Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Jihoafrická republika Victoria Falls

Letenka Jihoafrická republika Victoria Falls


Jihoafrická republika nabízí nepřeberné množství turistických atrakcí a jednou z nejúžasnějších z nich je bezesporu vodopád Victoria Falls. Tento ohromující přírodní div se nachází na hranici Zambie a Zimbabwe a je považován za jeden ze sedmi přírodních divů světa.

Victoria Falls se řadí mezi nejdelší a nejvyšší vodopády na světě. Rozprostírá se na šířku zhruba 1,7 kilometru a jeho hloubka dosahuje 108 metrů. Každou minutu zde klesá neuvěřitelné množství vody - až 500 milionů litrů za sekundu. Díky svým ohromujícím rozměrům a síle zde vznikají obrovské mračna tvořená vodou a parou, což vytváří jedinečnou atmosféru.

Pokud se rozhodnete objevovat krásu Victoria Falls, můžete si zakoupit letenku do Jihoafrické republiky. Existuje několik mezinárodních letišť, kam můžete přiletět a pak se tam přesunout do blízkosti vodopádů. Nejbližším letištěm je letiště Victoria Falls, které se nachází pouhých 20 minut jízdy od vodopádů. Zdejší letoviska nabízejí širokou škálu ubytovacích možností, od luxusních hotelů až po kempování ve stínu místních pralesů.

Když dorazíte k vodopádům, očekává vás opravdu neuvěřitelné spektákl. Nejlepší doba na návštěvu je v období od března do května, kdy je vodopád na vrcholu svého toku. Tou nejúchvatnější a typickou podívanou je zde tzv. Dech Bafu (áčko), kdy se voda vrací z údolí zpět nahoru a vytváří obrovské mraky a oblaka.

Kromě samotných vodopádů můžete v okolí podniknout další zajímavé aktivity. Například si můžete vyzkoušet bungee jumping z mostu na hranici Zambie a Zimbabwe, projížďku na pořádně adrenalínové rychlé lodi po řece Zambezi nebo si vychutnat let balónem nad vodopády a obdivovat neskutečný výhled z ptačí perspektivy.

Jihoafrická republika Victoria Falls je bezesporu jedním z těch míst na světě, které prostě musíte vidět na vlastní oči. Jeho nekonečná síla a krása vás velmi pravděpodobně příjemně překvapí a zanechá na vás dlouhotrvající dojem. Jestliže hledáte přírodu v její nejdivočejší podobě a adrenalinové zážitky, pak je cesta do Jihoafrické republiky Victoria Falls tím pravým směrem pro vás.


Ubytování Jihoafrická republika Victoria Falls


Jihoafrická republika a Viktoriiny vodopády, tyto dvě slova by asi zdaleka nejvíce charakterizovaly toto úžasné místo. Každý rok se sem sjíždí tisíce turistů z celého světa, a to díky jedinečné přírodní kráse.

Ubytování v této oblasti nabízí mnoho možností. Nejpopulárnější je určitě ubytování přímo na břehu řeky Zambezi. Nabízejí se zde nejen luxusní hotely, ale i skromnější apartmány. Všechna zařízení v této kategorii se mohou pochlubit krásným výhledem přímo na Viktoriiny vodopády.

Avšak pokud chcete mít ubytování více soukromé a nezávislé, můžete se rozhodnout pro pronájem privátní vily nebo domu. Ty se nacházejí v okolí vodopádů a skýtají mnoho výhod jako je třeba kuchyň, bazén či soukromou zahradu. Tyto domy jsou ideální pro skupinovou dovolenou, rodinné oslavy či firemní akce.

Další možností jsou kempy, které se nacházejí přímo u Viktoriiných vodopádů. Tyto kempy nabízí jednodušší ubytování, ale zároveň přímý kontakt s přírodou a neopakovatelnou atmosféru.

Ceny ubytování v oblasti Viktoriiných vodopádů se liší podle třídy ubytování, ročního období a také podle vzdálenosti od vodopádů. Většinou se ale pohybují ve střední cenové relaci.

Nicméně za jakýkoliv typ ubytování si pořídíte, stojí to za to. Jihoafrická republika a Viktoriiny vodopády jsou neuvěřitelně krásné místo s množstvím přírodních atrakcí. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v této oblasti, budete mít zaručeně nezapomenutelný zážitek a dokonalou dovolenou.


Počasí Jihoafrická republika Victoria Falls


Victoria Falls je horská oblast nacházející se v západní části Jihoafrické republiky. Je známá svými úchvatnými vodopády, které jsou jednou z největších turistických atrakcí v zemi. Ale kromě toho, Victoria Falls má také specifické počasí, které je zcela odlišné od většiny ostatních oblastí Jihoafrické republiky.

Počasí ve Victoria Falls je charakterizováno velmi vysokými teplotami a suchem. Nachází se totiž v suchém podnebném pásu, kde je úroveň srážek nízká a teploty jsou vysoké po většinu roku. Průměrná teplota ve Victoria Falls se pohybuje kolem 30 °C během období sucha, které trvá od října do dubna. Během těchto měsíců jsou dny velmi horké a slunečné, s minimem srážek.

Právě během období sucha je nejlepší čas navštívit Victoria Falls a vodopády, které jsou v této době plné. Vodní hladina klesá v průběhu sušších měsíců, což umožňuje nejlepší výhled na vodopády. Jejich obrovský objem a síla jsou dechberoucí. Během tohoto období se také můžete těšit na slunce a modrou oblohu, což poskytuje skvělé podmínky pro různé outdoorové aktivity, jako je například horská turistika či safari v okolních národních parcích.

Nicméně, pokud se chystáte navštívit Victoria Falls mimo období sucha, měli byste se připravit na zvýšenou hladinu vody a mlhu. Během období dešťů, které trvá od května do září, je průměrná teplota nižší a srážky se zvyšují. To vede k tomu, že vodopády jsou v této době obklopeny obrovským množstvím vody a mlhy, což může omezit výhled a ztížit fotografické a turistické zážitky. Mlha vytváří také osvěžující atmosféru, která je vítanou změnou po horkých měsících.

Vybrat si správný čas na návštěvu Victoria Falls je klíčovým faktorem pro plánování úspěšného výletu. Pokud preferujete léto a vysoké teploty, období sucha je pro vás ideální volbou. Pokud však toužíte po dramatickém zážitku z majestátních vodopádů, období dešťů vám poskytne více vody a zážitků.

Při plánování cesty do Jihoafrické republiky nezapomeňte zahrnout Victoria Falls do svého itineráře. Toto nádherné přírodní zázemí a jeho specifické počasí vám nabídnou nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat navždy.


Dovolená Jihoafrická republika Victoria Falls


Jihoafrická republika je pro turisty zajímavou destinací, která nabízí velké množství zajímavostí a atrakcí. Jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších lokalit v zemi je bezesporu Victoria Falls.

Victoria Falls se nacházejí na řece Zambezi, která tvoří hranici mezi Jihoafrickou republikou a Zimbabwe. Tento přírodní úkaz je jedním z největších vodopádů na světě a je s právem považován za jedno z divů přírody. Victoria Falls jsou také jedním z nejvíce fotografovaných a turisty vyhledávaných míst v Jižní Africe.

Vodopády mají šířku přes 1,7 km a výšku až 108 metrů. Jejich nejvýznamnější část, tzv. "Devil's Cataract" nebo také "Teufelschlucht" v němčině, se nachází na cestě z Jihoafrické republiky do Zimbabwe. Tato část je považována za nejkrásnější a nejimpozantnější, a právě sem směřuje většina turistů.

Victoria Falls nabízejí celou řadu aktivit, které si zde turisté mohou užít. Oblíbenou atrakcí je například projížďka na lodi přímo pod vodopády. Turisté si takto mohou užít osvěžující sprchu při pohledu na vodní stěnu před sebou. Další oblíbenou aktivitou je i rafting po řece Zambezi, která vytváří skvělé podmínky pro vodní sporty.

Pro milovníky adrenalinu je zde také možnost skákání ze zábradlí mostu, který spojuje Jihoafrickou republiku a Zimbabwe. Skok nabízí úžasný pohled na vodopády a je jedinečným zážitkem pro ty odvážné.

V okolí Victoria Falls se nachází také národní park, kde je možné pozorovat divokou zvěř v jejich přirozeném prostředí. Zde je možné spatřit slony, buvoli, lvy, leopardy a mnoho dalších druhů zvířat. Pro milovníky přírody je tohle skutečný ráj.

Victoria Falls jsou jedním z těch míst na světě, které si turisté prostě nemohou nechat ujít. Jsou to jedny z nejkrásnějších a nejimpozantnějších vodopádů na světě, které nabízejí zajímavé a adrenalinové aktivity pro všechny. Pokud máte plány na dovolenou v Jihoafrické republice, Victoria Falls by neměly chybět na vašem itineráři.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Victoria Falls


Dotaz: Jak se dostat k Victoria Falls z Jihoafrické republiky?
Odpověď: Existuje několik možností, včetně letu do města Victoria Falls, cestování autobusem nebo pronájmu automobilu. Nejčastější způsob je let do města Victoria Falls.

Dotaz: Může se Victoria Falls navštívit během celého roku?
Odpověď: Ano, Victoria Falls je otevřena celoročně. Nicméně, nejlepší roční období pro návštěvu je od června do srpna, kdy je nejvyšší průtok vody.

Dotaz: Kolik stojí vstupenka do Victoria Falls?
Odpověď: Vstupné se liší podle státní příslušnosti. Pro vstup Jihoafrických občanů stojí vstupné kolem 300 ZAR, zatímco mezinárodní návštěvníci zaplatí kolem 30 USD.

Dotaz: Může se Victoria Falls navštívit samostatně nebo doporučuje se být s průvodcem?
Odpověď: Navštívit Victoria Falls samostatně je možné, ale doporučuje se spoléhat na průvodce, zejména při aktivitách jako je rafting a bungee jumping.

Dotaz: Jaký je nejlepší čas na rafting v Victoria Falls?
Odpověď: Rafting v Victoria Falls je možný po celý rok, ale nejlepší čas bývá od srpna do prosince, kdy je voda nejvíce splavená a větší adrenalinový zážitek je zaručen.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách