Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Jihoafrická republika Krugerův národní park

Ubytování Jihoafrická republika Krugerův národní park


Jihoafrická republika je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Africe a nabízí širokou škálu přírodních krás. Jedným z nejoblíbenějších míst pro turisty je Krugerův národní park, který je jedním z největších a nejslavnějších národních parků v Africe. Tento park je také hlavním cílem milovníků divoké zvěře a safari.

Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je domovem bohaté fauny, včetně „velké pětky“ (lev, slon, nosorožec, buvol a levhart), afrických velkých koček, zebry, žirafy, antilopy a mnoha dalších druhů zvířat. Park má rozlohu téměř 2 miliony hektarů a protíná tři jihoafrické provincie - Limpopo, Mpumalangu a KwaZulu-Natal. Je zde také mnoho řek, jezer a vodopádů, které navíc vytvářejí malebnou kulisu pro ty, kteří sem přijedou.

Pro turisty, kteří chtějí prožít opravdu autentické a jedinečné safari, je ubytování v Krugerově národním parku nevyhnutelné. Park nabízí několik různých možností ubytování, z nichž každá má své vlastní charakteristické vlastnosti a nabízí jiný způsob pobytu v národním parku.

Nejpopulárnější možností ubytování v Krugerově národním parku jsou tzv. rest kampy, což jsou camps s různými typy ubytování, jako jsou chatky, bungalovy a stanová místa. Tyto kempy jsou velmi dobře vybavené a poskytují všechny potřebné pohodlí, jako je sprchy, toalety, kuchyně a společné prostory. Kempy jsou rozmístěny po celém parku, takže je možné najít ubytování prakticky kdekoliv.

Další možností je ubytování v luxusních soukromých lodgech, které jsou rozloženy v okolí národního parku. Tyto lodge nabízí exkluzivní prostředí a vysokou úroveň služeb. Každá lodge je obklopena přírodou a poskytuje svým hostům nezapomenutelnou zkušenost safari. Kromě ubytování mají tyto lodge také restaurace, bazény a další zařízení, které zajistí, že hosté budou mít příjemný a relaxační pobyt.

Pro ty, kteří si chtějí užít opravdu autentickou zkušenost safari, je možnost ubytování v mobilních kempech. Tato možnost je zaměřena na ty, kteří hledají dobrodružství a chtějí prozkoumat přírodu a divokou zvěř v nejčistší formě. Mobilní kempy jsou obvykle umístěny na strategických místech v parku, aby hostům poskytly co nejlepší pohled na zvířata. Kempy jsou otevřeny po celý rok, ale je třeba mít na paměti, že ubytování je zde omezené kvůli ochraně přírody.

Krugerův národní park nabízí pro každého, kdo sem přijede, jedinečné a nezapomenutelné zážitky. Bez ohledu na to, jakou možnost ubytování si vyberete, můžete být si jisti, že zde zažijete safari, které vám na dlouho zůstane v paměti. Přijďte a objevte krásy Krugerova národního parku a připravte se na setkání s divokou africkou přírodou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Krugerův národní park


1. Jaký je vstupní poplatek do Krugerova národního parku?

Odpověď: Vstupní poplatek do Krugerova národního parku se liší v závislosti na délce návštěvy a kategorii vozidla. V roce 2021 jsou běžné poplatky 372 randů za dospělého a 186 randů za dítě (ve městě Kruger, Numbi a Phabeni), 528 randů za dospělého a 264 randů za dítě (hlavní brány) a 59 randů za dospělé vozidlo a 30 randů za motocykl (na vedlejších bránách).

2. Jak se dostanu do Krugerova národního parku?

Odpověď: Do Krugerova národního parku se nejčastěji dostává autem. Národní park je přístupný z několika brán, které jsou dostupné z hlavních silnic. Další možností je přílet na letiště Kruger-Mpumalanga International Airport, odkud je možné si pronajmout auto nebo využít některou z dopravních společností nabízejících přepravu do parku.

3. Jaké jsou nejlepší sezóny pro návštěvu Krugerova národního parku?

Odpověď: Nejlepší sezóny pro návštěvu Krugerova národního parku jsou jaro (září a říjen) a podzim (květen a červen). V těchto měsících je počasí mírné a během suchého období je možnost vidět větší množství zvířat, protože mají tendenci se shromažďovat kolem vodních zdrojů.

4. Můžeme v parku tábořit?

Odpověď: Ano, v Krugerově národním parku je možné tábořit na několika vyhrazených tábořištích. Park nabízí různé možnosti ubytování, včetně lodží, stanových táborů a bungalovů. Je však třeba zajistit si rezervaci předem, protože místa bývají často vyprodaná.

5. Jaké zvířata můžeme ve Krugerově národním parku vidět?

Odpověď: Krugerův národní park je známý svou rozmanitostí fauny, kde žijí sloni, lvi, nosorožci, levharti, gepardi, hroši, zebry, žirafy, kudou a mnoho dalších druhů zvířat. Je to také domov pro více než 500 druhů ptáků.


Letenka Jihoafrická republika Krugerův národní park


Jihoafrická republika je země, která láká turisty z celého světa svou přírodou a exotickou atmosférou. Tento kout Afriky je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin, které nelze vidět v jiných částech světa. Jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst pro jejich pozorování je Krugerův národní park.

Krugerův národní park se nachází v nejzápadnějším cípu Jihoafrické republiky a má rozlohu více než 20 000 kilometrů čtverečních. Tento park byl založen již v roce 1898, což z něj činí nejstarší a jeden z největších národních parků v Africe. Park je jednou z největších turistických atrakcí Jihoafrické republiky a je vyhledáván turisty z celého světa, kteří přijíždějí zhlédnout místní divokou zvěř.

Když se vydáte do Krugerova národního parku, můžete očekávat pozorování velkých kusů zvěře, jako jsou sloni, žirafy, lvi, leopardi a nosorožci. Mezi mnoha druhy zvířat, které zde žijí, je také mnoho druhů ptáků. Místní pralesy, travnaté pláně a kopce nabízejí unikátní biotopy pro tyto živočichy a jsou neocenitelným zdrojem informací pro všechny zajímavých přírodovědců, turisty i studenty.

Pro návštěvníky parku je možné si zajistit různé typy ubytování, takže si můžete vybrat, jakou způsobem prožijete zážitky z parku. V řadě kempů a lodží v parku najdete pohodlné a dobře vybavené ubytování, kde můžete strávit noc a sledovat, jak se v parku odehrávají noční akce zvířat.

Dalším způsobem, jak si vychutnat krásu Krugerova národního parku, je projet se na speciálně upraveném vozidle na safari, které je možné si v parku pronajmout a prohlédnout si tak mnoho zajímavých věcí a zvířat.

Než vyrazíte na cestu, budete potřebovat letenky do Jihoafrické republiky a také se připravit na různé cestovní pojištění, abyste mohli navštívit tuto krásnou zemi v bezpečí. Krugerův národní park je neuvěřitelně krásný kousek přírody a zážitků, takže by neměl chybět na seznamu zájmů žádného dobrodruha či cestovatele.


Počasí Jihoafrická republika Krugerův národní park


Krugerův národní park se nachází v Jihoafrické republice a patří mezi nejoblíbenější turistické atrakce země. Je to rozsáhlá rezervace, která je domovem pro obrovský počet vzácných a ohrožených druhů zvířat, včetně slonů, lvů, nosorožců, leopardů, gepardů a mnoha dalších.

Klima v Krugerově národním parku je je typické pro region. Nachází se zde region savan, což znamená, že zde panuje horké a suché počasí. Léto trvá od října do března a je charakterizováno vysokými teplotami a vysokou vlhkostí. Teploty mohou dosahovat až 40 °C a srážky jsou minimální.

Zimní období od června do srpna je obecně suché, chladné a slunečné. Teploty v tomto období klesají na noční teploty kolem 10 °C, avšak během dne se mohou pohybovat kolem 25 °C. Srážky jsou vzácné a většinou se jedná o krátké přeháňky.

V období předjaří (září a říjen) a podzimní (duben a květen) jsou teploty mírné a srážky jsou středního charakteru. Je to ideální období pro návštěvu parku, protože teploty nejsou extrémně vysoké a rostlinstvo je v plném květu.

Pokud plánujete návštěvu Krugerova národního parku, je důležité si vzít dostatek opalovacího krému, pokrývky hlavy, pohodlné oblečení a dostatek vody. Také se doporučuje vézt si dalekohled, abyste si mohli co nejlépe vychutnat pozorování zvířat.

Nezapomeňte, že v Krugerově národním parku je důležité dodržovat určitá pravidla a zásady ochrany přírody. Zvířata by měla být sledována z bezpečné vzdálenosti a je zakázáno krmění nebo rušení zvířat. Stromy nebo keře by neměly být poškozovány nebo ničeny a žádné zvíře nebo rostlina nesmí být odváženy z parku.

Navštívit Krugerův národní park je jedinečný zážitek, který vám umožní zažít fascinující divočinu Jihoafrické republiky. Příroda a počasí v tomto parku je nádherné a snadno si získá vaše srdce.


Dovolená Jihoafrická republika Krugerův národní park


Krugerův národní park se nachází v Jihoafrické republice a patří mezi nejznámější a nejnavštěvovanější národní parky na africkém kontinentu. Tento park je mekou africké divočiny a nabízí návštěvníkům nezapomenutelnou dovolenou plnou adrenalinu, překrásných přírodních scenérií a v mnoha případech i setkání s ohromujícími zvířaty.

Rozloha Krugerova národního parku čítá přes 2 milióny hektarů a je domovem pro impozantní počet zvířat, včetně "velkého pětky" – slona, nosorožce, lva, leoparda a buvola. Na dovolené v Krugerově národním parku můžete zažít jedinečné safari zážitky a pozorovat tyto majestátní tvory ve volné přírodě.

Park je vybaven řadou safari vozidel, která vás zavedou na různé vyhlídky a večerní prohlídky za setmění, kdy se zvířata pohybují nejaktivněji. Průvodci, kteří mají bohaté zkušenosti s africkou divočinou, vás seznámí s každodenním životem zvířat, lokalitami výskytu a transakcemi mezi druhy.

Pokud chcete zažít něco opravdu vzrušujícího, můžete si také pronajmout vlastní vozidlo a vydávat se na vlastní průzkum parku. Dovolená v Krugerově národním parku vám tak poskytne jedinečnou příležitost poznat zvířata v jejich přirozeném prostředí a být svědkem bohaté biodiverzity, kterou tento park nabízí.

Kromě safari je park rovněž vhodný pro pěší turistiku. Krugerův národní park disponuje sítí turistických stezek, které vás zavedou do méně přístupných oblastí parku. Během těchto turistických výletů se můžete dostat blíže k divokým zvířatům a vychutnat si krásu přírody, kterou park nabízí.

Dovolená v Krugerově národním parku není jen o safari a pozorování zvířat. Park má také mnoho ubytovacích možností pro návštěvníky, včetně luxusních lodží a kempů, které vám poskytnou pohodlí a bezpečí během vaší dovolené. Můžete si také vychutnat tradiční jídlo a kulturu v jedné z mnoha restaurací a připojit se k různým programům pořádaným v parku.

Krugerův národní park je tedy nejen mekkou pro zvířata, ale také pro cestovatele, kteří touží po dobrodružství a objevování krás divočiny. Jeho jedinečná divoká zvířata, nádherné scenérie a možnost strávit noc v blízkosti divokých zvířat z něj dělají skvělé místo pro dovolenou pro každého, kdo chce zažít něco nezapomenutelného.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách