Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Irsko Ballycastle (Severní Irsko)

Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Ballycastle (Severní Irsko)


1. Jak se dostanu do města Ballycastle?
- Městem prochází silnice A2, která spojuje Belfast s Ballycastle. Také je možné dojet do města vlakem nebo autobusem.

2. Kde se dá v Ballycastle ubytovat?
- V Ballycastle najdete různé možnosti ubytování, jako jsou hotelové pokoje, penziony, bed and breakfast nebo kempy.

3. Co se dá v Ballycastle vidět a zažít?
- V Ballycastle najdete krásné pláže, jako je například pláž Ballycastle nebo Whitepark Bay. Můžete také navštívit nedaleký hrad Kinbane nebo se projít přírodním parkem Ballypatrick Forest.

4. Kam mohu jet na výlet z Ballycastle?
- Z Ballycastle je ideální exkurze na Rathlin Island, což je malý ostrov nedaleko pobřeží Severního Irska. Další možnosti výletů jsou například Giant's Causeway nebo město Belfast.

5. Jaká je klimatická situace v Ballycastle?
- Klima v Ballycastle a Severním Irsku je ovlivněno Atlantickým oceánem, takže v létě se očekávají teploty kolem 20 °C a v zimě okolo 5 °C. Může být dostatek srážek během celého roku, takže doporučujeme se na pobyt připravit a vhodně se obléct.


Ubytování Irsko Ballycastle (Severní Irsko)


Ballycastle je městečko na východním pobřeží Severního Irska, obklopené zelenými kopcemi a malebnými plážemi. Pokud plánujete navštívit tuto oblast, budete potřebovat ubytování v Ballycastle. V tomto článku se podíváme na několik možností ubytování v Ballycastle.

1. An Caislean Guest House
An Caislean Guest House je malý, rodinný penzion s krásným výhledem na záliv Ballycastle. Ubytování nabízí pěkně zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením, TV a bezplatným Wi-Fi připojením. Hosté mohou také využít společenskou místnost s TV a posezením. Snídaně jsou v ceně a jsou servírovaná každé ráno.

2. Castle Hostel
Castle Hostel je skvělou volbou pro ty, kteří hledají cenově dostupné ubytování. Hostel se nachází jen pár kroků od pláže a může ubytovat jednotlivce, páry a skupiny. Hostel nabízí bezplatné Wi-Fi připojení, společenskou místnost, kuchyňku a pračku. Pokoje jsou jednoduše zařízené s lůžky na patře a sdílenými sociálními zařízeními.

3. The Marine Hotel
The Marine Hotel je jedním z nejluxusnějších ubytování v Ballycastle. Hotel se nachází přímo u pláže a nabízí moderně zařízené pokoje s TV, bezplatným Wi-Fi připojením a vlastním sociálním zařízením. Hosté se mohou těšit na výbornou restauraci, lázeňskou zónu a bezplatné parkování. Hotel je ideální pro ty, kteří hledají relaxační pobyt v krásném prostředí.

4. Knocklayde View Bed and Breakfast
Knocklayde View Bed and Breakfast se nachází na kopci nad Ballycastle a nabízí úchvatné výhledy na město a okolní kopce. Bed and Breakfast nabízí pěkně zařízené pokoje s TV a bezplatným Wi-Fi připojením. Hosté se mohou těšit na plné skotské snídaně každé ráno. Bed and Breakfast je ideální pro ty, kteří hledají klidné ubytování s krásným výhledem.

5. Clare Forest Cottage
Clare Forest Cottage je malý, útulný dům v malebné oblasti uprostřed lesů. Dům nabízí pěkně zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením a plně vybavenou kuchyní. Hosté se mohou těšit na krásné výhledy na lesy a kopce. Dům je ideální pro ty, kteří hledají klidné a odlehlejší ubytování.

V Ballycastle je mnoho dalších možností ubytování, včetně dalších hotelů, penzionů a apartmánů. S většinou z těchto možností je spojena skvělá poloha v překrásné oblasti Severního Irska a zajímavá historie, kterou stojí za to objevit.


Dovolená Irsko Ballycastle (Severní Irsko)


Irsko, zelený ostrov, kterým zní desítky mýtů a legend. Každý rok tisíce turistů putují na tuto krásnou zemi, aby objevili její kouzlo a neuvěřitelnou přírodu. Jedním z nezapomenutelných míst je Ballycastle, krásné přímořské město nacházející se v Severním Irsku.

Ballycastle je malé přímořské město ležící v hrabství Antrim na severovýchodě Severního Irska. Jeho malebné a útulné centrum nabízí pohodovou atmosféru a vřelou irskou pohostinnost. Obklopené překrásnými krajinami a nabízející bohatou historii a kulturu, je to ideální místo pro dovolenou.

Jednou z hlavních atrakcí Ballycastlu je jeho nádherné přírodní prostředí. Město se nachází na severním pobřeží ostrova a nabízí úžasné výhledy na irské moře a horu Knocklayde. Pro milovníky přírody je zde mnoho možností pro pěší turistiku, cyklistiku a prozkoumávání okolního venkova. Nejznámějším turistickým bodem je Giant's Causeway, unikátní skalní útes skládající se z hexagonálních sloupů sopečného původu. Tento přírodní fenomén je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a přitahuje tisíce návštěvníků po celém světě.

Ballycastle je také základnou pro návštěvu dalších zajímavých míst v okolí. Přímo naproti se nachází Rathlin Island, malý ostrov s úchvatnou faunou, včetně tisíců mořských ptáků a případně i viděním tuleně šedého. V blízkém okolí můžete také navštívit Dunluce Castle, významnou historickou památku, která je postavena na klipě nad mořem a nabízí neuvěřitelný výhled.

A pokud jste fanoušci Game of Thrones, možná si všimnete, že několik scén z této populární televizní série bylo natáčeno právě v okolí Ballycastlu. Mnoho fanoušků přijíždí na toto místo, aby zažili atmosféru a ráji divočiny přímo ze světa Westeros.

Kromě krásné přírody a historie je Ballycastle také známé svými tradicemi a událostmi. Každý rok se zde koná Ballycastle Ould Lammas Fair, nejstarší trh v Irsku, který přitahuje stovky lidí. Během této události můžete ochutnat tradiční irské pokrmy, poslouchat živou hudbu a vychutnávat si zábavu a atmosféru.

Dovolená v Ballycastlu nabízí nezapomenutelné zážitky spojené s krásnou irskou přírodou, historickým dědictvím a irským obyvatelstvem. Je to místo, kde se potkává zelená krajina s mořem a kde se můžete ponořit do života a kultury ostrova. Takže až se rozhodnete navštívit Irsko, nezapomeňte si zahrnout do své cesty návštěvu tohoto úžasného místa.


Počasí Irsko Ballycastle (Severní Irsko)


Ballycastle je malebné město situované na severovýchodě Severního Irska, které je známé nejen svou bohatou historií a kulturním dědictvím, ale také svými unikátními klimatickými podmínkami.

Irsko samotné je známé jako zelený ostrov, který je obklopený Atlantským oceánem a Irish Seou. Díky této geografické poloze je počasí v Ballycastleu a v celém Irsku obecně značně proměnlivé a náladové, což činí z této oblasti jedno z nejzáhadnějších míst pro předpovídání počasí.

Ballycastle má oceánské klima, s mírnými zimami a chladnými léty. Průměrná letní teplota se pohybuje kolem 15-20 °C, což může být pro některé návštěvníky překvapivě chladné. Není výjimkou, že mohou být dny, kdy se teplota nedostane ani přes 10 °C, a občas může i pršet nebo foukat silný vítr.

Zatímco léto může být v Ballycastleu chladné, zimy jsou obvykle mírné. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 5-10 °C, s minimálními teplotami, které se obvykle neklesnou pod bod mrazu. Sníh je vzácný a když napadne, většinou se rychle roztaje.

Zajímavostí je, že Ballycastle je také známé svým větrem. Region má občas příjemný proud z Atlantského oceánu, který chladí vzduch a činí z místa jedno z nejlepších pro surfování. Pokud jste fanoušci větrných sportů, jako je kiteboarding nebo windsurfing, pak je toto místo pro vás to pravé.

K zaznamenaným srážkám v Ballycastleu patří převažující deštivé počasí. Město je známé jako jedno z nejvlhčích míst v Severním Irsku, s průměrnými srážkami kolem 2000 mm ročně. To znamená, že deště jsou poměrně časté pro všechny roční období.

Když plánujete návštěvu Ballycastle, je vždy dobré se připravit na proměnlivé počasí. Doporučuje se mít s sebou bundu a deštník a nezapomenout na vrstvení oblečení. I když je slunečný den, nezapomeňte na svetr nebo lehkou bundu, protože vítr může udělat počasí zrádné.

Ballycastle a jeho okolí jsou oázou krásné přírody, ale i počasí přispívá ke své oslnivé atmosféře. Při návštěvě tohoto kouzelného místa můžete očekávat záblesky slunce, roztroušené deště a pravidelné nárazy větru. Buďte připraveni na všechny tyto podmínky a užijte si nezapomenutelný pobyt v této malebné a atmosférické části Severního Irska.


Letenka Irsko Ballycastle (Severní Irsko)


Ballycastle se nachází v Severním Irsku a je malebným městem s bohatou historií a překrásným pobřežním krajinou. Je vhodným výchozím bodem pro prozkoumávání okolí a objevování krás Irska. Letenky do Ballycastle jsou takřka nezbytné, pokud plánujete navštívit toto malebné místo.

Ballycastle je jedním z nejstarších sídel na severu Irska a jeho historie sahá až do raného středověku. Navštěvování města je jako cesta časem, když procházíte jeho úzkými uličkami lemovanými barevnými starými domy až k ruinám místního hradu. Město je dobře známé svými tradičními hospodami, kde si můžete vychutnat příjemnou atmosféru a ochutnat místní pivo.

Nejpůsobivějším prvkem Ballycastle je však jeho pobřežní krajina. Městečko má jednu z nejkrásnějších pláží na severu Irska, kde si můžete užívat slunce, stavět písečné hrady nebo se koupat v moři. Okolní útesy a skaliska nabízejí dech beroucí výhledy na Atlantský oceán a okolní přírodní rezervace Glens of Antrim poskytuje nádherné procházky v krásné horské krajině.

Pro ty, kdo mají rádi dobrodružství, je Ballycastle výchozím bodem pro pěší túry po slavné stezce Causeway. Stezka vede až k světově proslulým skalním sloupům Giant's Causeway, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Tato jedinečná geologická formace je fascinujícím zážitkem, který rozhodně stojí za to navštívit.

Ballycastle je také blízko dalších zajímavých míst, která můžete prozkoumat. Můžete si udělat výlet na Rathlin Island, který je domovem mnoha vzácných druhů ptáků a nabízí nádherné cyklistické a turistické trasy. Navštívit můžete také slavný hrad Dunluce, který je doslova zapečetěn na útesech a nabízí panoramatický výhled na okolní krajinu.

Pro cestovatele, kteří mají rádi golf, je Ballycastle ideálním místem. Zde se nachází jeden z nejstarších golfových klubů v Irsku, který nabízí krásně upravené hřiště s úchvatným výhledem na moře.

Při plánování svého výletu do Severního Irska byste neměli zapomenout zahrnout Ballycastle na svůj itinerář. Letenky do Ballycastle vám umožní objevit krásy této oblasti, které vás zcela jistě ohromí. Ballycastle je jedním z těch míst, které člověk musí vidět na vlastní oči a prožít jejich kouzlo.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách