Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Irsko Ennis

Počasí Irsko Ennis


Irsko, Ennis: Země dešťových oblaků a zelených luk

Irsko, země pohádek a folkové hudby, je také známé svým neustálým a proměnlivým počasím. Město Ennis, ležící v západní části země, není výjimkou.

Ennis je největším městem v hrabství Clare a je obklopen krásnou irskou přírodou. Nachází se nedaleko Atlantského oceánu, což ovlivňuje místní klima. Počasí zde je známé svou proměnlivostí, a tak je lepší být připraven na všechny varianty.

Léto v Ennis je obvykle vlhké a mírně teplé. Průměrné teploty se pohybují kolem 20-22 stupňů Celsia, ale mohou dosahovat až 25 stupňů. Slunce se sem dostává až 6 hodin denně, což dává dostatek času na prozkoumání okolí. Je však třeba počítat s občasnými dešti. Déšť je v Irsku skoro vždy přítomen a být s sebou připraven na déšť je zde téměř nezbytností.

Podzim přináší do Ennis deštivé počasí a klesající teploty. Průměrné teploty v září se pohybují kolem 17 stupňů Celsia, ale v říjnu a listopadu mohou klesnout až pod 10 stupňů. Je typické, že v tomto období se mohou objevit i silné větry, které mohou výrazně zhoršit pocit teploty.

Zima bývá v Ennis chladná a deštivá. Průměrné teploty od prosince do února se pohybují kolem 5 stupňů Celsia, ale občas mohou spadnout až pod nulu. Sněhové srážky nejsou v Ennis příliš časté, ale není to úplně vyloučené. Zimní období je také obdobím s nejkratším dnem, s téměř devíti hodinami světla denně.

Jaro je obdobím, kdy se příroda v Ennis probouzí k životu. Teploty začínají stoupat a průměrné teploty se pohybují kolem 10-13 stupňů Celsia. Jaro je také obdobím, kdy můžete začít vidět několik slunečných dní po dlouhé zimě.

Celkově vzato, počasí v Ennis je charakteristické neustálými změnami. Je třeba být na všechno připraven - od slunečního počasí, až po déšť a silné větry. Ať už se chystáte na procházku po malebných uličkách města nebo na výlet do okolní přírody, buďte připraveni na proměnlivé počasí v Irsku.


Letenka Irsko Ennis


Ennis, hlavní město hrabství Clare v Irsku, je malebné město, které láká návštěvníky svou bohatou historií, tradiční kulturou a přírodní krásou. Díky letenkám do Ennisu z různých evropských destinací se to stalo snadnější - a představuje ideální výchozí bod pro poznání země šamanských příběhů a odkazů.

Letenky do Ennisu nabízejí příležitost objevovat tuto malebnou část Irska. Po příletu na letiště Shannon, které je jen pár kilometrů od Ennisu, návštěvníci se setkají s přívětivostí a pohostinností, která je srdcem irského venkova.

Ennis je historicky bohaté město s kořeny sahajícími až do 11. století a je plné dobře zachovaných historických budov a uliček. Procházka po městě vás přenese zpět v čase a ukáže vám kouzlo minulých časů. Můžete si prohlédnout Ennis Friary, který je jednou z největších dochovaných opatství v Irsku. Nebo navštivte uměleckou galerii Glór, kde si můžete prohlédnout díla místních umělců a nahlédnout do místní umělecké scény.

Ennis je také domovem tradiční irské hudby. Místní hospody v centru města jsou známé svou neformální atmosférou a předvádějí živé hudební vystoupení. Jestliže jste fanouškem tradic, je tato atmosféra a živá hudba prostě nepřekonatelná. Zdejší hudebníci vystupují s vášní a radostí, a vy můžete přijít poznat pravou irskou kulturu.

Navíc, Ennis je také výchozím bodem pro objevování okolní přírody. Hrabství Clare je známé svými scenériemi na útesech a úchvatnými výhledy na Atlantický oceán. Můžete navštívit Cliffs of Moher, nejznámější skalní útesy v Irsku, které se tyčí 200 metrů nad oceánem. Tato přírodní divočina je jedinečným zážitkem a zanechá vás naprosto ohromené.

Pro milovníky golfu je hrabství Clare rájem. Tady můžete najít některé z nejlepších golfových hřišť v Irsku, včetně známého hřiště Lahinch Golf Club. Zde se setkáte s nádherným výhledem na oceán a můžete si užít hru na jednom z nejatraktivnějších irských golfových hřišť.

Letenky do Ennisu nabízejí nejen možnost poznat historii a kulturu Irska, ale také objevit jeho přírodní krásy. Toto malebné město v srdci Irska je neodmyslitelnou součástí jakékoliv cesty do této úchvatné země a určitě stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Ennis


1. Jak se dostanu do Ennisu z letiště v Dublinu?
Odpověď: Nejsnazší způsob, jak se dostat z letiště v Dublinu do Ennisu, je využít autobusovou dopravu. Existují pravidelné autobusové linky, které spojují letiště s Ennisem. Cesta trvá přibližně 3 hodiny.

2. Kde se nachází nejlepší místa k návštěvě v Ennisu?
Odpověď: V Ennisu je mnoho atraktivních míst k návštěvě. Mezi nejlepší patří Ennis Friary, hrad Knappogue, muzeum Clare County, Kostel svatého Petra a Pavla a trhovaný deník Ennis. Město je také známé svou živou hudební scénou a tradičními irskými hospodami.

3. Existuje v Ennisu možnost ubytování?
Odpověď: Ano, Ennis nabízí široký výběr ubytování, včetně hotelů, penzionů a bed and breakfast. Turistické informační centrum může poskytnout seznam doporučených ubytovacích zařízení v městě.

4. Jaké jsou nejlepší tradiční irské hospody v Ennisu?
Odpověď: V Ennisu je mnoho tradičních irských hospod, které nabízejí autentickou atmosféru a živou hudbu. Mezi nejoblíbenější patří Knox's Pub, Brogan's Bar, Poet's Corner a Cruises Pub.

5. Jaké jsou nejlepší možnosti stravování v Ennisu?
Odpověď: Ennis nabízí široký výběr restaurací, které servírují irskou a mezinárodní kuchyni. Mezi doporučené patří Restaurant Rowan Tree, Poet's Corner Restaurant, O'Connell Street Bistro a The Cloister Restaurant.

6. Jaké jsou nejlepší možnosti dopravy v Ennisu?
Odpověď: V Ennisu je nejlepším způsobem dopravy pěší procházka, protože většina atrakcí je v docházkové vzdálenosti. V případě potřeby je k dispozici také městská autobusová doprava.

7. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ennisu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Ennisu je obvykle na jaře a na podzim, kdy je počasí mírné a mnoho tradičních festivalů a událostí se koná. Léto také přináší příjemné počasí, ale může být také rušno turisty. Zimní měsíce jsou obvykle klidnější, ale počasí je chladnější a deštivější.

8. Jaké jsou oblíbené outdoorové aktivity v okolí Ennisu?
Odpověď: V okolí Ennisu je možnost provozovat rozmanité outdoorové aktivity. Mezi oblíbené patří pěší turistika po klíně řeky Shannon, cyklistika po malebných venkovských krajinách, golf na nedalekém hřišti Woodstock Golf Club a rybaření na jezerech a řekách v okolí.


Dovolená Irsko Ennis


Pokud hledáte unikátní a fascinující dovolenou, pak byste si určitě měli zvážit cestu do čarokrásného města Ennis v Irsku. Ennis je hlavním městem kraje Clare a je známým centrem irské hudby, kultury a historie. Toto malé město nabízí návštěvníkům mnoho atrakcí a zajímavostí, které uspokojí každého turistu.

Jednou z největších předností Ennis je jeho bohatá historie a architektura. Procházka po ulicích města vás zavede mezi tradiční irské kamenné domky a úzké uličky, kde budete mít možnost obdivovat architektonické skvosty, jako je například Ennis Friary - středověký františkánský klášter založený v roce 1240. Pro milovníky historie je zde také muzeum Clare County, kde si můžete prohlédnout exponáty z regionální historie.

Ennis je rovněž známým centrem tradiční irské hudby a každodenně se zde konají koncerty a hudební festivaly. Místní hospody jsou plné hudby, tance a zábavy, a to zejména ve večerních hodinách. Pokud se chcete ponořit do irské kultury a prožít jedinečný zážitek, nezapomeňte si na dovolenou v Ennis zarezervovat místo v jedné z mnoha hospůdek, kde se konají tradiční hudební večery.

Pro přírodní milovníky je Ennis skvělým výchozím bodem pro prozkoumávání úchvatných scenérií a krás přírody, kterými se Clare a okolní kraje pyšní. Národní park The Burren, nacházející se nedaleko města, je jedním z největších krasových území v Evropě. Zde můžete projít neuvěřitelnými krajinami pokrytými vápencovými desky a obdivovat vzácné rostlinné druhy, které zde rostou. Pokud preferujete pobyt u vody, nedaleko Ennis se nachází také známé pobřeží Cliffs of Moher, které nabízí úchvatné výhledy na mořské útesy.

Pokud jste gurmáni, pak v Ennis nebudete zklamáni. Město je plné útulných restaurací a kaváren, ve kterých si můžete vychutnat tradicionální irské speciality i mezinárodní lahůdky. Zkuste si například skvělou irskou rybí polévku, nebo ochutnejte irskou sýrovou degustaci.

Ennis v Irsku je skutečným skvostem, který vám poskytne jedinečný pohled do irské kultury, historie a přírodních krás. Ať už jste zamilovaní do hudby, historie, přírody nebo jen hledáte klidnou a malebnou kulisu pro svou dovolenou, Ennis vám nabídne to všechno a je připraven přivítat vás s otevřenou náručí.


Ubytování Irsko Ennis


Ennis je malebné město nacházející se na západě Irska a je hlavním městem hrabství Clare. Jeho bohatá historie, přírodní krásy a půvabná atmosféra dělají z Ennisu oblíbenou turistickou destinaci. Ať už plánujete prozkoumávat kouzlo zdejšího venkova, nebo se ponořit do místní kultury a tradice, Ennis nabízí širokou škálu možností ubytování.

V Ennisu si můžete vybrat mezi různými možnostmi, které vyhovují všem rozpočtům a preferencím. Město má luxusní hotely, které nabízejí prvotřídní služby a vybavení jako lázně, bazény a elegantní restaurace. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít pohodlí a péči na nejvyšší úrovni.

Pokud preferujete něco více útulného a přívětivého, můžete se rozhodnout pro rodinné penziony nebo Bed and Breakfast. Tyto ubytovací možnosti vám poskytnou jedinečnou příležitost poznat místní obyvatele a být součástí jejich každodenního života. Hostitelé vám ochotně poradí, která místa navštívit a budou mít pro vás vždy otevřené dveře. Snídaně, které jsou typické pro irskou tradici, jsou servírovány každé ráno a zaručí vám skvělý start do dne.

Pokud hledáte cenově dostupné možnosti ubytování, najdete v Ennisu také několik levných hotelů a hostelu. Tyto zařízení nabízejí jednoduché pokoje s potřebným vybavením a jsou ideální pro ty, kteří hledají pouze základní ubytování. Mnoho z nich se nachází v centru města, což umožňuje snadný přístup k obchodům, restauracím a turistickým atrakcím.

Nejlepší čas na návštěvu Ennisu je v létě, kdy se zde koná mnoho kulturních festivalů a událostí. Místní hudba, tancování a tradiční řemesla jsou zde pevně zakotvena, což činí z Ennisu neodolatelné místo pro milovníky irské kultury. Navštivte místní hospody, kde můžete poslouchat hudbu, zatančit si a vychutnat si typické irské jídlo a pití.

Ennis je také výborným výchozím bodem pro objevování okolní přírody. Nedaleko města se nachází národní park Burren, který nabízí fascinující krajinu s unikátní flórou a faunou. Můžete se vydat na pěší túru a objevovat úchvatné scenérie, prozkoumávat jeskyně a navštívit klášter Quin Abbey, který pochází z 15. století.

Ennis je nádherné irské město, které nabízí široké spektrum ubytovacích možností pro turisty všech druhů. Ať už preferujete luxusní hotely, útulné Bed and Breakfast nebo cenově dostupná ubytování, v Ennisu najdete to pravé pro vás. Přijeďte a zážijte neodolatelné pohostinnost a kouzlo tohoto malebného města na západě Irska.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách