Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Japonsko Širakawa-gó

Letenka Japonsko Širakawa-gó


Pokud jste někdy snili o návštěvě Japonska, potom máme pro vás fantastickou novinu: již dnes se můžete jednoduše dostat nejen do Tokia nebo Kjóta, ale i do méně známých a tajemných oblastí této země vycházejícího slunce. Například do malebného městečka Širakawa-gó.

Letenky do Japonska jsou v současné době poměrně cenově dostupné, a umožňují tisícům turistů navštívit tuto úžasnou zemi. Pokud se rozhodnete pro letenku do Tokia, Čukotka Airlines, ANA - All Nippon Airways, či Japan Airlines jsou jen několika z množství leteckých společností nabízejících tyto lety.

Společnost ANA nabízí více než 60 letů týdně ze svých evropských základen, včetně Londýna, Frankfurtu či Paříže. Po příletu do Tokia, následuje asi půlhodinový let do města Kanazawa, největšího města v regionu Ishikawa, a poté půjčíte si auto, nebo se může využít také kyotský autobus, aby se dostali do Širakawa-gó.

Širakawa-gó se nachází v horské oblasti Gifu, a je známé pro své tradiční, šikmé střechy, nazývané "Gassho-zukuri", což znamená "ruce v modlitbě". Tyto domy, vystavěné v 18. století, se staly symbolem této oblasti. A co je nejlepší, oblast je nedotčená turisty. Tak se mohou podívat turisté na tradiční způsob života země a okusit japonské kulinářské specialty této oblasti.

Všichni, kteří chtějí ochutnat pravou japonskou kuchyni, potěší, že Širakawa-gó nabízí jedno z nejlepších jídel, které Japonsko má k nabízení. Vila Wada je jedním z nejlepších míst, kde ochutnat místní jídla, jako je Masuno Sushi, Goma Tofu a Kinka Bara Steak.

Co se týče ubytování, naleznete zde množství hotelů a ryokanů, což jsou tradiční japonské hotely s tatami místnostmi a společnými lázněmi.

V každém případě, samotná návštěva Japonska je zážitek, který nikdy nezapomenete. A pokud si přejete vidět tradiční život japonského venkova, přidejte Širakawa-gó na svoji seznam míst, které stojí za návštěvu.


Počasí Japonsko Širakawa-gó


Širakawa-gó je malebná vesnice v prefektuře Gifu v centrální části Japonska. Toto malé městečko je obklopeno horami Hida a je známé pro své krásné tradiční domy s trámovou konstrukcí, které jsou pokryty křídově bílou hrubou střechou. Tyto domy navrhl místní architektura, aby se snáze přizpůsobily drsnému horskému klimatu a obvykle jsou využívány k zemědělským účelům.

Když přijde řeč na počasí, Širakawa-gó má převážně chladné a sněhové podnebí, které může trvat až sedm měsíců v roce, kdy sněžení a bouřky jsou obvyklým zážitkem. Zima v Širakawa-gó může být velmi krutá a extrémně chladná, s teplotami klesajícími pod -10 ° C. Sněhové bouře jsou v této oblasti velmi časté, s rychlostí větru dosahujícími někdy až 60 km/h. Přestože může být počasí v zimě přísné, velmi často se z něj stane krásné a tiché zážitky na lyžích a snowboardu, které navštěvují mnozí turisté z celého světa.

Chladné podmínky se pozvolna obracejí k mírnějšímu počasí v průběhu jara a léta, kdy teploty stoupají na příjemných 25-30 ° C. Tyto letní dny jsou naplněny obvykle spoustou turistů, kteří sem přicházejí kvůli svému skvělému počasí a jasnému nebi. Podzim se obvykle vyznačuje krásnými barvami, které přinášejí stromy, když mění své listy. V tomto ročním období se Širakawa-gó otevírá návštěvníkům, kteří chtějí užít si mnoho venkovních aktivit - pěší turistiku, jízdu na kole a navštívit zajímavá místa v této oblasti.

V závěru je těžké dodat jednorozměrnou charakteristiku počasí v Širakawa-gó, avšak v průběhu roku se lze setkat se všemi obdobími a počasími. Pokud tedy plánujete do této oblasti cestovat, nenechte se odradit chladnými zimními měsíci, kdy můžete zažít ohromující turistické zážitky. Může to být mimořádná cesta, jak objevit krásy japonské kultury a přírody.


Ubytování Japonsko Širakawa-gó


Japonsko je země, která nabízí svým návštěvníkům mnoho krás a zážitků. Jedním z nejzajímavějších míst na severu Honšú je malebné město Širakawa-gó. Toto městečko je známé svými tradičními domy ve stylu gasshó-zukuri a zařazeno je na seznam světového dědictví UNESCO. Pokud plánujete návštěvu tohoto místa, určitě byste měli zvážit i možnosti ubytování.

Tradiční japonská architektura

Jedním z nejvýraznějších rysů tohoto historického místa jsou tradiční domy výše zmíněného stylu gasshó-zukuri. Tyto domy mají tvar, který se podobá rukou, které se sbíhají do jednoho. Je to způsobeno tím, že se jedná o střechy skládající se ze dvou hlavních dílů, které jsou složeny tak, aby vydržely i těžké sněhové zimy v této horské oblasti. Tyto tradiční stavby naleznete v mnoha částech Japonska, ale v Širakawa-gó je možnost pro návštěvníky pronajmout si je jako ubytování.

Ubytování v tradičním domě

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek během své návštěvy Japonska, určitě byste měli zvážit pobyt v tradičním domě. Tyto domy nabízejí mnoho možností, která by se v turistických místech kdekoliv jinde na světě hledala jen těžko. Fakt, že jsou však staveny především z přírodních materiálů, může s sebou přinést některé úskalí týkající se pohodlí a soukromí hostů. Například, v zimních měsících lze v těchto domech pocítit silné mrazy a nemožnost topení příbuznými způsoby, jako jakékoliv moderní ubytování. Přestože se většina turistů rozhodne zůstat jen na jednu noc, návštěva tohoto místa a přespání v tradičním domě je skvělým způsobem, jak ochutnat místní kulturu a tradiční životní styl.

Závěr

Pokud cestujete do Japonska a hledáte zážitky, které vás posunou do jiného světa, ubytování v tradičních domech ve stylu gasshó-zukuri v Širakawa-gó by mělo být na vašem seznamu priorit. Tyto domy nabízejí možnost cítit se jako na skutečném japonském venkově, a to v prostředí, které se málokdy najde v moderním světě. Navíc, co se týká výhledu a okolní přírody, nemá Širakawa-gó v této oblasti konkurenci. Proto zvažte sílu japonské tradice při výběru vašeho dalšího ubytování a nechte se okouzlit tím, co je Japonsko schopné nabídnout.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Širakawa-gó


Nejčastější dotazy a odpovědi o Japonsku Širakawa-gó jsou:

1. Co je Širakawa-gó?
Širakawa-gó je starobylá japonská vesnice, která se nachází v prefektuře Gifu na úpatí hory Hakusan. Je známá svými tradičními domy ve stylu gassho-zukuri a byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

2. Jak se dostanu do Širakawa-gó?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Širakawa-gó, je cestovat vlakem nebo autobusem do města Takayama a odtud pokračovat autobusem do vesnice. Cesta trvá přibližně jednu hodinu.

3. Jaké jsou nejlepší časy návštěvy Širakawa-gó?
Nejlepší časy návštěvy Širakawa-gó jsou na jaře a na podzim, kdy je zde krásná krajina a příjemné teploty. Také v zimě je Čímž -gomilá turistika velmi populární kvůli tradičním sněhovým krytým domům a jedinečnému pohledu na vesnici.

4. Jak dlouho bych měl/a plánovat pobyt v Širakawa-gó?
Optimální délka pobytu v Širakawa-gó je jeden den, protože vesnice není velká a většinu atrakcí je možné vidět během krátkého času.

5. Jaké atrakce a aktivity jsou v Širakawa-gó k dispozici?
V Širakawa-gó můžete navštívit tradiční domy ve stylu gassho-zukuri, procházet se po vesnici, navštívit muzeum, ochutnat místní kuchyni a zakoupit si suvenýry. V zimě je také možné si vychutnat pohled na překrásně zasněžené domy.

6. Můžu si pronajmout tradiční dům ve Širakawa-gó?
Ano, je možné si pronajmout tradiční dům ve Širakawa-gó a zažít autentický pobyt v této starobylé vesnici. Existují různé možnosti pronájmu domů, které můžete najít na oficiálních stránkách vesnice.

7. Jaká je nejlepší doba na fotografování ve Širakawa-gó?
Nejlepší doba na fotografování ve Širakawa-gó je ráno nebo večer, kdy osvětlení dodává domům ještě více atmosféry. Také zasněžené scenérie v zimě poskytují skvělé fotografické příležitosti.

8. Co jiného mohu vidět nebo dělat v okolí Širakawa-gó?
V okolí Širakawa-gó můžete navštívit Takayamu, známé pro své starobylé centrum města, klášter věnovaný hoře Kiso, nebo projít si krásnou přírodu v národním parku Hakusan.

Doufáme, že tyto odpovědi vám pomohou při plánování návštěvy Širakawa-gó v Japonsku.


Dovolená Japonsko Širakawa-gó


Pokud plánujete svou další dovolenou, a hledáte cíl, který kombinuje krásu přírody s bohatou historií a autentickou kulturou, možná byste měli zvážit návštěvu japonské vesnice Širakawa-gó. Tato malebná vesnice se nachází v horských oblastech prefektury Gifu a je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Japonsku.

Širakawa-gó je známá především díky svým tradičním, stránujícím farmářským domům zvaným gasshō-zukuri. Tyto domy mají jedinečnou architekturu, se strmými šindelovými střechami, které se podobají rukám v modlitbě. Tento unikátní stavební styl se vyvinul z důvodu potřeby odolávat těžkým sněhovým zimám, které v této oblasti panují. Navštěvování těchto domů je nejen zážitkem pro oči, ale také poskytuje příležitost poznat tradiční japonskou kulturu a historii.

Kromě fascinujících domů si můžete užít krásu okolní přírody. Širakawa-gó se nachází v blízkosti krásného národního parku Širakawa-gó a je obklopena zelenými horami. Turisté mají možnost vyzkoušet si turistiku nebo procházky v okolí, díky nimž mohou objevit nádherné vodopády, lesy a horská údolí. Právě tato harmonie mezi přírodou a historií činí z Širakawa-gó takový unikátní a působivý cíl.

Během svého pobytu v této vesnici si také můžete vychutnat její bohatou kulturu a tradice. K dispozici jsou různé muzea a kulturní centra, které nabízejí přehled o historii a životním stylu vesničanů. Některá muzea nabízejí různé workshopy, při kterých si můžete vyzkoušet tradiční řemesla, jako je výroba papíru nebo ruční tkání. Také se můžete naučit připravovat tradiční jídla a podniknout výlety do okolních farmářských oblastí, kde můžete ochutnat čerstvé místní produkty.

Pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci, je v Širakawa-gó k dispozici mnoho ryokanů a lázeňských zařízení, které nabízejí tradiční japonské pohostinnosti a termální lázeňské procedury. Po dni plném objevování můžete tělo i mysl odpočinout v teplé minerální vodě, čímž si dopřejete opravdovou regeneraci.

V oblasti Širakawa-gó se také konají různé festivaly a události, které přidávají do vaší dovolené špetku zábavy a veselí. Nejznámější z nich je Winter Light Festival, který osvětluje tradiční domy a okolní krajinnou krásu světelnými instalacemi, čímž vytváří zcela kouzelnou atmosféru.

Pokud jste přitahováni krásou přírody, historií a autentickou japonskou kulturou, není pochyb o tom, že Širakawa-gó je ideálním místem pro prozkoumání těchto elementů. Zažijte unikátní kombinaci starobylých domů a nádherné přírody, které přináší jedinečný zážitek, který si určitě budete pamatovat na celý život.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách