Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Irsko Galway

Letenka Irsko Galway


Irsko - Galway: Vstupní brána do zeleného ráje

Pokud hledáte ideální destinaci pro svou příští dovolenou, není třeba hledat dál. Navštivte Irsko a přijeďte do krásného města Galway. Toto kouzelné přístavní město na západním pobřeží Irska nabízí svým návštěvníkům nespočet možností pro strávení nezapomenutelné dovolené.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Galway, je prostřednictvím letecké dopravy. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí letenky do Galway z různých evropských letišť. Jednou z nejoblíbenějších je irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair, která má pravidelné spojení s mnoha evropskými městy včetně Londýna, Paříže, Milána či Berlína.

Po přistání na mezinárodním letišti Shannon je cesta do Galway jednoduchá. Dostanete se sem rychle a pohodlně pomocí veřejné dopravy či taxislužeb. Celá cesta je příjemná a nabízí vám první pohled na překrásnou irskou krajinu.

Jakmile dorazíte do Galway, budete okouzleni jeho bohatou historií a kulturou. Návštěva místních památek, jako je Královská irská pevnost či katedrála sv. Mikuláše, je nezbytností. Historické budovy, úzké uličky a tradiční irské hospody vytvářejí jedinečnou atmosféru, kterou si zamilujete.

Přírodní krása je dalším lákadlem, které vás čeká v Galway. Město se nachází na samotném pobřeží a nabízí úžasné pohledy na Atlantik. Můžete si užít procházky podél pláže Salthill nebo navštívit klidný ostrov Inis Mór, který je součástí aranského souostroví. Pro ty, kteří mají rádi aktivní odpočinek, je tady i příležitost k surfování, rybaření či turistice v horách Connemara.

Galway je také proslulý svým bohatým kulturním životem. Město je domovem mnoha festivalů, včetně slavného Galway Arts Festival či Mezinárodního literárního festivalu. Během těchto událostí se město promění v živý kulturní ráj, kde se můžete potkat s místními i zahraničními umělci a prozkoumávat moderní umění a hudbu.

A nakonec, nedílnou součástí pobytu v Galway je ochutnání místního jídla a pití. Můžete si vychutnat tradiční irskou kuchyni v jedné z místních hospod nebo ochutnat čerstvě upravené mořské plody přímo z Atlantiku. Pokud jste fanoušky piva, nezapomeňte ochutnat místní pivní speciality, například tradiční stout Guinness.

Galway je tedy stoprocentním vítězem pro každého cestovatele, který touží po jedinečné kombinaci kultury, přírody a zábavy. Tak neváhejte a objevte jeho krásy při návštěvě tohoto fascinujícího irského města. Letecké spojení vám umožní snadné a bezstarostné cestování a za odměnu získáte nezapomenutelné zážitky a vzpomínky.


Počasí Irsko Galway


Galway, irské město na západě země, je obklopeno překrásnou krajinou, kterou ovlivňuje unikátní irské počasí. Irsko je známé svými proměnlivými a nepředvídatelnými klimatickými podmínkami a Galway není výjimkou.

Počasí v Galway ovlivňuje Atlantický oceán, který obklopuje Irsko ze západní strany. Oceán přináší do města vlhký, mírný a především proměnlivý vzduch. Místní obyvatelé často říkají, že v Galway je možné za jeden den zažít všechna čtyři roční období.

Galway je známé svou větrnou povahou. Silné větry od Atlantického oceánu jsou přítomny po celý rok, což má významný vliv na pocitovou teplotu. Během chladnějších měsíců vzduch z oceánu přináší chladné a vlhké počasí. V zimě často naplňuje studený vítr ulice města a dodává mu charakteristickou atmosféru.

Léta v Galway jsou mírná, ale ani v této době není počasí předvídatelné. Teploty se zpravidla pohybují mezi 15-20 °C, ale mohou klesnout nebo vzrůst v závislosti na proudění vzduchu z oceánu. Letní měsíce jsou také často deštivé, když přicházejí bouře a přeháňky ze západu.

Podzim a jaro jsou v Galway často považovány za nejpřitažlivější období z hlediska počasí. Teploty jsou příjemné a stálé, i když občas mohou přijít chladnější periody. Tato období přinášejí také více slunečního svitu, což vytváří nádhernou atmosféru, zejména v kombinaci s místní přírodou.

Když přijíždíte do Galway, je důležité být připraven na různorodé počasí. Je vhodné si vzít s sebou kvalitní oblečení a připravit se na dešťové přeháňky nebo chladný vítr. Místní obyvatelé jsou na proměnlivé počasí zvyklí a často rádi poradí turistům, jak se na něj upravit.

Galway může být turbulentním místem z hlediska počasí, ale právě to dává městu jeho osobitý charakter. Nezáleží na tom, zda sem přijíždíte za romantickým procházkou po Galway Bay nebo poznáváním místní kultury, počasí v Galway vás překvapí a zanechá svůj otisk ve vašich vzpomínkách. Ponořte se do této nádherné části Irska a užijte si všechno, co Galway nabízí, i přes jeho občasné výkyvy počasí.


Ubytování Irsko Galway


Galway, hlavní město stejnojmenného hrabství v Irsku, je jednou z nejživějších a nejoblíbenějších turistických destinací v zemi. Jeho krásné přírodní scenérie, bohatá historie a energická atmosféra přitahují návštěvníky z celého světa. Aby návštěvníci mohli plně vychutnat všechno, co Galway nabízí, je důležité mít dobře zvolené a komfortní ubytování.

V Galway máte na výběr řadu různých typů ubytování, které vyhovují každému rozpočtu a vkusu. Od luxusních hotelů a butikových pensionů po levnější hostely a rodinné penziony, zde najdete ideální možnosti pro váš pobyt.

Pokud preferujete pohodlné ubytování s plným servisem, možná byste mohli zvážit rezervaci v některém z místních hotelů. V Galway je řada luxusních hotelů s pěti hvězdičkami, které nabízejí veškeré vybavení a nádherný výhled na moře či historické centrum města. Takové hotely mají často wellness centra, bazény, skvělé restaurace a bary, a tak vám bude zajištěno maximální pohodlí během pobytu.

Pro ty, kteří preferují svobodu a levnější možnosti, jsou tu také hostely. V Galway se nachází celá řada moderních a dobře vybavených hostels, které poskytují útulné pokoje s vlastními nebo sdílenými sociálními zařízeními. Hostely jsou skvělou volbou pro mladé cestovatele, kteří hledají příležitost seznámit se s dalšími lidmi z celého světa.

Další možností jsou penziony a rodinné hotely, které nabízejí domáckou atmosféru a příjemné prostředí. Tyto ubytovací zařízení většinou poskytují jednoduché, ale čisté a pohodlné pokoje s domácím snídaní. Majitelé a personál jsou většinou vstřícní a přátelští, a tak se budete cítit jako doma.

Při hledání ubytování v Galway buďte připraveni na to, že město může být při špičce turistické sezóny velmi rušné a vyžadovat předem rezervaci. Doporučuje se také hledat ubytování v blízkosti centra města, abyste měli snadný přístup ke všem hlavním atrakcím a příjemně strávený čas.

Galway je jednoznačně jedním z nejlepších míst k pobytu v Irsku. Jeho překrásné přírodní scenérie, bohatství historických památek a živá kultura jsou příslibem nezapomenutelného zážitku. A s dobře zvoleným ubytováním budete moci plně vychutnat vše, co toto město nabízí.


Dovolená Irsko Galway


Dovolená v Irsku může být naprosto úchvatná a nezapomenutelná zároveň. Mezi mnoha krásnými a historickými městy, která stojí za vidění, se oázou klidu a krásy je město Galway.

Galway je městem, které se nachází na západním pobřeží Irské republiky a je známé díky svému podmanivému přírodnímu prostředí, fascinující historii a skvělému nočnímu životu. Město má mnoho kulturních památek, které jsou určeny k návštěvě.

V Galway si můžete prohlédnout nádherné kamenné budovy zroku čtrnáctého století, jakou je například kostel svatého Mikuláše, který je nejstarší stále fungující kostelem ve městě. Dalším krásným místem, které nelze přehlédnout, je katedrála svatého Niklase. Katedrála byla postavena v roce 1320 a je pojmenována po patronovi rybářů.

Galway není jen o kulturních scénách, ale také o nádherných plážích. Můžete si užít nádherné východy slunce na pláži Salthill nebo zkoumat údolí Connemara, které je považováno za jeden z nejkrásnějších míst v Irsku.

Pokud jde o gastronomii, Galway má mnoho lahůdek ke strávení. Od čerstvých mořských plodů po tradiční irskou kuchyni. Odstup od masitých jídel je také velmi snadný, protože ve městě funguje mnoho veganských a vegetariánských restaurací.

Ale to nejlepší na Galway je jeho noční život. Město je známé svými uličníky, bary a hospodami. Můžete se projít po ulici High Street a užít si atmosféru místních barů a hospod nebo se odreagovat v jazzových klubech.

Konečně, Galway má několik festivalů, které v průběhu celého roku oslavují místní kulturu a tradice, jako například Festival international des Oidhreacht. Tento festival se každý rok odehrává na konci července a slaví irskou folklórní kulturu.

Dovolená v Galway je skvělou volbou pro každého, koho láká kombinace historického města, krásné přírody a nezapomenutelného nočního života. Určitě stojí za to navštívit a užít si toto nádherné město.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Galway


1. Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce v Galwayi?
- Mezi nejoblíbenější atrakce v Galwayi patří Cliffs of Moher, Connemarou, Galway Cathedral, Eyre Square, Galway City Museum a Latin Quarter.

2. Jak se dostat z letiště do centra Galwaye?
- Z letiště v Galwayi lze do centra města dojet vozem, taxislužbou, autobusem nebo vlakem.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Galway?
- Nejlepší čas na návštěvu Galwaye je obvykle v létě, kdy je příjemné počasí a konají se různé festivaly a akce.

4. Jak dlouho trvá cesta z Dublinu do Galwaye?
- Cesta z Dublinu do Galwaye trvá přibližně 2 až 2,5 hodiny autem. Vlakem nebo autobusem trvá cesta zhruba 3 hodiny.

5. Kde se dá nejlépe ubytovat v Galwayi?
- V Galwayi se dá ubytovat ve velkém výběru hotelů, penzionů, hostlů a apartmánů. Nejoblíbenější oblastmi pro ubytování jsou centrum města a okolí Spanish Arch.

6. Jaké jsou tradiční irské pokrmy, které se dají ochutnat v Galwayi?
- Tradiční irské pokrmy, které stojí za ochutnání v Galwayi, zahrnují národní jídlo Fish and Chips, Irish Stew, Boxty (bramborové placky) a Seafood Chowder (rybí polévka).

7. Kolik stojí vstupenka na Cliffs of Moher?
- Cena vstupenky na Cliffs of Moher závisí na sezóně a věku. Obecně se pohybuje mezi 6-8 € pro dospělého a 4-5 € pro děti.

8. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Connemary z Galwaye?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Connemary z Galwaye, je autem, přičemž jízda trvá přibližně 1 hodinu. Je také možné využít autobusovou dopravu nebo vybrat si organizovanou exkurzi.

9. Jaké jsou nejlepší pláže v Galwayi?
- Mezi nejlepší pláže v Galwayi patří Silver Strand, Salthill Beach, Trá Mhór a Coral Strand. Jelikož se jedná o pobřežní město, je zde řada čistých a malebných pláží pro relaxaci a procházky.

10. Jaké jsou tradiční irské festivaly v Galwayi?
- Mezi tradiční irské festivaly v Galwayi patří Galway International Oyster Festival, Galway Arts Festival, Galway Film Fleadh a Galway Races. Tyto festivaly přitahují každoročně velké množství lidí z celého světa.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách