Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Irsko Glendalough

Dovolená Irsko Glendalough


Pokud hledáte fantastické místo pro dovolenou v Irsku, nemůžete minout Glendalough. Toto úchvatné údolí se nachází asi 40 kilometrů jižně od Dublinu a je považováno za jedno z nejkrásnějších míst v zemi.

Glendalough, což v překladu znamená "údolí dvou jezer", leží v národním parku Wicklow Mountains. Oblast je bohatá na přírodní krásy a historické památky, které okouzlí každého návštěvníka.

Hlavními atrakcemi Glendalough jsou ruiny starobylého kláštera. Klášter byl založen v 6. století svatým Kevinem, irským mnichem. I přes svou tisíciletou historii jsou zde stále dochovány pozůstatky románské baziliky, zvonice, opevnění a kříže. Procházka mezi těmito starobylými zříceninami vám umožní nahlédnout do minulosti a ocenit bohaté dědictví Irska.

Dalším lákadlem Glendalough jsou jeho přírodní jezera. Dvě hlavní jezera, Upper Lake a Lower Lake, jsou krásná a klidná místa, kde si můžete odpočinout a obdivovat výhledy na okolní kopce. Můžete tu také podniknout krásné procházky podél břehů jezer a objevovat okolní lesy a vodopády.

Pro milovníky turistiky je oblast Glendalough rájem. Existuje mnoho různých tras a stezek, které vás zavedou do srdce přírody. Nejpopulárnější je tzv. "Wicklow Way", 132 kilometrů dlouhá trasa vedoucí přes národní park a překrásné irské krajiny. Pokud vám 132 kilometrů přijde příliš, nebo nemáte tolik času, můžete si vybrat z množství kratších tras vhodných pro všechny úrovně zdatnosti.

Glendalough je také vyhledávaným místem pro pikniky a rodinné výlety. Existuje zde mnoho piknikových prostorů, kde si můžete přinést své občerstvení a vychutnat si krásné výhledy přímo v přírodě. Okolní kopce jsou také skvělým místem pro horolezectví a outdoorové aktivity.

Ať už sem přijedete na den nebo na delší dobu, nenechte si ujít Glendalough. Toto malebné údolí vás okouzlí svou krásou a historií. Všechny tyto faktory udělují z Glendalough nezapomenutelný cíl pro dovolenou v Irsku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Glendalough


1. Kde se nachází Glendalough?
- Glendalough se nachází v Irsku, přesněji v hrabství Wicklow, asi 40 kilometrů jihovýchodně od Dublinu.

2. Jak se tam dostanu z Dublina?
- Je možné se tam dostat buď autem, nebo veřejnou dopravou. Z Dublinu jezdí autobusová linka, která vás doveze až k výchozímu bodu pro procházky po Glendalough.

3. Jaké jsou hlavní atrakce Glendalough?
- Hlavní atrakcí je historické opatství Glendalough, které bylo založeno v 6. století svatým Kevinem. Dále můžete navštívit jezero Upper nebo Lower, která jsou obklopena nádhernou přírodou.

4. Jaký je vstupné do opatství?
- Vstup do opatství je zdarma, ale je možné přispět dobrovolným příspěvkem na údržbu.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Glendalough?
- Prohlídka opatství a okolních oblastí může trvat několik hodin až celý den, v závislosti na vašich zájmech a času, který chcete strávit v této oblasti.

6. Existuje nějaká turistická stezka ve Glendalough?
- Ano, existuje značená stezka, která vás provede všemi hlavními atrakcemi Glendalough. Stezka je dobře udržovaná a má různé délky a obtížnost, takže si můžete vybrat tu, která vyhovuje vašim schopnostem a zájmům.

7. Je vhodné navštívit Glendalough s dětmi?
- Ano, Glendalough je vhodná destinace i pro rodiny s dětmi. Děti si mohou prohlédnout historické opatství, procházet se po přírodě a vychutnat si pikniky u jezera.

8. Je možné tam strávit noc?
- Ano, v okolí Glendalough je možnost ubytování v hotelích, penzionech či kempu. Existují také různé možnosti pronájmu chalup a chat.

9. Kdy je nejlepší čas navštívit Glendalough?
- Nejlepší čas na návštěvu Glendalough je od jara do podzimu, kdy je počasí příznivější a příroda je ve své plné kráse. Nicméně, i v zimě má Glendalough své kouzlo a je méně turistů.

10. Jaký je vzdálenost mezi Glendalough a Dublinem?
- Vzdálenost mezi Glendalough a Dublinem je asi 40 kilometrů, což obvykle trvá přibližně 1 hodinu jízdy autem. Autobusové spoje ze Dublinu do Glendalough také trvají asi 1 hodinu.


Počasí Irsko Glendalough


Glendalough je malebné údolí a historické místo, které se nachází v hrabství Wicklow na východě Irska. Je to oblíbená turistická atrakce díky své nádherné přírodě a bohaté historii. Kromě toho je málokdy možné mluvit o Glendaloughu bez zmínky o jeho proměnlivém počasí.

Irsko je známé svými bouřlivými a nepředvídatelnými počasími a Glendalough není výjimkou. Jeho poloha na východním pobřeží přináší chladnější a vlhčí podnebí, kde je déšť a mlha běžným jevem. V létě se teploty pohybují mezi 15 až 20 stupni Celsia, avšak s deštěm můžete čekat kdykoliv.

Podzim a jaro přinášejí časté srážky a změny počasí jsou rychlé a výrazné. Můžete se probudit s jasným slunečným dnem a do oběda být zasaženi prudkou bouří. Je důležité být připraven na různé klimatické podmínky, abyste se mohli co nejlépe vychutnat okolní krajinu.

Zimy v Glendaloughu jsou mírné, ale vlhké. Teploty se pohybují mezi 5 až 10 stupni Celsia a déšť a mlha jsou běžnou součástí každodenního počasí. V zimě je oblast také náchylná k větrným bouřím, které mohou způsobit přívaly dešťových srážek.

Letní měsíce jsou obvykle nejteplejší a nejsušší období v Glendaloughu, ačkoli deštivá povaha irského počasí znamená, že je pořád dobré mít s sebou deštník nebo pláštěnku. Během letních dnů můžete očekávat více slunečního svitu a teploty mohou dosáhnout 25 stupňů Celsia.

Glendalough má však stále své kouzlo, bez ohledu na počasí. Jeho malebná jezera a úchvatné hory jsou stále nádherné, ať už je slunečno nebo prší. Místní květena a fauna kvetou za všech podmínek a vytvářejí malebné scény, které vás zaujmou a nadchnou.

Pokud se chystáte navštívit Glendalough, je dobré se připravit na změny počasí a sbalit si oblečení a boty vhodné pro chladnější a vlhké klima. Nezapomeňte také na deštník a pláštěnku, abyste byli připraveni na případné deštivo. S dobrým plánováním si návštěvu Glendaloughu skutečně užijete bez ohledu na počasí.

Celkově vzato, Glendalough a jeho okolí nabízejí jedinečný pohled na irské počasí. Bez ohledu na to, zda se jedná o slunečný den nebo deštivý den, můžete si být jisti jedním - příroda v Glendaloughu vás nikdy nezklame.


Letenka Irsko Glendalough


Irsko je země plná krásné přírody a historických památek, které lákají turisty z celého světa. Jedním z nejpopulárnějších a nejkrásnějších míst, které byste v Irsku měli navštívit, je Glendalough.

Glendalough, což v překladu znamená "údolí dvou jezer", se nachází v County Wicklow, asi 40 kilometrů od Dublinu. Toto údolí je obklopené impozantními horami a je unikátní kombinací přírodních krás a historických ruin. Je to jedno z nejvýznamnějších monasticismů na území Irska, které bylo založeno svatým Kevinem v 6. století.

Hlavní atrakcí Glendalough jsou ruiny samotného kláštera. Nachází se zde pozůstatky kostelů, věží a hřbitov, které svědčí o dávné historii tohoto místa. Klášter byl v minulosti jedním z nejvýznamnějších středisek křesťanského vzdělání a kultury v Irsku. Historici dokonce nazývají Glendalough "údolím světla" kvůli jeho příspěvku k osvícenství v středověku.

Procházení rušnými ulicemi Dublinu může být někdy dost chaotické. Pokud hledáte únik od městského shonu, Glendalough je ideálním místem k relaxaci a obdivování přírody. V údolí najdete nádherná jezera, lesy a horské vrcholy, které lákají k procházkám a pěší turistice. Oblast je bohatá na floru a faunu, ať už se jedná o vzácné rostliny nebo volně žijící zvířata.

Jedním z nejoblíbenějších výletů je túra kolem Horního jezera, která vám umožní prozkoumat úchvatné scenérie a tajemné starobylé budovy. Při procházce se ocitnete v klidu a budete moci pocítit klášterní atmosféru a způsob života, který zde kdysi vládl.

Glendalough nemusíte navštívit pouze v létě. Každé roční období zde má své kouzlo. Jarní a letní měsíce přinášejí kvetoucí louky a sluníčko na obloze, zatímco v podzimních a zimních měsících se můžete těšit na barevné listí a sněhové vločky, které pokrývají horizont.

Při návštěvě Glendalough si rozhodně nezapomeňte sbalit fotoaparát, protože zdejší krajinu budete chtít neustále zachytit na snímcích. Každý roh nabízí jiný úhel pohledu a každá fotografie zde může být mistrovským dílem.

Irácká historie a příroda jsou spojeny v Glendalough, což z nich činí jedním z nejatraktivnějších míst v Irsku. Pokud plánujete cestu do této části světa, rozhodně nezapomeňte na Glendalough v seznamu míst, která musíte navštívit. Nejenže si zde užijete okouzlující scenérie a historické atmsoféry, ale také budete mít možnost okouknit životní styl irských mnichů a jejich neuvěřitelnou historii.


Ubytování Irsko Glendalough


Glendalough, známé také jako údolí dvou jezer, je jedným z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst na irském ostrově. Nachází se v hrabství Wicklow, asi hodinu cesty jihovýchodně od Dublinu. Toto malebné údolí je obklopeno nádhernou krajinou, která láká milovníky přírody, turisty i historie.

Největším lákadlem Glendalough je jeho klášter založený ve 6. století svatým Kevinem. Klášter, který se nachází u jezera, byl kdysi centrem duchovního výzkumu a vzdělávání. Dnes jsou zde stále patrné zbytky klášterních budov, jako jsou kostel, klášterní refektář a věž. Návštěvníci mají příležitost prozkoumat tuto historickou památku a ponořit se do atmosféry minulých staletí.

Ale návštěva Glendalough není omezena pouze na klášter. Krajina v okolí je úchvatná a zahrnuje dvě jezera, která jsou důvodem, proč je tomuto místu přezdíváno "údolí dvou jezer". Jezera, která jsou obklopena zelenými horami a lesy, nabízejí úžasný výhled a příležitost k odpočinku a relaxaci. Mnoho turistů si zde pronajímá čluny nebo kajaky, aby si užívali jezerního prostředí.

Kromě kláštera a jezer je Glendalough také výchozím bodem pro několik turistických stezek, které vás provedou okolní krajinou. Mezi nejznámější patří stezka Wicklow Way, která vede přes kopce a údolí s úchvatnými výhledy na krajinu. Tato trasa je oblíbená mezi pěšími turisty i cyklisty.

Pokud plánujete návštěvu Glendalough, budete potřebovat ubytování. V okolí najdete různé možnosti, od malých rodinných penzionů po luxusní hotely. Mnoho z nich se nachází v blízkosti jezera a kláštera, takže budete mít snadný přístup k hlavním atrakcím.

Ubytování v Glendalough je obvykle velmi pohodlné a přátelské. Místní majitelé penzionů a hotelů jsou běžně přívětiví a ochotní pomoci s jakýmikoli dotazy nebo potřebami. Můžete si vybrat ze široké škály ubytovacích možností, které vyhovují každému rozpočtu a preferencím.

Celkově vzato, ubytování v Glendalough vám umožní prozkoumat toto krásné a historicky významné místo v Irsku. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete strávit zde jen jednodenní výlet nebo si zde rezervujete pobyt na několik dní, jistě nebudete zklamaní. Glendalough je skutečným pokladem v irském venkově a stojí za to ho navštívit.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách