Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Jordánsko Aqaba Marine Park

Dovolená Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko je země, která se může pochlubit nádhernými historickými památkami, fascinující přírodou a jedinečnými zážitky. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste si měli při návštěvě Jordánska nechat ujít, je Aqaba Marine Park.

Aqaba Marine Park je chráněné mořské území nacházející se u břehů Rudého moře. Toto místo je proslulé svým úžasným korálovým útesem, který je domovem mnoha druhů barevných ryb a mořských živočichů. Park je vyhledáván především milovníky potápění a šnorchlování, kteří sem přijíždějí, aby objevili skryté poklady pod mořskou hladinou.

Vstup do Aqaba Marine Parku je omezen a vyžaduje povolení, aby se zabezpečilo, že jeho území a živočichové budou chráněni alespoň do určité míry turistickou aktivitou. To znamená, že při návštěvě budete moci zažít opravdu autentické potápěčské dobrodružství a uvidíte přírodní krásu, kterou nenajdete nikde jinde.

Podmořský svět v Aqaba Marine Parku je jako zázrak. Barevné korálové útesy tvoří domov pro různé druhy ryb, včetně papouškovitých ryb, pestrobarevných chirurgů, vrubozubců, sumců a mnoho dalších. Pokud poznáte šnorchlování nebo potápění, budete moci plavat mezi těmito úchvatnými tvory a být součástí jejich přirozeného prostředí.

Aqaba Marine Park není jen o korálech a rybách. V parku najdete také vraky lodí, které představují pouštějící podmořské scenérie. Potápěče tu čeká vyjížďka do minulosti, kdy se loď potopila, a budou mít příležitost obejmout její historii a objevit skryté tajemství, které se nachází pod vodou.

Pro ty, kteří nemají zájem o potápění nebo šnorchlování, existuje také možnost pronájmu skleněného dnačlunu. Tento zážitek vám umožní vidět útesy a živočichové z pohodlí lodi, aniž byste museli vniknout do vody.

Není třeba se obávat, že návštěva Aqaba Marine Park bude pouze o vodních aktivitách. V parku se nachází také několik pláží, kde si můžete užít slunečního odpočinku, nebo si vychutnat pohled na Rudé moře a okolní hory. Existuje také možnost výletu na místní poušť, kde se setkáte s místními beduíny a prozkoumáte zbytky starověkých obydlí.

Aqaba Marine Park je skvělou volbou pro dovolenou pro milovníky přírody a dobrodružství. Pokud hledáte unikátní zážitky a chcete prozkoumat fascinující podmořský svět Rudého moře, pak je tento park pro vás to pravé místo. Zažijte jedinečnou dovolenou a odvezte si domů vzpomínky, které budou navždy žít v srdci.


Letenka Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko je známé svou bohatou historií a úchvatnými přírodními krásami. Aqába, jeho jediný přístav, není výjimkou. Kromě historických památek a malebného pobřeží nabízí také jedinečnou destinaci pro milovníky potápění - Aqába Marine Park.

Aqába Marine Park je národním parkem nacházejícím se v Rudém moři mezi Izraelem, Egyptem a Saúdskou Arábií. Jeho vody jsou známé svou bohatou biodiverzitou a korálovými útesy, což z něj činí jedno z nejlepších míst na světě pro šnorchlování a potápění.

Park byl založen v roce 1997 s cílem chránit území před ničením přírodního bohatství a zlepšit ekonomickou situaci místních komunit. Dnes je park oblíbeným cílem turistů, kteří se chtějí ponořit do fascinujícího podmořského světa Rudého moře.

Návštěvníci mají možnost potápět se nebo šnorchlovat mezi nádhernými korály a množstvím pestrobarevných ryb. Objevit zde můžete vzácné druhy jako jsou úhoři, murény, papouščí ryby, korálové ryby a mnoho dalších. Potápěči budou fascinováni přítomností vraků lodí, které jsou přístupné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé potápěče.

Aqába Marine Park se skládá ze dvou hlavních oblastí: severní a jižní. Severní část je známá svými útesy a skalisky pokrytými korálovými formacemi. Jižní část parku nabízí rozsáhlé korálové zahrady, které poskytují úkryt mnoha druhům mořského života. Oba úseky jsou snadno přístupné z Aqáby a nabízejí příležitost pro všechny úrovně potápění.

Ochrana životního prostředí je v Aqába Marine Parku prioritou. Park aktivně pracuje na minimalizaci dopadů lidských aktivit na mořský ekosystém. Slouží také jako výzkumná stanice, kde vědci studují místní mořskou biodiverzitu a sledují její vývoj.

Pokud nejste potápěč, můžete si pronajmout skleněné dno a prozkoumat mořský život bez potápěčské výbavy. Na pláži lze také najít stánky s pověstnými jordánskými pochutinami a tradičními suvenýry.

Pokud plánujete návštěvu Jordánska, nezapomeňte zařadit Aqába Marine Park na svůj seznam. Je to neuvěřitelné místo, které vás okouzlí svým podmořským světem a neopakovatelnými zážitky. Ať už jste potápěč, šnorchlař nebo prostě jen obdivovatel přírody, tato destinace vás zcela jistě nadchne.


Ubytování Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko Aqaba Marine Park je jedinečným a fascinujícím místem, které nabízí nádherné mořské prostředí a množství možností pro rekreaci a potápění. Tento park se nachází na pobřeží Rudého moře a je jedním z nejlepších míst pro potápění na světě.

Jedním z hlavních atraktivních prvků Aqaba Marine Park je jeho rozmanité mořské ekosystémy. Park zahrnuje několik různých oblastí, včetně korálových útesů, písečných pláží a horských oblastí podél pobřeží. Tyto ekosystémy nabízejí domov mnoha druhům mořských živočichů, včetně více než 120 různých druhů korálů a 1 100 druhů ryb.

Potápění je jednou z nejpopulárnějších činností v Aqaba Marine Park. Návštěvníci mají možnost objevovat úžasné podvodní scenérie a vodu, která je plná života. Park nabízí různé potápěčské lokality, které jsou vhodné pro začátečníky i zkušené potápěče. Můžete objevovat korálové útesy, staré vraky lodí a uplatnit své potápěčské dovednosti na záchranných misích. Zaplavat s pestrou škálou podmořských živočichů je jedinečný zážitek, který ve vás zanechá nevymazatelné vzpomínky.

Pro ty, kteří nemají zájem o potápění, je v parku také mnoho dalších aktivit. Můžete si vyzkoušet šnorchlování, což je ideální způsob, jak si prohlédnout podmořský život bez potápěčského vybavení. Při šnorchlování můžete plavat u korálových útesů a sledovat ryby a jiné mořské tvory ve svém přirozeném prostředí.

Pro ty, kteří preferují suchou zemi, park nabízí také trekkingové a horské túry. Můžete si prohlédnout okolní kopce a hory a obdivovat krásu přírody. Je zde také možnost výletů na člunech s proskleným dnem, které vám umožní nahlédnout pod hladinu moře, aniž byste se museli vydávat do vody.

Aqaba Marine Park poskytuje také vynikající ubytovací možnosti. K dispozici jsou luxusní hotely a rezorty, které nabízí nejen komfortní ubytování, ale také prvotřídní služby a výhled na krásné Rudé moře. Mnoho z těchto ubytovacích zařízení také nabízí potápěčské centrum, kde si můžete pronajmout potápěčské vybavení a organizovat výlety do parku.

Jordánsko Aqaba Marine Park je skvělým cílem pro ty, kteří mají rádi moře, potápění a přírodu. Jeho krásné mořské prostředí a bohatý podmořský život poskytují nezapomenutelné zážitky a svět, který stojí za to objevit. Takže, jestliže plánujete dovolenou v Jordánsku, nezapomeňte navštívit Aqaba Marine Park a prozkoumat jeho podmořské království.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Aqaba Marine Park


1. Jak se dostanu do Jordánska Aqaba Marine Park?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostanete do Aqaba Marine Parku, je letecky do mezinárodního letiště v Aqabě. Z letiště se můžete dostat do Marine Parku taxíkem nebo pronajatým vozidlem.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do Aqaba Marine Parku?
Odpověď: Vstupní poplatky se liší v závislosti na druhu aktivit, které chcete v parku provádět. Například pro potápění je zde platba za vstup, pronájem vybavení a průvodcovskou službu.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Aqaba Marine Parku?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu je obvykle od dubna do října, kdy je teplota vody ideální a viditelnost je nejlepší. Během letních měsíců je však park obvykle velmi rušný.

4. Jaké aktivity mohu v Aqaba Marine Parku podniknout?
Odpověď: V parku je možné se věnovat potápění, šnorchlování, plavání a procházkám po písčitých plážích. Můžete také navštívit podvodní observatoř a vidět zdejší marine fauna z výšky.

5. Je potřeba mít potápěčskou licenci pro potápění v Aqaba Marine Parku?
Odpověď: Ano, pro potápění v hloubce je vyžadována platná potápěčská licence. Pokud nemáte licenci, můžete se zúčastnit kurzů potápění, které jsou k dispozici v rámci parku.

6. Jaká je viditelnost pod vodou v Aqaba Marine Parku?
Odpověď: Viditelnost pod vodou se obecně pohybuje mezi 20 a 30 metry, i když se může lišit v závislosti na počasí a sezóně.

7. Které druhy mořského života mohu očekávat vidět v Aqaba Marine Parku?
Odpověď: V parku můžete vidět různé druhy korálů, ryb, želv a dalšího mořského života. Tam také žijí rejnoci, raje, murény a další fascinující tvorové.

8. Je v parku k dispozici půjčovna potápěčského vybavení?
Odpověď: Ano, v parku je k dispozici půjčovna potápěčského vybavení. Můžete si pronajmout potápěčskou výstroj, včetně potápěčského obleku, ploutví a dýchacího přístroje.

9. Existují možnosti ubytování poblíž Aqaba Marine Parku?
Odpověď: Ano, v okolí parku jsou k dispozici různé hotely a resorty, které nabízejí ubytování. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely a levnějšími možnostmi.

10. Jak dlouho trvá návštěva Aqaba Marine Parku?
Odpověď: Doba návštěvy parku závisí na vašich preferencích a aktivitách, které chcete provádět. Obvykle se doporučuje plánovat alespoň jeden den pro prozkoumání parku a vychutnání všech jeho krás.


Počasí Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko a jeho pobřeží červeného moře nabízí návštěvníkům nejen nádherná místa k potápění, ale také skvělé podmínky pro odpočinek a relaxaci. Jednou z nejnavštěvovanějších lokalit v této oblasti je Aqaba Marine Park, kde se můžete těšit na krásné pláže, neopakovatelné výhledy a pochopitelně i skvělé podmínky k potápění.

Co se týče počasí, tak Aqaba Marine Park je ideální místem k návštěvě prakticky po celý rok. Klima v Jordánsku je podobné jako na Sinajském poloostrově či v Egyptě, a to znamená, že zde vládne příjemné subtropické klima s málo srážek. Průměrná teplota v oblasti Aqaba během letních měsíců července a srpna je kolem 30 stupňů Celsia, zatímco v zimních měsících prosinci a lednu se pohybuje okolo 20 stupňů Celsia.

Během celého roku se zde těšíte na velké množství slunečního svitu, který se razí svou cestu skrz měkké oblačko, které většinou při návštěvě parku zpoza hory nebo ze strany Sinajského poloostrova putuje k tomuto místu. Kromě slunce vás zde může přivítat také příjemný vánek, který v horkých letních dnech dokáže přinést trochu osvěžení. Počasí v Aqaba Marine Park je tak ideální pro koupání, slunění, plážové hry a samozřejmě také pro potápění.

Jen co se týče moře, tak v Aqaba Marine Parku se těšte na teplou a křišťálově čistou vodu. Voda zde patří k nejteplejším v celém Červeném moři a její průhlednost je jednoduše úžasná. Barva moře, kterou získává díky korálovým útesům pod hladinou, je krásná a není divu, že tuto oblast tak často vyhledávají potápěči z celého světa.

Celkově řečeno, počasí v Jordánsku a konkrétně v Aqaba Marine Parku, je ideální pro návštěvu kdykoli během roku. Teploty jsou příjemné a podmínky k potápění nebo dalším sportovním aktivitám perfektní. Pokud tedy hledáte místo, kde se můžete odpočinout a trochu si načerpat energii, určitě se vydejte na cestu do této krásné oblasti!


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách