Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Jordánsko Ajloun

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Ajloun


Otázky o Jordánsku Ajloun včetně odpovědí:

1. Jak se dostat do Ajlounu?

Ajloun se nachází přibližně 70 km severně od hlavního města Ammánu. Nejlepší způsob, jak se dostat do Ajlounu, je využít individuální dopravu, např. pronajmout si auto nebo využít služeb taxislužby. Také můžete využít místní autobusovou linku nebo taxi z Ammánu nebo Jerashu.

2. Kde se nachází Ajloun Castle?

Ajloun Castle se nachází na vrcholu kopce nad městem Ajloun. Je to zhruba 12 km severozápadně od města Jerash.

3. Jaké jsou vstupné poplatky na Ajloun Castle?

Vstupné poplatky na Ajloun Castle jsou 3 JOD (asi 84 Kč) pro dospělé a 1,5 JOD (asi 42 Kč) pro děti.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ajloun Castle?

Nejlepší čas na návštěvu Ajloun Castle je v předjaří nebo na podzim, kdy jsou teploty příjemné a turistické atrakce nejsou tak přeplněné.

5. Kolik času je potřeba na návštěvu Ajloun Castle?

Návštěva Ajloun Castle obvykle trvá asi 1-2 hodiny.

6. Co si mohu koupit jako suvenýr v Ajlounu?

V Ajlounu můžete najít různé suvenýry, jako jsou koberce, šperky, keramika, dřevěné vyřezávané výrobky a koření. Nejlepší místa pro nákupy jsou trhy v městě Ajloun a třicetimetrový bazar v blízkosti Ajloun Castle.

7. Kde se nachází nejlepší restaurace v Ajlounu?

V Ajlounu se nacházejí různé restaurace nabízející tradiční jordánské jídlo. Mezi nejlepší restaurace patří Almond Restaurant, Um Khalil Restaurant a Forest House. Tyto restaurace nabízejí nejen skvělé jídlo, ale také krásné výhledy na okolní krajinu.

8. Co si mohu prohlédnout kromě Ajloun Castle v Ajlounu?

Kromě Ajloun Castle můžete navštívit také Ajloun Nature Reserve, kde najdete nezapomenutelné výhledy do okolní krajiny, divokou přírodu a stovky druhů rostlin a zvířat. Dále můžete navštívit město Ajloun a prohlédnout si mohutnou mešitu Ajloun Mosque.


Letenka Jordánsko Ajloun


Jordánsko je fascinující země bohatá na historická místa a přírodní krásy. Jedním z nejzajímavějších míst, která stojí za návštěvu, je region Ajloun. Abychom se tam mohli dostat, je nejlepší zvolit letenku do Jordánska a vydat se na cestu do tohoto úžasného místa.

Ajloun je region ležící na severozápadě Jordánska, asi 70 km od hlavního města Ammánu. Jeho hlavní zajímavostí je Ajlounský hrad – monumentální pevnost, která byla postavena v 12. století a sloužila jako strategická obranná pevnost proti křižáckým invazím. Je obklopená krásnou přírodou a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajiny.

Kromě hradu Ajloun nabízí region Ajloun i jiné turisticky atraktivní lokality. Mezi nejznámější patří například skanzen Bait Idis – tradiční rolnický dům, který umožňuje návštěvníkům nahlédnout do života a tradic jordánského venkova. Další zajímavostí je přírodní rezervace Ajloun, která chrání vzácnou borovici Pinus brutia a poskytuje útočiště pro mnoho druhů zvířat.

Ajloun je také ideálním výchozím bodem pro návštěvu dalších zajímavých míst v Jordánsku. Můžete si například udělat výlet do Jerashu, což je jeden z nejzachovalejších římských archeologických nalezišť na světě. Toto město nabízí úžasný pohled do minulosti a převážně je známé pro svůj monumentální amfiteátr a slavné sloupy.

Dalším blízkým místem ke zdokonalení vaší cesty je Petřínská poušť. Tato rozlehlá poušť je domovem pro úchvatnou skalní město Petra, která je jedním z nejslavnějších světových zázraků. Zde se můžete procházet úzkými soutěskami a obdivovat starověké skalní řezby a náhrobky vytesané do skály.

Pokud hledáte jedinečné dobrodružství, můžete se vydat do Dana Nature Reserve. Tato oblast je jednou z největších chráněných přírodních rezervací v Jordánsku a zároveň nabízí úchvatné výhledy a možnosti pěší turistiky a pozorování ptáků.

Navštívit Ajloun a okolní regiony je opravdu jedinečným zážitkem, který vás zavede mimo turisticky známé trasy. Abychom se sem dostali, doporučuji vyhledat letenku do Jordánska a zařídit si cestu, která vám umožní prozkoumat tuto fascinující část země.


Ubytování Jordánsko Ajloun


Jordánsko je fascinující země plná historických a přírodních krás. Jedním z nejdůležitějších turistických cílů v Jordánsku je bezpochyby nádherné město Ajloun. Toto malebné město se nachází v severní části země a je známé svým úžasným hradem a překrásnou přírodou. Když navštívíte Ajloun, potřebujete také kvalitní ubytování, které bude odpovídat Vašim představám a potřebám.

Ve městě Ajloun najdete mnoho možností ubytování, které splňují různé nároky a rozpočty. Přestože se jedná o menší město, je zde přítomna nabídka hotelů, penzionů a ubytování ve formě soukromých apartmánů nebo domů.

Pokud hledáte luxusnější možnost ubytování, doporučuji se ubytovat v některém z místních hotelů, které nabízejí vyšší standard. V těchto hotelech můžete očekávat pohodlné a prostorné pokoje, vlastní koupelny, klimatizaci a další prvky komfortu. Kromě toho zde také často najdete restaurace, bary, bazény a další vybavení, které Vám dokážou zajistit příjemný a bezstarostný pobyt.

Pokud zrovna nechcete utrácet tolik peněz za ubytování a preferujete jednodušší možnost, je zde možnost ubytování v některém z místních penzionů. Tyto penziony Vám nabídnou pohodlné postele, společné koupelny a další základní vybavení. I přes nižší standard však zde najdete vstřícný personál, příjemnou atmosféru a často také možnost ochutnat místní kuchyni.

Pro ty, kteří preferují vlastní prostory a větší nezávislost, je zde možnost pronájmu soukromého apartmánu nebo domu. Tato forma ubytování Vám poskytne soukromí a komfort, který si zvolíte.

Když se ubytujete v Ajlounu, máte možnost objevovat nejen okolní krajinnou krásu, ale také historické památky a zajímavosti. Kromě slavného Ajlounského hradu, který stojí za návštěvu, můžete navštívit také Ajlounskou přírodní rezervaci a naučnou stezku, která Vás zavede do srdce tohoto úchvatného přírodního prostředí. Cestování do blízkých měst, jako je Ammán či Jerash, je také snadné a rychlé.

Ajloun je atraktivním a zajímavým městem, které nabízí mnoho turistických možností. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít příležitost prozkoumat krásy tohoto úchvatného regionu Jordánska.


Dovolená Jordánsko Ajloun


Pokud hledáte unikátní dovolenou plnou historie, krásné přírody a adrenalinových aktivit, nemusíte hledat daleko. Jordánsko nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě, a jedním z nich je malé město Ajloun.

Ajloun se nachází v severní části Jordánska, asi 70 km od hlavního města Ammánu. Je známý především svou hradní pevností, která je jednou z nejvýznamnějších historických památek v zemi. Hrad byl postaven v 12. století a sloužil jako obranná pevnost proti křižáckým vojskům. Z vrcholu pevnosti je nádherný výhled na okolní krajinu, která je plná zeleně a kopců.

Nejenže Ajloun nabízí historickou hodnotu, ale je také vstupní branou do úchvatného přírodního parku Ajloun-Beit Ras. Park je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin a je oblíbeným terčem pro milovníky přírody. Existuje zde několik turistických tras, které vás provedou hustými lesy a malebnými kopci. Tento park je také vhodný pro trekking, kempování a pikniky.

Ajloun je také ideálním místem pro adrenalinové aktivity. V okolí se nacházejí trasy pro horské cyklisty, kde si můžete užít vzrušující jízdu skrz krásnou krajinu. Místní agentury nabízejí také jízdu na koni, která je skvělým způsobem, jak objevovat okolí.

Navštívte také místní trhy a ochutnejte místní speciality. Jordánsko je známé svou chutnou kuchyní a region Ajloun není výjimkou. Vyzkoušejte tradiční jídla, jako je Mansaf (tradiční jordánské jídlo s jehněčím masem a jogurtem), Knafeh (sladké moučníky) a mnoho dalších. Neopomeňte také ochutnat jordánskou kávu, která je slavná po celém světě.

Pokud hledáte ubytování, najdete v Ajlounu několik malých hotelů a penzionů. Většina z nich se nachází v blízkosti pevnosti a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Hostitelé jsou velmi přátelští a ochotní vám poskytnout veškeré informace, které potřebujete.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Ajlounu, připravte si pohodlné boty, fotoaparát a otevřete se novým zážitkům. Toto město nabízí mnoho možností pro objevování a vám bude nabízet nezapomenutelné zážitky. Nejenže vás okouzlí svou historií, ale také svou přírodou a vřelými lidmi. Jordánsko a Ajloun jsou skutečně jemným klenotem na Blízkém východě a stojí za to je zařadit na seznamy míst k návštěvě.


Počasí Jordánsko Ajloun


Jordánsko je země ležící na Blízkém východě s vysokými teplotami během léta a mírnými teplotami během zimy. Ajloun, malé město ve středozápadní části Jordánska, se nachází v nadmořské výšce přibližně 1250 metrů nad mořem a má mírnější klima než některé části země.

V Ajlounu jsou typické teploty během zimy kolem 10-15°C a během léta kolem 25-30°C. V zimě může být místo zahalené sněhem a v létě vlhkost vzduchu během dne vystoupí až na 80 %. Během podzimu a jara jsou teploty mírné a vzduch je příjemně suchý, což se tedy hodí zejména pro turisty, kteří rádi procházkují po městě a okolí.

V Ajlounu prší převážně v zimních měsících, od listopadu do března. Během těchto měsíců je průměrná úhrn srážek přibližně 70 mm, což by mohlo být pro turisty málo atraktivní. Během jarních a letních měsíců, od dubna do října, je ve městě velmi málo srážek a většinou se počasí drží na suchu.

Vzhledem k nadmořské výšce Ajlounu má město často chladnější klima než jeho okolí. V noci se může teplota snížit na 5-10°C nebo dokonce pod nulu. Proto je důležité při balení zahrnout i něco teplejšího na noc a zimní obuv.

Celkově lze říci, že Ajloun má příjemné a mírné klima s minimem srážek během jarních a letních měsíců. Pokud se chystáte navštívit Jordánsko a chtěli byste se do Ajlounu podívat, měli byste dbát na to, abyste si s sebou vzali i něco teplejšího do noci a zajistili si kvalitní obuv, abyste se mohli pokochat krásami tohoto místa i v období, kdy prší nebo je chladněji.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách