Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Island Ásbyrgi

Ubytování Island Ásbyrgi


Island Ásbyrgi je malebné údolí nacházející se na severovýchodě Islandu. Toto místo je jedním z mnoha přírodních pokladů, které tato ostrovská země nabízí návštěvníkům. Ásbyrgi je vzdálené přibližně 50 km od města Húsavík a je součástí národního parku Jökulsárgljúfur.

Jedním z nejvýznamnějších rysů tohoto místa je velký polokruhový útvar, který je tvořen strmými skalními stěnami dosahujícími výšky až 100 metrů. Mnoho lidí si všimne, že tento tvar připomíná ohromné amphitheater. Místní legenda praví, že Ásbyrgi bylo vytvořeno ohromným kopím boha Ódina, které zapadlo do země.

Ásbyrgrid je vlastně sopečný kanál, který byl vytvořen před miliony let vyvrhováním lávy. Pozoruhodné je, že útvar je také spojen s darwinismem. V roce 1875 ho navštívil Charles Darwin a podle zjištění zde identifikoval přítomnost sopečného popelu a důkazy o ledu, což vedlo k jeho teorii o pohybu kontinentálních desek.

Ásbyrgi je významné také z hlediska fauny a flóry. V okolí údolí najdeme různé druhy ptáků, například orla mořského, sokola stěhovavého a ledňáčka říčního. Mezi zdejší rostliny patří zvláštní druh sasušeň obecná, která roste pouze ve velmi studených oblastech.

Toto malebné údolí má také velký význam v islandské mytologii. Je považováno za nádherný lesní chrám elfů. Podle místních pověstí je údajně místo, kde se skrývá elfský král. Místní obyvatelé věří, že tyto bytosti mají vliv na jejich každodenní život.

Pro návštěvníky je k dispozici ubytování přímo v areálu Islandu Ásbyrgi. Je zde k dispozici několik různých možností, které umožňují turistům vychutnat si svůj pobyt v tomto malebném údolí. Hotel nabízí pokoje s výhledem na okolní krajinu a je vybaven moderním zařízením, které zajišťuje pohodlí a pohostinnost.

Další možností je kempování v okolí údolí. Pro ty, kteří preferují pobyt v přírodě, je zde kemp, který je vybaven sprchovými zařízeními, toaletami a dalšími potřebnými vybaveními. Kempování umožňuje návštěvníkům prozkoumat okolní přírodní krásy a přímo vnímat atmosféru Ásbyrgi.

Nevýhodou je, že místo není snadno dostupné. Přestože se nachází v centru národního parku, cesta sem může být trochu obtížná, zejména pro ty, kteří nemají vlastní dopravu. Nejbližší město s letištěm, Húsavík, je od Ásbyrgi vzdálené přibližně 50 km.

Navštívit ubytování Islandu Ásbyrgi je však jednoznačně stojí za to. Připadáte si zde jako ve snu, díky těm obrovským, strmým a dokonale čistým stěnám, které vytvářejí obrovskou atmosféru mystiky a exotiky. Pro fanoušky přírody a dobrodružství je toto místo jako stvořené k objevování.


Dovolená Island Ásbyrgi


Island je fascinující země, která očarí každého návštěvníka svou ohromující přírodou a jedinečnými geologickými útvary. Jedním z nejkrásnějších míst na Islandu je bezesporu kaňon Ásbyrgi, který se nachází v severní části ostrova.

Ásbyrgi je horské údolí ve tvaru písmena U, které vzniklo výbuchem sopky před tisíci lety. Podle legendy bylo Ásbyrgi stvořeno kopýtem boha Óðina, které se podle pověsti zřítilo ze stratosféry a vytvořilo tento ohromující útvar. Bez ohledu na původ tohoto magického místa je Ásbyrgi přírodním skvostem a lákadlem pro turisty z celého světa.

Procházka údolím Ásbyrgi je jako vstup do jiného světa. Okolní stěny skal vzdouvají až do výšky 100 metrů, a vytváří tak ohromující a neuvěřitelně krásnou scenérii. Lze se tu zcela ponořit do klidu a ticha okolní přírody a vychutnávat si její jedinečnou atmosféru.

Jedním z nejznámějších kamenných útvarů v Ásbyrgi je tzv. Eyjan, což v překladu znamená "ostrov". Jedná se o obrovskou skalní stěnu, která vypadá jako samostatný ostrov uprostřed údolí. Efektní je pohled z jim ze dna kaňonu. Můžete se tu cítit jako v soukromém ráji, kde se můžete zcela odpojit od každodenního shonu a naplno si užívat přírodní krásy.

Ásbyrgi nabízí také různé turistické trasy, které umožňují návštěvníkům prozkoumat celé údolí a okolní krajinu. Mezi nejoblíbenější patří cesta k vodopádu Holmatungur, který je doslova ukrytý mezi skalami. Tato trasa vás zavede do míst, kde můžete obdivovat ohromující sílu přírody a její nekonečnou krásu.

Pokud máte rádi adrenalin a dobrodružství, můžete v Ásbyrgi vyzkoušet také jízdu na koni. Islanďané jsou proslulí svými výbornými koňmi, kteří jsou velmi přizpůsobiví drsným podmínkám ostrova. Projížďka na koni v Ásbyrgi je jedinečnou zážitkem, který vám umožní prozkoumat toto úžasné místo a spatřit ho z trochu jiné perspektivy.

Ásbyrgi je také ideálním místem pro pozorování divoké zvěře. V údolí žijí mnohé druhy zvířat, včetně sobů, lišek a různých druhů ptáků. Pokud máte štěstí, můžete spatřit i vzácnou sopku islandskou, která je symbolem Islandu.

Pokud uvažujete o dovolené na Islandu, Ásbyrgi je jedno z míst, které byste neměli vynechat. Jeho přírodní krása, klid a atmosféra vás okouzlí a budete se sem chtít vrátit znovu a znovu. Bez ohledu na roční období je Ásbyrgi vždy magické místo, které stojí za to objevovat a prozkoumávat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Ásbyrgi


Otázky:

1. Kde se nachází Ásbyrgi?
2. Jaká je historie Ásbyrgi?
3. Jaké jsou hlavní atrakce a aktivity, které mohu v Ásbyrgi podniknout?
4. Jak se dostanu do Ásbyrgi?
5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Ásbyrgi?
6. Je nutné platit vstupné do Ásbyrgi?
7. Existuje tu možnost ubytování a stravování?
8. Jaká jsou pravidla týkající se ohledu na přírodu při návštěvě Ásbyrgi?
9. Co je to horská kotlina?
10. Jak dlouho by měla být plánovaná návštěva Ásbyrgi?

Odpovědi:

1. Ásbyrgi se nachází v severní části Islandu, v národním parku Vatnajökull.
2. Ásbyrgi byla vytvořena během poslední doby ledové erozí a zřejmě také sopečnou aktivitou. Má i mýtický význam v islandské mytologii.
3. Mezi hlavní atrakce v Ásbyrgi patří kaňon samotný, horská kotlina, kde se dá pěšky vydat, různé turistické trasy a rozmanitá flora a fauna.
4. Nejlepší způsob, jak se dostat do Ásbyrgi, je pronájem auta nebo využití organizovaného autobusového spojení.
5. Nejlepší doba na návštěvu Ásbyrgi je na jaře nebo v létě, kdy je zde příjemné počasí a rovněž možnost turistiky a dalších aktivit.
6. Ásbyrgi je součástí národního parku, takže návštěvníci neplatí žádné vstupné.
7. V blízkosti Ásbyrgi se nachází kempy a ubytování v okolí. Existuje také několik restaurací a kaváren.
8. Návštěvníci Ásbyrgi by měli dodržovat pravidla ochrany přírody, což zahrnuje neodstraňování rostlin nebo zvířat, udržování čistoty a dodržování značení.
9. Horská kotlina je unikátním geologickým útvarem, který vznikl během poslední doby ledové erozí. Je obklopena vysokými skalními útvary a nabízí nádherný výhled.
10. Plánovaná návštěva Ásbyrgi by měla zahrnovat minimálně několik hodin, aby bylo možné prozkoumat hlavní atrakce a vychutnat si krásu tohoto místa.


Počasí Island Ásbyrgi


Island je známý svým extrémním počasím a jedním z nejzajímavějších míst je bezpochyby oblast Ásbyrgi. Ásbyrgi je přírodní rezervace na severu Islandu, která se nachází uprostřed horského pásma v národním parku Jökulsárgljúfur.

Toto údolí se vyznačuje unikátní horskou formací ve tvaru písmene "U", která je dlouhá přibližně 3,5 kilometru a široká až 1,1 kilometru. Místní legenda praví, že tuto podlouhlou skalní formaci vytvořil obrovský kůň nordického bůžka Óðina, který skočil přes průlom Ásbyrgi, aby si ulevil od své cestovní únavy.

Jednou z nejzajímavějších věcí, kterou tato oblast nabízí, je její unikátní mikroklima. Ačkoli je Island obecně zametán větry a deštěm, Ásbyrgi tvoří jakýsi ochranný přístav. Stromy a bujná vegetace vytvářejí přirozené závětří, které chrání tuto oblast před drsnými větrnými podmínkami.

Během léta můžete v oblasti Ásbyrgi zažít krásné slunečné dny, kdy teploty vystoupají až na příjemné 15-20 stupňů Celsia. Nezapomeňte si však přibalit k bundě také pláštěnku, protože Island je známý neustálým střídáním počasí a přeháňkami. Kdykoliv se může vyjasnit nebo naopak zatemnit.

V zimě je Ásbyrgi ještě jedinečnější, když vykazuje sněhové závěje a ledové útvary. Tato část Islandu je jedním z nejlepších míst pro pozorování polárního světla, což je obdivuhodný přírodní jev, kdy se nad obzorem objevují různě zbarvená světla vytvářená částicemi slunečního větru.

Ve vnitřní části Ásbyrgi se nachází malé slatiniště a jezírko. Tyto vodní prvky přitahují mnoho různých druhů ptáků, jako jsou labutě, kachny nebo orli. Je to ideální místo pro milovníky ptactva a ornitology.

Celkově vzato, Ásbyrgi je fascinující lokalita, která nabízí návštěvníkům úžasnou přírodu a jedinečné počasí. Vítr, déšť, slunce a sníh se v tomto místě střídají a vytvářejí neuvěřitelné atmosférické podmínky, které jsou nezapomenutelné. Nezáleží na tom, jestli se sem vypravíte v létě nebo v zimě, vždy se můžete těšit na zážitek z výjimečného počasí, které přispěje k vašemu nezapomenutelnému zážitku z Islandu.


Letenka Island Ásbyrgi


Island je proslulý svou unikátní přírodní krásou a jednou z nejatraktivnějších lokalit, kterou určitě nesmíte minout, je přírodní útvar Ásbyrgi. Tato úchvatná rokle, nacházející se v severní části ostrova, je jedním z nejkrásnějších přírodních zákoutí na celém Islandu.

Ásbyrgi je vzdálena přibližně 500 kilometrů od hlavního města Reykjavíku a nachází se v severovýchodní části ostrova, v národním parku Jökulsárgljúfur. Rokle je obklopena impozantními skalními útvary a dosahuje délky až 3,5 kilometru. Její nejširší místo měří přibližně jeden kilometr, zatímco nejhlubší místo pak dosahuje úctyhodných 100 metrů. Údajně svým tvarem připomíná podkovu, což je také jedna z teorií ohledně jejího vzniku.

Ásbyrgi je jedním z nejzajímavějších geologických útvarů na Islandu a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti této vulkanicky aktivní oblasti. Rokle powstała díky sopečné erupci, která proběhla před zhruba 8 000 lety. Proces vzniku úvodu byl způsoben ledovcem, který zde před mnoha lety postupoval a tvořil výrazné hrany a zářezy v krajině.

Ásbyrgi je domovem různých druhů flóry a fauny. Zdejší les se skládá zejména z břízového a vrbového porostu, který je doprovázen vysokou trávou a vřesem. Díky této pestrosti rostlinného pokrývku je Ásbyrgi často označována za jedno z nejrozmanitějších přírodních prostředí na Islandu. V oblasti lze také zahlédnout různé druhy ptáků, včetně sokolů, hrdliček a orel skalní.

Návštěvníci mají možnost prozkoumat krásnou rokli v rámci atraktivní turistické stezky, která vede v hloubi údolí a nabízí ohromující výhledy na okolní krajinu. Cesta je poměrně nenáročná a zážitek z procházky v těchto nádherných přírodních scenériích stojí za to. Návštěvníci, kteří si chtějí užít ještě více dobrodružství, mají také možnost vyzkoušet různé outdoorové aktivity, jako je horolezectví, jízda na kole nebo jízda na koni.

Ásbyrgi je oblíbeným turistickým cílem jak pro domácí, tak i pro zahraniční turisty, kteří touží objevovat krásy přírody. Ať už se jedná o milovníky hikingu, fotografy nebo prostě ty, kteří si chtějí odpočinout v klidném prostředí, rokle Ásbyrgi nabízí něco pro každého.

Pokud plánujete cestu na Island, nezapomeňte zařadit návštěvu tohoto úžasného místa do svého itineráře. Letenka na Island vás zavede do přírodního ráje, který se jen těžko hledá jinde. Ásbyrgi vás zcela okouzlí svou jedinečnou atmosférou a překrásnými výhledy.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách