Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Jemen Al Mahra

Nejčastější dotazy a odpovědi Jemen Al Mahra


O: Jaká je hlavní město Jemenu Al Mahra?

A: Hlavním městem Jemenu Al Mahra je město Al-Ghaydah.

O: Jaký je jazyk v Jemenu Al Mahra?

A: Hlavním jazykem v Jemenu Al Mahra je arabština.

O: Co je největší atrakcí v Jemenu Al Mahra?

A: Největší atrakcí v Jemenu Al Mahra je přírodní krajina a národní parky, jako například Národní park Socotra a Národní park Qarah al-Milh.

O: Jaká je průměrná teplota v Jemenu Al Mahra?

A: Průměrná teplota v Jemenu Al Mahra se pohybuje od 20°C v zimě až k 40°C v létě.

O: Jsou v Jemenu Al Mahra nějaké kulturní akce?

A: Ano, v Jemenu Al Mahra se konají různé kulturní akce, jako například festival Mahram, který je slaven muslimy.

O: Je Jemen Al Mahra bezpečné místo pro cestování?

A: Kvůli politické nestabilitě a nebezpečí teroristických útoků se doporučuje cestování do Jemenu Al Mahra pouze za jistých podmínek a s opatrností. Doporučuje se informovat se o aktuálním bezpečnostním stavu před odjezdem.


Počasí Jemen Al Mahra


Jemen Al Mahra, také nazývaný jako Wadi Masilah, je region nacházející se v jižním východě Jemenu. Tento region je známý svým suchým a horkým klimatem, kterému dominuje poušť Rub al-Khali.

Průměrná teplota v Al Mahra se pohybuje okolo 30-35°C během letních měsíců, přičemž denní maximum může dosáhnout až 45°C. Naopak v zimních měsících se průměrná teplota pohybuje kolem 20-25°C.

Veškerý srážkový režim v Al Mahra je limitován na období dešťů, které zpravidla trvá od května do září. V těchto měsících se srážky mohou vyskytnout v podobě silných lijáků, jež mohou být doprovázeny bouřemi a větrem.

Za nejvhodnější období pro návštěvu Al Mahra se považuje jaro a podzim, kdy je teplota mírnější a srážky jsou méně pravděpodobné. Však vzhledem k tomu, že se jedná o suchý region, návštěvníci by měli mít na paměti, že je důležité si s sebou vzít dostatečné množství vody a chránit se před slunečním zářením vhodným oděvem.

Klima Al Mahra ovlivňuje celkově zemědělství, zatímco rybolov a obchod jsou hlavní zdroje příjmů pro místní obyvatele.

Celkově lze říci, že Al Mahra představuje region s horkým suchým klimatem, který vyžaduje zvláštní péči o zdraví. Avšak mnoho turistů si cení této oblasti pro její krásné scenérie a neopakovatelnou atmosféru.


Ubytování Jemen Al Mahra


Ubytování v Jemenu se může zdát složitým úkolem, zejména v období politického napětí, které Jemen trápí už několik let. Nicméně, pokud víte, kam jít a co hledat, můžete najít krásné a cenově dostupné ubytování v Jemenu.

Jemen Al Mahra je jedním z mnoha krásných míst v Jemenu, které stojí za to navštívit. Tento region nabízí úchvatné výhledy na horizont a nezapomenutelné zážitky z působivých měst a krajiny. Pokud se chystáte navštívit Jemen Al Mahru, zde je několik tipů na ubytování, které by vám mohlo pomoci při vašem rozhodování.

Hotel Sahab 2

Hotel Sahab 2 se nachází nedaleko od města Al Ghaydah, hlavního města provincie Mahra. Nabízí kvalitní ubytování za velmi přijatelné ceny, a to včetně snídaně a Wi-Fi připojení zdarma. Pokoje jsou prostorné a čisté, s klimatizací a vlastní koupelnou. Hotel má také vlastní restauraci, kde si můžete vychutnat jemenskou kuchyni.

Hotel Movenpick

Pokud hledáte luxusnější ubytování, Hotel Movenpick by mohl být tou správnou volbou. Nachází se ve městě Sana'a, což je hlavní město Jemenu, a nabízí nádherný výhled na starobylou městskou architekturu. Hotel má velké a prostorné pokoje s pohodlnými postelemi a moderními prostředky, jako jsou klimatizace, Wi-Fi a satelitní TV. Navíc má vlastní restauraci a wellness centrum.

Hotel Al Bustan

Hotel Al Bustan se nachází v městě Hadibu, což je hlavní město provincie Socotra, která se nachází ve východním Jemenu. Tento hotel nabízí skvělé výhledy na okolní krajinu a má prostorné a čisté pokoje s vlastní koupelnou. Hotel má také vlastní restauraci a kavárnu, kde si můžete vychutnat jemenskou kávu.

Ubytování u místních obyvatel

Pokud hledáte autentický zážitek z Jemenu, můžete zvážit ubytování u místních obyvatel. Mnoho domů v Jemenu má přístavky nebo místnosti, které mohou být pronajaty turistům. Toto ubytování není nejsnadnější způsob, jak najít místo k pobytu, ale může to být velmi zajímavý způsob, jak se seznámit s místní kulturou a tradicemi.

Celkově vzato, naleznete-li si vhodné ubytování, zůstane vám mnoho volného času na prozkoumání krás Jemenu Al Mahra. Tento region je plný exotickejch přírodu, rušnmi městadly a nejlepšími plážemi na světě. Přejeme vám tedy příjemný a nezapomenutelný pobyt v Jemenu!


Letenka Jemen Al Mahra


Letenka do Jemenu Al Mahry je cenově dostupný způsob, jak se dostat do této exotické destinace. Jemen je země s rozmanitou historií a kulturou, která se nachází na Arabském poloostrově. Letenky Al-Mahra jsou vhodné pro cestovatele, kteří si chtějí užít krásné scenérie, odpočinout si na pláži nebo absolvovat trek v pohoří.

Tento region v Jemenu je znám pro své překrásné pobřeží a jedinečnou kulturu. Al-Mahra je situován na východě země a nabízí návštěvníkům možnost poznat místní život a kulturu. Letenky do Jemenu jsou lehce dostupné a pokud se budete chtít vydat na dobrodružství do Al-Mahry, nebudete muset utrácet velké množství peněz.

Navíc, letenky do Jemenu umožňují turistům navštívit Al-Mahru, kde se nachází několik turistických atrakcí. Návštěvníci mohou objevovat staré město Qishn, kde se nachází mnoho historických památek, a také si prohlédnout kaňon Wadi Hasik. Pro ty, kteří se chtějí těšit z krásného výhledu, je ideální místem pro výlet východní část pohoří Hadramaut.

Jemen obecně není země, která by byla turisty často navštěvována, nicméně v posledních letech se situace zlepšila. Díky tomu můžete dopravní spojení cestovateli nabídnout více letových spojení a nízké ceny letenek. Můžeme říct, že letenky do Jemenu Al Mahry jsou cenově dostupným a pohodlným způsobem, jak se dostat do této krásné destinace bez vynakládání příliš velkých finančních prostředků.

Pokud se chystáte na cestu do Jemenu napište si k tomu přípravný plán a odzkoušejte předem, jaké možnosti ubytování a občerstvení zde máte a na co se můžete těšit. Ať už plánujete krátkou dovolenou nebo delší pobyt, návštěva Al-Mahry rozhodně stojí za to.


Dovolená Jemen Al Mahra


Dovolená v Jemenu: Objevte krásy regionu Al Mahra

Jemen, země bohatá na historii a kulturální poklady, nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat některé z nejúžasnějších přírodních krás na Blízkém východě. Jednou z nezapomenutelných destinací v zemi je region Al Mahra, který láká svým bohatstvím exotické přírody a poklidnou atmosférou.

Al Mahra je jedním ze 22 guvernorátů Jemenu a nachází se na jeho východě, poblíž Ománu. Region je známý svou nedotčenou krajinou a jedinečnou flórou a faunou. Zdejší horské oblasti, rozlehlé pouště a útesy nad Mořem Arabským nabízejí návštěvníkům širokou škálu příležitostí k objevování.

Celý region se nachází na Seizmickém pásu, což vytváří zajímavé skalní útvary a geologické útvary. Jedním z těchto unikátních geologických útvarů je známý Hadramawtský oblouk, který je součástí horského masivu Sarawat. Tento oblouk je domovem několika měst s typickou architekturou, jako je Shibam, který je známý svými věžovitými domy, které jsou vysoké až 20 metrů. Tento architektonický skvost je součástí světového dědictví UNESCO.

Mezi další přírodní atrakce regionu patří jsou například známé pouště Rub al-Chálí, která je považována za jednu z největších písečných pouští na světě. Výlet do této pouště je jedinečným zážitkem, který zahrnuje putování dunami, obdivování malých oáz a pozorování tradičního života beduínů.

Dalšími zajímavými místy v Al Mahra jsou například pobřežní města Qishn a Sayhut s písečnými plážemi, které jsou ideální pro relaxaci a koupání v Moři Arabském. Návštěvníci mohou také navštívit přírodní rezervaci známou jako Wadi Daw'an, která je domovem mnoha vzácných druhů ptáků a rostlin. Tento region je zvláště oblíbený mezi ornitology a fotografy kvůli jeho zvířeně a přírodním scenériím.

Al Mahra je také proslulé svojí tradiční arabskou kulturou a životem, který se zde odehrává již tisíce let. Místní obyvatelé jsou velmi pohostinní a více než ochotní předvést návštěvníkům své zvyky a tradice. Můžete se těšit na ochutnávku tradičních jemenských jídel, poslech tradiční hudby a návštěvu místních trhů, kde se prodávají různé suvenýry a řemeslné výrobky.

Pro dobrodruhy a milovníky přírody je dovolená v regionu Al Mahra naprosto neodolatelná volba. Objevování jeho krásných útesů, pouští a horských oblastí vám umožní přiblížit se k bohatému dědictví Jemenu a zažít jedinečný kousek Blízkého východu. Při plánování své příští dovolené nezapomeňte zařadit tuto unikátní oblast na svůj seznam a zažít nezapomenutelné dobrodružství v Jemenu.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách