Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Jihoafrická republika Namaqualand (kvetoucí pole)

Dovolená Jihoafrická republika Namaqualand (kvetoucí pole)


Jihoafrická republika je zemí, která je známá svou rozmanitou přírodou a krásnými krajinami. Jednou z nejvýraznějších a nejúžasnějších přírodních jevů, na který se v Jihoafrické republice můžete podívat, je úžasné kvetení v oblasti Namaqualand.

Namaqualand je oblast nacházející se v severozápadní části Jihoafrické republiky. Je známá především svým ohromujícím kvetením, které se stane jednou za rok, obvykle na konci zimy a začátkem jara (srpen až září). Během tohoto období se oblast transformuje z pouště do porcelánové krajiny, která je zaseta milióny květin a rostlin. Je to jako živý obraz, který se rozprostírá na obrovské ploše.

Když se všechny rostliny rozhodnou kvést, celá oblast se změní na fascinující a živý mozaiku barev a tvarů. Celý Namaqualand je zasypán květy, převážně různých druhů plevelů, a to je to, co tuto oblast dělá jedinečnou. Mezi nejznámější druhy kvetoucích rostlin patří například vystrčenec, daisies, různé druhy sukulentů a mnoho dalších. Tento ohromující přírodní jev přitahuje každoročně tisíce turistů z celého světa.

Když se rozhodnete navštívit Namaqualand během kvetení, budete mít možnost podívat se na tyto úžasné kvetoucí pole z blízka. Existuje několik turistických tras, které vás provedou tímto krásným přírodním rájem. Můžete si vybrat některý z vyznačených okruhů, který vás provede nejhezčími a nejbarevnějšími oblastmi.

Na své cestě můžete také narazit na mnoho volně žijících živočichů, jako jsou například gazely, zebry nebo velbloudi. Při procházení Namaqualandem se ochutnat domácí kuchyni a poznat místní kulturu a tradice. Existuje mnoho způsobů, jak strávit čas v této úžasné oblasti Jihoafrické republiky.

Je třeba poznamenat, že kvetení v Namaqualand je závislé na počasí a srážkách. Pokud je příliš suché období, může se kvetení omezit nebo úplně vynechat. Proto je důležité si vytvořit plán na základě předpovědi počasí a informací dostupných o aktuálních podmínkách.

Namaqualand je bezpochyby jedním z nejúžasnějších přírodních jevů, které Jihoafrická republika nabízí. Vyrazte na dovolenou do této úchvatné oblasti a zažijte okouzlující kvetení polí. Uvidíte něco, co se nevidí každý den a které si budete pamatovat až do konce svých dní.


Počasí Jihoafrická republika Namaqualand (kvetoucí pole)


Každý rok v Jihoafrické republice se odehrává jedinečný přírodní div. V regionu Namaqualand v rozlehlé provincii Severní Kapsko, který je obecně znám pro své suché klima a polopouštní krajinu, se na jaře otevírají tajuplné kvetoucí pole. Tato přírodní podívaná přitahuje tisíce turistů z celého světa.

Namaqualand se nachází na jihozápadě Jihoafrické republiky a je známý svými velkými plochami skalnatých kopcovitých regionů, které jsou obvykle pokryté pouze suchými keři. Avšak od července do září, když nastanou deště pocházející z jižnějších oblastí, se Namaqualand promění v nádherné kvetoucí zahrady.

Tato proměna je způsobena vzácnými druhy květin, které vykvetou pouze jednou za rok, když se na zemi objeví dostatek vody. Překvapivě mnoho z těchto květin je adaptováno na suché podmínky a dokáže přežít po většinu roku pouze v podobě nevýrazných keřů. Když se však rozvodní, díky zvýšenému obsahu vody v půdě, divoké květiny vykvétají ve všech odstínech červené, žluté, oranžové, fialové a bílé.

Přírodní park Namaqua National Park, který se rozprostírá na 1 000 kilometrech čtverečních, je jedním z nejznámějších míst, kde můžete zářnou krásu tohoto kvetení obdivovat. Odlišné druhy květin se objevují v různých oblastech parku, což poskytuje rozmanitost květinových polí.

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Namaqualand, mají možnost podívat se na doslova koberce květin, které se táhnou na desítky kilometrů. Oblast je známá nejen kvůli svému úchvatnému kraji, ale také pro různé druhy divoké zvěře, včetně antilop a ptáků, které žijí v rezervaci.

Květiny v Namaqualand nemají jasný čas květu, protože to závisí na dešťových srážkách a přírodních podmínkách daného roku. Mnoho turistů na svých cestách do této oblasti volí variantu cestování autem, které jim umožňuje objevovat různé květinové plochy v závislosti na daném dni.

Kvetoucí pole v Namaqualand jsou skutečnou kráskou Jihoafrické republiky. Podívat se na tato barevná území je nezapomenutelný zážitek, který propojuje divokou přírodu s kouzlem a krásou. Pokud hledáte přírodu v její nejčistší a nejkrásnější formě, pak je region Namaqualand v Jihoafrické republice místem, které byste neměli vynechat.


Ubytování Jihoafrická republika Namaqualand (kvetoucí pole)


Jihoafrická republika je známá svými nádhernými přírodními scenériemi a Namaqualand s jeho úžasnými kvetoucími poli určitě patří mezi jedny z nejkrásnějších. Každoročně se zde koná festival kvetoucích polí, který přiláká tisíce turistů z celého světa.

Jihoafrická republika je rozsáhlá země s mnoha různými oblastmi, kde se můžete ubytovat. Namaqualand je oblastí, kde se však ubytování může stát trochu výzvou, protože oblast není tak hustě zalidněna jako některé jiné části Jihoafrické republiky. Přesto můžete najít několik hotelů, penzionů a kempů, které umožní vychutnat si krásy kvetoucích polí.

Jeden z nejpoužívanějších zdrojů pro ubytování v Jihoafrické republice je Airbnb. Zde se můžete ubytovat v pronajatých bytech, apartmánech, domcích nebo vilách. Vzhledem k relativně malému počtu cestovatelů, kteří se v této oblasti ubytují, se mohou ceny Airbnb lišit, ale jedná se o velmi pohodlný způsob, jak si užít pobyt v této oblasti.

Další možností, jak se ubytovat v Namaqualandu, je vyrazit na kempování. Zde je mnoho kempů, například kemp Skilpad, který je obklopen nádhernou květinovou krajinou. Kemp Skilpad nabízí velké pozemky pro parkování obytných přívěsů i stanů. Existují možnosti, jak se ubytovat v stínu, ale můžete si také zvolit slunné pozemky s výhledem na otevřenou krajinu.

Pro ty, kteří hledají větší pohodlí, jsou k dispozici hotely a penziony, které vám nabídnou pohodlnější zážitek s většími pokoje, klimatizací, televizí a dalšími prvky. Mezi nejpopulárnější patří hotel Namaqua Flower Beach, který se nachází jen pár minut od pláže a nabízí nejen hezké pokoje, ale i restauraci a bar.

Pokud místo hledáte až na poslední chvíli, můžete navštívit turistické centrum v oblasti a nechat si poradit s ubytováním. V této oblasti se můžete setkat s velmi přátelskými lidmi, kteří vám rádi pomohou s každým problémem, s nímž se setkáte.

V oblasti Namaqualand je více než jen kvetoucí pole. V této oblasti se můžete podívat na mnoho turistických atrakcí, jako jsou místní hrady, muzea a kulturní památky. Tak proč nevychutnat tuto krásnou oblast a zůstat zde na několik dní?


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Namaqualand (kvetoucí pole)


1. Kdy je nejlepší čas k návštěvě Namaqualandu?
- Nejlepší čas k návštěvě Namaqualandu je od srpna do října, kdy začínají kvést cesty.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Namaqualandu?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Namaqualandu, je letadlem do města Upington a poté autem nebo autobusem do Namaqualandu.

3. Kde se nachází Namaqualand?
- Namaqualand se nachází v Jihoafrické republice, v provincii Západní Kapsko.

4. Jaká je nejlepší aktivita pro návštěvu Namaqualandu?
- Nejlepší aktivitou pro návštěvu Namaqualandu je projet se na kole po kvetoucích cestách, nebo si projít pěšky kvetoucí pole.

5. Kolik dní bych měl strávit v Namaqualandu?
- Doporučuje se strávit v Namaqualandu minimálně 2-3 dny, aby si člověk mohl projet většinu kvetoucích cest a užívat si krásné scenérie.

6. Je nutné mít při návštěvě Namaqualandu očkování?
- Nejsou vyžadována žádná speciální očkování pro návštěvu Namaqualandu, doporučuje se však mít všechna očkování aktuální.

7. Jaká je zde klima?
- V Namaqualandu je suché a horké klima, s minimálním množstvím srážek během roku. Teploty se pohybují mezi 20 a 40 stupni Celsia.

8. Jakou měnou se platí v Namaqualandu?
- V Namaqualandu se platí jihoafrickým randem (ZAR).

9. Kde mohu najít nejlepší ubytování v Namaqualandu?
- Najdete zde nejlepší ubytování v městě Springbok a okolí.

10. Jaké jsou nejlepší restaurace v Namaqualandu?
- Mezi nejlepší restaurace v Namaqualandu patří restaurace Rocliffe House v Springboku a Hole in the Wall v městě Nieuwoudtville.


Letenka Jihoafrická republika Namaqualand (kvetoucí pole)


Jihoafrická republika je zemí plnou úžasných přírodních krás, které lákají miliony turistů z celého světa. Jednou z nezapomenutelných destinací je region Namaqualand, který je známý především díky svému jedinečnému jevu - kvetoucím polím.

Namaqualand se nachází v severozápadní části Jihoafrické republiky a řadí se mezi nej suché oblasti na světě. Po většinu roku zde panuje drsné a suché klima, které se zdá být nehostinné pro jakoukoli formu života. Avšak, s příchodem jara se Namaqualand promění v neuvěřitelné divadlo barev.

V průběhu zimy v regionu spí většina květinových semen v půdě a čeká na vlhkost, která k ní přichází spolu se začátkem dešťového období. Jakmile první deště spadnou, začne se celá oblast měnit. Vody hrozí suchými a nehostinnými krajinami, aby se proměnilo v živoucí moře kvetoucích rostlin a květů.

Jednou z nejznámějších kvetoucích rostlin v Namaqualandu je nevadík (Nieuwoudtville), který rozkvétá v dokonalých těsných skupinách. Každoročně se na tisíce turistů sjíždí do této oblasti, aby se pokochali jeho nádhernými květy všech možných odstínů oranžové, žluté, růžové a fialové. Kromě nevadíků zde rostou i další kvetoucí druhy, jako je například plaménky, ďábelský jazyk, lakušníky a mnoho dalších.

V době květu se Namaqualand stává symbolem krásy a jeho obrazy se rozšíří po celém světě, oslovující především milovníky botaniky a fotografy. Květy vytvářejí skutečně působivé scenérie, které jsou svědkem dokonalého divadla přírody.

Pokud plánujete návštěvu Jihoafrické republiky, nezapomeňte zařadit do svého itineráře region Namaqualand. Nechte se unést magií kvetoucích polí a prožijte jedinečný zážitek, který vám zůstane v paměti navždy. Přijeďte obdivovat tuto bohatou a rozmanitou flóru a fauna, která v období květu rozkvétá a ukazuje svou pravou tvář. Jihoafrická republika Namaqualand - ráj pro milovníky květin a přírody!


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách