Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Island Vestmannaeyjar

Dovolená Island Vestmannaeyjar


Island Vestmannaeyjar – Unikátní dovolená na ostrově ohně

Island je známý svými překrásnými krajinami, termálními prameny a unikátní přírodou. Mezi oblíbené turistické cíle na Islandu patří například slavné Gejzíry, Národní park Þingvellir či ledovce Vatnajökull. Nicméně, pokud hledáte méně turisticky navštěvované místo na tomto ostrově, doporučujeme zavítat na Vestmannaeyjar, tedy Vestmanské ostrovy.

Vestmannaeyjar jsou součástí ostrovního řetězce, umístěného jihovýchodně od Islandu. Tento archipelag tvoří přes 14 malých sopečných ostrovů, z nichž největší je Heimaey. Vzhledem k tomu, že Vestmanské ostrovy jsou stále relativně málo navštěvované turisty, nabízejí autentický a nedotčený výletový zážitek.

Heimaey je největší a nejlidnatější ostrov Vestmannaeyjar. Nachází se zde roztomilé rybářské město s názvem Vestmannaeyjabær. Toto město je jedním z nejdůležitějších přístavů pro islandské rybářství a nabízí úchvatné výhledy na oceán. Ve městě samotném se můžete projet po malebné pláži s černým pískem, navštívit místní muzeum nebo ochutnat čerstvé mořské plody v jedné z místních restaurací.

Jedním z hlavních důvodů, proč navštívit Vestmannaeyjar, je sopka Eldfell. Tato sopka v roce 1973 vybuchla a způsobila velkou lávovou erupci, která zasypala část Heimaey sopečným popelem. Nyní můžete sopku vystoupat a obdivovat výhled na celý ostrov. Můžete také absolvovat sopkaovou túru s průvodcem a dozvědět se více o historii erupce a jejím dopadu na ostrov.

Další zajímavou atrakcí na Vestmanských ostrovech je přírodní rezervace za přístavem. Můžete si pronajmout loď nebo se přidat k organizovanému výletu, abyste prozkoumali okolní ostrůvky, skalisky a jeskyně. Během výletu můžete spatřit ohromující množství mořských ptáků, včetně papuchalků, alkounů a terejů. Tato oblast je známá také pro svou velkou kolonii tuleních lvů.

Pro relaxaci a odpočinek můžete navštívit jednu z mnoha termálních pramenů na ostrově. Vestmannaeyjar mají přístup k geotermálnímu teplu, které je využíváno místními obyvateli i turisty. Můžete se tak vykoupat v teplých koupelích s výhledem na oceán a užít si unikátní kombinaci horkých pramenů a chladného moře.

Pokud se rozhodnete vydat se na dovolenou na Vestmanské ostrovy, budete mít možnost zažít autentickou přírodu, tradice a atmosféru ostrova. Zejména pak budete moci uniknout shonu a davům turistů, což vám poskytne skutečně jedinečný zážitek. Ať už jste milovníky přírody nebo historie, Vestmannaeyjar nabízejí mnoho zajímavostí a nezapomenutelných momentů.


Počasí Island Vestmannaeyjar


Vestmannaeyjar jsou skupina ostrovů nacházejících se na jihozápadě Islandu. Tato oblíbená turistická destinace je známá svou malebnou přírodou, vulkány a bohatou historií. Avšak počasí na Vestmannaeyjar může být velmi proměnlivé a nevyzpytatelné.

Islandské počasí je obecně známé pro své rychlé změny a výkyvy teplot. To platí i pro Vestmannaeyjar, kde může být v jednom okamžiku slunečno a klidné a ve druhém okamžiku se přehoupnout do silného větru a deště.

Z důvodu své polohy v Atlantském oceánu jsou ostrovy Vestmannaeyjar ovlivňovány oceánskými proudy a větry. To znamená, že počasí zde může být poměrně chladné, zejména během zimních měsíců. Průměrné teploty se pohybují kolem 0 °C a většina srážek přichází ve formě deště.

Přestože jsou Vestmannaeyjar známé svým chladným a vlhkým počasím, mohou být i překvapivě slunečné a teplé dny, zejména během letního období. Teploty v létě se mohou pohybovat kolem 10 °C až 15 °C a více. Toto je období, kdy se ostrovy stávají oblíbeným místem pro turisty, kteří si zde mohou vychutnat procházky po přírodě, pěší túry nebo prozkoumávat okolní ostrovy.

Díky své geografické poloze jsou Vestmannaeyjar také náchylné k silným větrům. V zimě mohou rychle vyrůstat silné bouře, které mohou způsobit problémy jak ostrovním obyvatelům, tak také turistům. Proto je vhodné být dobře připraven a sledovat předpověď počasí.

Přestože počasí na Vestmannaeyjar může být nepředvídatelné, tato malebná destinace stále přitahuje mnoho návštěvníků. Pokud si plánujete cestu na tyto ostrovy, je důležité být připraven na změnu počasí a vzít s sebou vhodné oblečení a obuv.

Ať už jste nadšeným turistou, který si chce užít přírodní krásy Vestmannaeyjar, nebo obyvatelem oblasti, kde musíte přizpůsobit svůj život proměnlivým podmínkám počasí, počasí na ostrovech vždy překvapí svou rozmanitostí a krásou.


Letenka Island Vestmannaeyjar


Island Vestmannaeyjar je malý ostrov ležící u jižního pobřeží Islandu, který je známý svou nádhernou přírodou, úchvatným mořským pobřežím a neuvěřitelnými geologickými útvary. Kde můžete najít křiklavě zelené louky, vysoké hory a zasněžené vrcholky.

Jedním z nejlepších způsobů, jak tento kousek Islandu objevit, je letenka Island Vestmannaeyjar. Vestmannaeyjar je skupina ostrovů, kde největší z nich je Heimaey. Letiště se nachází na tomto ostrově a spojuje ho s mnoha místy na Islandu.

Letenky jsou k dostání prostřednictvím různých leteckých společností a ceny se mohou lišit v závislosti na ročním období a poptávce. Let trvá přibližně 30 minut a nabízí nádherný pohled na okolní krajinu, takže se určitě nebudete nudit.

Po přistání na letišti na ostrově Heimaey budete moci využít mnoho turistických aktivit a výletů. Mezi ně patří návštěva místního přírodního parku a divoké rezervace, návštěva zachovalého rybářského přístavu, návštěva jednoho z největších bazénů na Islandu nebo výlet na největší sopku ostrova, kde si můžete prohlédnout nádherné výhledy na celý ostrov.

Jiným atraktivním místem, které si určitě nechcete nechat ujít, jsou Vestmannaeyjar Puffins. Tito malí a roztomilí ptáci jsou velmi oblíbení u turistů, kteří sem rádi přicházejí, aby si je prohlédli a pořídili si krásné fotky. Vedle Puffinů je zde také možnost navštívit mnoho dalších druhů ptáků a prohlédnout si místní přírodní rezervaci.

V zimním období se můžete těšit na mnoho dalších aktivit, jako jsou například ledové koupání, prohlídky ledových jeskyní a jiné zimní sporty.

Letenka Island Vestmannaeyjar je tedy skvělým způsobem, jak objevit tento úchvatný kousek Islandu. S nabídkou mnoha aktivit, nádherných výhledů a úchvatné přírody je to ideální destinace pro každého, kdo miluje krásu ostrovní přírody a nedotčenou divočinu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Vestmannaeyjar


1. Jak se dostanu na ostrov Vestmannaeyjar?
Ostrov Vestmannaeyjar je přístupný výhradně trajektem z přístavu Landeyjahöfn, který se nachází asi 2 hodiny jízdy od Reykjavíku. Trajekt jezdí několikrát denně.

2. Kolik lidí žije na ostrově Vestmannaeyjar?
Na ostrově Vestmannaeyjar žije přibližně 4 500 obyvatel.

3. Jaké jsou hlavní atrakce na ostrově Vestmannaeyjar?
Mezi nejvýznamnější atrakce na ostrově patří sopka Eldfell, která vybuchla v roce 1973, Muzeum lávy, Muzeum přírody a ptactva, návštěva mořských jeskyní a pozorování volně žijících papuchalků.

4. Jaké aktivity mohu na ostrově Vestmannaeyjar podniknout?
Mezi populární aktivity na ostrově patří pěší túry po sopkách, pozorování ptáků, rybolov, návštěva geotermálních bazénů, vodních sportů a procházky po malebném přístavu.

5. Kdy je nejlepší čas navštívit ostrov Vestmannaeyjar?
Nejlepší čas na návštěvu ostrova Vestmannaeyjar je během letních měsíců (červenec-srpen), kdy je počasí nejstabilnější a teploty dosahují příjemných hodnot. Nicméně ostrov je krásný i v jiných částech roku, a tak se dá navštívit prakticky celoročně.

6. Jaká je délka trajektového spojení na ostrov Vestmannaeyjar?
Trasa trajektu z přístavu Landeyjahöfn na ostrov Vestmannaeyjar trvá přibližně 40 minut.

7. Existuje možnost ubytování na ostrově Vestmannaeyjar?
Ano, na ostrově Vestmannaeyjar se nachází několik hotelů, penzionů a ubytování přes Airbnb. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících.

8. Jak se pohybovat po ostrově Vestmannaeyjar?
Ostrov Vestmannaeyjar je malý a je možné se po něm snadno pohybovat pěšky nebo na kole. Místní autobusové linky také nabízejí přepravu po ostrově.

9. Kde mohu najít další informace o ostrově Vestmannaeyjar?
Další informace o ostrově Vestmannaeyjar můžete najít na oficiálních turistických webových stránkách Islandu, v turistických infocentrech nebo se zeptat místních obyvatel.


Ubytování Island Vestmannaeyjar


Na malebném ostrově Vestmannaeyjar, který se nachází na jihozápadě Islandu, je možné najít různé možnosti ubytování, které vyhovují jak turistům s menším rozpočtem, tak těm, kteří si přejí luxusnější a exkluzivnější zážitek.

Jednou z možností je ubytování v hotelu, jako je například Hotel Vestmannaeyjar. Tento moderní hotel se nachází v centru obce Heimaey, což je největší a jediné obydlené sídlo na ostrově. Hotel nabízí pohodlné a prostorné pokoje s výhledem na okolní přírodu. K dispozici je také restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční islandskou kuchyni.

Pro ty, kteří preferují klidnější a intimnější atmosféru, je možností pronájem apartmánu. Na ostrově je k dispozici několik apartmánových komplexů, které poskytují samostatné ubytování s vlastní kuchyní a sociálním zařízením. Například Apartmány Egilshöll nabízejí moderní apartmány s výhledem na oceán a okolní sopky.

Pro ty, kteří mají rádi přírodu a chtějí zažít něco netradičního, je možností i kempování. Na ostrově se nachází několik kempů, jako je například Campi Vestmannaeyjar. Kempy jsou vybaveny sociálním zařízením a společenskými prostory. Tato možnost ubytování je vhodnější pro ty, kteří mají vlastní stan a vybavení.

Další zajímavou alternativou je ubytování v tradičním islandském domku, tzv. "hobbit house". Tyto malé dřevěné domky jsou často umístěny na okraji vesnic a jsou velmi útulné. Nabízejí základní vybavení, jako je postel, kuchyňka a topení. Ubytování v těchto domečcích vám umožní zažít autentickou islandskou atmosféru a být blízko přírody.

Ubytování na ostrově Vestmannaeyjar je velmi populární a je třeba si ho rezervovat včas, zejména během letních měsíců, kdy je ostrov oblíbeným cílem turistů. Ať už si vyberete hotel, apartmán, kemp nebo tradiční domeček, určitě se vám zde zalíbí a budete mít možnost objevit krásy tohoto jedinečného ostrova.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách