Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Itálie Sardinie

Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Sardinie


1. Jaký je hlavní město Sardinie?
Odpověď: Hlavním městem Sardinie je Cagliari.

2. Jaké jsou nejznámější pláže na Sardinii?
Odpověď: Mezi nejznámější pláže na Sardinii patří La Pelosa, Cala Luna, Porto Giunco a Spiaggia del Principe.

3. Jaké jsou typické sardinské speciality?
Odpověď: Mezi typické sardinské speciality patří pane carasau (tradiční chléb), culurgiones (tradiční těstoviny), porceddu (grilované prasátko) a seadas (sardinský dezert se sýrem a medem).

4. Jaké památky byste měl/a navštívit na Sardinii?
Odpověď: Mezi nejznámější památky na Sardinii patří Nora, antické město; Su Nuraxi, největší nuragická památka; a Alghero, historické město s katedrálou a starou pevností.

5. Jaká je nejvhodnější doba na návštěvu Sardinie?
Odpověď: Nejvhodnější dobou na návštěvu Sardinie je obvykle od května do září, kdy je teplota příjemná a moře je dostatečně teplé.

6. Jak se dostanu na Sardinii?
Odpověď: Nejčastější způsob, jak se dostat na Sardinii, je letecky. Existují také trajektové spoje z pevninské Itálie.

7. Jak dlouho byste měl/a zůstat na Sardinii?
Odpověď: Doporučuje se zůstat na Sardinii minimálně týden, aby si návštěvníci mohli užít krásy ostrova a navštívit různá místa.

8. Můžete si pronajmout auto na Sardinii?
Odpověď: Ano, je možné si pronajmout auto na Sardinii. Existuje mnoho půjčoven aut v hlavním městě i ve větších městech na ostrově.

9. Kde se nachází Costa Smeralda?
Odpověď: Costa Smeralda se nachází na severovýchodě Sardinie, poblíž města Olbia. Tento úsek pobřeží je známý svými luxusními letovisky a krásnými plážemi.

10. Jak je to s platbou na Sardinii?
Odpověď: Na Sardinii se používá euro. Většina obchodů a restaurací přijímá platební karty, ale je dobré mít také hotovost, zejména v menších městech a venkovských oblastech.


Dovolená Itálie Sardinie


Itálie je pro mnoho lidí synonymem pro slunce, moře a dobré jídlo. A co když všechno tohle kombinujeme do jednoho místa? Takovým místem může být ostrov Sardinie. Pokud váháte, kam vyrazit na svou dovolenou, tento článek vás možná přesvědčí, že právě ostrov Sardinie je to pravé místo pro vás.

Sardinie se nachází na západním pobřeží Itálie. Svými turisticky nejnavštěvovanějšími městy jsou Cagliari a Alghero. Pro mnoho lidí jsou ale přitažlivé především oblázkové pláže Sardinie, kterých je tady nespočet. Ať už jste milovníci plážového volejbalu nebo jen lenošení na pláži v plážovém křesle, Sardinie vás uspokojí.

Nejznámější pláží Sardinie je bezesporu La Pelosa nad městem Stintino na severu ostrova. Mimořádně jemný písek a průzračná voda jsou rušném létě příjemným protikladem k horkým letním dnu.

Když máte dost pláže, můžete se v Sardinii projít až na vrchol nejvyšší hory Tavolara, nebo navštívit archeologickou horskou oblast Barbagia.

A co jídlo? Itálie je synonymem pro skvělé jídlo s vysokou kvalitou a Sardinie nevyjímaje. Oblíbeným jídlem je tu náměsíčník sardiniového teláta a pstruh z jezer národního parku Sardinie. Pokud se ale chcete pokojit s jednoduchými a levnými jídly, doporučujeme zkusit tradiční italskou pizzu nebo čerstvé mořské plody.

Sardinie je tedy ideálním místem pro dovolenou plnou slunce, moře a skvělého jídla. Pokud hledáte odpočinek v klidu, s možností vidět mnoho zajímavostí a krásných míst, zajisté vás ostrov Sardinie překvapí svou krásou a pohostinností.


Počasí Itálie Sardinie


Itálie se může pochlubit mnoha malebnými ostrovy, z nichž jeden z nejznámějších je Sardinie. Tento ostrov se nachází ve Středozemním moři a nabízí návštěvníkům nejenom krásné pláže a skalnaté pobřeží, ale také zajímavou historii a kulturu. Při plánování vaší návštěvy Sardinie je důležité zvážit také její specifické klimatické podmínky.

Sardinie se nachází v mírném klimatickém pásu, což znamená, že má mírné zimy a horká léta. Léto obvykle trvá od června do září a během těchto měsíců se teploty pohybují kolem 30 °C. Na pobřeží je večer často příjemně chladno v důsledku mořského větru. Tato doba je ideální pro plážové aktivity, jako je opalování, plavání a potápění.

Podzim na Sardinii je mírný a nabízí příjemné teploty kolem 20 °C až 25 °C. Toto je ideální čas na procházky a objevování ostrova, přičemž se vyhnete horkým letním teplotám a turistickému davu. Na začátku podzimu může být moře ještě dostatečně teplé na koupání, i když později se již unaví pouze nejodvážnější.

Zima je na Sardinii poněkud mírnější než na pevninské Itálii, ale očekávejte stále chladnější teploty. V prosinci a lednu se teploty pohybují kolem 10 °C až 15 °C. V těchto měsících může pršet, takže doporučujeme přibalit si do zavazadla deštník a svetr. V zimě si můžete užít klidnější atmosféru a ochutnat místní speciality.

Jaro je na Sardinii krásné a kvetoucí. Teploty stoupají a často dosahují 15 °C až 20 °C. Toto je zároveň ideální doba na prozkoumávání přírody a národních parků, kterými je ostrov bohatý. Vítr může být v jarních měsících na Sardinii silný, proto nezapomeňte na lehké oblečení a pláštěnku.

Vzhledem k tomu, že Sardinie je ostrov, je zde vliv mořského vzduchu, který ovlivňuje její klima. Jako každé místo na světě se i počasí na Sardinii může měnit, takže je vždy dobré sledovat předpověď počasí před vaší cestou. Pamatujte, že vždy je dobré být připraven na neočekávané změny počasí a mít s sebou příslušné oblečení.

Sardinie nabízí návštěvníkům krásnou krajinu, kterou oceníte nejvíce při příjemném počasí. Ať už plánujete návštěvu na léto plné slunce a koupání, nebo na podzim či jaro, kdy budete moci objevovat ostrov bez přelidnění, Sardinie vám jistě poskytne nezapomenutelný zážitek. Pověstná italská pohostinnost a lahodná kuchyně udělají váš pobyt ještě příjemnějším.


Ubytování Itálie Sardinie


Itálie je země s bohatou historií, kulturou a nádhernými přírodními scenériemi. Její nekonečné pobřeží lemují malebná města a vesnice, které jsou plné kulinářských zážitků a kulturních atrakcí. Mezi nejkrásnější a nejpopulárnější ostrovy patří bezpochyby Sardinie. Tento středomořský ostrov je známý svými bílými plážemi, tyrkysovými vodami a fascinujícími zříceninami starověkých civilizací. Pokud se chystáte navštívit Sardinii, prostřednictvím tohoto článku se dozvíte o nejlepším ubytování, které zde najdete.

Ubytování v Sardinii zahrnuje rozmanité možnosti: prémiové hotely, butikové hotely, Bed and Breakfast, agriturismo nebo apartmány. Všechny tyto možnosti nabízejí luxusní ubytování s nádhernými výhledy.

Jeden z nejlepších luxusních hotelů na Sardinii je Hotel Cala di Volpe. Tento prémiový hotel se nachází v blízkosti města Porto Cervo a nabízí nejlepší služby a vybavení. Hotel je zasazen do úchvatného přírodního ráje a je obklopen těmi nejkrásnějšími plážemi. K dispozici jsou také restaurace s regionálními specialitami, fitness centrum a pětihvězdičkové služby.

Další možností je Boutique Hotel Su Sergenti. Tento stylový butikový hotel se nachází v malé obci San Giovanni Suergiu, harmonicky propojený s přírodou. Nabízí elegantní pokoje se soukromou terasou s výhledem na zahrady a okolní krajiny. Kromě toho je k dispozici bazén, slunná terasa a restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční sardinskou kuchyni.

Pokud hledáte útulné a levné možnosti, pak své bydlení v Sardinii najdete v Bed and Breakfast. Jedním z nejlepších Bed and Breakfast na Sardinii je B&B Domus de Janas Sul Mare. Nachází se v tiché lokalitě, 100 metrů od pláže v Arbataxu, v regionu Ogliastra. Nabízí velké a vkusně zařízené pokoje s výhledem na moře a snídaně zahrnutá v ubytovací ceně.

Alternativou k uvedeným možnostem ubytování jsou apartmány. Kterýkoliv apartmán, který si na Sardinii pronajmete, nabídne skvělé možnosti, jak strávit příjemné chvíle na pláži nebo se věnovat turistickým výletům v této oblasti. Luxusní apartmány Casa Degli Aranci se nacházejí v obci Stintino ve východní části Sardinie a nabízejí prostorné balkony s výhledem na záliv. Apartmán je elegantně zařízený a má dobře vybavenou kuchyň a soukromé parkoviště.

Sardinie je ostrov, který nabízí krásné pláže a fascinující historii. Pro cestovatele, kteří hledají nejlepší zážitek, jsou k dispozici různé možnosti ubytování od luxusních hotelů a butikových hotelů, Bed and Breakfast až po privátní apartmány. Kterýkoli z těchto typů ubytování vám umožní nejlepší zážitek z návštěvy tohoto kouzelného ostrova.


Letenka Itálie Sardinie


Itálie je země plná smyslnosti a krásy, obklopená tyrkysovými vodami Středozemního moře. Mezi nejpopulárnější italské ostrovy, které lákají turisty z celého světa, patří Sardinie. Pokud hledáte příležitost pro únik do tropického ráje, Sardinie je pro vás tou pravou volbou.

Sardinie je největší ostrov v Středozemním moři a leží na západě Itálie. Je známá svými jemnými bílými plážemi, azurovými vodami a úchvatnou krajinou. Ostrov nabízí nespočet historických památek, malebných vesniček a přírodních divů, které z něj činí atraktivní destinaci pro každého návštěvníka.

Hlavním městem Sardinie je Cagliari, které je jedním z nejstarších měst na ostrově. Ve městě najdete impozantní katedrálu, krásné parky a malebné uličky plné tradičních obchodů a kaváren. Dalším nezapomenutelným místem, které stojí za návštěvu, je největší město na severu ostrova, s názvem Olbia. Nachází se zde nejkrásnější pláže, jako Porto Istano a Cala Sabina, které jsou naprosto fascinující.

Jedním z nejvíce fotogenických míst na Sardinii je Costa Smeralda, což je pobřeží s excelentními plážemi, azurovým mořem a luxusními rezorty. Toto místo je oblíbeným útočištěm bohatých a slavných lidí z celého světa. Pro milovníky přírody je pak ideální sopka Montevecchio, která nabízí úchvatný výhled na celou Sardinii.

Nezapomeňme také zmínit slavnou sardinskou kuchyni, která je jednou z nejlepších v Itálii. Ostrov je známý svými čerstvými mořskými plody a neuvěřitelně chutnými těstovinami. Doporučuje se ochutnat typická jídla, jako je zapečený sýr se slaninou a rajčaty nebo slavná Fregola s mořskými plody.

Pokud se chystáte na Sardinii, doporučuje se rezervovat lístky na letenku co nejdříve. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety z různých částí Evropy do Sardinie. Jeho hlavní letiště, Cagliari Elmas International Airport, je přístupné z mnoha evropských měst a nabízí rozsáhlé přímé a přestupové lety.

Letenky do Sardinie jsou dostupné za rozumné ceny a nabízejí nádhernou příležitost pro dovolenou snů na jednom z nejkrásnějších míst ve Středozemním moři. Takže co ještě čekáte? Zarezervujte si letenky do Sardinie a připravte se na relaxaci, dobrodružství a neuvěřitelnou krásu italského ostrova.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách