zážitkem. Každý krok představuje pohled do minulosti a do starověkého života jordánských králů. Procházíte dlouhými chodbami, které vás zavedou do různých pokojů a komor. Můžete obdivovat preciznost a detaily zpracování. Navíc, pokud máte štěstí, můžete zde potkat místního průvodce, který vám sdělí zajímavé příběhy a informace o těchto hrobkách a jejich obyvatelích.

Nekonečná historie a přítomnost v těchto komorách vás doslova ohromí. Staří králové zde spočívají v klidu a tajemství minulosti se dotýká každého návštěvníka. Pro ty, kteří milují archeologii, historii a příběhy, je toto místo nejlepším způsobem, jak se seznámit s bohatým kulturním dědictvím Jordánska.

Burial Chambers of the Kings jsou jako okno do minulosti, které nám otevírá dveře k neznámému a fascinujícímu světu. Tato archeologická lokalita oživuje pradávný příběh jordánských králů a jejich dědictví, které bylo téměř zapomenuto. Pokud se chystáte navštívit Jordánsko, nezapomeňte zařadit Burial Chambers of the Kings na svůj seznam must-see památek.


Počasí Jordánsko Burial Chambers of the Kings


Jordánsko, země ležící na Blízkém východě, se pyšní mnoha historickými památkami a turistickými atrakcemi. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější patří bezpochyby Burial Chambers of the Kings, tedy Hrobky králů.

Burial Chambers of the Kings jsou hrobky, které leží v údolí králů, nedaleko města Ammán. Tato údolí jsou ohraničena pískovcovými skalami a jsou velmi dobře chráněna před větrem, deštěm a dalšími přírodními vlivy. To znamená, že návštěvníci mohou užít si bezproblémovou prohlídku hrobek bez ohledu na počasí.

Jordánsko je známé především svými suchými a horkými léty a mírnými a vlhkými zimami. V létě se zde teploty mohou vystoupat až na 40 °C a v zimě se pohybují kolem 10-15 °C. Vzhledem k tomu, že Burial Chambers of the Kings jsou přístupné i v zimě, návštěvníci by měli být připraveni na chladnější počasí. Doporučuje se tedy oblečení vrstvení, které chrání proti chladu, ale je možné vrstvy odložit, pokud se zahřeje.

V průběhu dne se může začít prudce zhoršovat počasí, kdy mohou pršet krátkodobé lijáky. Pokud by se takovéto počasí vyskytlo během návštěvy Burial Chambers of the Kings, je důležité být připraven na bouřlivé větry a silnější nárazy větru. Pro tento případ se doporučuje mít s sebou nepromokavý plášť, který pomůže zamezit promoknutí oblečení.

Celkově lze říci, že návštěva Burial Chambers of the Kings je možná po celý rok, nicméně nejvhodnější období jsou jarní a podzimní měsíce, kdy jsou teploty příjemné a nestočí se tak větší množství turistů. V každém případě, návštěvníci by měli být připraveni jak na slunce a horko, tak na chlad a deště. Přesto, Burial Chambers of Kings jsou ideální turistickou aktivitou pro každého, kdo se zajímá o historii, architekturu a archeologii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Burial Chambers of the Kings


1. Co jsou Burial Chambers of the Kings v Jordánsku?
Burial Chambers of the Kings jsou starobylé hrobky hlouboko pod zemí, které byly vybudovány před tisíci lety. Tyto hrobky jsou významným archeologickým nalezištěm v Jordánsku.

2. Jaké jsou nejdůležitější hrobky v Burial Chambers of the Kings?
Nejdůležitější hrobky v Burial Chambers of the Kings jsou Urn Tomb, Silk Tomb, Corinthian Tomb a Palace Tomb. Každá z těchto hrobek má svou vlastní historii a unikátní architekturu.

3. Jsou vstupenky na Burial Chambers of the Kings drahé?
Cena vstupenek na Burial Chambers of the Kings se liší v závislosti na tom, zda jste občanem Jordánska nebo zahraničním návštěvníkem. Pro turisty se cena pohybuje kolem 50 USD za vstup.

4. Jak se dostanu na Burial Chambers of the Kings?
Burial Chambers of the Kings se nachází v městě Petra v Jordánsku. Nejsnazší způsob, jak se dostat na místo, je cestou z petrského areálu. Zde si můžete zakoupit vstupenky a pokračovat na místo pěšky.

5. Kolik času si musím rezervovat pro návštěvu Burial Chambers of the Kings?
Návštěva Burial Chambers of the Kings závisí na vašem plánovaném tempu a zájmu o archeologii. Běžná návštěva trvá asi 2-3 hodiny a zahrnuje prohlídku nejdůležitějších hrobek. Pro ty, kteří se zajímají o více detailů a rozsáhlejší prohlídku, může trvat navštívení až celý den.


Dovolená Jordánsko Burial Chambers of the Kings


Jordánsko je země s dlouhou historií a bohatou kulturou a jedním z významných turistických cílů jsou hrobky králů. Tyto hrobky, známé také jako Burial Chambers of the Kings, se nacházejí v městě Petra, které je dávným hlavním městem Nabatejců.

Hrobky králů jsou vytesané do skalní stěny a jsou pozoruhodným příkladem vynikajícího zpracování kamene Nabatejci. Vstupní chodbou, která vede ke hrobce, je Aš-Šalálát, což znamená "voda kapičky". Celková délka této chodby je asi 350 metrů a vede do vchodu do hrobky.

Hrobky králů jsou rozděleny do třech různých úrovní a každá úroveň obsahuje více než deset hrobek, které jsou vytesané do skal. Tyto hroby jsou jedinečné, protože jsou velmi podobné hrobce Farona v Egyptě.

Kromě toho, že hrobky králů nabízejí pohled do minulosti, jsou také fascinujícím příkladem toho, jak byli starověcí lidé schopni vytvářet takové monumenty pomocí pouze kamene. Hrobky králů jsou také důkazem vynikající architektury a techniky, které byly používány pro výrobu těchto skalních hrobek.

Kromě návštěvy hrobek králů nabízí město Petra i řadu dalších turistických atrakcí, jako jsou skalní města a památky dalších kultur, jako jsou Řekové a Římané. Jordánsko také nabízí mnoho dalších aktivit pro návštěvníky, jako jsou horolezectví, potápění a projížďky na velbloudech.

Závěrem lze říci, že návštěva Jordánska a hrobek králů je nezapomenutelným zážitkem. Toto místo je fascinující a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti a historie, která je zde zanechána. Jordánsko je země s mnoha klenoty a hrobky králů jsou jedním z nejvýznamnějších z nich.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách