Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Irsko Blarney Castle

Dovolená Irsko Blarney Castle


Irska dovolená Blarney Castle: Zažijte kouzlo starobylého hradu

Pokud máte rádi historii, legendy a přírodu, nemůžete si nechat ujít dovolenou v Irsku. Tato země nabízí mnoho fascinujících a krásných míst, která stojí za návštěvu. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů je hrad Blarney Castle, který se nachází nedaleko města Cork.

Blarney Castle je starobylý hrad, který byl postaven na skále ve 15. století. Zakládá se na něm mnoho legend a pověstí, které se vážou k jedné ze svých nejznámějších atrakcí – Blarney Stone. Podle pověsti, každý, kdo políbí tuto kámen, získá dar eloquence (umění mluveného projevu). Přestože políbení kamene vyžaduje trochu odvahy, miliony lidí po celém světě již toto dobrodružství zakusily – včetně mnoha slavných osobností.

Samotný hrad je také velmi zachovalý a nabízí návštěvníkům unikátní pohled do minulosti. Můžete si prohlédnout různé místnosti a vstoupit do tajemné Blarneyho komnaty, která údajně ukrývá truhlu s pokladem. Z vyšších pater hradu je nádherný výhled na okolní krajinu, která je plná zelených luk a lesů, typických pro Irsko.

Okolí Blarney Castle je rovněž malebné a nabízí mnoho příležitostí k procházkám a piknikům. Najdete zde rozlehlé zahrady, které jsou plné květin a keřů. Kromě toho se nachází i krásný vodní příkop, který hrad obklopuje. Čeká vás zde opravdový kouzelný kout, kde můžete odpočívat a užívat si přírody.

Navštěvovat Blarney Castle je příjemné ve všech ročních obdobích. V létě se budete kochat zelenou krajinou a krásným kvetoucím zahradami. V zimě pak můžete zažít atmosféru starobylého hradu, když je pokryt sněhem. Nemusíte se bát, že by se příliš ochladilo – irské zimy jsou spíše mírné.

Pokud se rozhodnete navštívit Blarney Castle, mějte na paměti, že je lepší se tam dostat brzy ráno, protože bývá velmi oblíbené a může být přecpané turisty. Doporučuje se také zakoupit si vstupenku předem, abyste se vyhnuli frontám. Na místě je také možné zakoupit drobné suvenýry a dobroty.

Dovolená v Irsku a návštěva Blarney Castle je zážitek, který vám zůstane v paměti navždy. Prožijte kouzlo starověkého hradu, políbejte Blarney Stone a načerpejte energii z krásné irské přírody. Jedná se o jedinečný zážitek, který stojí za to zařadit na seznam svých cestovních priorit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Blarney Castle


Dotazy a odpovědi týkající se Blarney Castle v Irsku:

1) Jaké atrakce můžu vidět na Blarney Castle?
- Na Blarney Castle můžete vidět nejznámější atrakci - Blarney Stone, který se legendárně tvrdí, že chrání ty, kdo políbí tento kámen, předtrachtou. Můžete také prohlédnout zahradu Castle Gardens, Blarney House a další historická místa.

2) Jak dostanu k Blarney Castle?
- Blarney Castle se nachází ve vesnici Blarney, asi 8 km od Corku v jižním Irsku. Lze se tam dostat autem, autobusem nebo na kole. Doprava je dobře značená.

3) Jaká je vstupné na Blarney Castle?
- Vstupné na Blarney Castle je závislé na ročním období, ale pro dospělé se pohybuje kolem 18-20 eur.

4) Jaké jsou otevírací hodiny Blarney Castle?
- Otevírací hodiny se mohou lišit v závislosti na ročním období, ale obvykle je otevřeno od 9:00 do 18:00 hodin.

5) Je nutné předem rezervovat vstupenky do Blarney Castle?
- Rezervace vstupenek nemusí být nutná, ale během turistické sezóny může být provoz omezený nebo mohou nastat čekací doby. Doporučuje se přijít s dostatečným předstihem, zejména v letních měsících.

6) Kde si mohu koupit suvenýry na památku z návštěvy Blarney Castle?
- V bezprostředním okolí Blarney Castle se nacházejí několik obchodů, které nabízejí suvenýry, včetně místních tradičních výrobků a předmětů spojených s Blarney Castle.

7) Jak dlouho trvá prohlídka Blarney Castle a okolních atrakcí?
- Prohlídka Blarney Castle a okolních atrakcí může trvat alespoň 2-3 hodiny, v závislosti na tom, kolik času strávíte na každém jednotlivém místě.

8) Můžu se vyfotit u Blarney Stone a políbit ho?
- Ano, můžete se vyfotit při polibku Blarney Stone. Personál na místě vám rád pomůže s fotem.


Letenka Irsko Blarney Castle


Irska, země zelených luk, přátelských lidí a úchvatných památek. Jednou z nejoblíbenějších atrakcí pro návštěvníky z celého světa je Blarney Castle, který se nachází v malém městečku Blarney nedaleko města Cork.

Blarney Castle je starobylý hrad, který byl postaven v roce 1446 a je známý pro svůj ikonický kamenný kámen Blarney, který se nachází na jeho vrcholu. Tento kamenný kámen se stal hlavní atrakcí hradu a přitahuje každý rok tisíce turistů, kteří jsou přesvědčeni, že polibek tohoto kamene jim přinese zvláštní dar - schopnost mluvit věčnou pravdu a schopnost expresivního vyjadřování.

Cesta na vrchol hradu není pro slabé povahy, protože vedoucí ke kamenu je malý úzký vstup, nazvaný "Jedovatý hřbitov". Návštěvníci musí sejít po strmých schodech a držet se dřevěného zábradlí, aby se dostali na vrchol.

Jakmile dosáhnou vrcholu hradu, návštěvníci mohou vidět nádherný výhled na okolní krajinu plnou zelených luk a půvabných vesnických domů. Zde čeká na ně také kamenný kámen Blarney, který je od prvního políbení uctsáván turisty z celého světa.

Kromě kouzla polibku Blarney Castle nabízí také procházky v jeho krásných zahradách, které jsou plné kvetoucích rostlin, překrásných vodních prvků a místa ke klidnému posezení. Návštěvníci si zde mohou dokonce koupit i nějaký suvenýr v místním obchodě, kde je možné zakoupit různé druhy irského whiskey, suvenýry a další památky.

Pokud se rozhodnete navštívit Irsko a máte rádi historické památky a nádhernou přírodu, Blarney Castle je pro vás ideální zastávkou. Nezapomeňte políbit kámen Blarney a získat tak svou dávku odvahy a schopnosti vyjadřování.


Počasí Irsko Blarney Castle


Irsko je známé svým podnebím plným dešťů a vlhkosti. A není to jenom pověra, že v Irsku prší často - je to skutečnost. Toto počasí ovlivňuje mnoho aspektů irské kultury a životního stylu, a to včetně turismu. Jednou z hlavních turistických atrakcí v Irsku je hrad Blarney Castle, který se nachází nedaleko Corku.

Blarney Castle je starobylý hrad postavený v 15. století. Jeho hlavní atrakcí je Blarney Stone, kámen domněle poskytující schopnost řečnění a zdvořilosti pro ty, kteří se jej dotknou rtů. Tato tradice přilákala tisíce turistů z celého světa, kteří přijíždějí do Irska, aby mohli sami zkusit políbit Blarney Stone.

Nicméně, když se jedná o počasí, navštěvníci Blarney Castle by měli být připraveni na všechny změny. Irsko je známé svým nepředvídatelným počasím, které se může v průběhu dne měnit. Je možné, že začnete den s jasným nebem a slunečními paprsky, ale během odpoledne se mohou objevit silné lijáky.

Deštivé počasí v Irsku je důvodem, proč je příroda tak zelená a překrásná. Ale pokud plánujete návštěvu Blarney Castle, budete potřebovat ochranu před deštěm. Doporučuje se vzít si s sebou nepromokavý plášť nebo deštník, abyste se mohli pohodlně procházet v prostorách hradu a políbit Blarney Stone, ať už prší nebo svítí slunce.

Navzdory nepředvídatelnému počasí je Blarney Castle jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Irsku. Kromě Blarney Stone se zde nachází také krásný zahrady a park. Procházka kolem hradu vám umožní obdivovat jeho architekturu a výhledy na okolní krajinu.

Irské počasí může být nepředvídatelné, ale to neznamená, že byste se měli vyhýbat návštěvě Blarney Castle. Místo toho, přijďte dobře připraveni a nechte se okouzlit historií tohoto starobylého hradu a jeho slavného kamene pro řečnění. Ať na vás při vaší cestě do Irska svítí slunce, nebo prší, váš zážitek z návštěvy Blarney Castle bude jedinečný a nezapomenutelný.


Ubytování Irsko Blarney Castle


Irsko je známé svou bohatou historií a krásnou krajinou, a není divu, že se jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí stalo Blarney Castle. Tento malebný zámek se nachází nedaleko města Cork a je považován za jednu z nejstarších a nejznámějších turistických atrakcí v Irsku.

Blarney Castle byl postaven v 15. století a je známý především díky svému Blarney Stone, který se podle pověsti dotýká jazyka těch, kdo se k němu nakloní, a tím jim dává dar řečnění. Věří se, že dotek s tímto kamenem přinese šťastnou budoucnost a schopnost vyjádřit se.

Navíc, samotný zámek je úchvatným zážitkem. Jeho hranaté kamenné zdi a věže se tyčí nad okolním bujným zeleným krajinou, přičemž celý komplex je obklopen nádhernými zahradami a jezírky. Návštěvníci mají možnost prozkoumat různé části zámku, jako je například Velká síň, která sloužila v minulosti jako veřejná obytná místnost, a také vstoupit do Blarney Stone Room, ve které se nachází samotný kámen.

Pro turisty, kteří chtějí zažít opravdovou atmosféru zámku, je také možnost ubytování přímo na místě. Blarney Castle disponuje s několika ubytovacími možnostmi, včetně historických pokojů s výhledem na zámek a zahrady. Tento ekxkluzivní zážitek umožňuje hostům prozkoumat zámek ve večerních hodinách, kdy už turisté odejdou, a pozorovat krásu místa za ticha a klidu.

Nocleh v Blarney Castle není jenom ubytováním, ale i vstupenkou pro jedno ze skutečných pokladů Irska. Hosté mají přístup do zahrady po zavírací době, kdy je zámek zakázán pro veřejnost. To umožňuje hostům vyfotografovat si zámek bez davů turistů a opravdu si ho užít. Pokoje jsou vkusně zařízené v historickém stylu, aby hosté měli pocit, že se vrátili v čase.

Blarney Castle není jenom turistickou atrakcí, ale také nabízí nezapomenutelný zážitek a ubytování. Pokud máte chuť na dobrodružství a chcete prožít něco jedinečného, není pochyb o tom, že Blarney Castle je správnou volbou.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách