Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Irsko Killarney

Počasí Irsko Killarney


Irsko, země s dešťovými mraky, zelenou krajinou a divokými pobřežními útesy. Killarney, městečko ležící na jihu země, je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů Irska. Podívejme se, jaké počasí se zde vyskytuje.

Svou polohou v Atlantiku je Irsko ovlivňováno atlantickým proudem, což má za následek poměrně vlhké a mírné klima. V Killarney je to podobné, průměrná teplota se zde pohybuje v rozmezí 8 – 19 °C. Nejtepleji zde bývá v létě, přičemž teploty tam mohou být i přes 20 °C, nejchladnější pak je v zimě, kdy se teploty dostávají k bodu mrazu. Celkově je to tedy poměrně příjemné klima, se sněhem se mírně počítá.

Zatímco léto bývá vzhledem k polaze na jižním pobřeží příjemné a slunné, zima je zde větrná a deštivá. Déšť zde ale spíše spadne v menších, odpoledních přeháňkách, po kterých se zase poměrně rychle vyjasní. Pokud se ale přece jen dostanete do deště, rozhodně to neznamená, že budete muset zrušit své plány. Killarney a okolí má naopak mnoho skvělých míst k prozkoumání, např. místní národní park či skály a skaliska na pobřeží.

Pokud plánujete cestu do Killarney, rozhodně nezapomeňte na správné oblečení. Sice to není nijak extrémně studené nebo horké počasí, ale může se stát, že se zde dostanete do deště, takže byste měli být připraveni. Doporučujeme všechno, co máte rádi na sebe vrstvit a nějaké dobré voděodolné boty.

A jaké jsou tedy nejlepší měsíce na návštěvu tohoto krásného místa? Ideální období je od konce dubna do začátku září, kdy jsou nejteplejší teploty a nejmenší riziko deště. Pokud ale přijedete i v jinou dobu, nezoufejte. I v zimě a na podzim je zde spousta krásných míst, které stojí za zhlédnutí.

Protože Killarney je turistickým střediskem, je zde poměrně mnoho možností ubytování v celé řadě cenových kategorií. Protože jsou zde národní parky, najdete zde jak levná, tradiční irská bed and breakfast, tak slavné hotele, které vynikají luxusem a výhledy.

Celkově to vypadá, že Killarney je pro návštěvu ideálně položené městečko, které má co nabídnout v každé roční době. Ať už toužíte po klidu a relaxaci, nebo dobrodružství, Killarney na vás čeká!


Dovolená Irsko Killarney


Irska - Nebeská oáza v Killarney

Pokud se chystáte na dovolenou a hledáte úchvatnou destinaci plnou nádherné přírody, teplých a přívětivých lidí a bohaté historie, pak byste neměli přehlédnout Killarney, malebné město na jihozápadě Irska. Nachází se v hrabství Kerry a nabízí mnoho atrakcí a aktivit pro každého návštěvníka.

Killarney je známé především díky svému ohromujícímu národnímu parku, který je jedním z nejstarších a největších národních parků v Irsku. Park se rozkládá na více než 103 čtverečních kilometrech plných hory, jezer, lesů a krásné divočiny. Díky své jedinečné flóře a fauně byl park prohlášen za biosférickou rezervaci UNESCO. Zde si můžete vychutnat procházky okouzlujícími stezkami, nebo si pronajmout kolo a projet se kolem malebných jezer.

Mezi největší turistické atrakce v Killarney patří také jeho historické památky. Město je známé svou viktoriánskou architekturou a historickými budovami, jako je například klášter Muckross Abbey z 15. století nebo Muckross House – honosný venkovský zámek, který se nachází v parku. Pro milovníky historie je zde také možnost navštívit zříceninu hradu Ross Castle, která se tyčí nad jezerem Lough Leane.

Killarney je také oblíbené mezi příznivci golfové hry, jelikož zde najdete několik skvělých golfových hřišť, která nabízejí krásné výhledy na okolní přírodu. Kromě toho můžete absolvovat okouzlující projížďku kočárem nebo se projet parní lokomotivou růžové barvy. Tyto klasické způsoby poznávání města vám umožní navštívit nejkrásnější místa, zatímco vám průvodce sdělí zajímavosti a historky.

Jídlo a pití jsou důležitou součástí irské kultury a Killarney zde není výjimkou. Město je plné skvělých hospůdek, tradičních irských show s hudbou a tancem, a samozřejmě také skvělých bister a restaurací. Nenechte si ujít ochutnávku místních specialit, jako je slavné irské hovězí maso nebo čerstvě upravený irský losos.

Ať už se vydáte do Killarney za přírodou, historií nebo jen na relaxační dovolenou, toto městečko vám určitě nezklame. Budete fascinováni jeho krásou a přívětivostí obyvatel. Navíc zde najdete širokou nabídku ubytování, od luxusních hotelů až po útulné rodinné penziony.

Takže, pokud hledáte destinaci, která vám přinese uvolnění a zážitky z nezapomenutelné přírody, zvolte Killarney v Irsku. Očekává vás dovolená, kterou si budete pamatovat ještě dlouho.


Ubytování Irsko Killarney


Irsko je jednou z nejkrásnějších zemí Evropy. Jeho příroda je naprosto úžasná a jeho města a vesnice jsou plné historických a kulturních památek. Pokud se rozhodnete pro cestu do Irska a chcete navštívit město Killarney, zvolte pro vaše ubytování některý z příjemných hotelů nebo penzionů.

Killarney je malé město na jihozápadě Irska, které se nachází v horském údolí. Je to centrum národního parku Killarney, který je jedním z nejkrásnějších národních parků v Evropě. Killarney a jeho okolí nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí, jako jsou horské túry, návštěvy zámku, jízdy na koni a mnoho dalšího. Proto je toto místo oblíbené u turistů z celého světa.

V Killarney jsou nabízeny ubytovací možnosti pro každého. Vybírat můžete z praktických penzionů, útulných hostinců nebo luxusních hotelů. Pokud hledáte ubytování s dobrým poměrem cena/kvalita, může být dobrým tipem hotel International Hotel Killarney. Tento hotel se nachází v centru města a nabízí moderně vybavené pokoje s výhledem na město a okolní hory. Kromě příjemného interiéru hosté hotelu ocení i skvělou kuchyni a výbornou polohu blízko k turistickým atrakcím. Pokud si chcete dopřát luxusní pobyt, zvolte například hotel The Killarney Park. Tento elegantní hotel se nachází v krásné zahradě a nabízí luxusní pokoje a penthouse s výhledem na okolní hory, bazén s vířivkou, saunu, parní lázeň a mnoho dalších příjemností.

Pro ty, kteří dávají přednost ubytování v penzionu, je se v Killarney mnoho možností. Host house Cherry Tree nabízí příjemné pokoje v cenově přijatelné kategorii. Penzion se nachází v klidné lokalitě, nedaleko centra města. Kromě moderních pokojů vás zde uvítají také zahrada a společenská místnost. Jestliže byste chtěli ubytovat se v okolí národního parku, může být ideální penzion Hazelwood B&B. Tento penzion nabízí pokoje s výhledem na nekonečné zelené pláně, kde se pasou ovce. K dispozici jsou komfortní pokoje s koupelnou, konferenční místnosti, snídaňový salonek, společenská místnost i zahrada.

Výběr ubytování v Killarney je velmi široký, ale určitě je dobré zvolit takové, které bude odpovídat vašim potřebám, představám o komfortním ubytování a především peněženky. Pokud si splníte svá přání ohledně ubytování, budete mít pocit, že jste doma. A to je hlavní důvod, proč stojí za návštěvu tohoto úžasného místa.


Letenka Irsko Killarney


Irsko je zemí plnou přírodních krás, kulturou nabité historie a překrásného pobřeží, které nabízí neopakovatelný zážitek. Pokud hledáte destinaci, kde se můžete uvolnit a užít si přírodní krásy, měli byste zvážit návštěvu městečka Killarney. A co je jednodušší než si letenku do tohoto městečka zakoupit online?

Killarney se nachází na jihozápadě Irska a je známý svou rekreační a šumavskou oblastí Killarney National Park. Tato lokalita je ideální pro ty, kteří chtějí strávit čas v přírodě, jen si odpočinout a užít si klid.

Killarney je městečko s bohatou historií a kulturou, kde můžete navštívit několik muzeí, jako třeba Muckross House, který ukazuje život místních farmářů a řemeslníků. Stejně tak můžete navštívit Killarney Abbye, což je středověký klášter, který poskytuje fascinující historickou prohlídku.

Killarney nabízí mnoho aktivit pro turisty, jako je pěší turistiku, cyklistiku a golf. Pokud máte rádi vodu, můžete si pronajmout loď a projet se po místním jezeře nebo raftovat na řece.

Národní park Killarney nabízí krásné scenérie pro procházky a možnost pozorovat místní divokou zvěř, jako je třeba jeleni a jeleníci. Stejně tak si na místě můžete objednat průvodce, který vám ukáže neuvěřitelné krásy národního parku.

Killarney je ideální destinací pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou od všedního života a užít si okolní přírody. Pokud tedy chcete zakoupit letenku do Irska, neváhejte a zvolte Killarney jako svou cílovou destinaci.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Killarney


1. Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě Killarney v Irsku?
- Nejlepší dobou k návštěvě Killarney je obvykle od jara do podzimu, kdy jsou teploty mírné a příroda je krásně zelená.

2. Jak se dostanu z Dublinu do Killarney?
- Nejjednodušší způsob, jak se dostat z Dublinu do Killarney, je vlakem. Cesta trvá přibližně 3,5 hodiny. Alternativně lze také využít autobusovou dopravu.

3. Jaká je nejznámější atrakce v Killarney?
- Nejznámější atrakcí v Killarney je bezpochyby Národní park Killarney, který je jedním z nejkrásnějších přírodních parků v Irsku. Zahrnuje jezera, hory, lesy a úchvatné výhledy.

4. Kde se dá ubytovat v Killarney?
- Killarney nabízí širokou škálu ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů a Bed & Breakfast. Doporučuje se rezervovat ubytování v předstihu, zejména v období hlavní turistické sezóny.

5. Jaké jsou nejlepší turistické stezky v okolí Killarney?
- Existuje několik úžasných turistických stezek v okolí Killarney, jako například Ring of Kerry, Dingle Way a Gap of Dunloe. Tyto stezky nabízejí nádherné výhledy na krajinu, jezera a hory.

6. Můžu v Killarney najmout kolo?
- Ano, v Killarney je možné si pronajmout kolo a projet se po okolních cyklostezkách. Mnoho půjčoven kol nabízí různé druhy kol pro různé úrovně dovedností.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v Killarney?
- Killarney nabízí mnoho vynikajících restaurací, které se specializují na tradiční i moderní irskou kuchyni. Některé z nejlepších restaurací v této oblasti zahrnují The Laurels, The Cellar at The Ross Hotel a Rozzers Restaurant.

8. Jaké jsou nejlepší památky k návštěvě v Killarney?
- Mezi nejlepší památky v Killarney patří Muckross House and Gardens, St. Mary's Cathedral, Ross Castle a Torc Waterfall. Tyto památky nabízejí pohled do historie a krásu irského venkova.

9. Co dělat v případě nepříznivého počasí v Killarney?
- V případě nepříznivého počasí v Killarney je možné navštívit některé z muzeí, jako například The Kerry Museum, nebo využít wellness služeb a relaxovat v lázních.

10. Co ještě stojí za návštěvu v okolí Killarney?
- Vedle Killarney stojí za návštěvu také město Cork, které je známé pro svůj bohatý kulturní život a historické památky. Další zajímavou možností je také průzkum jiných částí národního parku Killarney, jako například Dingle Peninsula nebo Beara Peninsula.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách