Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Island Krafla

Dovolená Island Krafla


Island je země plná různorodé přírody a krásných scenérií. Je to místo, kde se mohou turisté přímo ponořit do divočiny a objevovat jedinečná místa. Jedním z takových míst je národní park Krafla, který nabízí fascinující dovolenou pro všechny příznivce přírody.

Národní park Krafla se nachází na východě Islandu, poblíž města Mývatn. Toto území je jedním z nejaktivnějších vulkanických oblastí na Islandu. Zdejší krajinu tvoří lávová pole, sopky, geotermální jezera a další přírodní úkazy, které dodávají tomuto parku svou nezapomenutelnou atmosféru.

Jednou z nejvýraznějších částí národního parku Krafla je sopka Krafla, která je středem zemětřesení a sopečné činnosti. Turisté si mohou prohlédnout krátery a geotermální oblasti, které se zde nacházejí. Jedním z nejznámějších míst je Víti, což je sopouch vzniklý erupcí v roce 1724. Jeho krásné tyrkysové jezero je oblíbeným místem koupání pro dobrodružné turisty.

Další přírodní lákadlo v národním parku Krafla je horské pásmo Bjarnarflag. Tato oblast je bohatá na geotermální energii a nabízí úžasné pohledy na okolní krajinu. Pro ty, kteří mají rádi pěší turistiku, je zde řada stezek a túr, které je možné absolvovat. Turisté se mohou projít po lávových polích, sledovat páchnoucí sírkové prameny a obdivovat výhledy na sopky.

Jinou zajímavostí v národním parku Krafla je jezero Mývatn. Je to jedno z největších jezer na Islandu a je obklopeno úchvatnou přírodou. Na jezeře si můžete pronajmout kajak a prozkoumat okolí z vody. Tato aktivita je vhodná pro všechny věkové skupiny a nabízí úžasný pohled na okolní hory a lávová pole.

Pokud jste milovníky života pod vodou, nezapomeňte navštívit i národní park Jökulsárgljúfur, který se nachází v blízkosti národního parku Krafla. Zde se nachází kaňon Ásbyrgi, který je oblíbeným místem pro potápění. Voda v jezeře je průzračná a plná různých druhů ryb a dalšího vodního života.

Island je jedinečným místem pro dovolenou plnou dobrodružství a přírodních krás. Návštěva národního parku Krafla je jistě nezapomenutelným zážitkem, který vám umožní prozkoumat tuto fascinující vulkanickou oblast. Připravte si vaše turistické vybavení a vyděte se na nezapomenutelnou dovolenou na Islandu!


Počasí Island Krafla


Island je známý svými překrásnými krajinnými scenériemi a unikátními přírodními krásami. Kromě toho je ale také známý svojí proměnlivou a náročnou klimatickou podstatou. Všechny tyto faktory spolu tvoří neobyčejně krásné prostředí, kterému nerozumí každý návštěvník. Krafla, sopka na severovýchodě Islandu, se řadí mezi nejaktivnější vulkány celého ostrova a je charakteristická svojí proměnlivostí počasí.

Krafla se nachází v oblasti zvané Myvátn, což je národní park plný nádherných vodopádů, termálních pramenů a sopečných jezer. Z tohoto důvodu je zde počasí velmi proměnlivé a může se měnit během několika minut z obláčného a chladného na slunečné a horké. Navíc i v létě může být zima a v zimě se může vyskytnout silný vítr a sníh.

V zimě je třeba se připravit na to, že bude chladno a temno. Nicméně, pokud máte štěstí, můžete zažít projasnění a krásnou polární záři. Nejlepší čas pro pozorování polární záře je od listopadu do března. V létě se nejčastěji vyskytují mírnější teploty s průměrem 10°C, ale také je zde možné zažít vysoké teploty kolem 20°C. Také se dají vidět ptáci - v krajině kolem sopky se vyskytují například racci či třepotci.

Pokud se rozhodnete navštívit krajinu kolem sopky Krafla, mějte se ve svých plánech neustále na pozoru před možnými změnami počasí. Nezapomeňte si vzít kompletní oblečení, nechybí samozřejmě kvalitní obuv a kvalitní stan. V této oblasti často můžete zažít ekologické katastrofy, jako například sopečné erupce, takže pozor a respektujte doporučení tamních expertů.

Krafla je opravdu fascinující místo s velmi proměnlivým počasím, ale právě toto počasí umocňuje jeho kouzlo. Pokud se rozhodnete navštívit tento region Islandu, nezapomeňte na bezpečnost a užijte si nádhernou krajinu doplněnou o úchvatné výhledy a nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Island Krafla


Island a jeho překrásná příroda lákají k návštěvě turisty z celého světa. Při plánování cesty byste měli rozhodnout o tom, kde se ubytovat. Jedním z možných míst k pobytu je Krafla, což je oblast na severu Islandu známá svojí lávovou krajinou a geotermální aktivitou.

V krajině kolem vulkánu je možno najít různé typy ubytování, od luxusních hotelů po levnější hostely a kempy. Vše záleží na vašich finančních možnostech a požadavcích. V této oblasti se nacházejí i prázdninové domky, které jsou plně vybaveny a nabízejí tak maximální pohodlí.

V poslední době se v oblasti Krafly začínají objevovat také různé ekofarmy, které nabízejí ubytování a návštěvu jejich farmy. Tento typ ubytování nabízí možnost seznámit se s tradičním islandským způsobem života v přírodě a může být skvělou zkušeností pro každého turistu.

Krafla není jen krásné místo k ubytování, ale také nabízí různé atrakce a aktivity pro turisty. Mezi největšími lákadly patří návštěva Mývatn, překrásného termálního jezera, které nabízí zajímavé výhledy a možnost se koupat v teplých pramenech. Dalšími zajímavými místy jsou Viti kráter, čedičová poušť Eldhraun a sopka Askja.

I přesto, že je ubytování v této oblasti obvykle dražší než v jiných místech Islandu, stojí to za to, aby si návštěvníci užili krásy tohoto jedinečného místa. Krafla je skvělou destinací pro milovníky přírody a turisty, kteří hledají výjimečné zážitky.
Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo ubytování v kempu, pobyt v oblasti Krafly vás určitě nezklame.


Letenka Island Krafla


Letenka na Island Krafla: Objevte mimořádnou destinaci plnou přírodních zázraků

Letenka na Island Krafla je vstupenkou do jednoho z nejúchvatnějších míst na světě. Island je zemí jedinečných přírodních krás a nádherných krajin, které vás okouzlí svou divokostí a jedinečností. A Krafla, vulkán na severu ostrova, je jedním z nejzajímavějších bodů, které si na Islandu určitě nenecháte ujít.

Letenka na Island Krafla otevírá dveře do jednoho z geotermálních center ostrova. Hora, na které se nachází, je součástí Vatnajökulského národního parku, kde se můžete těšit na fascinující geotermální jevy, rozlehlé sopky a lávová pole. Krafla je doslova jako z jiného světa.

S přistáním na Islandu vás překvapí rozmanité a kontrastní krajinné scenérie. Město Akureyri, které slouží jako brána do oblasti Krafla, nabízí četné možnosti ubytování, tradiční i moderní restaurace, překrásné botanické zahrady a kontrastující okolní hory.

Po příletu na Island vyrážíte směrem na sever, kde si můžete vychutnat jedinečnou cestu přes horskou silnici s nádhernými výhledy na rušný městský život až do přírodních zázraků. Během vaší cesty narazíte na geotermální pole s bílými kuřáky plynu, policejní stanice obklopené rozlehlými lávovými poli a jezery s jasně modrou vodou. Celá trasa nabízí mnoho překvapení a zajímavostí, takže si určitě nezapomeňte přibalit fotoaparát.

Krafla je jednou z nejaktivnějších sopek na Islandu a nabízí impozantní pohled na její krátery a sopouchy. Výlet na vrchol může být trochu náročný, ale odměnou vám budou nádherné výhledy na okolní krajinu a vulkanická pole. Můžete se také vydat na prozkoumání okolních termálních jezer, která nabízejí neobvyklé modré, zelené a žluté barvy díky mineralizaci vody.

Kromě samotné vulkanické aktivity můžete na Islandu Krafla využít také termální lázně a horké prameny, které jsou dalším lákadlem tohoto místa. Ponořte se do ohromující přírody, kde se můžete zrelaxovat a načerpat novou energii. Je to ideální aktivita po dlouhé túře nebo pro jednoduché odpočívání a užívání si jedinečných jednoduchostí Islandu.

Letenka na Island Krafla je zkrátka vstupenkou do neuvěřitelného světa přírodních krás. Nechte se unést rozmanitou a neuvěřitelnou krajinou, kterou vám tento vulkán a jeho okolí nabízí. Pohledy na sopky, gejzíry, termální jezera a úchvatnou barvu krajin vás rozhodně nezklamou. Pokud máte rádi přírodu a dobrodružství, pak je Island Krafla tou pravou destinací pro vás. Stačí si jen koupit letenku a vydejte se na nezapomenutelné dobrodružství na jednom z nejkrásnějších míst na zemi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Krafla


Často kladené otázky a odpovědi o islandském sopce Krafla:

1. Co je sopka Krafla?
Sopka Krafla je aktivní sopečný systém nacházející se na severovýchodě Islandu. Je to jedna z nejaktivnějších sopek na ostrově.

2. Jaká je nejznámější erupce na sopce Krafla?
Nejvýznamnější erupce na sopce Krafla se odehrála v letech 1975-1984. Během této dlouhotrvající erupce došlo k mnoha menším výbuchům a vzniku nových sopouchů.

3. Je sopka Krafla v současné době aktivní?
Ano, sopka Krafla stále vykazuje známky aktivity. Místní vulkanologové pečlivě monitorují její chování a plní povrchovou deformaci a potenciální vibrace, které by mohly naznačovat budoucí erupci.

4. Je možné navštívit sopku Krafla?
Ano, je možné navštívit oblast sopky Krafla, ale je důležité dodržovat bezpečnostní pokyny a sledovat pokyny místních úřadů. Existuje několik turistických tras a vyhlídek, které umožňují návštěvníkům prozkoumat tuto sopečnou oblast.

5. Je povolen přístup na kráter sopky Krafla?
Vstup do kráteru sopky Krafla je obvykle zakázán z bezpečnostních důvodů. Přístup je povolen jen ve výjimečných případech a pod dohledem zkušených průvodců.

6. Jaké jsou možnosti ubytování v blízkosti sopky Krafla?
V okolí sopky Krafla se nachází několik hotelů, turistických chat a kempů nabízejících ubytování různých cenových kategorií. Je doporučeno rezervovat ubytování předem, zejména v obdobích turistické sezóny.

7. Jaké jsou další atrakce poblíž sopky Krafla?
V blízkosti sopky Krafla se nachází mnoho dalších atraktivních míst, včetně termálního jezera Mývatn, silnějícího geotermálního pole Námafjall, lázeňského komplexu Mývatn a dalších sopečných útvarů.

8. Je nutné se obávat erupce sopky Krafla?
I když se sopka Krafla nachází ve stavu aktivity, místní odborníci pečlivě sledují její vzorce chování a jsou schopni v případě potřeby varovat o možném nebezpečí. Nicméně je důležité dodržovat bezpečnostní pokyny a řídit se pokyny místních úřadů.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách