Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Jordánsko Al-Karak Castle

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Al-Karak Castle


1) Jaký je vstupní poplatek do Al-Karak Castle?
- Vstupné do Al-Karak Castle je kolem 3-4 JOD (jordánský dinár).

2) Jak dlouho trvá prohlídka Al-Karak Castle?
- Prohlídka hradu trvá zhruba hodinu a půl až dvě hodiny, v závislosti na vaší zájmu a rychlosti prohlídky.

3) Je vhodné navštívit Al-Karak Castle s dětmi?
- Ano, hrad je vhodný pro návštěvu s dětmi. Nicméně, ujistěte se, že děti jsou v bezpečí během prohlídky.

4) Jak se dostanu do Al-Karak Castle?
- Hrad se nachází na jihu Jordánska, asi 130 km od Ammánu. Nejlepší způsob, jak se dostat do hradu, je najmout si soukromého řidiče nebo si pronajmout auto.

5) Je Al-Karak Castle otevřený celý rok?
- Ano, hrad je otevřený celý rok, s výjimkou prvního dne muslimského svátku Eid al-Fitr a v první den muslimského svátku Eid al-Adha.

6) Je možné najmout si průvodce při návštěvě Al-Karak Castle?
- Ano, je možné si najmout průvodce při návštěvě Al-Karak Castle. Průvodci mohou poskytnout užitečné informace o historii a architektuře hradu.

7) Jsou v hradu restaurace a obchody s suvenýry?
- V hradu nejsou žádné restaurace ani obchody s suvenýry. Nicméně, v okolí hradu jsou restaurace a obchody s místními suvenýry.

8) Je lepší navštívit Al-Karak Castle v dopoledních nebo odpoledních hodinách?
- Doporučuje se navštívit hrad v dopoledních hodinách, protože poledne může být velmi horké. Také je vhodné si zkontrolovat otevírací dobu hradu před návštěvou.


Letenka Jordánsko Al-Karak Castle


Jordánsko je fascinující země s bohatou historií a kulturním dědictvím. Jednou z nejvýznamnějších historických památek v zemi je hrad Al-Karak Castle, který leží ve stejnojmenném městě Al-Karak. Tento impozantní hrad je považován za jednu z nejvýznamnějších křižáckých památek na Blízkém východě a je oblíbeným místem mezi turisty.

Al-Karak Castle byl postaven ve 12. století křižáky, kteří přišli do regionu během křížových výprav. Hrad měl strategickou polohu na cestě z Egypta do Sýrie a sloužil jako jedno z hlavních opevnění křižáckých států. Jeden z nejznámějších vlastníků hradu byl Renaud de Châtillon, který se stal jedním z největších nepřátel muslimského sultána Saladin.

Al-Karak Castle je obklopený impozantními hradbami s řadou obranných věží. Vnitřní prostor hradu je rozlehlý a obsahuje mnoho zajímavých a historicky významných budov. Mezi nejzajímavější patří královský palác, kde se nachází rozlehlé síňky a pokoje, a Velká kaple, která je považována za jeden z největších křižáckých kostelů na Blízkém východě.

Při návštěvě Al-Karak Castle si turisté mohou prohlédnout i další zajímavosti, jako jsou starověké cisterny vytesané do skály, archeologické muzeum a malý soubor luxusních tureckých lázní. Z vrcholku hradu je také nádherný výhled na okolní krajinu, který rozhodně stojí za to.

Al-Karak Castle je považován za jeden z nejlépe dochovaných středověkých hradů na Blízkém východě a byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Jeho historický význam a architektonická hodnota ho činí jedním z hlavních turistických cílů v Jordánsku. Návštěvníci se mohou projít po hradbách, prozkoumat některé z nejúchvatnějších komnat a obdivovat krásu starověkých základů.

Pokud plánujete návštěvu Jordánska, rozhodně nevynechejte návštěvu Al-Karak Castle. Tento historický hrad vás přenese zpět do dob křižových výprav, a umožní vám ochutnat atmosféru a vzrušení bohaté historie této země. Nechte se okouzlit nádherným pohledem na okolní krajinu a prozkoumejte tento výjimečný křižácký hrad.


Počasí Jordánsko Al-Karak Castle


Jordánsko je země s různorodým klimatem, který se liší podle regionu. Město Al-Karak je jedním z těch, které se nachází ve střední části země a má celoročně teplé a suché počasí. Léta jsou obvykle rozpálená a suchá, se teplotami obvykle kolem 35 stupňů Celsia, zatímco v zimě se teploty pohybují kolem 15-20 stupňů Celsia.

Al-Karak je známé svým hradem, který se nachází na strategickém kopci, a proto byl často vyhledávaným cílem pro výpravy a dobývání mnoha dobyvateli. Tento hrad stojí na místě, kde kdysi stálo město Moabitis, které bylo zničeno v roce 1120 a nahrazeno hradem Al-Karak. Hrad je jedním z nejznámějších turistických cílů v Jordánsku a turisté z celého světa sem často putují, aby si prohlédli jeho rozsáhlé stěny a věže.

Jako většina jordánských měst i Al-Karak má rádiové a televizní stanice, které poskytují informace o aktuálním počasí v oblasti. V létě se teplota může dostat až nad 40 stupňů Celsia a turisté se musí připravit na horké počasí. Na druhou stranu, v zimě může být v oblasti kolem Al-Karaku chladno, takže je vhodné vzít si teplo a připravit se na podmínky, jako jsou silné větry a deště.

Pokud se tedy chystáte navštívit Al-Karak, měli byste si připravit vhodné oblečení pro období, ve kterém budete cestovat. Oblečení, které je vhodné pro horké počasí, jako jsou lehké látky a klobouk, jsou vhodná pro léto, zatímco v zimě byste měli mít s sebou teplejší oblečení, jako jsou bundy a šály. Je také vhodné sledovat předpověď počasí na období vašeho cestování, abyste se mohli lépe připravit na aktuální počasí.

Al-Karak je krásné a historické místo s bohatou historií a kulturou, a pokud plánujete cestu do Jordánska, měli byste si určitě přidat návštěvu tohoto místa na svůj seznam. Buďte však opatrní na počasí a připravte se na jeho vlivy, abyste si mohli co nejvíce užít svou dovolenou.


Ubytování Jordánsko Al-Karak Castle


Jordánsko je země, která nabízí mnoho krásných a historických lokalit. Jednou z nejvýznamnějších z nich je hrad Al-Karak Castle, který se nachází v jižní části země. Hrad je příkladem jordánského opevnění a součástí dědictví UNESCO. Pokud se chystáte navštívit tuto oblast, budete potřebovat dobré ubytování.

Existují různé možnosti ubytování v blízkosti Al-Karak Castle. Pokud preferujete luxusní hotely, můžete si vybrat mezi několika možnostmi. Jedním z nich je hotel Luminous Lagoon, který se nachází v blízkosti hradu. Tento hotel nabízí moderní pokoje s klimatizací, balkonem a minibarem. Dalším luxusním hotelem je Dana Guesthouse, který se nachází ve vesnici Dana Canyon. Tento hotel nabízí krásné pokoje s výhledem na horu a poušť.

Pokud hledáte více cenově dostupné možnosti ubytování, můžete si vybrat mezi několika možnostmi. Jedním z nich je tento Al-Karak Castle Inn, který se nachází v bezprostřední blízkosti hradu. Tento hotel nabízí skromné pokoje s vlastním sociálním zařízením a bezplatným Wi-Fi. Další možností je hotel Finjan Camp, který se nachází v blízkosti hory Dana. Tento hotel nabízí bungalovy s výhledem na poušť.

Pokud si chcete užít autentickou jordánskou zkušenost, můžete zůstat v jednom z místních Bedouin campů. Tyto tábory nabízejí možnost strávit noc v tradicionálním stanu, zažít pravou atmosféru pouště a užít si nádherný výhled na horu a poušť. Mají také tradiční Bedouin jídlo a obvykle organizují výlety do okolí.

Celkově lze říci, že v okolí Al-Karak Castle najdete mnoho možností ubytování, jak luxusních, tak cenově dostupných. Pokud hledáte autentickou zkušenost, doporučujeme zůstat v Bedouin campu. Nezáleží na tom, kterou možnost si vyberete, budete mít zajištěno skvělé ubytování a spoustu krásných zážitků v této historické oblasti Jordánska.


Dovolená Jordánsko Al-Karak Castle


Jordánsko je země bohatá na historii a krásné památky, které přitahují turisty z celého světa. Jedno z nejvýznamnějších historických míst v Jordánsku je hrad Al-Karak. Tento hrad, který se nachází v městě Al-Karak, je skvělým místem pro dovolenou, kde můžete prozkoumat fascinující historii této oblasti a zároveň si užít okouzlující výhled na jordánskou krajinu.

Al-Karak Castle, který se také nazývá Karak Castle, je jedním z největších a nejimpozantnějších křižáckých hradů na Blízkém východě. Byl postaven ve 12. století Zikrem el-Mulkem, synem jednoho z vládců křižáckých států. Hrad byl považován za strategickou pevnost kvůli své poloze na vyvýšeném místě, odkud bylo možné kontrolovat okolní oblasti a obchodní cesty.

Při návštěvě Al-Karak Castle budete fascinováni jeho impozantním vzhledem a architekturou. Zdi hradu jsou postaveny z mohutného vápence a mají délku přesahující jeden kilometr. Věže a pevnosti hradu nabízejí pohled na panoramatické výhledy na celé okolí a na nekonečné obzory pouště Wadi Mujib.

Během svého pobytu na hradě Al-Karak budete mít také příležitost prozkoumat jeho vnitřní prostory. Nachází se zde mnoho místností, chodeb a síní, které poskytují důkazy o historii a kultuře této oblasti. Můžete se projít po ochozech a vydat se na dobrodružství po tajemných podzemních tunelách a sklepeních hradu. Tyto tunely byly v minulosti využívány k ukrývání se před nepřáteli a k ukládání zásob.

Al-Karak Castle je také významnou památkou z dob křížových výprav. V průběhu své historie byl hrad ovládán mnoha různými státy, včetně křižáckých vojenských řádů, Mamlúky a Osmanské říše. Každá z těchto mocností zanechala na hradě svůj otisk, což přidává hradu další vrstvu historie a různé architektonické styly.

Pokud se rozhodnete navštívit Al-Karak Castle, bude pro vás výjimečným zážitkem poznat historii a kulturu tohoto místa. Navíc, okolní oblast Al-Karak nabízí další zajímavá místa, jako je hřbitov ze zelda a starověké město Madaba, které jsou vzdálené jen krátkou jízdu autem.

Jordánsko a hrad Al-Karak jsou skvělým místem pro dovolenou, kde můžete prozkoumat fascinující historii, zažít adrenalinová dobrodružství a zároveň si odpočinout od každodenního shonu. Pokud jste historický nadšenec nebo prostě jen hledáte krásné místo k relaxaci, Jordánsko a hrad Al-Karak jsou ideální volbou pro váš další výlet.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách