Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Irsko Portrush (Severní Irsko)

Letenka Irsko Portrush (Severní Irsko)


Irsko je země, která je pro svou úchvatnou a překrásnou přírodu oblíbeným cílem mnoha turistů. Jedním z nejzajímavějších míst v Irsku je malé přímořské městečko Portrush, nacházející se na Severním Irsku. Pokud se rozhodnete navštívit toto malebné místo, nejrychlejší a nejefektivnější způsob, jak se tam dostat, je skrze letenku.

Portrush se nachází na pobřeží Atlantiku a je obklopen nádherným krajem se zelenými kopci a bílými písečnými plážemi. Toto malé rybářské městečko je známé svou typickou atmosférou a přátelskými obyvateli. Pokud se rozhodnete navštívit Portrush, můžete se těšit na mnoho atrakcí a zážitků.

Při příjezdu letadlem do Portrushu budete mít možnost obdivovat krásný výhled na irské pobřeží již z letadla. Letenky do Portrushu vám umožní cestovat rychle a pohodlně a vychutnat si poznávání této malebné oblasti.

Po příletu na letiště v Portrushu budete okamžitě ponořeni do atmosféry tohoto úchvatného místa. Obyvatelé Portrushu jsou známí svým vřelým přístupem a pohostinností, takže se budete cítit jako doma hned po příjezdu.

Jednou z největších atrakcí v Portrushu je blízkost slavného skalnatého ostrova, známého jako Giant's Causeway. Tento jedinečný přírodní úkaz je zapsán na seznamu UNESCO a je považován za jedno z nejzajímavějších geologických útvarů na světě. Vznikl jako výsledek sopečné činnosti a jeho nepravidelné sloupy tvoří působivý pohled.

Další zajímavou atrakcí v Portrushu je zařízení zvané Waterworld. Toto vodní centrum nabízí širokou škálu aktivit, jako jsou tobogány a bazény s umělými vlnami. Je ideální pro rodinnou zábavu a odpočinek od každodenního shonu.

Pro milovníky golfu je Portrush ještě větším lákadlem. Royal Portrush Golf Club je jedním ze slavných golfových hřišť na světě a hostil již mnoho mezinárodních turnajů. Toto hřiště je známé svou náročností a krásou, což ho činí snem každého golfisty.

Letenky do Portrushu jsou snadno dostupné a díky nim si můžete užít skvělou dovolenou v tomto malebném městě. Portrush nabízí kombinaci nádherné přírody, kulturních památek a přátelského prostředí. Zároveň je ideálním výchozím bodem pro další objevování Severního Irska.

Takže pokud hledáte destinaci, kde si můžete užít nezapomenutelnou dovolenou, neváhejte si zakoupit letenku do Portrushu. Určitě nebudete zklamáni krásou tohoto malebného rybářského městečka a jeho okolního kraje.


Ubytování Irsko Portrush (Severní Irsko)


Portrush je malebné město na severním pobřeží Severního Irska, které se stalo velmi populárním turistickým cílem díky svému úchvatnému přírodnímu prostředí a bohaté historii. Ať už jste milovníkem divokého pobřeží, golfového hřiště nebo prostě jen toužíte po klidném útěku od každodenního shonu, určitě oceníte ubytování v této malebné destinaci.

Portrush je známý svými nádhernými plážemi a výhledy, které vás doslova okouzlí. Pokud hledáte ubytování blízko pláže, můžete si vybrat z nabídky hotelů a penzionů, které jsou rozmístěny podél pobřeží. Mít možnost se každé ráno probudit a jen pár kroků se dostat na písek je nezapomenutelný zážitek. Mezi oblíbená místa pro ubytování patří například The Royal Court Hotel, Adelphi Portrush nebo The Beaches B&B.

Pro ty, kteří preferují ubytování ve větším městě, je zde možnost zvolit si hotel v blízkém okolí nebo v samotném městě Portrush. Zde naleznete širokou škálu možností, od luxusních resortů až po útulné rodinné hotely. Níže jsou uvedeny některé příklady ubytování vhodného pro různé typy turistů.

1. The Bushmills Inn - Tento luxusní hotel se nachází ve vesnici Bushmills, nedaleko Portrush. Hotel je umístěn v historické budově s tradiční irskou atmosférou. Nabízí stylově zařízené pokoje a vynikající restauraci, která vám přinese nezapomenutelnou gastronomickou zkušenost.

2. Portrush Atlantic Hotel - Tento moderní hotel se nachází přímo u pláže East Strand v Portrush. Nabízí elegantní a dobře vybavené pokoje s výhledem na moře. Hosté mohou relaxovat na hotelové střešní terase s panoramatickým výhledem na moře a okolní krajinnou krásu.

3. Portrush Holiday Hostel - Pokud preferujete cenově dostupnější ubytování, můžete se ubytovat v tomto přátelském a uživatelsky orientovaném hostelu. Hostel poskytuje pokoje různých velikostí a je ideální pro ty, kteří hledají příležitost k seznámení s dalšími cestovateli a prozkoumání Portrush a okolí.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, všichni hosté mohou v Portrush objevovat okolní krajinu, na níž se nachází světově proslulá Giant's Causeway, slavný Dunluce Castle nebo se mohou vydat na golfový výlet na golfové hřiště Royal Portrush, které je jedním z nejlepších golfových hřišť na světě.

Portrush je místem, které stojí za to navštívit. Jeho úchvatné pobřeží, historické památky a pohostinnost jeho obyvatel vám poskytnou nezapomenutelný pobyt. Ať už vyberete ubytování přímo u pláže, v centru města nebo ve venkovském okolí, budete mít ideální základnu k prozkoumání všeho, co Portrush a jeho okolí nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Portrush (Severní Irsko)


1) Jak se dostanu do Portrush?
Odpověď: Portrush se nachází na severním pobřeží Severního Irska. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je letecky dorazit na letiště v Belfastu a odtud pokračovat autobusem nebo vlakem do Portrush.

2) Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Portrush?
Odpověď: Mezi hlavní turistické atrakce v Portrush patří krásné písčité pláže, golfové hřiště, lázeňský hotel Royal Portrush Golf Club a hory Giant's Causeway.

3) Kde se dá v Portrush ubytovat?
Odpověď: V Portrush je k dispozici široká škála ubytovacích zařízení, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a kempů. Nejpohodlnější je rezervovat si ubytování předem online.

4) Jaké jsou možnosti stravování v Portrush?
Odpověď: V Portrush najdete mnoho restaurací, kaváren a barů, které nabízejí širokou škálu tradičních irských jídel i mezinárodních specialit.

5) Co dělat v okolí Portrush?
Odpověď: V okolí Portrush se nachází mnoho dalších turistických atrakcí, jako je chráněné území Causeway Coast, Dunluce Castle, Carrick-a-Rede Rope Bridge a hrad Ballycastle.

6) Kdy je nejlepší čas navštívit Portrush?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Portrush je v letních měsících, kdy je teplé počasí a atrakce jsou otevřené. Nicméně díky své krásné přírodě a golfovým hřištím je Portrush atraktivním cílem i v jiných ročních obdobích.

7) Jaké outdoorové aktivity jsou v Portrush k dispozici?
Odpověď: V Portrush si můžete vychutnat plavání, surfování, kajakování, golf, rybolov a procházky po malebných pobřežních stezkách.

8) Existují v Portrush nějaké kulturní akce nebo festivaly?
Odpověď: Ano, v Portrush se koná několik kulturních akcí a festivalů během roku, včetně Red Sails Festival, Portrush Air Show a The North West 200, což je mezinárodní závodní akce.

9) Jak dlouho trvá cesta z Portrush do Dublinu?
Odpověď: Cesta z Portrush do Dublinu trvá přibližně 3 hodiny autem. Další možností je také vlakem nebo autobusem, které nabízejí pravidelné spoje mezi těmito dvěma městy.

10) Jsou v Portrush dostupné veřejné dopravní prostředky?
Odpověď: Ano, v Portrush je k dispozici místní autobusová linka, která spojuje různé části města. Dále je také k dispozici železniční spojení do dalších měst v okolí.


Dovolená Irsko Portrush (Severní Irsko)


Severní Irsko je úchvatné místo plné překrásné přírody, fascinující historie a pohostinných lidí. Jedním z nejlepších míst, které můžete v Severním Irsku navštívit, je oblíbené letovisko Portrush. Toto malebné město, které se nachází na severozápadním pobřeží Irského ostrova, nabízí dovolenou plnou zajímavých aktivit, krásných pláží a úchvatných výhledů.

Portrush je ideálním místem pro ty, kteří hledají adrenalinové sporty a outdoorové aktivity. Město je známé svými fantastickými možnostmi surfování, pěší turistiky a golfového hřiště Royal Portrush, které je jedním z nejlepších na světě. Dokonce se zde koná prestižní turnaj Open Championship, jedno z nejslavnějších golfových událostí. Takže pokud jste fanouškem golfového sportu, neměli byste si toto místo nechat ujít.

Dalším důvodem, proč navštívit Portrush, jsou jeho nádherné pláže. Městečko je obklopeno úchvatnými písečnými plážemi, které jsou ideální pro odpočinek a relaxaci. Zde si můžete užít slunečních paprsků, procházky podél pobřeží a krásné výhledy na Atlantský oceán. Pláže jsou také velmi oblíbené mezi surfaři, kteří sem přicházejí vyhledávat perfektní vlny. Nová silnice známá jako Causeway Coast Way, která se táhne kolem pobřeží, vás zavede k některým z nejkrásnějších pláží, jako například White Rocks či Portstewart Strand.

I když je příroda jistě půvabná, Portrush nabízí i dostatek kulturních a historických zajímavostí. Nejznámější z nich je Giant's Causeway, který je zapsán na seznamu UNESCO. Jedná se o oblast s unikátními čedičovými sloupy, které vypadají jako stěžejní kamenné sloupy. Podle legendy je to dílo giganta, který je postavil tak, aby překonal moře a dosáhl Skotska. Procházka po Giant's Causeway je jedinečným zážitkem, protože se zde můžete projít po těchto neobvyklých sloupech a prozkoumat zázračné dílo přírody.

Další historickou atrakcí v Portrush je Dunluce Castle. Tato zřícenina středověkého hradu je nestorické místo s bohatou historií a působivou architekturou. Při návštěvě hradu si můžete procházet jeho chodbami, které odrážejí slávu minulých dob, a vychutnávat si úchvatné výhledy na moře.

Portrush je také vyhlášený svou fantastickou restaurační scénou a živým nočním životem. Můžete si vychutnat skvělou mořskou stravu, jako jsou čerstvé ryby a mořské plody, ve vyhlášených restauracích v přístavu. Večer si pak můžete zajít na večírek nebo si vychutnávat drinky v jednom z místních barů či hospod.

Když se rozhodnete pro dovolenou v Portrush, také není špatné vědět, že město leží v blízkosti impozantního skalního oblouku zvaného Dark Hedges, který si možná pamatujete z filmu Pán prstenů. Tato krajina vám poskytne další příležitost pro nezapomenutelné fotografie a pohádkové zážitky.

Portrush je nedotčeným skvostem Severního Irska, který nabízí kombinaci nádherné přírody, adrenalinových sportů a fascinující historie. Nechte se okouzlit tímto malebným městem a objevte všechny jeho krásy při plánování vaší další dovolené.


Počasí Irsko Portrush (Severní Irsko)


Irska idyla Portrush představuje jedno z nejmalebnějších míst Severního Irska se svým úchvatným a proměnlivým počasím. Toto malebné město se nachází na severozápadním pobřeží ostrova a je obklopeno nádhernými plážemi, zelenými kopci a úchvatnými výhledy na Atlantik.

Portrush, stejně jako celá oblast Severního Irska, má oceánské klima, což znamená, že zde existují výrazné rozdíly v počasí během roku. Obecně lze říci, že léto je mírné a vlhké, zatímco zimy jsou chladné a deštivé.

Léto v Portrush je obdobím, kdy se město otepluje a pláže se stávají místem, kde se schází místní obyvatelé i turisté. Průměrné teploty se pohybují kolem 18-20 °C a maximální teploty mohou dosáhnout příjemných 25-26 °C. Je však třeba zmínit, že i v létě se může dostavit déšť, a tak je vhodné vzít si s sebou pláštěnku či deštník, abyste si užili pobyt na pláži bez překvapení od počasí.

Podzim v Portrush je obdobím, kdy se začíná ochlazovat. Teploty se pohybují mezi 10-15 °C a déšť je častý. Přestože počasí může být nejisté, podzimní barvy a příroda v okolí Portrush jsou jedinečné. Je to ideální čas na procházky po městě a podél pobřeží, kde můžete obdivovat scenérie s jasným mořem a vlnami bijícími o skaliska.

Zima v Portrush může být chladná, větrná a deštivá. Teploty se pohybují kolem 5-8 °C a můžete očekávat časté srážky. I přes nepříznivé podmínky je tento roční čas také oblíbený mezi surfaři, kteří využívají silných vln na okolních plážích. Můžete se také projet po městě a ochutnat tradiční irskou kuchyni v jedné z mnoha útulných hospůdek.

Na jaře se počasí v Portrush začíná zlepšovat. Teploty se začínají zvyšovat na příjemných 10-15 °C a déšť se mírně snižuje. Květen a červen se stávají vhodnými měsíci pro návštěvu, protože krajinu pokrývají kvetoucí květiny a příroda nově ožívá. Je ideální čas na procházky po plážích a objevování okolí.

Portrush a jeho okolí mají jedinečné počasí, které se pravidelně mění. Bez ohledu na roční období je však toto malebné město v Severním Irsku stále nádherným místem k návštěvě.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách